مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت موضوعی می باشد که مورد توجه افراد خارجی در جهت سرمایه گذاری و مهاجرت  قرار گرفته است. اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این نوشتار به این روش ها و همچنین شرایط تاسیس کمپانی در کشور اوکراین اشاره کنند.

شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش های کسب مقیم شدن در این کشور است. به طور کلی، سرمایه گذاران و افرادی که بتوانند در اقتصاد کشور اوکراین نقش مثبت و موثری داشته باشند. همچنین می توانند اقامت این کشور را بدست بیاورند. ثبت و تاسیس شرکت در کشور اوکراین از سریع ترین روش های کسب اقامت دائم در این کشور است. متقاضیان می توانند با انتقال سرمایه خود به این کشور اقامت 3 ساله برای خود و خانواده خود کسب کنند.

محبوب ترین شرکت های تجاری که متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی برای اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت اقدام به تاسیس آن ها می کنند، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، دفاتر نمایندگی یک شرکت خارجی در اوکراین و شرکت با مالکیت خصوصی است. برای تاسیس کمپانی در کشور اوکراین متقاضیان باید در نظر داشته باشند. این روند حداقل 3 روز و حداکثر 1 ماه به طول می انجامد. زمان لازم برای تکمیل این فرآیند به عوامل زیادی مانند ساختار شرکتی و مالیاتی، مجوزهای لازم، سهامداران، ذینفع و غیره بستگی دارد. به یاد داشته باشید که متقاضیان باید 2 روز کاری خود را صرف افتتاح حساب بانکی در کشور اوکراین کنند. در برخی از موارد این روند تا 5 روز به طول می انجامد.

 هزینه ثبت شرکت در کشور اوکراین

هزینه ثبت شرکت در اوکراین به صورت زیر است:

امور هزینه های تمامی موارد به دلار
ثبت شرکت LTD یا LLC $390
شماره شناسایی شخصی (فردی) $90
خدمات مدیر اسمی یا موقت (مدیرعامل) $50 (ماهانه)
آدرس دفتر مجازی $200 (سالانه)

بنابراین هزینه نهایی افتتاح یک شرکت در اوکراین به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله تعداد موسسین، نیاز به مدیر اسمی و آدرس قانونی و غیره. پس از اتمام مراحل تشکیل شرکت اوکراین، متقاضیان موفق به کسب مدارک زیر می شوند:

 • منشور یا اساسنامه
 • صورت جلسه های عمومی
 • گواهی ثبت نام تجاری
 • تأییدیه از ثبت نام شرکت در اوکراین
 • تمبر شرکت
 • حساب بانکی شرکت
 • شماره ثبت مالیات بر ارزش افزوده یا گواهی ثبت مالیات با نرخ ثابت

جهت سرمایه گذاری در اوکراین و اطلاع از شرایط و نرخ تورم در این کشور می توانید نمودار زیر را بررسی بفرمائید:

نرخ تورم در اوکراین

فرآیند اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

به طور کلی، ثبت شرکت در اوکراین با حضور یا بدون حضور متقاضیان امکان پذیر است. برای تشکیل شرکت خود، متقاضیان نیازی به حضور در اوکراین ندارند. اگر تصمیم به افتتاح یک تجارت در اوکراین گرفتید، این بخش برای شما بسیار مفید خواهد بود. برای شروع فرآیند تاسیس شرکت، اسناد زیر تهیه و به دفتر ثبت کشور ارسال می شود:

 • برنامه ثبت شرکت
 • اساسنامه (باید توسط هر سهامدار امضا شده و توسط دفتر اسناد رسمی اوکراینی تأیید شود)
 • صوت جلسه اعلام تصمیم برای تأسیس شرکت (پروتکل)
 • وکالت نامه (این مورد از هر سهامدار لازم است)
 • اطلاعات در مورد صاحبان نهایی ذینفع

ثبت شرکت توسط وزارت ثبت احوال اوکراین انجام می شود. در طی مراحل ثبت نام موسسان شرکت شماره ثبت شرکت را کسب می کنند. لازم به ذکر است که افتتاح حساب بانکی آخرین مرحله از فرآیند تاسیس شرکت اوکراین است. جهت اطلاع از شرایط اقامت در این کشور مطالعه مقاله اقامت اوکراین خالی از لطف نخواهد بود.

انواع روش های اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

برای کسب اقامت متقاضیان می توانند اقدام به تاسیس شرکت های مختلفی کنند. بسته به ساختار شرکت، تعداد شرکا، دامنه تجارت، پیچیدگی در مدیریت و غیره سرمایه گذاران می توانند برای اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت یکی از گزینه های ایده آل را برای خود انتخاب کنند. کسب و کار مورد نظر خود را شروع کنند. در این بخش قصد داریم به برجسته ترین و محبوب ترین ساختارهای شرکت در کشور اوکراین اشاره کنیم. جهت اطلاع از شرایط کار نیز مقاله ویزای کار اوکراین از اطلاعات مهمی برخوردار می باشد.

انواع روش های اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین

شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین رایج ترین شکل برای اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت است. بیش از 90% نهادهای حقوقی در اوکراین از این نوع شرکت هستند. سرمایه مجاز (یا به اصطلاح سهام) در این شرکت به قسمت های مختلف تقسیم می شود که مقدار آن توسط اساسنامه شرکت تعیین می شود. در شرکت با مسئولیت مالکان شخصا مسئولیت پرداخت بدهی های شرکت را بر عهده ندارند.

تاسیس شرکت سهامی در اوکراین

وضعیت شرکت های سهامی، فرآیند تشکیل و ساختار مدیریت شرکت توسط قوانین مدنی اوکراین درباره شرکت های سهامی و شرکت های تجاری تنظیم می شود. تاسیس شرکت سهامی در اوکراین بسیار گران و دشوارتر از سایر شرکت ها در این کشور است. لازم به ذکر است که روش ثبت شرکت های سهامی نسبت به شرکت با مسئولیت محدود پیچیده تر است. موسسین برای تأسیس شرکت سهامی عاملی در مورد ایجاد شرکت سهامی خاص، عضویت در سهام، برگزاری جلسات قانونی و انجام ثبت نام شرکت های سهامی خاص با تعدادی از مراجع نظارتی، اطلاع می دهند. حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت سهامی در اوکراین 165000$ (دلار) است.

به طور کلی انواع این شرکت ها عبارتند از:

 • شرکت سهامی عام: در این نوع شرکت صاحب سهام می تواند سهام خود را بدون رضایت سایر سهامداران و یا شرکت بفروشد. در طول SPO سهامداران حق ترجیحی برای خرید سهام اضافی را ندارند. یک شرکت های سهامی به صورت های مالی سالانه شرکت تهیه شده توسط یک حسابرس مستقل نیاز دارد.
 • شرکت سهامی خاص: در شرکت های سهامی خاص حداکثر تعداد سهامداران 100 نفر است. فقط یک پیشنهاد سهم خصوصی مجاز است. حق سهامدار ترجیحی برای خرید سهام (که برای فروش دیگری توسط شرکت ارائه می شود) می تواند توسط اساسنامه (یا منشور) تعیین شود. در این نوع شرکت ها سهامداران همیشه حق ترجیحی برای خرید سهام اضافی دارند. به یاد داشته باشید که در شرکت های سهامی خاص سهام را نمی توان در بورس سهام خریداری کرد یا فروخت.

نمایندگی یک شرکت خارجی در اوکراین

یک شرکت خارجی ممکن است بدون ایجاد یک نهاد حقوقی فعالیت های خاصی را در اوکراین انجام دهد. اینگونه فعالیت ها از طریق دفاتر نمایندگی یک شرکت خارجی در اوکراین انجام می شود. به نمایندگی از شرکت خارجی ای که آنها نمایندگی می کنند، فعالیت می کنند. نمایندگی یک شرکت خارجی اساسنامه خاص خود را ندارد. زیرا به عنوان واحد جداگانه یک شرکت خارجی عمل می کند. رئیس یک دفتر نمایندگی تحت مجوز وکالت صادر شده توسط یک شرکت خارجی عمل می کند. نحوه ثبت دفتر نمایندگی شرکت های خارجی با روش ثبت نام نهادهای تجاری تفاوت قابل توجهی دارد.

بنابراین، وزارت اقتصاد اوکراین ثبت نام دفاتر نمایندگی را با اتخاذ تصمیم در مورد ثبت نام در مدت 60 روز کاری انجام می دهد. جهت مطلع شدن از روش ها و شرایط مهاجرت به اوکراین و همچنین اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین می توانید به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. همچنین با همکاران ما در دفتر موسسه تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *