مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » سنگاپور » اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور

اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپوراخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور یکی از راه های مقیم شدن در کشور سنگاپور می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای مطلع شدن از مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه میکنند.

افراد و متقاضیانی که قصد دارند به کشور سنگاپور مهاجرت کنند، می توانند از راه های مختلفی اقدام کنند و مقیم سنگاپور شوند.

برای مهاجرت به کشور سنگاپور و کسب و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، متقاضیان میتوانند از راه های زیر اقدام کنند:

 • مهاجرت جهت کار در کمپانی های معتبر سنگاپور.
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در سنگاپور.
 • مهاجرت جهت تحصیل در دانشگاه های سنگاپور.
 • مهاجرت جهت ازدواج با شهروند سنگاپوری.
 • مهاجرت از راه پناهندگی در سنگاپور.
 • اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور.

به یاد داشته باشید که مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور سنگاپور امکان پذیر نمی باشد.

درباره سنگاپور

کشور سنگاپور یک کشور مدرن و پیشرفته می باشد که هر ساله افرادی زیادی جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد فرزند و سایر موارد وارد خاک این کشور میشوند.

مهاجرت به کشور سنگاپور حتما باید از طریق راه های قانونی انجام شود و افرادی که از طریق راه های غیر قانونی و پناهندگی بخواهند وارد این کشور شوند، دستگیر و مجازات خواهند شد.

کشور سنگاپور در بخش جنوب شرقی قاره ی آسیا قرار گرفته است و به عنوان پایتخت اقتصادی و تجاری آسیا به شمار میرود و هر ساله سرمایه گذاران زیادی جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی به این کشور مهاجرت میکنند.

در کشور سنگاپور منابع و ذخیره های معدنی ناچیزی وجود دارند و فعالیت های اصلی این کشور در زمینه ی اقتصاد به چند بخش تقسیم میشوند:

 • خدمات.
 • چینی.
 • تولیدات الکترونیکی.
 • صنایع دستی.

در جدول زیر به برخی از اطلاعات درباره سنگاپور اشاره شده است:

سنگاپورپایتخت
سنگاپوربزرگترین شهر
جمهورینوع حکومت
انگلیسی، ماندارین تامیل مالاییزبان رسمی
710 کیلومتر مربعمساحت
5 میلیون نفرجمعیت
دلار سنگاپورواحد پول
UTC+8منطقه ی زمانی
+65پیش شماره تلفن
.sgدامنه اینترنتی

 

در کشور سنگاپور افرادی با دین های گوناگون زندگی می کنند و در جدول زیر به این ادیان اشاره شده است:

دین و مذهبجمعیت (درصد)
مذهب بودایی و تائو51%
مسیحیان (چینی‌ها، آسیایی‌ها و هندی‌ها)15%
مسلمانان (مالایی ها، هندی ها و چینی ها)14%
بی دین15%

 

در ادامه از شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور به صورت کامل مطلع می شوید.

کسب اقامت و تابعیت

کسب تابعیت و اقامت در هر کشوری از طریق تولد فرزند، بر اساس یکی از معیارهای خون و یا خاک انجام میشود.

کشور های که پیرو سیستم خاک می باشند، در صورتی به متقاضیان اقامت و تابعیت ارائه می دهند که فرزند آن ها در خاک آن کشور به دنیا بیاید.

کشور هایی که پیرو سیستم خون می باشند، در صورتی به فرزند والدین تابعیت و اقامت ارائه می دهند که یا پدر و یا مادر و یا هم پدر و هم مادر تابع و مقیم آن کشور باشند.

کشور سنگاپور پیرو سیستم خون می باشد و فرزندانی که در این کشور به دنیا می آیند در صورتی می توانند اقامت و تابعیت سنگاپور را کسب کنند که پدر و یا مادر آن ها اهل کشور سنگاپور باشد.

لازم به ذکر است که در صورتی که یک کوردک از والدین سنگاپوری به دنیا بیاید اما محل تولدش خارج از سنگاپور باشد، می تواند تا قبل از رسیدن به سن بیست و دو سالگی، اقدام به کسب تابعیت و اقامت کشور سنگاپور کند.

به یاد داشته باشید که والدینی که تنها مقیم کشور سنگاپور هستند، جهت کسب اقامت و تابعیت برای فرزند خود در کشور سنگاپور، باید حداقل چهار سال قبل از به دنیا آمدن فرزند خود در کشور سنگاپور زندگی کرده باشند.

جهت اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور نیز متقاضیان باید شرایط و مدارک خاصی دارای باشند تا بتوانند این پروسه را با موفقیت به اتمام برسانند و شما عزیزان در ادامه از این محتوا مطلع خواهید شد.

مدارک و شرایط لازم

افرادی که قصد دارند فرزند خود را در کشور سنگاپور به دنیا بیاورند و اقامت کسب کنند، باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • گذرنامه معتبر پدر و مادر.
 • گواهی و اسناد ازدواج پدر و مادر.
 • آی دی کارت و مدارک شناسایی ضامن محلی.
 • نامه از بیمارستان (همراه با ذکر تاریخ تولد کودک).
 • ارائه عکس دیجیتالی.

پشتیبانی و درواقع اسپانسر شدن یک فردی که مقیم دائمی کشور سنگاپور می باشد.

متقاضیان برای انجام پروسه ی تولد فرزند در کشور سنگاپور، باید به صورت آنلاین با حظور ضامن محلی مراحل مربوطه را پشت سر بگذارند و لازم به ذکر است که هزینه ی انجام این امور پنجاه دلار می باشد و نتیجه ی آن تا چهل و هشت روز آینده مشخص خواهد شد.

والدین جهت کسب روادید کوتاه مدت و بلند مدت برای فرزند خود باید به ترتیب سی و شصت دلار پرداخت کنند.

بعد از تولد فرزند، والدین در کم تر از دو هفته باید اقدام به کسب آی دی کارت و شناسنامه برا فرزند خود کنند و در صورتی که بعد از دو هفته اقدام کنند، باید دلایل منطقی داشته باشند.

اخذ اقامت سنگاپور از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد اما مقیم شدن در این کشور از طریق تولد فرزند برای افرادی مناسب می باشد که اقامت دائمی کشور سنگاپور را دارا باشند و یا تابع و شهروند کشور سنگاپور محسوب شوند.

مزایای تولد فرزند در سنگاپور

تولد فرزند در کشور سنگاپور همراه با مزایای بسیاری می باشد؛ برای مثال فرزند ب کسب تابعیت و پاسپورت کشور سنگاپور، می تواند به بیش از صد و پنجاه کشور دنیا بدون نیاز به روادید مهاجرت کند.

همچنین لازم به ذکر است که کشور سنگاپور از لحاظ آموزشی از بهترین کشور های دنیا به شما می رود و هر ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند.

دانشگاه های کشور سنگاپور به دلیل داشتن سطح بالا در بین پنجاه دانشگاه برتر کشور سنگاپور قرار گرفته اند.

در کشور سنگاپور مطالب درسی و آموزشی با استفاده از جدید ترین متد به دانشجویان و دانش آموزان ارائه می شوند و شایان ذکر است که مدرک تحصیلی کسب شده از دانشگاه های کشور سنگاپور در سراسر دنیا معتبر می باشد.

هموطنان عزیز اگر قصد دارید اقدام به اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور کنید و یا فکر مهاجرت به سنگاپور را در سر دارید، می توانید با هماهنگی های قبلی جهت مشاوره با کارشناسان ما به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *