مهاجرت به کشور آلمان

اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری یک روش کاملا شانسی است. در واقع همانطور که از نام آن پیداست این نوع روش برای مهاجرت به صورت بخت آزمایی است. لذا چنانچه فصد قطعی برای مهاجرت دارد و زمان ندارید بهتر است به این روش امیدوار نباشید و از سایر روش ها استفاده کنید. در این خصوص می توانید از خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید. هر سال 55000 ویزا از طریق لاتاری به برندگان خوش شانس این بخت آزمایی ارائه می شود. این روش برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای مهاجرت دارند و حاضر به امتحان کردن شانس خود برای دریافت گرین کارت آمریکا هستند. بسیاری می توانند در حین انجام پروسه مهاجرت خود نیز در لاتاری شرکت کنند و بخت خود را بیازمایند. در ادامه درباره اقامت آمریکا از طریق لاتاری بیشتر بخوانید.

بررسی اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری

برنامه ویزای تنوع نژادی یک برنامه قرعه کشی ایالات متحده برای دریافت کارت اقامت دائم ایالات متحده است. همچنین به عنوان قرعه کشی گرین کارت شناخته می شود. قرعه کشی به طور سالانه توسط وزارت امور خارجه اداره می شود و طبق بند 203 (c) قانون مهاجرت و ملیت (INA) انجام می شود. بخش 131 قانون مهاجرت 1990 را اصلاح کرد تا طبقه جدیدی از مهاجران موسوم به “مهاجران تنوع نژادی” (مهاجران DV) ارائه شود. وزارت امور خارجه سالانه برنامه ویزای مهاجرتی تنوع را به صورت قانونی اجرا می کند. بخش 203 (c) قانون مهاجرت و ملیت (INA) طبقه ای از مهاجران موسوم به “مهاجران گوناگون” را از کشورهایی که دارای نرخ پایین مهاجرت به ایالات متحده هستند، ارائه می دهد. برای سال مالی 2021، 55000 ویزای تنوع (DV) در دسترس خواهد بود. هیچ هزینه ای برای ثبت نام در برنامه وجود ندارد:

اطلاعات شرح
سایت ثبت نام www.dvlottery.state.gov
زمان ثبت نام اوایل اکتبر تا اواسط نوامبر
ثبت نام از طریق ارسال فرم DS-5510

فرم های ارسالی از طریق خدمات پستی ایالات متحده پذیرفته نمی شوند. متقاضیان می توانند به فرم ورود ویزای تنوع الکترونیکی (E-DV) دسترسی پیدا کنند برخی از موسسات ثبت نام لاتاری در آمریکا را انجام می دهند اما توصیه می کنیم بدون هزینه این کار را خودتان انجام دهید:

شرح اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری

شرایط اخذ گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری بسیار ساده است. اساس قانونی برنامه قرعه کشی ویزای تنوع از قانون مهاجرت و ملیت (INA) می آید.

 • سوال اینجاست چه کسانی واجد شرایط ورود به قرعه کشی ویزای تنوع نژآدی یا همان لاتاری هستند؟

شما یا همسرتان باید بومی کشوری باشید که واجد شرایط شرکت در قرعه کشی ویزای تنوع است. همچنین اگر والدین شما در کشوری متولد شده اند که واجد شرایط شرکت هستند، ممکن است واجد شرایط درخواست باشید. (وزارت امور خارجه قبل از قرعه کشی هر سال نام کشورهایی را که واجد شرایط شرکت هستند منتشر می کند.) شما باید دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید، که در ایالات متحده به عنوان دوره 12 ساله ابتدایی و متوسطه تعریف شده است. یا باید 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته در شغلی داشته باشید که برای انجام آن نیاز به حداقل 2 سال آموزش یا تجربه دارید.

قبل از قرعه کشی هر سال، وزارت امور خارجه دستورالعمل های صریحی در مورد نحوه درخواست در بیانیه های مطبوعاتی و ثبت فدرال منتشر می کند. لطفاً تمام دستورالعمل ها را دقیقاً دنبال کنید. سالانه میلیون ها متقاضی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها رد می شوند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه قرعه کشی ویزای تنوع، وب سایت وزارت امور خارجه را دنبال کنید. دستورالعمل ها معمولاً در ماه آگوست ارسال می شوند و دوره ثبت نام معمولا در اکتبر هر سال برگزار می شود

پس متقاضیان زیر واجد شرایط ثبت نام و اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری هستند:

 • دارای تحصیلات 12 ساله دیپلم باشید.
 • 2 سال سابقه کاری در 5 سال اخیر
 • از نظر پزشکی بیماری خطرناک نداشته باشید.
 • سابقه کیفری پاکی داشته باشید.
 • جزو کشورهای واجد شرایط لاتاری باشید.
 • از نظر خروج مانند کارت پایان خدمت مشکلی نداشته باشید.

درباره لاتاری آمریکا

هیچگونه هزینه ای برای شرکت در قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا وجود ندارد. در صورت برنده شدن، باید هزینه ای برای ویزای مهاجرتی و هزینه جداگانه قرعه کشی ویزا پرداخت کنید. هزینه مصاحبه 330$ (دلار) است. برندگان از طریق پست الکترونیکی به آدرس های ذکر شده در برنامه های خود مطلع نخواهند شد و فقط از طریق بررسی کد رهگیری در سایت مشخص می شود. به برندگان اطلاعات مربوط به تعیین وقت سفارت ارسال می شود. انتخاب برنده در قرعه کشی ویزای تنوع به طور خودکار تضمین نمی کند که برای شما ویزا صادر می شود، حتی اگر واجد شرایط باشید. تعداد ورودی های انتخاب شده بیشتر از تعداد ویزای مهاجرتی است، زیرا همه افرادی که انتخاب می شوند واجد شرایط ویزا نیستند یا تصمیم به تکمیل مراحل ندارند. پس از صدور همه ویزاها برنامه ویزای تنوع برای سال به پایان می رسد.

خدمات وکیل مهاجرت به ایالات متحده از روش Lottery

اخذ اقامت آمریکا از طریق برنده شدن در لاتاری

برندگان لاتاری آمریکا باید فرم DS-260 را تکمیل کنند. ارسال فرم DS-260 اولین کاری است که پس از برنده شدن انجام می شود. برای دسترسی به فرم از کد رهگیری خود در سایت لاتاری استفاده کنید.

 • سپس نام خانوادگی و شماره تأییدی را که پس از ثبت نام در قرعه کشی DV صادر شده است وارد کنید.
 • در قسمت آخر، «Applicant» را انتخاب کنید. روی “ادامه” کلیک کنید. ر
 • وی قسمت «NOT STARTED» کلیک کنید و به فرم بروید.
 • من تأیید می کنم که موارد بالا را خوانده و درک کرده ام. اکنون آماده هستم تا فرایند درخواست ویزای مهاجرت و ثبت نام را آغاز کنم را علامت بزنید.
 • اگر هنگام پر کردن فرم بیش از 20 دقیقه غیر فعال باشید، ارائه شما به پایان می رسد.
 • توصیه می شود پس از وارد کردن داده ها ، هر صفحه را ذخیره کنید. در این حالت شما همیشه قادر خواهید بود از همان جایی که متوقف شده اید ادامه دهید و مجبور نخواهید بود که دوباره همه داده ها را وارد کنید.
 • شهر و کشوری را که می خواهید برای مصاحبه ویزا به آنجا بیایید انتخاب کنید.
 • اطلاعات شخصی را با استفاده از اطلاعات گذرنامه خود پر کنید.
 • سایر اطلاعات را نیز وارد کنید و فرم را ارسال کنید.

هنگامی که KCC فرم شما را دریافت می کند، آن را پردازش می کند. ممکن است از شما خواسته شود نسخه های اسکن شده از اسناد پشتیبانی را ارسال کنید. مهم این است که همه اسناد پشتیبان خود را در یک بسته ارسال کنید. مصاحبه شما قبل از آن برنامه ریزی نمی شود. پس از پردازش مصاحبه انجام می شود و ویزا صادر می شود. مشکلات زندگی در آمریکا را قبل از مهاجرت به این کشور از زبان مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بشنوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.