شرایط اتریش

اجاره‌ نامه در اتریش

اجاره‌ نامه در اتریش

در این مقاله به بررسی نحوه ی گرفتن اجاره‌ نامه در اتریش میپردازیم. دلایل مهاجرت به اتریش هر امری می‌تواند باشد. از جمله می‌توان به “مهاجرت تحصیلی به اتریش” و “مهاجرت کاری به اتریش” و… اشاره نمود. اما اجاره نامه در اتریش از مسائل مهم مشخص نمودن مسکن در متقاضیان مهاجرت به این کشور به شمار می‌رود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند، می‌بایست قبل ازهرگونه اقدام مبحث محل اقامت خود را مشخص نمایند.

شرایط خوابگاه‌ها در اتریش چگونه است؟

دارا بودن اجاره نامه جهت تایید ویزای کار یا ویزای تحصیل در اتریش، الزامی می‌باشد. همان‌طور که در سایت سفارت اتریش نیز مشاهده می‌نمایید، به این نکته اشاره گردیده و حائز اهمیت است.

  • ارائه معرفی نامه از سوی متقاضی (Meldezettel)
  • ارائه سند اجاره‌ نامه یا تصویر سند مسکن توسط متقاضی (Mietvertrag)
  • ارائه نسخه قرارداد شغلی فرد متقاضی (Arbeitsvertrag)

مراکز مختلف سازمان دانشجویان (OH) فهرستی از کلیه خوابگاه‌های کشور اتریش را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این منبع، خوابگاه موردنظر را با توجه به شرایط زندگی و بودجه خود انتخاب نمایند. به طور کلی کشور اتریش دارای 27 خوابگاه است. این خوابگاه‌ها در شهرهای مختلفی مانند سالزبورگ، اشتات، گراتس، وین، لینز، لئوبن و کلاگنفورت قرار دارد.

کشور اتریش تعداد 27 خوابگاه در شهرهای شهرهای مختلفی مانند سالزبورگ، اشتات، گراتس، وین، لینز، لئوبن و کلاگنفورت در خود جای داده است. یکی از مزایای این خوابگاه‌ها ایجاد فضای گسترده جهت مطالعه دانشجویان است. مکان خوابگاه‌ها در نزدیکی محل تحصیل دانشجویان تاسیس گردیده است. از این رو، رفت‌وآمد آسان و راحت در کمترین زمان ممکن برای دانشجوها از دیگر مزایای خوابگاه‌ها به شمار می‌رود.

از سویی دیگر کلیه خوابگاه‌های کشور اتریش به مراکز آموزشی مجهز می‌باشند. یکی از شرایطی که در خوابگاه‌های اتریش و سایر کشورها مشترک است، ارائه یک وعده غذایی (معمولا صبحانه) است. دانشجو جهت تهیه سایر وعده‌های غذایی می‌تواند به فروشگاه‌های اطراف و یا بوفه‌های خوابگاه مراجعه نماید.

اجاره ‌نامه در اتریش

مهمترین موضوع در بحث مهاجرت به خارج از کشور، موضوع مسکن افراد است. این که فرد پس از مهاجرت در چه محلی و در چه مکانی زندگی می‌کند. دانشجویان عزیز و متقاضیان مهاجرت به اتریش به این نکته توجه نمایند که می‌بایست مسکن آنها قبل ازمهاجرت آماده باشد.

شخصی که متقاضی اخذ “ویزای دانشجویی یا “ویزای کاری در اتریش است، می‌بایست نامه تاییدیه اجاره مسکن ارائه نماید. این تاییدیه می‌بایست به صورت اجاره‌ نامه مسکن و یا رزومه خوابگاه دانشجویی باشد. در شهرهای مختلف اتریش می‌توان منازل مسکونی و خوابگاه‌ها جستجو کرد. به طور معمول خوابگاه‌ها همگی مبله بوده و دارای امکانات اولیه زندگی مانند یخچال، گاز و… هستند. سطح این امکانات رفاهی و کیفیت آنها با توجه به مبلغ اجار‌ه پرداختی از سوی متقاضی، متفاوت و متغیر است.

قوانین مهم درباره اجاره مسکن در اتریش

درخصوص اجاره‌ نامه در اتریش، ضروری است یکسری نکات مهم درخصوص اجاره مسکن در اتریش مورد توجه قرار گیرد. اجاره ‌نامه دارای قوانینی است که در ادامه به تشریح آنها پرداخته می‌شود:

  • اجاره نامه می‌بایست به‌صورت مکتوب و به دو زبان آلمانی و ایرانی ‌تنظیم گردیده و به امضای طرفین ‌برسد.
  • مادامی که فرد متقاضی، اجاره نامه را امضا می‌نماید،‌ بدین معناست که‌کلیه تعهدات مندرج در آن را پذیرفته است. از این رو ضروری است ابتدا متن قرارداد مطالعه گردیده و سپس به امضا برسد. درغیر این‌صورت ممکن است امضا بدون آگاهی از متن قرارداد عواقب پیش‌بینی نشده‌ای را برای متقاضی به دنبال داشته باشد.
  • چنانچه در پرداخت ودیعه، توافقی صورت گیرد، می‌بایست مبلغ و مشخصات اخذکننده در متن قرارداد ذکر گردد. ضمنا ارائه رسید پرداخت از سوی اخذکننده ودیعه، الزامی است.
  • اگر پرداخت شارژ مسکن اجاره‌ای بر عهده متقاضی است، توصیه می‌گردد مشخصات کنتور مربوطه در قرارداد ذکر گردد. نکته قابل‌توجه اینکه پس از اجاره مسکن، ظرف 3روز مهلت دارید به‌شهرداری اتریش مراجعه و نشانی محل‌سکونت خودرا اعلام نمایید.

امکان اجاره خوابگاه توسط دانشجویان متاهل وجوددارد؟

دانشجویانی که متاهل هستند و جهت تحصیل به کشور اتریش سفر کرده‌اند، می‌توانند از خوابگاه‌های اجاره‌ای استفاده نمایند. این در شرایطی است که متقاضی نباید فرزندی به همراه داشته باشد و دلیل آن نیز مسلم است. چراکه وجود فرزند ممکن است فضایی ناآرام را برای سایر دانشجویان دانشگاه ایجاد نماید.

اهمیت اجاره مسکن قبل از ورود به اتریش چیست؟‌

مهاجر اتریش جهت‌دریافت اقامت تحصیلی یا کاری یا اخذ ویزای همراه برای‌خانواده، می‌بایست اجاره نامه در اتریش را ارائه نماید. درواقع می‌بایست سند یا مدرکی را ارائه نماید که‌حاکی از وجود محل اقامت وی در اتریش به‌صورت خوابگاه یا مسکن می‌باشد.

هزینه‌های مسکن یا خوابگاه چگونه است؟

این هزینه‌ها شامل آب، برق، آب گرم و اجاره است که معمولا به‌صورت رقمی ثابت از سوی دانشجو پرداخت می‌گردد. لازم است بدانید اجاره بها سه ماه، به صورت پیشاپیش از سوی صاحب ملک اخذ می‌گردد. مالک آپارتمان یا مسئول خوابگاه حق اجاره آن را به غیر ندارد.

از این رو جهت جلوگیری از ضرر و زیان‌های احتمالی مبلغ اجاره سه ماه را پیشاپیش از متقاضی اخذ می‌نماید. یکی دیگر از قوانین موجود، این است که در زمان انقعاد قرارداد، مبلغ 3برابر هزینه ملک از متقاضی اخذ می‌گردد. این مبلغ مربوط به خسارات احتمالی از سوی متقاضی است.

در پایان مدت قرارداد، در صورت عدم خسارت، هزینه مذکور به متقاضی عودت می‌گردد. امور نظافت اتاق و… از جمله هزینه‌هایی است که از سوی مسئول خوابگاه از متقاضی دریافت می‌گردد. در آپارتمان‌ها به جای اینگونه خدمات، خدمات اینترنتی جایگزین آن می‌گردد.

به طور میانگین هزینه اجاره خوابگاه در اتریش به صورت ماهیانه، مبلغی بین 125 الی 208 یورو می‌باشد. میانگین هزینه اجاره مسکن به صورت ماهیانه نیز مبغلی بین 250 تا 333 یورو است. امر مسلم این است که متقاضیان می‌توانند به صورت گروهی اقدام به اجاره مسکن نمایند. زیرا مبالغ بین آنها تقسیم گردیده و هزینه‌های کمتری را می‌پردازند.

اهمیت تهیه اجاره‌نامه ازسوی موسسات معتبر چیست؟‌

رزرو مسکن و تهیه اجاره نامه در اتریش از مهمترین مسائل مربوط به مهاجرت کاری یا تحصیلی است. بنابراین شایسته است از افراد کاردان و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. چراکه در بسیاری موارد اسناد به‌صورت جعلی تهیه می‌گردد و تصورات شما از منزل‌تان در اتریش با واقعیت متفاوت است. اطلاع از انواع مسکن و خوابگاه‌ها،‌ تجهیز به امکانات ایمنی و الزام به دارا بودن اساسنامه منزل ازجمله مواردی است که نیاز به وکیل ماهر دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین گزینه پیشنهادی به شماست. جهت اطلاع بیشتر در زمینه اجاره نامه در اتریش با ما تماس بگیرید وکلای خبره و کارشناسان حرفه‌ای ما به شما کمک می‌نماید تا از هرگونه ضرر و زیان‌های مالی مصون بمانید. از طریق تماس تلفنی یا حضوری منتظر استقبال از شما عزیزان هستیم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *