متفرقه, مهاجرت کاری آلمان

10 مشاغل پردآمد آلمان

آگاهی از 10 مشاغل پردآمد آلمان موضوعی پرمخاطب و فراگیر در سال های متوالی به صورت عام و در سال 2023 به صورت خاص می باشد. شهروندان و متقاضیان می توانند با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار از شرایط کار و میزان آلمان اطلاعات کافی کسب کنند. آلمان سرزمین فرصت ها است. حقوق در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی و همچنین سایر کشورهای جهان بسیار بالاتر است. گرچه کارفرمایان در این کشور حقوق بالا و خوبی را به کارمندان خود پرداخت می کنند. اما برخی از مشاغل وجود دارد که دستمزد آنها نسبتاً بالاتر از سایرین است. این مشاغل جزء 10 مشاغل پردآمد آلمان می باشند. در ادامه با این مشاغل بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی 10 مشاغل پردآمد آلمان

شرایط و همچنین قوانین مناسب مهاجرت کاری و اشتغال در کشور آلمان دلایل اصلی جذب کارکنان و کارمندان ماهر در زمینه های مختلف می باشند. علاوه بر این، حداقل دستمزد کار در کشور آلمان از سال 2016 تا کنون به طور چشمگیری افزایش یافته است که در نمودار زیر به این موضوع اشاره شده است:

همانطور که می دانیم آلمان بزرگترین و یکی از ثروتمندترین اقتصادهای اروپا با علائم رشد و ثبات در بازار کار و بطور مداوم است. برای انتخاب شغل از بین 10 مشاغل پردآمد در آلمان، متقاضیان باید با شرایط کار، میزان درآمد و قوانین اشتغال در این کشور آشنا باشند. در جدول زیر به 10 مشاغل پردآمد در آلمان اشاره شده است:

رتبه مشاغلعنوان مشاغل
1مدیر عامل
2وزیر فدرال
3بانکدار سرمایه گذاری
4مدیر فروش
5مدیر آزمایشگاه
6پزشک
7وکیل
8متخصص IT
9مهندس
10مشاور

در ادامه با تمامی مشاغل ذکر شده به صورت کامل آشنا خواهید شد.

مسئولیتهای مدیران عامل در لیست 10 مشاغل پردرآمد آلمان

مدیران عامل یا مدیرعامل ها در هیئت مدیره یک شرکت مقام برتر را دارند و پردآمدترین شغل در آلمان را دارند. آنها وظیفه مدیریت فعالیت های روزمره تجاری و مالی شرکت خود و همچنین اطمینان از تحقق کلیه تعهدات قانونی خود را بر عهده دارند. مدیر عاملان شرکت هایی که 25 نفر یا کمتر کارمند دارند. معمولاً 170000€ (یورو) در سال درآمد کسب می کنند. اما متقاضیان می توانند با فعالیت در شرکت های 500 الی 1000 نفره تا 379000€ (یورو) و با فعالیت در شرکت هایی که دارای بیش از 5.000 کارمند هستند تا 807000€ (یورو) در سال درآمد داشته باشند. البته این موضوع به سازمان ها بستگی دارد. به عنوان مثال، در زمان مدیر عاملی شرکت فولکس واگن، مارتین وینترکورن طبق آمار سالانه 15 میلیون € (یورو) درآمد داشته است.

کسب مدرک مربوطه و شرکت در برنامه های تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد حرفه ای در مدیریت برای اشتغال در زمینه مدیر عاملی در آلمان الزامی می باشد. با این حال بسیاری از مدیران مدرن، کارآفرینان خودساخته و دارای پیشینه رسمی در مدیریت شرکت هستند.

شرایط کار به عنوان وزیر فدرال در آلمان

وزیران فدرال اعضای دولت فدرال، کابینه آلمان هستند. آنها تصمیماتی را در مورد سیاست ها در رابطه با سایر وزرا اتخاذ و اجرا می کنند. آنها شامل وزیر های دفاع، دارایی و بهداشت فدرال و همچنین صدراعظم و معاون رئیس جمهور می شوند. وزیران فدرال به طور معمول 14000€ (یورو) در ماه یا 168000€ (یورو) در سال درآمد کسب می کنند. در همین حال آنگلا مرکل که صدر اعظم آلمان است، ماهانه حدود 17000€ الی 204000€ (یورو) در سال درآمد دارد. برای این که واجد شرایط شرکت در هر نوع دفتر سیاسی باشید، باید شهروند آلمان باشید.

بانکدار سرمایه گذاری در لیست 10 مشاغل پردآمد آلمان

بانکداران سرمایه گذاری در اصل مشاوران مالی شرکت هستند. آنها به طور معمول در یک موسسه مالی یا در یک بخش بزرگ بانک مشغول به کار هستند که به جمع آوری سرمایه برای دولت ها، شرکت ها و سایر نهادها می پردازد بانکداران سرمایه گذاری. می توانند در اولین سال اشتغال به میزان 150000€ (یورو) درآمد کسب کنند. بانکداران سرمایه گذاری با تجربه کاری بیشتر می توانند سالانه 300000€ (یورو) درآمد داشته باشند. داشتن سوابق تحصیلی قوی در اقتصاد، ریاضیات و آمار و همچنین داشتن مجوزهای مربوطه برای کار در این زمینه در کشور آلمان کافی است.

شرایط و درآمد کار به عنوان مدیر فروش در آلمان

نقش مدیر فروش معمولاً مستلزم توسعه استعداد و مدیریت روزانه است. آنها اهداف و سهمیه ها را تعیین می کنند. برنامه های فروش می سازند، داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند، آموزش فروش را انجام می دهند. مربی اعضای تیم فروش خود هستند. در فرآیند استخدام کارکنان فروش شرکت می کنند. مدیران فروش در بخش بازاریابی و فروش بالاترین دستمزدها را کسب می کنند. متخصصان با تجربه سالانه 134000€ (یورو) درآمد دارند. در همین حال، متخصصان ارشد می توانند به طور متوسط ​​سالانه 88000€ (یورو) و مدیران حساب 94000€ (یورو) بدست آورند. به طور کلی، فروش زمینه ای است که در آن ساختار سلسله مراتبی با شایستگی تعیین می شود. بنابراین، اکثر مدیران فروش تمایل دارند که در زمینه های پایه کار کنند. سپس به مقامات بالاتر برسند. مهارت های فروش خود را در هر بخش کارینشان داده و به کار گیرند.

فعالیت در زمینه مدیریت آزمایشگاه در آلمان

مدیران آزمایشگاه مسئول کارآمد و ایمن سازی آزمایشگاه بالینی، پزشکی قانونی، تحقیق و توسعه یا پزشکی هستند. مدیران آزمایشگاه با تجربه معمولاً بین 123000€ (یورو) در سال حقوق دریافت می کنند. در مقایسه، حقوق مدیران آزمایشگاه در انگلیس بین 72000£ الی 78000£ (پوند) است. در کشور آلمان بیشتر کارفرمایان به دنبال مدیران آزمایشگاه دارای سابقه کاری و کارشناسی در زمینه های زیر هستند:

  • فناوری پزشکی
  • شیمی
  • مهندسی شیمی

درآمد پزشکان در 10 مشاغل پردآمد آلماندرآمد پزشکان در 10 مشاغل پردآمد آلمان

پزشکان معالج همان پزشکان ارشد هستند که معمولاً در یک کلینیک یا یک مرکز مراقبت پزشکی مشغول به کار می شوند. آنها با مدیران گروه قابل مقایسه هستند، به این معنا که آنها نظارت بر همراهان، ساکنین، دانشجویان پزشکی و سایر پزشکان دارند و در تخصص انتخابی خود مسئولیت یک بخش خاص را بر عهده دارند. 80% حقوق پزشکان بین 85000€ الی 150000€ (یورو) در سال است. در همین حال، پزشکان ارشد با تجربه 11 تا 16 سال در این نقش می توانند سالانه 272000€ الی 400000€ (یورو) یا بیشتر با بیش از 20 سال در این نقش درآمد کسب کنند. برای اشتغال در این زمینه متقاضیان باید مدرک دانشگاهی در زمینه پزشکی داشته باشند. همچنین باید مجوز «تأیید» را درخواست کنید. همچنین به سمت صدور مجوز زبان آلمانی در حداقل سطح B1 کار کنید.

الزامات اشتغال به عنوان وکیل در آلمان

نقش وكیل در حوزه های قضایی قانونی بسیار متفاوت است. به طور کلی، آنها درمورد مسائل حقوقی مانند مالکیت و حقوق شخصی به مشتری توصیه می کنند. در صورت لزوم آنها را در اختلافات و دادرسی ها نمایندگی افراد را به عهده می گیرند. وکلا در شرکت های کوچک معمولاً کمتر از 40000€ (یورو) در سال درآمد دارند. حقوق سالانه وکلا در بنگاههای متوسط ​​به 50000 و 80000€ (یورو) و در بنگاه های بزرگ تا 700000€ (یورو) بیشتر افزایش می یابد. برای اینکه متقاضیان مشغول به وکالت در آلمان شوند. ابتدا باید مدرک دانشگاهی را بدست آورند. در دوره کارآموری شرکت کنند تا مهارت های عملی لازم را بدست آورند. در آخر، مجموعه ای از امتحانات را بگذرانند. کل این فرایند می تواند 7 سال یا بیشتر طول بکشد. توجه به این نکته ضروری است که الزامات از نظر دولت متفاوت است.

متخصص IT در لیست 10 مشاغل پردرآمد آلمان

متخصصان فناوری اطلاعات، متخصصان آموزش دیده و پشتیبانی از فناوری اطلاعات هستند. آنها به شرکت ها و سازمان ها در مدیریت سخت افزار، نرم افزار، شبکه و حل مشکلات کمک می کنند. متخصص IT سالانه به طور متوسط ​​68000€ (یورو) درآمد دارند. متخصصان IT با تجربه می توانند به مدیر IT تبدیل شوند که حقوق سالانه آنها 82000€ (یورو) می باشد. به عنوان رئیس IT، آنها می توانند سالانه 124000€ (یورو) درآمد کسب کنند. همچنین می توانید مقاله ویزای کار آلمان را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

متقاضیان برای اشتغال در این زمینه در کشور آلمان باید مدرک کارشناسی در یکی از زمینه های زیر کسب کنند:

  • جمله علوم رایانه
  • سیستم های اطلاعاتی
  • فناوری اطلاعات

شرح شغل و درآمد مهندسان در کشور آلمان

مهندسان وظیفه دارند ضمن حفظ عملی، نظم، ایمنی و هزینه، مواد، سازه ها و سیستم ها را طراحی کنند. وظایف آن ها با توجه به زمینه مربوطه، از جمله مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک متفاوت است. مهندسان به طور معمول 64000€ (یورو) در سال درآمد دارند. لازم به ذکر است که میزان حقوق با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد. به عنوان مثال، یک مدیر فنی سالانه می تواند 138000€ تا 168،000€ (یورو) درآمد داشته باشد. در حالی که تحصیلات تکمیلی برای ورود به مشاغل مهندسی ضروری نیست. اما داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دکتری و مدارک تحصیلی حرفه ای در رشته انتخابی می توان شرایط متقاضیان را برای اشتغال در زمینه مهندسی در کشور آلمان ساده تر کند.

شغل مشاور در کنار 10 مشاغل پردرآمد آلمان

افرادی که به عنوان مشاور در کشور آلمان کار می کنند می توانند در یک زمینه خاص به مشتریان و افراد مختلف مشاوره های تخصصی ارائه دهند. آن ها ممکن است در یک شرکت فعالیت کنند یا توسط یک شرکت مشاوره خارجی استخدام شوند تا خدمات را به مشتریان ارائه دهند. حقوق اولیه یك مشاور بین 30000€ الی 46000€ (یورو) در سال است. با گذشت زمان، آنها می توانند با پیشرفت شغلی و کسب تجربه بیشتر سالانه بین 220000€ الی 370000€ (یورو) درآمد کسب کنند. داشتن کارشناسی در یک رشته مرتبط مانند اداره تجارت، امور مالی، حسابداری و مدیریت تجارت برای اشتغال در این زمینه در کشور آلمان الزامی می باشد.

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط کار در آلمان برای ایرانیان، مهاجرت به آلمان از طریق کار و همچنین مشاوره جهت انتخاب بهترین گزینه در بین 10 مشاغل پردرآمد در آلمان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

Rate this post

1 دیدگاه برای “10 مشاغل پردآمد آلمان

  1. صادقی گفت:

    سلام و عرض ادب در خصوص مشاوره با شماره 021910032323 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *