مهاجرت کاری قطر

کار علوم آزمایشگاهی در قطر

کار علوم آزمایشگاهی در قطر

اگر دوست دارید کار علوم آزمایشگاهی در قطر را تجربه کنید باید بدانید که در این کشور تسلط به زبان عربی در کنار زبان انگلیسی مهم می باشد. تکنسین های آزمایشگاه پزشکی، اعضای اصلی تیم مراقبت های بهداشتی هستند که آزمایش های آزمایشگاهی را روی خون، مایعات بدن و بافت ها انجام می دهند تا به پزشک در تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری کمک کنند. این یک شغل سریع و چالش برانگیز است که دانشجویان شیفته علوم زیست شناسی را به خود جلب می کند. این نیاز به مهارت دستی، تبعیض رنگی بصری، توجه دقیق به جزئیات، مهارت های مدیریتی سازمانی و زمان و قضاوت و توانایی تصمیم گیری نیاز دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت کاری و شرایط مهاجرت به قطر شما را یاری خواهد کرد.

تکنسین های آزمایشگاه پزشکی آزمایشات تشخیصی گسترده ای را شامل آزمایش فرهنگ باکتری برای شناسایی و حساسیت آنتی بیوتیکی، اطمینان از سازگاری خون برای انتقال خون، شناسایی سلول های غیر طبیعی و تجزیه و تحلیل ترکیب شیمیایی مایعات بدن را انجام می دهند. بعنوان یکی از بزرگترین گروه متخصصان مراقبت های بهداشتی قطر، نقشی اساسی در سیستم مراقبت های بهداشتی ایفا می کند، زیرا تا 80٪ تصمیمات مربوط به تشخیص و درمان بیمار بر اساس نتایج آزمایشات آزمایشگاهی است. این برنامه نه تنها مهارت های فنی تکنسین آزمایشگاه پزشکی بلکه رفتارهای اخلاقی و حرفه ای مورد نیاز این حرفه را توسعه می دهد. این یک برنامه چالش برانگیز است که تجربه گسترده ای در کلاس، آزمایشگاه و بالینی عملی برای دانش آموز فراهم می کند. فارغ التحصیلان آماده خواهند بود تا با ارائه آزمایش دقیق تشخیصی مطابق با استانداردهای ملی فناوری شناسان آزمایشگاه پزشکی، به روشی شایسته کار کنند.

تحصیل و کار در قطر

برنامه درسی برای این برنامه طراحی شده است برای در بر گرفتن3 سال آموزش.3 ترم اول در دانشکده سپری می شود و بر آموزش آکادمیک و نظری تأکید می شود. در طول ترم چهارم، دانشجو مقدمه ای در مورد کاربرد بالینی با وجود دو هفته تمرین در یک سایت بالینی وابسته خواهد داشت. در طول سال برنامه دوم بر دانش نظری منحصر به رشته های برنامه و استفاده از این دانش در یک محیط آزمایشگاهی شبیه سازی شده تأکید می شود.

 سال سوم و آخرین برنامه ها شامل آموزش عملی و تجربه بالینی انجام شده در موسسات بهداشتی درمانی وابسته است. برای برنامه هایی با پذیرش رقابتی، موقعیت بالینی تحت تأثیر رتبه بندی در روند پذیرش رقابتی قرار نمی گیرد و براساس دستورالعمل های نهادی تعیین می شود.

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه فناوری آزمایشگاه پزشکی فارغ التحصیلان قادر خواهند بود:

 1. دانش، مهارت ها و توانایی های لازم را همانطور که توسط انجمن صحیح علوم آزمایشگاهی پزشکی تجویز شده است، با جدول زمانی ، صحت و مهارت نشان دهند.
 2. اصول مدیریت کیفیت و استفاده بهینه از منابع را تمرین و ارتقا دهند.
 3. از مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله استفاده کنید که صلاحیت را در انجام روش های آزمایشگاهی ارتقا می دهند.
 4. مهارت های تحقیق را برای حل سازنده مشکلات نشان دهند.
 5. ارتباط موثر و همکاری مشترک با سایر اعضای تیم مراقبت های بهداشتی برای خدمت به بیماران و کارفرمایان با بالاترین درجه صلاحیت.
 6. سطح بالایی از رفتار حرفه ای را در انجام وظیفه نشان دهند.

فضای کار علوم آزمایشگاهی در قطر

در قطر برای استخدام در زمینه فناوری آزمایشگاه پزشکی، فرد باید دارای قدرت بینایی کافی باشد تا کار میکروسکوپی طولانی مدت و درک رنگ طبیعی را امکان پذیر کند. شرکت علمی قطر ارائه دهنده معتبری از ابزارها و خدمات با کیفیت بالا به علوم تجزیه و تحلیل پروتئومیکس و متابولومیکس، تحقیقات علوم زندگی (ژنومیک)، تشخیص علم و اطلاع رسانی علوم زندگی است. این کشور راه حل های یک مرحله ای برای پاسخگویی به نیازهای متغیر جامعه علمی بالینی ارائه می دهد و با تولیدکنندگان مشهوری مرتبط هستند که در سطح جهانی به عنوان رهبران بازار در صنعت شناخته می شوند. تنظیم موقعیت در خارج از کشور بسیار هیجان انگیز است، این امر همچنین می تواند دلهره آور و وقت گیر باشد.

در نمودار زیر شاهد میزان و تعداد افراد شاغل در کشور قطر هستید که نشان از شرایط خوب کاری در این کشور دارد:

تعداد افراد شاغل در قطرالزامات کار علوم آزمایشگاهی در قطر

در کشور قطر مربیان آزمایشگاه ملزم به راه اندازی آزمایشگاه، آماده سازی شیمیایی، نگهداری تجهیزات، کار مستقیم با دانشجویان برای نشان دادن آزمایش های آزمایشگاهی، راهنمایی دانشجویان برای انجام آزمایش های فردی خود، نظارت بر رعایت بهداشت و ایمنی، جمع آوری و درجه بندی گزارشات آزمایشگاهی ارائه شده هستند. از مربیان آزمایشگاهی انتظار می رود 18-20 ساعت در هفته با آموزش مستقیم آزمایشگاه انجام دهند.

انتظار می رود مربیان آزمایشگاهی متعهد به توسعه و نوآوری و توسعه حرفه ای باشند و در سمینارها و کارگاه های فنی شرکت کنند. در صورت لزوم، ممکن است از آنها دعوت شود تا در بهبود برنامه، از جمله تدوین برنامه درسی، اعتبار سنجی، بررسی تضمین کیفیت و فعالیت ها و رویدادهای مدرسه یا کالج کمک کنند.

برخی از الزامات کار علوم آزمایشگاهی در کشور قطر را در لیست برای شما حاضر کرده ایم:

 • حداقل مدرک لیسانس یا تعیین تجارت در رشته مربوطه
 • درجه کارشناسی ارشد ترجیح داده شود.
 • صدور گواهینامه حرفه ای در رشته آموزشی یک مزیت است.
 • کسب اقامت از طریق کار در قطر
 • تجربه اشتغال به عنوان یک متخصص حرفه ای در رشته شیمی مطلوب است.
 • راه اندازی و نمایش آزمایشگاه ها
 • حفظ و سازماندهی ساختار فعلی آزمایشگاه های آموزشی

شرایط کار علوم آزمایشگاهی در قطر

شرایط کار علوم آزمایشگاهی در قطر

برای انتصاب در این سمت باید کلیه شرایط لازم را داشته باشید. ارائه مدارک شناسایی و برای مهاجران ارائه ویزای کاری معتبر از الزامات بدیهی برای استخدام در قطر محسوب می شود. باید از قبل در خصوص مدارک لازم برای اخذ ویزای کار قطر را بدانید. سایر مدارک ممکن است عاملی تعیین کننده در انتخاب فردی باشد که منصوب می شود.

 برخی از مدارک اساسی و ضروری از طریق درخواست شما ارزیابی می شود، که ممکن است شامل کارنامه های علمی، نامه های جلدی پرونده های آموزشی و نشریات و سوابق کاری شما و نمونه کار باشد. این وظیفه شماست که نمونه های مناسبی را ارائه دهید که نحوه کسب هر یک از شرایط را نشان می دهد. عدم انجام این کار می تواند منجر به رد درخواست شما شود. متقاضیان باید بصورت آنلاین اقدام کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت کاری به قطر شما را یاری می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *