مهاجرت کاری یونان

کار ضمن تحصیل در یونان

کار ضمن تحصیل در کشور یونان

کشور یونان کشور اروپایی که به نظام آموزشی و سیستم تحصیلی اهمیت خاص می دهد و دانشجویان در حال تحصیل در این کشور نگران اقامت بعد از تحصیل در این کشور نیستند. دانشجویان می توانند که کار ضمن تحصیل در یونان انجام دهند به عبارت دیگر در حین ادامه تحصیل به کار مشغول شوند و به هزینه های تحصیل و زندگی خود کمک کند.

مشاورین حقوقی و وکلای حرفه ای ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت به شما در زمینه کار ضمن تحصیلدر یونان ابتدا روزمه تحصیلی شما را بررسی و ارزیابی می کنند سپس با توجه به شرایطی که شما دارید برترین راه مهاجرتی را ارائه می دهند.

شرایط کار ضمن تحصیل در یونان

این کشور مانند کشور های دیگر اتحادیه اروپا به دانشجویان مجوز کار نیمه وقت می دهند که هر دوره ساعت کاری با هم فرق می کند :

 • دوره کارشناسی (لیسانس) : مجوز 10 ساعت کار به صورت نیمه وقت
 • دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) : مجوز 20 ساعت کار به صورت نیمه وقت
 • دوره دکترا : مجوز 30 ساعت کار به صورت نیمه وقت

چگونگی جستجوی کار توسط دانشجویان

دانشجویان بابت پیدا کردن کار پاره وقت بهتر است از طریق تکمیل فرم رزومه یا همان CV در شرکت های یونانی استفاده کنند. رزومه ها اغلب 2 تا 3 صفحه می باشد که شخص باید آن را کامل کند. باید تمامی مشخصات به صورت درست و دقیق تکمیل شده باشد. داشتن تحصیلات تکمیلی برای پیدا کردن شغل تا حدودی اهمیت دارد. و این امر یعنی داشتن این مدرک امتیاز شما را بیشتر می کند.

مزایای کار دانشجویی در یونان

 • این کشور یکی از بهترین کشور های اروپایی در زمینه تحصیل و مکان استاندارد می باشد. در این کشور بیشتر از دویست و بیست جزیره دارد که در حال حاضر بسیاری از آن ها بی نظیر و بسیار زیبا می باشد برای زندگی در این کشور بسیار مناسب می باشد.
 • این کشور موفق به انجام شرایط و امکانات تحصیلی برای دانشجویانی که تابعیت کشور خارجی را دارند.
 • این کشور توانسته زمانی که تعطیل هستند می تواند کسب و کار های زیادی را انجام دهند.

وضعیت کار در یونان

اقتصاد این کشور در حالت نا به سامان بحران منطقه است که با بالا رفتن نرخ بیکاری اقتصاد این کشور به این وضعیت دچار شد. پس نتیجه می گیریم که دانشجویانی که تابعیت خارجی دارند در مورد جست و جوی کار دارای شرایط سختی می باشند. افرادی که متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان در مدت زمان مشخص در این کشور یا بعد از تحصیلات خود تلاش می کند تا کار مربوط به کسب و کار خود را پیدا کند.

مدارک مورد نیاز بابت مجوز کار در یونان

 • به همراه داشتن یک فرم درخواست اجازه این را دارید که افرادی که درخواست کننده کار ضمن تحصیل در یونان این امکان را دارند فرم مرتبط را از اداره پلیس در این کشور اخذ نمایند.
 • به همراه داشتن یک عدد رو نوشت از پاسپورت و یا شناسه افراد متقاضی
 • به همراه داشتن چهار قطعه عکس به اندازه پاسپورت
 • به همراه داشتن مدارکی که بیانگر بیمه درمانی این افراد می باشد.
 • به همراه داشتن یک گواهی نامه که دارای اعتبار از جانب کارفرما
 • به همراه داشتن مدرکی که تمکن مالی شما را ثابت کند.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و مشاورین ما ابتدا شرایط شما در مورد کار ضمن تحصیل در یونان را در نظر می گیرند سپس بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می کنند. مشاورین ما اول تا آخر همراه شما سروران هستیم.

زندگی در یونان

این کشور، کشوری تاریخی و مدرنیسم می باشد که از خیابان های قرون وسطا و آسمان خراش های بزرگ را تلافی می کند. این کشور تحت سلطه ی آتن قرار دارد که چهل درصد از این مردم در شهر آتن زندگی می کنند. امروزه مردم این کشور امید به زندگی خود را از دست داده اند.

اقتصاد این کشور در معرض بحران های منطقه ای قرار گرفته است و بدهی های عمومی در سال 2010 به اندازه 120 درصد از تولیدات ناخالص داخلی باعث شده است که بحران اعتماد خارجی در برابر توانایی یونان برای پرداخت بدهی های خود بیشتر شود و دولت یونان مجبور به اقدامات شدید قرار گرفت.

 

برای شهروندان اتحادیه اروپا

اگر از یک کشوری که جزء اتحادیه اروپا می باشند. شما اساسا می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در یونان زندگی کنید و در این کشور مشغول کار شوید. همه این ها احتیاج به پاسپورت و یا کارت شناسایی شما دارد. تنها به ایستگاه پلیس محلی خود بپرسید و باید بررسی کنید که شخص مهاجر می باشد و همه آن ها انجام می دهند، بلکه این امکان را دارید که شما را به سمت نزدیک ترین ایستگاه پلیس کمک می کند. این گواهی نامه به صورت رایگان می باشد و تاریخ منقضی ندارد.

بابت دریافت آن موارد زیر مورد نیاز می باشد:

 • ارائه یک فرم درخواست
 • ارائه یک کپی از پاسپورت یا شناسه
 • ارائه چهار عدد عکس به اندازه پاسپورت
 • ارائه نامه ای از اثبات محل سکونت
 • ارائه گواهی نامه از کارفرمای
 • این امکان را دارید بعد از پنج سال زندگی در یونان، برای اقامت دائم اقدام کنید.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

اگر شما در کشور های اتحادیه اروپا و آمریکا نیستید برای پیدا کردن کار کمی دشوار تر می باشد. زمانی که ویزای خود را برای سفر به یونان دریافت کردید و موفق به ورود به این کشور باشید لازم است که برای مجوز اقامت کاری خود تقاضا دهید. انواع مختلف مجوز ها وجود دارد که شما با توجه به شرایط شما بهترین گزینه را انتخاب کنید.

متقاضیان گرامی در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی یونان، تحصیل در یونان، کار در یونان، سرمایه گذاری در یونان و…. می توانند با موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور تماس حاصل نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ایستاده در قله های افتخار مهاجرت در خدمت تمامی عزیزانی است که قصد مهاجرت تحصیلی و کاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *