مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

کارافرینی در دانمارک

کارافرینی در دانمارک

موضوع کارآفرینی در دانمارک در سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. کارافرینی در دانمارک دارای شرایط ویژه ای می باشد. مقاله نگارش شده به شرایط کارافرینی در دانمارک در سال 2019 می پردازد. در مقاله کارافرینی در دانمارک به سوالات زیر پرداخته می شود:

  • نحوه راه اندازی کارافرینی در دانمارک به چه صورت می باشد؟
  • چه مراکزی مرتبط با راه اندازی کارافرینی در دانمارک می باشند؟
  • مراحل ثبت یک کارافرینی در دانمارک به چه صورت می باشد؟

نحوه راه اندازی کارآفرینی در دانمارک

این کار به منظور کمک به کارآفرینان مستعد برای مهاجرت به دانمارک می باشد. این افراد با اخذ تایید های لازم قادر به اخذ اقامت موقت دانمارک می باشند. این قامت موقت تا 2 سال معتبر خواهد بود. چنانچه افراد بتوانند 3 سال بعد از این مدت کارآفرینی نمایند قادر به اخذ اقامت دائم دانمارک خواهند بود.

مراکزی مربوط به راه اندازی کارآفرینی در دانمارک

از مراکز مربوط به راه اندازی کارآفرینی وزارت بازرگانی و توسعه و وزارت کار و اشتغال می باشد. این مراکز مربوطه در سطح دولتی با ترکیب حفظ نیروی کار و توسعه کسب و کار فعالیت می نمایند.

مراحل ثبت کارآفرینی در دانمارک

متقاضی برای اقدام برای تقاضای اقامت ابتدا باید شناسه ای برای بررسی پرونده خود تهیه نماید. برای تهیه این شناسه باید هزینه بررسی پرونده از شود متقاضی پرداخت گردد. بنابرای با تهیه شناسه در واقع متقاضی هزینه بررسی پرونده خود را می پردازد. این هزینه پرداخت شده صرفه نظر از پاسخی که به تقاضا داده می شود به متقاضی عودت داده نمی شود. این شرایط برای کنسل نمودن تقاضا نیز صادق می باشد.

با اخذ شناسه متقاضی قادر به ساخت  ID برای اتصال الکترونیکی خود می باشد. برای ساخت این ID ویژگی های بیومتریک متقاضی مورد استفاده قرار می گیرد. باید مبلغ پرداختی برای بررسی پرونده درست باشد. در صورت بیش از حد بودن هزینه زمان بررسی پرونده بیشتر می شود. زیرا هزینه اضافی باید از طریق آژانس به متقاضی عودت داده شود. پنانپه مبلغ کمی بیشتر از مقدار مناسب باشد ممکن است تقاضای بررسی پرونده رد شود.

هزینه اعلام شده قابل پرداخت توسط متقاضی یا فرد یا شرکتی در دانمارک امکان پذیر می باشد. ممکن است متقاضی از پرداخت هزینه اجتناب نماید. متقاضی باید ID خود را در برنامه اعلام نماید اهمیتی ندارد که ارسال ID از طریق برنامه آنلاین است یا نسخه چاپی نرم افزار باشد.پیش از پرداخت هزینه و ارائه ID پرونده بررسی نمی گردد.

ثبت ویژگی های بیومتریک

به منظور ارسال تقاضای مجوز اقامت ویژگی های بیومتریک متقاضی باید روی کارتی ثبت و ذخیره گردد. ویژگی های بیومتریک شامل تصویر چهره و اثر انگشت متقاضی می باشد. چنانچه متقاضی نتواند این ویژگی ها را ثبت نماید؛ تقاضایش رد می گردد و دیگر بررسی نمی گردد. ویژگی های بیومتریک به روش های مختلف ثبت می گردد. محل و نحوه اقدام در تغییر این ثبت موثر می باشد. بطور مثال موارد زیر از روش ها ی این ثبت می باشد:

  • متقاضی در محل دیپلماتیک دانمارکی مدارک و تقاضای خود را ارائه نماید. مدارک و تقاضا و ثبت مشخصات توسط مرکز شهروندی دانمارک یا پلیس محلی باید تایید گردد. در این صورت این ویژگی ها ثبت می گردد.
  • در صورت ارسال تقاضا برای محل دیپلماتیک نروژی یا سوئدی، شخص بطور حضوری باید 2 عکس چهره ارائه نماید.
  • چنانچه متقاضیان آنلاین و یا از طریق فردی دیگری اقدام نماید باید حضوری ثبت وبژگی ها را انجام دهد.

ارسال تقاضا از خارج دانمارک

عموما برای مجوز باید پیش از ورود به دانمارک اقدام شود. امکان درسترسی به برخی فرم ها به صورت آنلاین وجود دارد. بهترین راه ارسال درخواست آنلاین می باشد. چنانچه متقاضی قادر به این کار نباشد می تواند به یک سازمان برون اداری درخواست را ارسال نماید. کنسولگری یا سفارت کشور مبدا یکی از سازمان های برون اداری می باشد. با داشتن مجوز اقامت کشور غیرمادری  بالای 3ماه از سازمان برون اداری این کشور نیز می توان اقدام نمود.

برای اقدام از کشورهای فاقد اداره دیپلمات دانمارکی می توان تقاضا را به نوروژ و سوئد ارسال نمود. بیشتر برای ویزایهای توریستی از این روش استفاده می شود. درصورت اقدام به این روش با تماس از دریقت تقاضای خود در دانمارک مطلع شوید. اداره دیپلماتیک قادر به درخواست کپی ویزاهای سابق و مدارک بیشتر می باشد. این اداره پزینه دریافت می نماید. بهتر است پیش از ارسال تقاضا هزینه را پرداخت نمایید.

این اداره تقاضای متقاضی را به آژانس های بین المللی کار و اشتغال دانمارک در این کشور ارسال می نمایند. پس از دریافت تقاضا از سوی دانمارک بررسی می گردد. ارسال مستقیم تقاضا از خارج دانمارک به آژانس های مذکور امکان پذیر می باشد. چنانچه متقاضی مقیم دائم دانمارک باشد می تواند تقاضای خود را برای بررسی ثبت نماید. تعدادی از پناهندگان قادر به اقدام از این طریق می باشند و تقاضایشان بررسی می گردد.

بررسی درخواست متقاضی

متقاضی باید مطمئن شود که مبلغ درستی برای هزینه پرداخت نموده است. در صورت نادرست بودن مبلغ پرداختی شرایط گفته شده در بالا اتفاق می افتد. عموما آژانس ها برنامه های مربوطه را انجام می دهند. در صورت لازم بودن مداک بیشتر این آژانس ها به متقاضی یا حامی مالی اعلام می نمایند. دلیلی برای تماس متقاضیان در زمان بررسی پرونده وجود ندارد. با عدم تماس گیری روند بررسی پرونده سریعتر پیش می رود.

صفحه متقاضی

متقاضی در صورت داشتن شماره  CPRدانمارکی و همچنین NemID قادر به مشاهده پرونده خود می باشد. متقاضی در این شرایط می تواند موارد زیر را مشاهده نماید:

  • آیا آژانس درخواست متقاضی را اخذ نموده است؟
  • آیا پرداخت متقاضی ثبت گردیده است؟
  • آیا تمام اطلاعات لازم اخذ شده است؟
  • آیا پرونده بررسی شده است؟

متقاضی نمی تواند از نتیجه بررسی پرونده از این طریق مطلع گردد.

زمان بررسی پرونده

برای بررسی پرونده زمان مشخصی قابل تعیی نمی باشد. با توجه به نوع و شرایط پرونده، زمان بررسی پرونده نیز متغیر می باشد. نتیجه بررسی را اداره بین المللی کار و اشتغال دانمارک تعیین می نماید.

کارآفرینی در دانمارک

مراحل کارآفرینی به طور مختصر در این مقاله گفته شد. برای آگاهی از شرایط کارآفرینی در دانمارک مقاله «شرایط کارآفرینی در دانمارک» را مطالعه نمایید. کارآفرینی یکی از نمونه های سرمایه گذاری می باشد. جهت اطلاع بیشتر در خصوص سرمایه گذاری مقالات زیر را حتما مطالعه نمایید. مقالات «سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک» و «اقامت در دانمارک از طریق خرید ملک» راهنمای خوبی در این زمینه می باشند. شما می توانید علاوه بر مطالعه مقالات معرفی شده به موسسه سفیران سروش سعادت نیز مراجعه نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت می تواند به شما کمک شایانی نماید.

0 دیدگاه برای “کارافرینی در دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *