مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

شرایط کارآفرینی در دانمارک

شرایط کارآفرینی در دانمارک

از طرق مهاجرت به کشورهای اروپایی می توان به کارآفرینی اشاره نمود. متقاضیان کارآفرینی برای آگاهی از شرایط کارآفرینی در دانمارک این مطلب را انتها دنبال نمایند. با توجه به تغییرات اقتصادی، هر ساله شرایط کارآفرینی در دانمارک نیز تغییر می یابد. شرایط کارآفرینی در دانمارک در سال 2021 در این مقاله بررسی شده است. تا پایان این مقاله را که از سوی تحریریه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است، دنبال کنید. در مقاله شرایط کارآفرینی در دانمارک به پاسخ سوالات زیر پرداخته می شود:

 • شرایط کارآفرینی در دانمارک چه می باشد؟
 • الزامات برای اخذ ویزای تجاری دانمارک چیست؟
 • مدارک و شرایط کارآفرینی در دانمارک به چه صورت می باشد؟

الزامات اساسی برای ویزای تجاری دانمارکی

متقاضی پیش از تقاضاء مجوز اقامت و کار باید ایده خود را معرفی نماید. این معرفی باید به هیئت کارشناسان انتخابی اداره کسب و کار در این کشور ارائه گردد. شرط اصلی سودمندی ایده برای این کشور می باشد. بنابراین متقاضی عموما با ایجاد رستوران، واردات و صادرات و غیره قادر به اخذ اقامت و مجوز کار نمی باشد. پس از تکمیل بررسی ها هیئت کارشناسان منتخب از سوی وزارت بازرگانی برای بررسی معیارها اقدام می نماید. اساس انتخاب ها 5 معیار زیر می باشد.

نوآوری از شرایط کارآفرینی در دانمارک

نوآوری یکی از موارد مهم برای اخذ ویزای کارآفرینی در این کشور است. این مورد با پاسخ پرسش های زیر تعیین می گردد:

 • آیا این ایده کسب و کار جدید است؟
 • آیا این راه حل منحصر به فرد است؟
 • آیا این ایده اساس هوشمندانه دارد؟

جهت راه اندازی و تاسیس شرکت یا کارآفرینی در این کشور ابتدا می باید از رشد نرخ اقتصاد در سال های اخیر آگاهی یابید که در نمودار زیر بدین شرح می باشد:

پتانسیل بازار از موارد شرایط کارآفرینی در دانمارک

تا چه میزان با پتانسیل های بازار این کشور آشنایی داریم؟ باید با این پرسش مواجهه اصولی و اساسی به عمل آید. این معیار نیز با پاسخ سوالات زیر سنجیده می شود:

 • آیا بازار برای این ایده به اندازه کافی بزرگ است؟
 • آیااین ایده به اندازه کافی راحت الوصول است؟
 • آیا بازار این ایده رقابتی است یا انتخابی می باشد؟

درخصوص کسب اطلاع از بازارکار و اشتغال در این کشور مقاله ویزای کاری دانمارک را مطالعه بفرمائید. در این کشور کسب و کارهای مقایسه ای و ایده آل، با فناوری قابل دسترس به جهان راه اندازی می شوند. در این زمینه سوال اصلی این است که آیا این ایده این امکان و شرایط را دارا می باشد؟ استطاعت مالی از شرایط مهم نیست. اما در هر صورت شرکت کننده باید قادر به تامین نیاز های خود باشد. متقاضیان قادربه آپلود کسب و کار خود می باشند.

شرایط مالی جهت اخذ ویزای تجاری دانمارک

به منظور اخذ اقامت با طرح استارت آپ در این کشور، متقاضیان ملزم به ارائه مستندات برای استطاعت مالی می باشند. متقاضی در زمان ارائه تقاضا باید سند یا معادل مبلغ 1 سال حقوق اجتماعی بدون مالیات را داشته باشد. همچنین باید حداقل 30 سال داشته باشد. این مدارک باید بطور مستند ارائه گردد. به منظور ارائه مستندات گزارش بانکی به نام متقاضی مبنی بر وجود مبلغ مورد نظر کافی می باشد. این گواهی و گزارش باید حداکثر متعلق به 30 روز قبل از درخواست باشد. متقاضی اصلی برای اخذ ویزا باید سالانه 130188DKK (کرون دانمارک) بپردازد. جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

شرایط کارآفرینی در دانمارک و هزینه های ویزا

شرایط کارآفرینی در دانمارک و هزینه های ویزا

در این قسمت هزینه های اخذ ویزای تجاری برای همسر و فرزند متقاضی بررسی می گردد. هزینه اخذ ویزا برای این افراد به شرح زیر می باشد:

آیتم هزینه ها به کرون دانمارک
متقاضی با همسر DKK260376
متقاضی با همسر و فرزند DKK303108
متقاضی با فرزند DKK172992
همسر متقاضی به تنهایی DKK130188
همسر متقاضی با فرزند DKK172992
فرزند متقاضی به تنهایی DKK42804

تقاضاء برای اجازه اقامت و کار می تواند مرتبط با گسترش یک مجوز اقامت و کار زیر نظر شروع یک برنامه در این کشور باشد. موارد مورد نیاز برای این تقاضاء به صورت زیر می باشد که در بخش های بعد به طور تفصیلی به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

شناسه پرونده و ضبط ویژگی های بیومتریک در دانمارک

پیش از اقدام برای تقاضاء باید یک شناسه حقوقی ایجاد گردد. این شناسه می تواند توسط متقاضی یا کارفرما ایجاد شود. ایجاد این شناسه مستلزم پرداخت هزینه می باشد. باید در تقاضاء شناسه ایجاد شده ذکر گردد. به عبارت دیگر شناسه هزینه مربوط به بررسی تقاضاء می باشد. این هزینه صرفه نطر از نتیجه تقاضاء غیر قابل عودت می باشد. به منظور آگاهی از شرایط ایجاد شناسه به مقاله کارآفرینی در دانمارک مراجعه نمایید.

به منظور تقاضاء مجوز اقامت و کار در این کشور ویژگی های بیومتریک متقاضی ضبط و ذخیره می گردد. این ویژگی ها مربوط به تصویر چهره و اثر انگشت متقاضی می باشد. این اطلاعات بیومتریک در تراشه کارت اقامت متقاضی حفط و نگهداری می شود. در صورتی که متقاضی ویژگی های بیومتریک را نداشته باشد تقاضاء رد می گردد.

مدارک لازم اخذ اقامت دانمارک

به منظور تقاضاء برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی باید مدارک زیر ارائه گردد:

 • اخذ ارزیابی مثبت از سوی هیئت کارشناسان اداره کسب و کار برای ایده کسب و کار ارائه شده.
 • ارائه ساختار مالکیتی شرکت (در صورتی که شرکت بیش از یک مالک داشته باشد.)
 • ارائه مدرک مبنب بر استطاعت مالی برای هزینه های سال اول
 • ارائه فرم درخواست

برای تکمیل فرم درخواست می توان از طریق NemID اقدام نمود. افرادی که قادر به اقدام از این طریق نمی باشند. از این رو می توانند از طریق SD1 اقدام نمایند. در این صورت می توان از رمز عبور و نام کاربری اخذ شده از برنامه استفاده نمود. با اخذ آن قادر به دریافت فرم و تکمیل آن می باشند.

بررسی شرایط کارآفرینی در دانمارک

هرساله تنها 500 مجوز اقامت و کار از طریق کارآفرینی به متقاضیان اعطاء می گردد. زمان اعطاء این مجوز ها از 1 ژانویه تا 31 دسامبر می باشد. آژانس های بین المللی کار در این کشور برنامه های کاربردی کارآفرینی را اخذ می نمایند. کارآفرینی یکی از نمونه های سرمایه گذاری می باشد.

متقاضیان باید با روش های اقامت دانمارک آشنایی کافی داشته باشند. افرادی که قصد کار در این کشور را دارند باید با دستمزد کار در دانمارک آشنا شوند. قطعا برای اقدام از این طریق نیازمند وکیل و مشاور می باشید. وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این امر قادر به همراهی شما می باشند. شما با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید بهترین مشاوره را در زمینه مهاجرت اخذ نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *