مهاجرت به کشور آرژانتین

چگونگی اقامت دائم آرژانتین

اقامت دائم آرژانتین

چگونگی اقامت دائم آرژانتین سوالی است که ذهن بسیاری از علاقمندان به مهاجرت به این کشور را درگیر می کند. ما در این مقاله سعی می کنیم تا نحوه رسیدن به این خواسته را به صورت کامل تشریح کنیم. شما برای آن که بتوانید اقامت دائم کشور آرژانتین را بدست آورید باید به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید و پس از مدت مشخصی قادر خواهید بود تا به صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همکاری یکدیگر مطالبی را در رابطه با چگونگی اقامت دائم آرژانتین گردآوری کرده ایم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

اقامت دائم آرژانتین

چنان چه پیش تر نیز به آن اشاره کردیم برای بدست آوردن اجازه اقامت دائم در کشور آرژانتین شما باید به صورت موقت و حداقل برای دو سال در کشور آرژانتین اقامت موقت داشته باشید. شما باید این مسئله را با کمک مدارک و اسنادی که در اختیار دارید، به اداره مهاجرت کشور آرژانتین ثابت کنید. شما برای بدست آوردن این مهم، باید مدارک خود را به صورت کامل و مطابق با درخواست اداره مهاجرت کشور آرژانتین در اختیار آن ها قرار دهید. در صورتی که شما یکی از شهروندان ایالت متحده آمریکا باشید، پس از دو سال اقامت موقت در کشور آرژانتین این امکان را خواهید داشت که برای دریافت تابعیت دوم از این کشور اقدام کنید.

چگونگی اقامت دائم آرژانتین

مدارک لازم برای دریافت اقامت دائم آرژانتین

برای دریافت اقامت دائم کشور آرژانتین دلایل مختلفی وجود دارد که شما باید با توجه به نوع درخواست خود، مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهید. با این وجود باید در نظر داشته باشید که برخی از مدارک به صورت عمومی مورد نیاز شما خواهد بود. مهم ترین این مدارک عبارتند از؛

 • گواهی تولد (شناسنامه)
 • کپی از تمامی صفحات گذرنامه
 • یک گواهی معتبر که نشان دهنده وضعیت اقامت شما در کشور اصلی شما باشد
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی شما برای ادامه زندگی در آرژانتین باشد
 • گواهی ازدواج(درصورت وجود)
 • گواهی تولد فرزند( در صورت وجود)

اقامت موقت در کشور آرژانتین

در مسیر چگونگی اقامت دائم آرژانتین شما باید اقامت موقت کشور آرژانتین را داشته باشید. از مهم ترین راه هایی که می توان اقامت موقت کشور آرژانتین را بدست آورد می توانیم به ویزای کاری و تحصیلی کشور آرژانتین اشاره کنیم.

ویزای کاری آرژانتین

رایج ترین ویزای کاری در کشور آرژانتین به کسانی تعلق می گیرد که قصد دارند بنا به دلایلی برای یک مدت کوتاه تا سقف یک ماه در کشور آرژانتین فعالیت داشته باشند. این ویزای بیش تر در اختیار اساتید دانشگاه یا محققانی قرار می گیرد که برای یک کنفرانس یا پروژه علمی راهی آرژانتین می شوند.

البته در صورتی که دارای یک حرفه مشخص و تجربه کاری هستید می توانید برای دریافت ویزای کار بلند مدت آرژانتین اقدام کنید. این ویزا تنها یک سال اعتبار داشته و قابل تمدید است. دریافت این ویزا کار ساده ای نخواهد بود به همین منظور توصیه می کنیم تا در این مسیر با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید. اعضای خانواده شما نیز قادرند تا پس از این در کشور خود یا مرزهای آرژانتین ویزای خود را دریافت کردید، برای ویزای افراد وابسته اقدام به دریافت ویزا کنند.

ویزای تحصیلی آرژانتین

یکی از راه های ایمنی که افراد می توانند به کمک آن به کشور های دیگر مهاجرت کنند، از طریق تحصیل در دبیرستان و دانشگاه های این کشور ها امکان پذیر خواهد بود. برای آشنایی هرچه بیشتر شما با مقوله مهاجرت تحصیلی به آرژانتین مقاله «تحصیل در آرژانتین» را تنظیم کرده ایم.

اقامت بازنشستگان در آرژانتین

در مسیر چگونگی اقامت دائم آرژانتین می توان به اقامت بازنشستگان در این کشور اشاره داشت. این افراد نیازی به حضور در بازار کار نخواهند داشت و از آنجا که باید گواهی پزشکی نیز ارائه دهند از لحاظ درمانی نیز هزینه چندانی به دوش دولت نخواهند داشت. از طرفی در اختیار داشتن یک درآمد ثابت به ارزش حداقل 2000 دلار، و گردش آن در خاک آرژانتین سبب جذابیت هرچه بیشتر جذب چنین افرادی می شود. این درآمد باید از طرف شرکت شما به حساب رسمی در آرژانتین واریز شود و از طرف افراد مشخص به حساب شما در آرژانتین واریز شود.

اقامت از طریق سرپرستی کودکان آرژانتینی

در صورتی که فرزند شما آرژانتینی باشد و مشخص شود که شما از لحاظ اقتصادی سرپرستی او را به عهده دارید، می توانید اقامت دائم آرژانتین را بدست آورید. کشور آرژانتین یکی از کشور هایی است که از اصل خاک تبعیت می کند. این به آن معناست که اگر فرزند شما در کشور آرژانتین متولد شود، می تواند یکی از شهروندان کشور آرژانتین باشد و شما نیز به عنوان سرپرست او می توانید اقامت آرژانتین را بدست آورید. در همین راستا می توانید مقاله «اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد» را نیز مطالعه بفرمایید. همچنین در صورتی که کودکی آرژانتینی را به سرپرستی بپذیرید، می توانید از طریق او اقامت دائم کشور آرژانتین را نیز بدست آورید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آرژانتین

یکی دیگر از روش هایی که پاسخ دهنده چگونگی اقامت دائم آرژانتین است، سرمایه گذاری در این کشور است. میزان سرمایه اولیه شما در این مسیر تاثیر چندانی ندارد و شما تنها باید ماهیانه درآمدی معادل 2000 دلار داشته باشید. این درآمد می تواند از طریق سود سهام، سرمایه گذاری در شرکت ها، کسب و کار و یا حتی معاملات تجاری بدست آید. در همین رابطه، مطالعه مقاله «سرمایه گذاری در آرژانتین» خالی از لطف نخواهد بود.

اقامت از طریق پیوستن به خانواده

والدین، فرزندان و همسر یک شهروند آرژانتینی می توانند برای ویزای اقامت دائم در کشور آرژانتین اقدام کنند. به کمک این ویزا افراد می توانند به راحتی در کشور آرژانتین اقامت داشته باشند.

مدارک دریافت ویزای پیوستن به خانواده

برای دریافت ویزای پیوستن به خانواده در کشور آرژانتین به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • گذرنامه معتبر که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • کارت شناسایی شهروند آرژانتینی که نشان دهنده نسب او با شما باشد( گواهی ازدواج، شناسنامه، گواهی تولد و…)
 • چهار قطعه عکس جدید (4*4، با پس زمینه آبی کمرنگ)
 • گواهی تولد(شناسنامه)
 • گواهی عدم سوءپیشینه قضایی
 • گواهی سلامت جسمانی
 • گواهی پرداخت هزینه های امور سفارتی

کلام پایانی

در این مقاله چگونگی اقامت دائم آرژانتین را تشریح کرده ایم و دانستیم که راه های متفاوتی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. با این وجود و با توجه به وسعت چگونگی اقامت دائم آرژانتین، هریک از موارد ذکر شده نیاز به ارائه توضیحات جامعی دارد. شما می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه را با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *