مهاجرت کاری کره جنوبی

ویزای کار کره جنوبی

ویزای کار کره جنوبی

برای کار در کره جنوبی در سال 2021 ابتدا باید واجد شرایط یکی از ویزای کار کره جنوبی باشید تا بتوانید در خواست ویزا نمایید. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این نگارش انواع ویزای کار کره جنوبی را به شما معرفی کند. کره انواع ویزا زیادی دارد که می تواند به شما اقامت موقت در این کشور را بدهد. ویزای اجازه کار به تنهایی حداقل هشت نوع دسته بندی مختلف در دسترس دارد.

همه آن ها به نوع کارگر ماهر شما بستگی دارد. اگر استخدام در کره برای شما مناسب نیست، می توانید در اینجا کار خود را شروع کرده و تحت ویزای خود اشتغالی مهاجرت کنید. این افراد برای مهاجران در دسترس هستند که به دنبال اجازه اقامت موقت و دائم در کره جنوبی هستند.

انواع ویزای کار کره جنوبی

نوع اجازه کار و ویزای کار کره جنوبی به آنچه انجام می دهید بستگی دارد. گزینه های شما برای ویزای کار طولانی مدت (امکان اقامت بیش از 90 روز) به شرح زیر است:

نام ویزا کار کره جنوبی توضیحات
E-2 مدرس زبان خارجی این ویزا برای مهاجران طراحی شده است که مایل به آموزش زبان خارجی در یک شرکت یا پخش مدارس متعلق به ایستگاه، امکانات آموزشی سطح بالای دبستان یا موسسات مشابه هستند. دستیاران آموزش زبان خارجی برای مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان نیز واجد شرایط این ویزا هستند.
راهنمای فن آوری E-4 مهاجران با تخصص در علوم طبیعی یا فن آوری بالا که توسط یک سازمان دولتی یا خصوصی دعوت می شوند یا مهارت های غیرقابل دسترس در کره را ارائه می دهند می توانند برای این ویزا اقدام کنند.
E-5 حرفه ویژه معماران، وکلا، پزشکان، حسابداران و سایر متخصصان این چنینی می توانند برای این ویزا اقدام کنند. آن ها باید مجوز بین المللی داشته باشند و مجوز دولت کره را برای تمرین در زمینه تخصص خود داشته باشند.
فرهنگ و هنر E-6 برای مهاجرینی که در فعالیت های موسیقی، هنری و ادبی شرکت می کنند، طراحی شده است. این شامل مدل سازی سودآوری، سرگرمی پاپ، سرگرمی بزرگسالان، سرگرمی هتل و تجارت و ورزش می شود.
فعالیت های ویژه طراحی شده E-7 مهاجران با هدف شرکت در فعالیت های طراحی شده توسط وزارت دادگستری کره از طریق یک سازمان دولتی یا خصوصی
پوشش جدید بلند مدت D-5 ویزای گزارشگرانی که در رسانه های خارجی (پخش، روزنامه، مجله و غیره) کار می کنند.

در نمودار زیر مدت اعتبار هریک از ویزاهای نام برده شده در بالا را مشاهده می کنید:

مدت اعتبار ویزاهای کار کره جنوبی

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کره جنوبی

مدارکی که هنگام درخواست ویزای کار کره جنوبی باید ارائه دهید بستگی به نوع ویزا دارد که انتخاب می کنید. با این حال، ویزاهای کاری شما نیاز به داشتن:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • گذرنامه شما (اصل و یا کپی ، دیجیتال یا فیزیکی)
  • یک عکس به سبک گذرنامه رنگی (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر)

توجه داشته باشید که برخی از ویزاهای نام برده شده، شما را ملزم به ارائه قرارداد کار، گواهینامه های آموزشی و حرفه ای، سوابق کیفری یا توصیه نامه می کند. هنگام درخواست، همچنین باید هزینه ویزای مورد نظر را پرداخت کنید.

هزینه های ویزای کار کره جنوبی

هزینه صدور ویزا برای ویزای کار کره جنوبی باید به دلار آمریکا پرداخت شود. توجه داشته باشید که اگر به صورت آنلاین برای ویزای خود اقدام می کنید، هزینه های اضافی برای خدمات پرداخت الکترونیکی از شما دریافت می شود:

نوع ویزا هزینه به دلار
ویزای یکبار ورود 90 روز یا کمتر $40
ویزای یکبار ورود 91 روز یا بیشتر $60
ویزای دوبار ورود $70
ویزای چند بار ورود $90

بخاطر داشته باشید که برخی از کشورها مانند ایالات متحده، انگلستان و استرالیا سیستم های هزینه ویزا را تنظیم کرده اند در حالی که برخی دیگر برای انواع خاصی از ویزا معافیت هزینه دارند. جهت اطلاعات بیشتر درباره ویزای دیگر این کشور می توانید مقاله ویزای کره جنوبی را مطالعه نمایید.

هزینه های ویزای کار کره جنوبی

کارت ثبت نام بیگانگان در کره جنوبی

بیشتر افرادی که بیش از 6 ماه در کره جنوبی اقامت دارند، باید کارت ثبت نام (ARC) خود را دریافت کنند. مهاجران از ARC در کره به عنوان کارت شناسایی شخصی استفاده می کنند. با استفاده از این کارت شماره ثبت ساکن را دریافت خواهید کرد که هنگام افتتاح حساب بانکی یا ثبت نام در عمل پزشکی محلی ضروری است.

برای درخواست این کارت، باید یک قرار ملاقات را در نزدیک ترین اداره مهاجرت رزرو کنید. آن ها به طور معمول هر روز کاری از ساعت 09:00 تا 18:00 کار می کنند. در روز قرار ملاقات، به موقع باشید و گذرنامه، عکس رنگی به سبک گذرنامه (3.5 میلی متر در 4.5 میلی متر) و سایر مدارک لازم برای نوع ویزا را به همراه داشته باشید. اگر نمی دانید به چه اسنادی نیاز دارید، می توانید برای بررسی با 1345 (در کره) یا 821345 (خارج از کره) تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که اسناد و مدارک مورد نیاز خود را به زبان کره ای دریافت کرده اید زیرا ترجمه ها منجر به سردرگمی می شوند.

هنگام درخواست، باید فرم تقاضای خود را که به طور آزاد در اداره مهاجرت در دسترس است، تکمیل کنید. کارمندان در دفتر برای کمک به شما در پر کردن فرم و بررسی اینکه آیا مدارک مناسب را آورده اید، در دسترس هستند. این همان جایی است که داشتن نام های کره ای به کار شما می آید زیرا آن ها می توانند چیزی را از دست بدهند به شما بگویند. شما باید هزینه صدور را پرداخت کنید که در حال حاضر 30000₩ (وون) (25$ (دلار آمریکا)) است.

درخواست روادید جویای کار در کره جنوبی

اگر متقاضی واجد شرایط یکی از ویزاهای فوق الذکر باشد، اما هنوز شغلی در این کشور ندارد، می تواند با درخواست ویزای D-10 به عنوان یک جویای کار به کره برود. با این حال، استانداردهای واجد شرایط بودن بسیار بالا است. متقاضی باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

  • کارفرمای قبلی وی اخیرا (حداکثر در 3 سال گذشته) در لیست Fortune 500 قرار گرفته است.
  • متقاضی فارغ التحصیل دانشگاهی یاشد به طوری که در لیست رتبه بندی دانشگاه های Times Higher World قرار دارد.
  • متقاضی اخیرا فارغ التحصیل شده است (در 3 سال گذشته فارغ التحصیل شده است.) از کالج یا موسسه آموزش عالی کره کره ای
  • متقاضی یک کارشناس یا بالاتر دارید و در 3 سال گذشته یک برنامه تحقیقاتی را در یک موسسه تحقیقاتی کره به پایان رسانده است.
  • متقاضی توسط رئیس نمایندگی دیپلماتیک شناخته می شود.
  • همچنین اگر قصد گذراندن دوره کارآموزی در کره را دارید می توانید این ویزا را دریافت کند.

به طور کلی، قبل از درخواست ویزای مورد نظر شما باید از یک کارفرما در کره دعوت به کار شوید. بنابراین، توصیه می شود که ابتدا درخواست ویزای جویای کار کرده و سپس به دنبال کار مورد نظر بگردید. همچنین می توانید از موسسات کاریابی در کره جنوبی نیز جهت یافتن کار کمک بگیرید. اگر درباره کار در کره و درخواست ویزای کار سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. مشاوران ما آماده اند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.