مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » دانمارک » هزینه ی تحصیل در دانمارک

هزینه ی تحصیل در دانمارکهزینه ی تحصیل در دانمارک نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. اگرچه کیفیت بالای زندگی به همراه رشته‌های تحصیلی انگلیسی با کیفیت بالا و روش‌های تدریسی نوین، این کشور را به یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تحصیل در اروپا برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

اگر به فکر ادامه تحصیل در کشور دانمارک هستید، اطلاعات دقیق در مورد هزینه ی تحصیل در دانمارک و زندگی در این کشور به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم آگاهانه‌ای برای آینده خود اتخاذ کنید.

هزینه تحصیل در دانمارک

همچون دیگر نقاط دنیا، شهریه دانشگاهی مهم‌ترین بخش از هزینه تحصیل در دانمارک را تشکیل می‌دهد. اگرچه تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور دانمارک برای دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور می‌آیند، رایگان است.

اگر ویزای موقت یا دائم این کشور را دارا باشید، ملزم به پرداخت شهریه دانشگاهی نخواهید شد. به علاوه، شما به عنوان دانشجویی از خارج از اتحادیه اروپا، از پرداخت شهریه معاف خواهید شد اگر پدر یا مادر شما در حال حاضر در کشور دانمارک مشغول به کار باشد.

شهریه دانشگاه‌های دانمارک برای دانشجویان غیر اروپایی

  • ارزان‌ترین رشته‌ها و مدارک دانشگاهی: حداقل شهریه‌ها از ۶۰۰۰ یورو در سال شروع می‌شود.
  • میانگین شهریه سالانه: تقریبا بین ۱۲ تا ۱۵ هزار یورو در سال خواهد بود.
  • رشته‌ها و مدارک تخصصی: حتی به بیش از ۳۵ هزار یورو در سال نیز خواهد رسید.

میانگین شهریه برخی از دانشگاه‌های برتر کشور دانمارک از قرار زیر است:

برای شروع تحصیل و زندگی در یک کشور جدید دانستن هزینه ها همیشه می تواند دید روشنی از آینده برای فرد ایجاد کند. تحصیل برای دانشجویان کشور های اتحادیه اروپا رایگان است. اما شهریه تحصیلی برای همه ی دانشجویان بطور سالیانه در حدود ۶۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو معادل ۴۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰  کرون دانمارک میباشد.

در نگاه کلی هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک به این صورت است که هزینه ی زندگی در دانمارک ماهیانه ۶۰۰ الی ۹۰۰ یورو می باشد و در دوران دانشجویی هفته ای ۲۰ ساعت اجازه ی کار دارید. هزینه ی تحصیل در دانمارک سالیانه ۴۰ میلیون تومان است. مقطع دکترا رایگان است و شغل محسوب می شود.

در ادامه هزینه ی تحصیل در دانمارک را در ترمهای مختلف با جزییات خواهید دید.

 

هزینه ی تحصیل در دانمارک

جدول مقدار هزینه ترمهای مختلف در دانشگاه های دانمارک در دو سال ۲۰۱۴/۲۰۱۶:

مقطع AP (فوق دیپلم ) در رشته های بازاریابی و طراحی مد:

EuroDKK
۱st semesterIncl. Student handling and registration۶.۲۰۰۴۶.۵۰۰
۲nd semester۳۶۰۰۲۷.۰۰۰
۲nd year۶۰۰۰۴۵.۰۰۰
Re-take 1st year۶۰۰۰۴۵.۰۰۰

 

مقطع AP (فوق دیپلم ) در رشته های علوم کامپیوتر، مولتی مدیا و تکنیکال :

EuroDKK
۱st semesterIncl. Student handling and registration۷۵۰۰۵۶.۲۵۰
۲nd semester۴۹۰۰۳۶.۷۵۰
۲nd year (3+4 semesters)۸۰۰۰۶۰.۰۰۰
۵th semester computer science۲۰۰۰۱۵.۰۰۰
Re-take 1st year۸۰۰۰۶۰.۰۰۰

 

مقطع لیسانس:

 

EuroDKK
۱st Year (1st + 2nd semesters)Incl. registration۷۸۰۰۵۸.۵۰۰
۳rd semester۲۵۰۰۱۸.۷۵۰

 

 

هزینه ی زندگی در دانمارک

هزینه ی زندگی در دانمارک همانند سوئد و آلمان می باشد یعنی چنانچه دانشجو ساکن شهرهای بزرگ و اصلی همانند کپنهاگن و یا آرهوس باشد هزینه ی زندگی ماهیانه ۷۰۰۰ کرون دانمارک برای اقامت دانشجویی و به ازاء هر نفر همراه ۳۵۰۰ کرون دانمارک می باشد. در شهرهای کوچک هزینه ی زندگی ماهیانه ۵۰۰۰ کرون دانمارک برای دانشجو و ۲۵۰۰ کرون دانمارک برای هر نفر همراه در نظر گرفت. با توجه به هزینه های زندگی، انتظار می رود عموماً دانشجوها متقاضی اخذ پذیرش در شهرهای کوچک باشند و پس از آشنایی با امکانات و محیط بعد از یک ترم جهت ادامه ی تحصیل در شهرهای بزرگتر اقدام نمایند تا امکان یافتن کار را در زمان دانشجویی افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *