شرایط هند

هزینه تحصیل و زندگی در هند

هزینه تحصیل و زندگی در هند یکی از مهم ترین نکاتی است که علاقمندان به تحصیل در این کشور باید آن را زیر نظر داشته باشند. هزینه تحصیل در کشور هند نسبت به بسیاری از کشور های جهان ناچیز به حساب می آید و هزینه های زندگی در این کشور نیز شرایط مشابهی دارد. تحصیل در هند اما می تواند زندگی آینده شغلی شما را به نحوی تضمین کند چرا که نبود نیروی کار متخصص در این کشور با وجود پیشرفت های اقتصادی بوجود آمده در این کشور از سوی دیگر، یک مشکل بزرگ بحساب می آید و دولت هند ناچار به جذب نیروی کار خارجی است. کوشش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تشریح شرایط این کشور و هزینه تحصیل و زندگی در هند است.

تحصیل در هند

بزرگترین و پیچیده ترین سیستم آموزشی در جهان در کنار نظام آموزشی آمریکا و چین در کشور هند وجود دارد. اگر بحث از شمارش دانشگاه ها و کالج های آموزشی در کشور هند در میان باشد، شما نیاز خواهید داشت که زمان زیادی را صرف کنید. نظام آموزشی در کشور هند به عنوان بیست و سومین نظام آموزشی در جهان شناخته می شود. از نظر تحصیلی، بهترین رشته های ممکن را می توان در حوزه مهندسی یافت. البته در سال های اخیر تحصیل در رشته های پزشکی نیز در کشور هند از رواج بسیار زیادی برخوردار بوده است. شرایط تحصیل در کشور هند از نظر مدت زمان، به نظام آموزشی ایران شباهت کاملی دارد. در صورتی که علاقه دارید تا اطلاعات خود در این رابطه را افزایش دهید، می توانید مقاله «تحصیل در هند» را به طور کامل مطالعه بفرمایید.

هزینه زندگی در هند

زمانی که حرف از هزینه زندگی دانشجویی در کشور هند می شود، باید هزینه های خود را به دو دسته تقسیم کرد. بخش اول مربوط به هزینه هایی است که سالیانه باید به عنوان شهریه به دانشگاه خود بپردازید و بخش دوم مربوط به هزینه هایی است که باید روزانه برای زندگی در این کشور پرداخت کنید.

سبک زندگی شما موثر ترین نقش را در تعیین هزینه های روزانه شما بازی می کند. البته شرایط کشور هند به گونه ای است که بسیاری از امکاناتی که در کشورهای اروپایی در اختیار شما قرار می گیرد را در اختیار نخواهید داشت. واحد پول کشور هند روپیه است و ارزش آن نسبت به یورو بسیار پایین تر است و همین مسئله سبب کاهش هزینه های زندگی در کشور هند می شود.

بر اساس برآورد های تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما برای یک زندگی دانشجویی در کشور هند به سالیانه در حدود 4000 یورو نیاز خواهید داشت. البته شرط اصلی آن پذیرش اقامت در خوابگاه های دانشجویی است و در غیر این صورت باید انتظار داشته باشید که هزینه های زندگی شما در این کشور به 6500 تا 8000 یورو برسد. در بخش بعد در رابطه با ریز هزینه های زندگی در هند توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

هزینه های عمومی زندگی در هند

در جدول زیر میانگین هزینه تهیه هر یک از نیازهای اولیه زندگی به تفکیک ارائه شده است.

بخش اول ؛ رستوران
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک وعده معمولی 1.9 یک وعده غذا در مک دونالد 3.1 بطری آب معدنی 0.18
سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 8.9 کاپوچینو 1.33 نوشابه (0.33 لبتر) 0.37
بخش دوم؛ سوپرمارکت
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 0.6 قرص 500 گرمی نان 0.37 یک کیلو برنج سفید 0.6
12 عدد تخم مرغ 0.8 1 کیلو گرم پنیر محلی 4.3 سینه مرغ پاک شده 2.75
یک کیلو گوشت گوساله 4.07 یک کیلوگرم سیب 1.6 یک کیلوگرم موز 0.6
یک کیلوگرم پرتقال 0.8 یک کیلوگرم گوجه 0.37 یک کیلوگرم سیب زمینی 0.28
یک کیلوگرم پیاز 0.33 یک دسته کاهو 0.43 1.5 لیتر آب معدنی 0.35
حمل و نقل عمومی
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 0.26 بلیط ماهیانه 8.29 هزینه تاکسی 0.64
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.19 1 لیتر گازوئیل 0.98
بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 30.86 اینترنت ماهیانه 11.14
تفریحات و ورزش
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 17.51 1 ساعت زمین تنیس 6.11 بلیط سینما 3.2
پوشاک
یک جفت شلوار جین مدل لویس 28.95 لباس متوسط تابستانه 28.43 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 43.1
یک جفت کفش رسمی 33.06 کلیه هزینه ها به یورو است.

شهریه تحصیل در هند

در ادامه صحبت در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در هند باید به شهریه دانشگاه در این کشور اشاره کرد. هر رشته تحصیلی دارای شهریه مربوط به خود است. همچنین دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید نیز نقش ویژه ای در این بین بازی می کند.

در صورتی که در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید، طبیعتا هزینه های شما بسیار بیش تر از تحصیل در دانشگاه هایی خواهد بود که با عنوان ایالتی شناخته می شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های ایالتی در حدود 4000 تا 8000 دلار برای یک سال است. شما موظف خواهید بود که شهریه هر سال تحصیلی را به صورت کامل در ابتدای هر سال تحصیلی بپردزید. شهریه در دانشگاه های خصوصی در هند تابع قانون خاصی نیست و می تواند از 4000 تا بیش از 10000 دلار برای هر ترم تحصیلی برای شما هزینه در پی داشته باشد.

استفاده از بورسیه های تحصیلی و کار ضمن تحصیل در این کشور به شما کمک خواهد کرد تا هزینه های سالیانه خود در این کشور را کاهش دهید. همچنین توصیه می کنیم تا با مطالعه مقاله «کار در هند» به منظور شناسایی هرچه بیشتر شرایط کار در این کشور اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

کلام پایانی

هزینه تحصیل و زندگی در هند نسبت به بسیاری از کشور های جهان قابل مقایسه نیست و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ای معادل 8 تا 10 هزار دلار در سال، بدون در نظر گرفتن امکان استفاده از بورسیه تحصیلی، به تحصیل در این کشور بپردازند. همچنین این فرصت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد تا با کار در این کشور از هزینه تحصیل و زندگی در هند بکاهند.

ما در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در هند کلیه هزینه های مرتبط با زندگی دانشجویی را بررسی و در اختیار شما قرار داده ایم اما در صورتی که در این مقاله پاسخی برای پرسش های خود نیافته اید، با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *