مهاجرت تحصیلی ترکیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

مطلع بودن از میزان هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه به دانشجویان و متقاضیان کمک میکند تا بهترین دانشگاه را بر اساس توان مالی خود انتخاب کنند و مشغول به تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه شوند. ورود به دانشگاه های کشور ترکیه و تحصیل در مراکز تحصیلی این کشور با شرکت و کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها امکان پذیر میباشد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه را دارند می بایست در نظر داشته باشند که زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور اوراسیایی ترکی، انگلیسی، عربی، فرانسوی و همچنین آلمانی میباشد و هر دانشجو برای تحصیل در مراکز تحصیلی ترکیه حتما باید مدرک زبان معتبر ارائه دهد. دانشگاه های ترکیه به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم میشوند و شما عزیزان میتوانید برای مطلع شدن و کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ورود به این دانشگاه ها با مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه

در سال های گذشته، سیستم آموزشی کشور ترکیه پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف تحصیلی داشته است و این امر باعث شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه وارد خاک این کشور شوند. رشته های پزشکی و دندانپزشکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیا به شمار میروند و لازم به ذکر است که شرایط تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور متفاوت میباشد. دانشگاه های ترکیه در سطح جهان معتبر میباشند و دانشجویان و متقاضیان خارجی برای ورود به دانشگاه های این کشور می بایست در آزمون “مویوس” و آزمون “اس ای تی” شرکت کنند. فارغ التحصیلان رشته پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های کشور ترکیه میتوانند در اکثر کشور های دنیا مشغول به کار شوند.

در کشور ترکیه بیش از پانزده دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی وجود دارند که توسط وزارت بهداشت و علوم ایران مورد تایید قرار گرفته اند. زبان تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه زبان ترکی و انگلیسی میباشد و این موضوع نیز نقش مهمی در جذب دانشجویان بین المللی داشته است. متقاضیانی که قصد دارند دوره های تحصیل پزشکی خود را در کشور ترکیه سپری کنند، حتما باید از شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه به صورت کامل مطلع باشند. هموطنان عزیز جهت کسب اطلاعات و مطلع شدن از شرایط کسب ویزای تحصیلی ترکیه می توانید به مقاله ویزای تحصیلی ترکیه مراجعه کنید و از شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور به صورت کامل آگاه شوید.

YOS and SAT Test

آزمون های “ای اس تی”و “وای او اس” دو آزمون ورودی جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه میباشند. دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور ترکیه مشغول به تحصیل شوند، حتما باید علاوه بر ارائه مدارک (دیپلم، عکس، پاسپورت و غیره)، در یکی از آزمون های ذکر شده اقدام به کسب قبولی کنند. آزمون “وای او اس” دو بخش اصلی دارد و بخش اول آن شامل سوالات مرتبط با دروس ریاضی، هندسه و تست هوش میباشد. بخش دوم سوالات جهت تعیین سطح دانشجویان در زبان ترکی می باشد و به سه سطح تقسیم میشود. لازم به ذکر است که این آزمون بدون وجود محدودیت سنی برگزار می شود و دانشجویان می توانند زبان ترکی و یا زبان انگلیسی را جهت شرکت در آزمون انتخاب کنند.

دومین آزمون، آزمون “اس ای تی” میباشد که جمع نمرات آن به 800 می رسد و شامل درس های ریاضی، نگارش و همچنین درک مطلب می شود. کسب قبولی در این آزمون سخت تر از کسب قبولی در آزمون “وای او اس” می باشد و دانشجویان بعد از کسب قبولی در این آزمون می بایست زبان تحصیل خود را انتخاب کنند. با انتخاب زبان تحصیل در دانشگاه مورد نظر، دانشجویان و متقاضیان می بایست مدرک زبان معتبر ارائه دهند و لازم به ذکر است که دوره های تحصیل پزشکی در ترکیه به صورت زیر میباشد:

مدت زمان تحصیل دوره تحصیلی
شش سال دوره های پزشکی
پنج سال دوره های دندانپزشکی
پنج سال دوره های داروسازی

شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. به دلیل کم بودن و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه، دانشجویان و متقاضیان زیادی جهت ادامه تحصیل در این کشور اقدام به ورود به دانشگاه های معتبر ترکیه می کنند. به طور کلی هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی این کشور از 600$ الی 2000$ در سال می باشد، در حالیکه هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی این کشور به طور میانگین 18000$ در سال می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه و شهریه دانشگاهی در این کشور، دانشجویان می بایست هزینه های سکونت و زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ترکیه به صورت زیر می باشد:

هزینه (ماهانه) مورد
200-250$ خوابگاه دانشجویی
350-500$ آپارتمان شخصی
250-300$ خوراک

دانشگاه های معتبر در کشور ترکیه

دانشگاه های کشور ترکیه از لحاظ سطح آموزشی و کیفیت تحصیلی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند و لازم به ذکر است که سیستم آموزشی این کشور اوراسیایی طبق قوانین و شرایط بولونیا فعالیت می کند. اکثر دانشگاه های کشور ترکیه در بین پانصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و سطح بسیار بالایی دارند. در دانشگاه های این کشور از جدید ترین متد های تحصیلی برای ارائه موارد و برنامه های درسی استفاده می شود. بهترین دانشگاه های کشور ترکیه عبارتند از دانشگاه استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه آناتولی، دانشگاه مرمره، دانشگاه غازی، دانشگاه اژه. جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه متقاضیان باید از شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در کشور ترکیه مطلع باشند و مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند. داشتن شرایط و مدارک زیر جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور الزامی می باشد:

  • پاسپورت معتبر
  • کسب قبولی در آزمون ورودی
  • ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی
  • چهار قطعه عکس
  • مدارک شناسایی
  • مدارک زبان معتبر
  • داشتن سابقه تحصیلی درخشان
  • مدارک پزشکی
  • رسید پرداخت هزینه های مربوطه
  • توان مالی کافی جهت تحصیل در کشور ترکیه

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه با داشتن شرایط لازم و همچنین کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر امکان پذیر خواهد بود. تعداد زیادی از دانشگاه های کشور ترکیه در بین پانصد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند و هر ساله دانشجویان زیادی وارد این دانشگاه های می شوند. دانشجویان بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود می توانند با یافتن شغل مناسب، در کشور ترکیه مقیم شوند. دانشجویان و متقاضیان خارجی جهت کاهش هزینه های تحصیلی خود می توانند اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه کنند و با این کار هزینه ها و مخارج خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند. همانطور که گفته شد، برای کسب قبولی و پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه متقاضیان و دانشجویان می بایست مدارک تشخیص هویت، پاسپورت، مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی، مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی و مدارک پزشکی خود را ارائه دهند و همچنین در آزمون ورودی نمره مورد نیاز را کسب کنند. به یاد داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده حتما باید به صورت رسمی به زبان های ترکی و انگلیسی ترجمه شوند.

هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات درباره شرایط مهاجرت به کشور های خارجی و هزینه های مربوطه با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *