مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » فرانسه » مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسهمهاجرت کاری به فرانسه

آیا شما متمایل به مهاجرت کاری به فرانسه هستید؟اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت کاری به فرانسه هستید با خواندن این مقاله می توانید از اطلاعات جامعی بهره ببرید.

گرفتن ویزای کار که میتواند یکی از راه های ممکن برای  ورود به کشور فرانسه و در نهایت منجر به گرفتن  اقامت این کشورمیشود

هم اکنون سعی داریم که در مورد موضوع مهاجرت به کشور فرانسه از روش ویزای کار  اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیار شما قرار دهیم ونیز موضوعاتی درباره اقتصاد این کشور ، نیروی کار در این کشور، نحوه گرفتن ویزای کار در کشور فرانسه و کاریابی در کشور فرانسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مهاجرت کاری به فرانسه-برسی اقتصاد کشور فرانسه و نیروی کارشاغل در این کشور

کشور فرانسه که  در مجامع بین المللی  با نام رسمی جمهوری فرانسه شناخته میشود در قسمت اروپای غربی واقع شده است، پایتخت کشور فرانسه شهر پاریس است. کشور فرانسه که از لحاظ وسعت پهناوری  درجایکاه  سوم قاره اروپا میباشد.  قابل ذکر است که از لحاظ اقتصادی، کشور فرانسه در جایگاه پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان می باشد. کشور فرانسه که از جمله موسسان اتحادیه اروپا میباشد.  این کشور که متکی به اقتصادی پایدار میباشد تشکیل شده از هر دو نظام عمده اقتصادی یعنی نظام  بازار و نظام برنامه‌ریزی اقتصادی میباشد.

اقتصاد این کشور که از دید گاه دیگر متشکل از  مالکیت عمومی و مالکیت  خصوصی می باشد. دولت مردان فرانسه نفوذ و نقش  قابل توجه وبه سزایی در قسمت های اساسی و زیربنایی دارند.

مهاجرت کاری به فرانسه-نحوه گرفتن اجازه کاری در این کشور

از جمله اشخاصی که می توانند بدون اجازه کار در کشور فرانسه کار کنندعبارتند از :افرادی که کشورشان جز اتحادیه اروپا باشد اهالی کشور سویس و اهالی کشور آمریکا  اگر شخص  متقاضی به اتفاق خانواده اش که دارای اجازه برای صورت خاصی خاصی از کارهای بسیار حر فه ای میباشند  ،  تصمیم بگیرند به کشور فرانسه مهاجرت کند، بعد از ورود حق داردند  بدون مجوز کار مشغول به کار شودند.

اقسام مختلفی از ویزا و  اجازه  کار برای اشتغال  در کشور فرانسه وجود دارد، که هر یک با در نظر گرفتن الزامات و قوانین  خاص خود، در زمان تاریخ اعتبار و شرایط مخصوص کاری صادر خواهد کرد.

به صورت کلی بیشتر افراد دیگر ، به گرفتن مجوز کار در  کشور فرانسه نیاز دارند و پیش از صدور مجوز ویزا و  کسب مجوز  اقامت متقاضیان  باید این مجوز را مورد  استفاده قرار دهند .  اشخاص متقاضی نیاز  اساسی به یک شخص پیمانکار و کار فرمای معتبر در کشور فرانسه دارند تا بتوانند  اجازه کاری را برایشان سازماندهی کند، پس  در صورت کلی در ابتدا باید موفق شوند  کار خود را در کشور فرانسه پیدا کنند. به دنبال کار بودن در کشور فرانسه،  به وسیله مراجعه به سایتهای کاریابی موجود در  کشور فرانسه یا نشریات و روزنامه ها و و آگهی های  آنلاین امکان دارد .

مجوز های  کاری موجود  در کشور فرانسه

برخی از مجوز های  کاری موجود  در کشور فرانسه ونیز  بخششها و  معافیتهای کاری مرتبط به نوع اشتغال متقاضیان کار  در کشور فرانسه میباشد.

در صورتی که شخص متقاضی که دارای تابعیت  خارجی است  بتواند زیر نود روز در کشور فرانسه مشغول به کار شود،   احتیاجی به پیمانکار به کارفرما دارد که مختص یک مجوز کارغیر دائم باشد . و باید  تأیید شده به دست وزارت کار کشور فرانسه باشد و میبایست کارفرما  برای شخص متقاضی   اقدام کند این مجوز به سفارتخانه  و قسمت  کنسولگری کشور فرانسه در کشور اصلی شخص  متقاضی فرستاده خواهد شد ، تا برای گرفتن اجازه کاری به وسیله  کشور فرانسه شرایطش را  فراهم نماید.

شخص متقاضی خارجی برای پیدا کردن شغل  کمتر از نود  روز در این کشور احتیاج به یک ویزای کاری  با مدت زمان کم دارد، مگر در صورتی که  کشور شخص متقاضی کار عضو اتحادیه اروپا باشد و همچنین از اهالی کشور سوئیس باشد. اگر  شخص متقاضی از اتباع  کشورهای مثل کشور  استرالیا،  کشور آنتیگوا و باربادا، کشور باهاما، کشور برزیل، کشور کانادا،کشور  اسرائیل، کشور ژاپن، جزایر موریس،  کشور مکزیک، کشور سنت کیتس،  کشور سنگاپور، کشور کره جنوبی، کشور آمریکا یا کشورونزوئلا باشد، دیگر نیازی به ویزا برای وارد شدن به کشور فرانسه ندارد، اما شخص متقاضی حتما  باید اطمینان داشته باشد که کارفرمایی معتبر در هنگام سفر به  یک مجوز کار دارای اعتبار را برای وی  در نظر گرفته باشد. برای مطمئن بودن  از جدید ترین قوانین، با ارجاع به قسمت کنسولگری کشور فرانسه فرصت گرفتن اطلاعات میباشد. .

 مهاجرت کاری به فرانسه-گرفتن اجازه گذرنامه استعداد جدید

در سال  دو هزارو شانزده میلادی، در راستای جذب بیشتر نیروهای خارجی ها، دولت مردان کشور فرانسه برای به دست آوردن اجازه کار خاص برای اتباعی که کشورشان در اتحادیه اروپا  EEA وجود نداشته باشد یااتباع کشور سوئیس، اجازه مجوز گذرنامه استعداد را برای مجوع  گروه های زیر در نظر گرفت که شامل :

 

 • اشخاصی حرفه ای ودارای تخصص که موفق شدند درس خود را با موفقیت به پایان برسانند
 • اشخاصی که در یک شرکت با ارائه محصولات جدید وشرکتی که درآمد بالا داشته باشد کار کنند
 • کارگرانی که در کار خود بسیار حرفه ای و ماهر هستند اصطلاحا دارندگان کارت آبی که کشورسان جز اتحادیه اروپا باشد
 • اشخاصی که در یک قرارداد کاری فرانسوی دارای ماموریت ویژه باشند
 • دانشمندان و محققانی که در حوزه پژوهش فعایت میکنند
 • اشخاصی که در یک پروژه اقتصادی جدید بسیار موفق هستند
 • اشخاصی که در زمنه های مال و اقتصادی به امر سرمایه گذارای میپردازند
 • اشخاصی که نمایندگی شرکت هایی که دارای  اعتبار جهانی باشند
 • اشخاصی که در زمینه هنر توانستند شهرت به سزایی بدست آورند
 • اشخاص بین المللی که در حوزه های علمی، ادبیات، هنر، تحصیلات، ورزش و غیره دارای اعتبار جهانی باشند

 

مهاجرت کاری به فرانسه-توضیح ویزای کار کشور فرانسه

به صورت مختصر ، اگر شخص  متقاضی خارجی یک کارمند متخصص و کار بلد درحوزه  کاری خود باشد  که از دیدگاه مسولین  کشور فرانسه پتانسیل به راه انداختن  فعالیت هایی در حوزه اقتصاد  برای کشور فرانسه باشد، به ویژه در حوزه های فرهنگی ،علمی، ورزشی و  در زمینه روابط انسان دوستانه، در نتیجه شخص متقاضی میتواند برای گرفتن مجوز اقامت چهار ساله در خواست بدهد که نمونه ای  از باید ها  و نبایدهای  کلی آن به صورت زیر است:

 • مدرک های تحصیلی، که معمولا شامل مدرک کارشناسی یا بالاتراز کارشناسی میباشد
 • سوابق کاری و مدارک شخصی،
 • برگه های گواهی برای نشان دادن تجربه ها و مهارتهای کاری
 • مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی کافی باشد

مهاجرت کاری به فرانسه-  توضیح کارت آبی اتحادیه اروپا که ویژه کارگران ماهر و افراد تحصیل کرده میباشد

با داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا میتوان شرایطی  را برای گرفتن اجازه اقامت ازروش کار برای زمان  یک الی سه ساله و مختص کارگران حرفه ای  فراهم می کند. متقاضیان خارجی که دارای شرایط میباشند باید مدرک تحصیلی که کمتر از سه سال تحصیلات عالی یا پنج سال تجربه کاری به صورت حرفه ای در یک رشته ویژه یا یک قرارداد معتبر کاری که  دست کم یک سال اعتبار داشته یاشد و  حقوق دریافتی ماهانه که  دست کم یک ونیم برابر فرانسوی را  داشته باشند.  اشخاص متقاضی خارجی به شرط به همراه داشتن دو سال سابقه در حوزه کاری که اعتبار اعتبارویژه  برخوردار باشند و همچنین سطح بالایی  در شرکتهای پیشرفته و  مراکز مهم دارای  فعالیت باشند.

 

بعد از هیجده ماه  فعالیت کاری در کشور فرانسه، شخص متقاضی که تابعیت خارجی دارد  توانایی این را دارد که  در سایر کشورهای که عضو اتحادیه اروپا هستند  مشغول به کار میشوند.بعد از پنج سال،  شخص متقاضی خارجی دارای شرایط کارت بازرگانی ، ده ساله و طولانی مدت می شود. نفرات  خانواده قادر هستند مجوز  اقامت “زندگی خصوصی و خانوادگی” را بگیرند و بعد از گذشت  پنج سال، این اشخاص دارای شرایط برای داشتن کارت اقامت بلند مدت این کشور اقدام کنند

مهاجرت کاری به فرانسه-  گرفتن اجازه بازرگانی منحصر به فرد در کشور فرانسه:

اشخاص خارجی که قصد سرمایه گذاری با مبالغ بسیار زیاد که دست کم  ده میلیون یورو اموال و دارایی های مطمئن باشند یا برنامه ریزی برای درست کردن بالای پنجاه شغل در کشور فرانسه، قابلیت دریافت اجازه اقامت ده ساله می شوند.

مهاجرت کاری به فرانسه-  طریقه گرفتن مجوز کار ویژه دانشجویان و دانشجویانی که درسشان به پایان رسیده

دانشجویان که مشغول به تحصیل در کشور فرانسه هستند و دانشجویانی که درسشان در این کشور تمام شده  قادر به این  هستند که در ادامه دوره تحصیلی خود به صورت پاره وقت به کاربپردزاند . و می توانند حد اکثر تا نهصدو چهل وشش ساعت  در سال مشغول به کار باشند.  میزان در آمد برای این قشر تقریبا ده یورو به بالا هست .

اشخاصی که در مقطع فوق لیانس درسشان به پایان رسیده ، با پایان اجازه اقامت دانشجویی، قادر به این هستند که مجور اقامت شش ماهه غیر قابل تمدید را درخواست دهند تا در این زمان قرارداد استخدامی دارای ارتباط با رشته ی تحصیلی خودکه  درآمدی دست کم یک و نیم برابر SMIC  به همرا داشته باشند ،  و می توانند به صورت کامل  و تمام وقت کار کرده و برای تبدیل ویزای خود از ویزای تحصیلی به به ویزای اشتغال  اقدام نمایند.

اگر شما هم با خواندن این مقاله به موضوع مهاجرت کاری به فرانسه علاقه مند شدیدودوست دارید به این کشور زیبا مهاجرت کنید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و آشنایی ومشاوره به صورت حضوری  و غیر حضوری با وکلا و مشاورین مجرب و زبده این موسسه از اطلاعات کامل  این افراد در زمینه مهاجرت بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *