مهاجرت تحصیلی کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا از جمله اصلی ترین روش های مهاجرت می باشد در صورت علاقه به داشتن اطلاعات در زمینه مهاجرت این مقاله را مطالعه بفرمائید. همچنین با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست خواهید یافت. کشور کلمبیا از جمله کشورهایی می باشد که دارای کالج نمی باشد. فقط دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی که ارائه دهنده دیپلم حرفه ای، فنی و تکنولوژیکی برای دانش آموزان و برای آموزش در یک یک حرفه خاص می باشد.

در حالی که دانشگاه ها ی این کشور دارای هر 2 برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. شهروندان کلمبیا پس از تکمیل برنامه های کارشناسی ارشد، طیف وسیعی از فرصت های شغلی یا مطالعات پژوهشی دکترای خود را پیدا خواهند کرد. با این حال، گزینه های اشتغال برای کارکنان خارجی در کلمبیا تنها در بعضی از صنایع، مانند صنعت نفت و دیگر صنایع که در سطح بین المللی هستند، در دسترس است.

اصلی ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

کشورکلمبیا دارای یک محیط دانشگاهی چند فرهنگی و با کیفیت برای دانش آموزان بین المللی می باشد. همچنین این کشور مکان خوبی برای یادگیری کامل مهارت های سخنرانانی به زبان اسپانیایی می باشد. اسپانیایی زبان غیر مادری آنها می باشد. زیرا زبان اسپانیایی در این کشور یک زبان استاندارد و رایج می باشد.

چرا که زبان اسپانیایی دومین زبان رایج برای ارتباطات بین المللی در این کشور است. کسانی که در این زبان مهارت دارند، به راحتی می توانند در شرکت های بین المللی به فعالی بپردازند. همچنین این امر باعث می شود که نقطه پیشرفت خوب و سفر به آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی باشند.

بررسی الزامات اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

دانشجویان بین المللی باید در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کنند که حداقل 10 ساعت در هفته می باشد. موفق به اخذ یک ویزای دانشجویی موقت (TE) شوند. در این کشور یک دانشجو می تواند این ویزا را از سفارت یا کنسولگری کلمبیا در کشور خود به دست آورد. ویزا برای مدت حداکثر یک سال اعطاء می شود. برای کسب ویزا، دانشجو باید مدرک پذیرش در موسسه آموزش و پرورش قانونی کلمبیا را به دست آورد.

همچنین وی ملزم به اخذ مدرکی می باشد که بیانگر پرداخت مالی و اثبات این موضوع باشد که به یک برنامه تحصیلی برای حداقل 10 ساعت در هفته نیاز دارد. دانش آموز باید ویزای شخصی را در سفارت یا کنسولگری به دست آورد. تمام مدارک ارائه شده باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. جهت تحصیل در کلمبیا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

بررسی الزامات اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

آشنایی با دانشگاه های کلمبیا

کلمبیا دارای 20 دانشگاه معتبر است. این کشور به مانند بسیاری از کشورهای دنیا دارای هر 2 نوع از دانشگاه های عمومی و خصوصی در زمینه آموزش عالی می باشد. در این دانشگاه ها مدرک کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی از جمله مهندسی، بازاریابی، مالی و بهداشت عمومی ارائه می شود. تقریبا تمام برنامه ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.
متوسط ​​تحصیل در دانشگاه کلمبیا حدود 6000$ (دلار) در سال است. این مقدار می تواند تا 14000$ (دلار) در سال باشد. اکثر برنامه های تحصیلی برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در این کشور به میزان 2 سال می باشد.

اکثر موسسات آموزشی این کشور از سیستم ترم استفاده می کنند. همچنین در این کشور 2 تقویم وجود دارد، “A” و “B”، هر چند A بیشتر رایج می باشد. ترم اول برای تقویم A در ماه فوریه آغاز می شود. در ماه ژوئن به پایان می رسد. ترم دوم در ماه جولای آغاز می شود. در ماه نوامبر به پایان می رسد. ترم اول تقویم B از سپتامبر تا دسامبر اجرا می شود. ترم دوم از ژانویه تا ژوئن اجرا می شود.

انواع ویزای دانشجویی در کلمبیا

اساسا 3 نوع ویزای دانشجویی در کلمبیا وجود دارد که عبارتند از: ویزای مهاجر (M)، ویزای بازدید کننده (V) و ویزای اقامت (R). برای دریافت یک ویزای دانشجویی کلمبیا، متقاضی می تواند یک ویزای مهاجر یا بازدید کننده را انتخاب کند که بستگی به نوع برنامه تحصیلی دانشجویان دارد. متقاضیان می توانند برای یک ویزای مهاجر درخواست دهند البته اگر دانشجویی باشند که در که یک دوره کارشناسی و در یک دانشگاه معتبر دولتی در کلمبیا به تحصیل بپردازند.
اگر متقاضیان دانشجویی باشند که در یک برنامه تحصیلی مانند تبادل آکادمیک، برنامه تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات غیرانتفاعی مانند دوره زبان اسپانیایی به تحصیل می پردازند، به یک ویزای بازدید کننده نیاز دارند. همچنین، اگر دانشویان هدف کارآموزی در کلمبیا را دارند ، در این صورت به یک ویزای بازدید کننده نیاز دارند.

نحوه اخذ بیمه سلامت برای مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

سیستم مراقبت بهداشتی کلمبیا تحت پوشش بیمه خصوصی قرار دارد. در این کشور دانشجویان باید در کشور خود بیمه شوند که در کلمبیا معتبر باشد. حتی با بیمه، بسیاری از پزشکان و بیمارستان ها باز هم نیاز به پرداخت نقدی در پیش پرداخت دارند، اگرچه برخی ممکن است کارت های اعتباری را بپذیرند. لازم به ذکر می باشد که برخی از شهرهای کلمبیا در ارتفاع بسیار بالایی قرار دارند.

در این صورت دانش آموزانی که در ارتفاعات بالا یا در حال مسافرت هستند باید اقدامات احتیاطی نظیر حفظ هیدراتاسیون را انجام دهند. در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله مهاجرت تحصیلی به کلمبیا علاقه مند به مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مطالعه نمودن سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر بهترین دانشگاه های کلمبیا به اطلاعت جامعی دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.