مهاجرت تحصیلی کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کشور کلمبیا

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا از جمله اصلیترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی درزمینه سایر روش های مهاجرت به این کشور می باشید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسس حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

آشنایی با تحصیلات عالی در کلمبیا

کشور کلمبیا از جمله کشور هایی می باشد که دارای کالج نمی باشد و فقط دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی که ارائه دهنده دیپلم حرفه ای، فنی و تکنولوژیکی برای دانش آموزان و برای آموزش در یک یک حرفه خاص میباشد . در این کشور بیشتر  برنامه های کارشناسی برای مدت زمانی  تا 5 سال طول می کشد. در این کشور بیشتر موسسات فنی و تکنولوژیکی تنها در مقطع کارشناسی  به فعالیت می پردازند در حالی که دانشگاه ها ی این کشور دارای هر دو برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. شهروندان کلمبیا پس از تکمیل برنامه های کارشناسی ارشد، طیف وسیعی از فرصت های شغلی یا مطالعات پژوهشی دکترای خود را پیدا خواهند کرد. با این حال، گزینه های اشتغال برای کارکنان خارجی در کلمبیا تنها در بعضی از صنایع، مانند صنعت نفت و دیگر صنایع که در سطح بین المللی هستند، در دسترس است.

اصلی ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

کشورکلمبیا دارای یک محیط دانشگاهی چند فرهنگی، و با کیفیت برای دانش آموزان بین المللی می باشد. هم چنین این کشور مکان خوبی برای یادگیری کامل مهارت های سخنرانانی به زبان  اسپانیایی می باشد که اسپانیایی  زبان غیر مادری آنها می باشد زیرا زبان اسپانیایی در این کشور یک زبان استاندارد  ورایج می باشد  چرا که زبان اسپانیایی دومین زبان رایج برای ارتباطات بین المللی در این کشور است، و کسانی که در این زبان مهارت دارند، به راحتی می توانند در شرکت های بین المللی  به فعالی بپردازند هم چنین ای امر باعث می شود که نقطه پیشرفت  خوب برای کسانی باشد که مایل به سفر به آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و حتی کشورهای کارائیب باشند.

مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

آشنایی با دانشگاه های کلمبیا

کلمبیا دارای 20 دانشگاه معتبر است و این کشور به مانند بسیاری از کشور های دنیا دارای هر دو نوع از دانشگاه های عمومی و خصوصی در زمینه آموزش عالی می باشد . در این دانشگاه ها مدرک کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی از جمله مهندسی، بازاریابی، مالی و بهداشت عمومی ارائه می شود ، و تقریبا تمام برنامه ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.
متوسط ​​تحصیل در دانشگاه کلمبیا حدود 6000 $آمریکا در سال است و این مقدار می تواند تا 14000$ آمریکا در سال باشد. اکثر برنامه های تحصیلی برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در این کشور به میزان دو سال می باشد ، اما بعضی از رشته های این مقطع تحصیلی به مدت زمان یک سال زمان نیاز دارند.
اکثر موسسات آموزشی این کشور از سیستم ترم استفاده می کنند. هم چنین در این کشور دو تقویم وجود دارد، “A” و “B”، هر چند Aبیشتر رایج می باشد. ترم اول برای تقویم A در ماه فوریه آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد و ترم دوم در ماه جولای آغاز می شود و در ماه نوامبر به پایان می رسد. ترم اول تقویم B از سپتامبر تا دسامبر اجرا می شود و ترم دوم از ژانویه تا ژوئن اجرا می شود.

بررسی الزامات اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

دانشجویان بین المللی باید در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کنند که حداقل 10 ساعت در هفته می باشد و موفق به اخذ یک ویزای دانشجویی موقت (TE)شوند. دذ ابن کشور یک دانشجو می تواند این ویزا را از سفارت یا کنسول گری کلمبیا در کشور خود بدست آورد. ویزا برای مدت حداکثر یک سال اعطا می شود و ممکن است تمدید شود. برای کسب ویزا، دانشجو باید مدرک پذیرش در موسسه آموزش و پرورش قانونی کلمبیا را به دست آورد ، هم چنین وی ملزم به اخذ مدرکی می باشد که بیان گر پرداخت مالی و اثبات این موضوع باشد که به یک برنامه تحصیلی برای حداقل 10 ساعت در هفته نیاز دارد. دانش آموز باید ویزای شخصی را در سفارت یا کنسول گری به دست آورد و تمام مدارک ارائه شده باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند.

انواع ویزای دانشجویی در کلمبیا

اساسا سه نوع ویزای دانشجویی در کلمبیا وجود دارد که عبارتند از: ویزای مهاجر (M)، ویزای بازدید کننده (V) و ویزای اقامت (R). برای دریافت یک ویزای دانشجویی کلمبیا، متقاضی می تواند یک ویزای مهاجر یا بازدید کننده را انتخاب کند، که بستگی به نوع برنامه تحصیلی  دانشجویان دارد.
متقاضیان می توانند برای یک ویزای مهاجر درخواست دهند البته اگر دانشجویی  باشند که در که یک دوره کارشناسی و  در یک دانشگاه معتبر دولتی در کلمبیا به تحصیل بپردازند.
اگر متقاضیان دانشجویی باشند که در یک برنامه تحصیلی مانند  تبادل آکادمیک، برنامه تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات غیرانتفاعی مانند دوره زبان اسپانیایی  به تحصیل می پردازند، به یک ویزای بازدید کننده نیاز دارند.
همچنین، اگر دانشویان هدف کارآموزی در کلمبیا را دارند ، در این صورت به یک ویزای بازدیدکننده نیاز دارند.
اگرچه ویزای نوع M و V نوع V به ترتیب تا 3 سال و 2 سال معتبر هستند، اعتبار ویزای دانشجویی می تواند بسته به مدت زمان برنامه تحصیلی متقاضیان کاهش یابد.

نحوه اخذ بیمه سلامت برای مهاجرت تحصیلی به کلمبیا

سیستم مراقبت بهداشتی کلمبیا تحت پوشش بیمه خصوصی قرار دارد. در این کشور دانشجویان باید در کشور خود بیمه شوند که در کلمبیا معتبر باشد. حتی با بیمه، بسیاری از پزشکان و بیمارستان ها باز هم نیاز به پرداخت نقدی در پیش پرداخت دارند، اگرچه برخی ممکن است کارت های اعتباری را بپذیرند.
لازم به ذکر می باشد که برخی از شهرهای کلمبیا در ارتفاع بسیار بالایی قرار دارند، بویژه در بوگوتا که نزدیک به 3000 متر دارای ارتفاع از سطح در یا می باشد.  در ای صورت دانش آموزانی که در ارتفاعات بالا یا در حال مسافرت هستند باید اقدامات احتیاطی نظیر حفظ هیدراتاسیون را انجام دهند و به بدن اجازه می دهند تا به تدریج به ارتفاع بالاتر برسد.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله مهاجرت تحصیلی به کلمبیا علاقهمند به مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مطالعه نمودن سایر مقالات موجود در سایت موسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر ویزای کاری کلمبیا و یا بهترین دانشگاه های کلمبیا به اطلاعت جامعی دست یابید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *