مهاجرت تحصیلی کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

تحصیل در کلمبیا یکی از بهترین طرق مهاجرت به این کشور می باشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید از شرایط تحصیل مطلع شوند. دانشجویانی که فکر تحصیل در این کشور هستند، بایستی در نظر داشته باشند که تحصیل در این کشور با کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با دریافت کمک هزینه های تحصیلی هزینه ها و مخارج تحصیل و اقامت خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

جمهوری کلمبیا در قاره آمریکای جنوبی قرار گرفته است. همسایه کشور هایی چون برزیل، پاناما، پرو و همچنین اقیانوس آرام می باشد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاه سازند.

شرایط تحصیل در کلمبیا

مناسب بودن و مطلوب بودن شرایط تحصیل در این کشور باعث شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور به کلمبیا مهاجرت کنند. تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی عالی این کشور در 3 دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دوره های تحصیلی ذکر شده در اکثر رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل شوند.

طول دوره تحصیلی در این کشور به شرح زیر می باشد:

مقطع تحصیلی طول دوره
کارشناسی 4 سال
کارشناسی ارشد 3 سال
دکتری 4 الی 5 سال

دانشگاه های این کشور به 2 بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشتر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های دانشگاه های دولتی می باشد. کسب بورس تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبی امکان پذیر می باشد. این موضوع موجب آسان تر شدن شرایط تحصیل دانشجویان در این کشور می شوند. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند می توانند با کسب بورس تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی هزینه های تحصیل و هزینه های اقامت خود در این کشور را به صورت چشگیری کاهش دهند. در ادامه این نوشتار با شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا

دانشگاه های این کشور در سطح جهان شناخته شده می باشند. دانشجویانی که موفق به کسب مدرک از دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور می شوند می توانند در تمام نقاط جهان مشغول به کار شوند. معتبرترین و بهترین دانشگاه های کشور کلمبیا در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در این کشور وارد این دانشگاه ها می شوند. هزینه های بسیار مقرون به صرفه و مناسب تحصیل در دانشگاه های این کشور باعث شده اند تا تعداد متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند افزایش یابد. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور یکی از 2 زبان انگلیسی و یا اسپانیایی را انتخاب کنند.

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید در نظر داشته باشند که داشتن تسلط کامل بر زبان انگلیسی کافی می باشد. ارائه مدرک زبان امری ضروری و الزامی محسوب نمی شود. مهاجرت تحصیلی به این کشور و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر این کشور می تواند یکی از راه های رسیدن به اقامت کشور کلمبیا باشد. کسب اقامت در این کشور از راه های مختلفی چون اشتغال، سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نیز امکان پذیر می باشد. هموطنان عزیزی که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند می توانند با مراجعه به مقاله قوانین مهاجرت به آمریکا از شرایط و مقررات مهاجرت به این کشور آگاه شوند.

تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا

هزینه های تحصیل در کلمبیا

هزینه ها و مخارج تحصیل در کشور کلمبیا همانند سایر کشورهای جهان بستگی به دانشگاه، رشته تحصیلی، دوره تحصیلی و همچنین برنامه های تحصیلی دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، بایستی حتما قبل از مهاجرت تحصیلی به این کشور از هزینه ها و شهریه تحصیل در دانشگاه مورد نظر اطلاعات کامل کسب کنند. دانشجویان می توانند در خوابگاه ها یا خانه های شخصی اقامت داشته باشند. هزینه های خوابگاه های دانشجویی کم تر از خانه های شخصی می باشد. دانشجویان باید توان پرداخت تمامی هزینه های خوابگاه و همچنین خانه های شخصی را داشته باشند.

میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا به صورت زیر می باشد:

آیتم هزینه ها به دلار
تحصیل در دانشگاه های دولتی (هر ترم) 580$
تحصیل در دانشگاه های خصوصی (هر ترم) 1500$
هزینه زندگی (ماهانه) 900$

دوره های مختلف تحصیلی در کلمبیا

تحصیل در دانشگاه های کشورکلمبیا در 3 دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد. دانشجویان بایستی جهت تحصیل در دوره کارشناسی، دوره تحصیلی متوسطه را با نمرات بالا به پایان رسانده باشند. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند، باید مدرک تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه دهند. همچنین مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. همچنین تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های کشور کلمبیا نیز نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر دارد. دانشجویان این دوره بایستی پروژه های تحقیقاتی مطلوب و با کیفیت ارائه دهند. جهت کسب پایان نامه از پروژه های خود دفاع کنند. با مراجعه به مقاله شرایط تحصیل در آمریکا می توانید از قوانین و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاه شوید.

ویزای تحصیلی کلمبیا

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا نیاز به کسب ویزای تحصیلی دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند بایستی شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

  • کامل کردن فرم های درخواست ویزا
  • داشتن پاسپورت و ارائه نسخه کپی از آن
  • کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر در کشور کلمبیا
  • داشتن توان مالی کافی
  • پرداخت هزینه های مربوطه
  • نداشتن سابقه جرم
  • ارائه مدارک شناسایی و مدارک پزشکی
  • ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

هموطنان عزیز می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند. از شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور های مختلف آگاه شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.