مهاجرت تحصیلی کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

تحصیل در کشور کلمبیا

تحصیل در کلمبیا یکی از امن ترین و بهترین روش های مهاجرت و ورود به خاک این کشور می باشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل در کلمبیا را دارند می بایست از شرایط تحصیل در کلمبیا و ورود به دانشگاه های این کشور به صورت کامل مطلع شوند. متقاضیان و دانشجویانی که فکر تحصیل در کشور کلمبیا هستند، می بایست در نظر داشته باشند که تحصیل در کلمبیا با کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با دریافت کمک هزینه های تحصیلی هزینه ها و مخارج تحصیل و اقامت خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

جمهوری کلمبیا در قاره آمریکای جنوبی قرار گرفته است و همسایه کشور هایی چون برزیل، پاناما، پرو و همچنین اقیانوس آرام می باشد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل در دانشگاه های کلمبیا آگاه سازند.

شرایط تحصیل در کلمبیا

مناسب بودن و مطلوب بودن شرایط تحصیل در کلمبیا باعث شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور به کلمبیا مهاجرت کنند. تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی عالی کشور کلمبیا در سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دوره های تحصیلی ذکر شده در اکثر رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. به یاد داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا در دوره کارشناسی به مدت چهار سال تحصیلی، تحصیل در دوره کارشناسی ارشد به مدت دو سال تحصیلی و تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های کشور کلمبیا به مدت سه الی پنج سال تحصیلی به طول می انجامد.

دانشگاه های کشور کلمبیا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشتر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های دانشگاه های دولتی می باشد. کسب بورس تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبی امکان پذیر می باشد و این موضوع موجب آسان تر شدن شرایط تحصیل دانشجویان در این کشور می شوند. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند می توانند با کسب بورس تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی هزینه های تحصیل و هزینه های اقامت خود در این کشور را به صورت چشگیری کاهش دهند. در ادامه این نوشتار با شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا بیشتر آشنا خواهید شد.

تحصیل در کلمبیا

تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا

دانشگاه های کشور کلمبیا در سطح جهان شناخته شده می باشند و دانشجویانی که موفق به کسب مدرک از دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور می شوند می توانند در  تمام نقاط جهان مشغول به کار شوند. معتبر ترین و بهترین دانشگاه های کشور کلمبیا در بین سیصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در کلمبیا وارد این دانشگاه ها میشوند. هزینه های بسیار مقرون به صرفه و مناسب تحصیل در دانشگاه های کلمبیا باعث شده اند تا تعداد متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند افزایش یابد. همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا یکی از دو زبان انگلیسی و یا اسپانیایی را انتخاب کنند.

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند باید در نظر داشته باشند که داشتن تسلط کامل بر زبان انگلیسی کافی می باشد و ارائه مدرک زبان امری ضروری و الزامی محسوب نمی شود. مهاجرت تحصیلی به کشور کلمبیا و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر این کشور میتواند یکی از راه های رسیدن به اقامت کشور کلمبیا باشد. گرچه شایان ذکر است که کسب اقامت در این کشور از راه های مختلفی چون اشتغال، سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نیز امکان پذیر می باشد. هموطنان عزیزی که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند می توانند با مراجعه به مقاله “قوانین مهاجرت به آمریکا” از شرایط و مقررات مهاجرت به این کشور آگاه شوند.

هزینه ها و مخارج تحصیل در کلمبیا

هزینه ها و مخارج تحصیل در کشور کلمبیا همانند سایر کشور های جهان بستگی به دانشگاه، رشته تحصیلی، دوره تحصیلی و همچنین برنامه های تحصیلی دارد و متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند می بایست حتما قبل از مهاجرت تحصیلی به این کشور از هزینه ها و شهریه تحصیل در دانشگاه مورد نظر اطلاعات کامل کسب کنند. متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کلمبیا را دارند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی و یا خانه های شخصی اقامت داشته باشند. هزینه های خوابگاه های دانشجویی کم تر از خانه های شخصی می باشد و دانشجویان می بایست توان پرداخت تمامی هزینه های خوابگاه و همچنین خانه های شخصی را داشته باشند. میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا به صورت زیر می باشد:

هزینه مورد
$580 تحصیل در دانشگاه های دولتی (هر ترم)
$1500 تحصیل در دانشگاه های خصوصی (هر ترم)
$900 هزینه زندگی (ماهانه)

 

تحصیل در دوره های مختلف در کشور کلمبیا

همانطور که گفته شد، تحصیل در دانشگاه های کشورکلمبیا در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشجویان می بایست جهت تحصیل در دوره کارشناسی، دوره تحصیلی متوسطه را با نمرات بالا به پایان رسانده باشند و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند، می بایست مدرک تحصیلی دوره کارشناسی (لیسانس) را ارائه دهند و مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. همچنین تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های کشور کلمبیا نیز نیاز به داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر دارد و دانشجویان این دوره می بایست پروژه های تحقیقاتی مطلوب و با کیفیت ارائه دهند و جهت کسب پایان نامه از پروژه های خود دفاع کنند.

با مراجعه به مقاله “شرایط تحصیل در آمریکا” می توانید از قوانین و شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاه شوید.

کسب ویزای تحصیلی کشور کلمبیا

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا نیاز به کسب ویزای تحصیلی دارد و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کلمبیا را دارند می بایست شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

  • کامل کردن فرم های درخواست ویزا
  • داشتن پاسپورت و ارائه نسخه کپی از آن
  • کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر در کشور کلمبیا
  • داشتن توان مالی کافی
  • پرداخت هزینه های مربوطه
  • نداشتن سابقه جرم
  • ارائه مدارک شناسایی و مدارک پزشکی
  • ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

هموطنان عزیز می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور های مختلف آگاه شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *