مهاجرت تحصیلی فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

آیا شما شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه را می دانید؟ اگر شما هم به مهاجرت تحصیلی به فرانسه علاقه مند هستید با خواندن این مقاله میتوانید به اطلاعاتی مفید در این مقاله دست یاببد. کشور فرانسه که یکی از اهداف مهاجرت بسیار مشهوری برای تحصیل دانشجویان در خارج از کشور می باشد زیرا که فرانسه انتخابی دارای اطمینان برای دانشجویان بین المللی است.

تعداد دانشجویان خارجی در فرانسه چیزی حدود 25.000 نفر می باشد. در واقع حدود 10 % از ثبت نام های انجام شده در کشور فرانسه مربوط به دانشجویان بین المللی از سرتا سر دنیا میباشند یعنی اشخاصی که در مقطع فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

شروط لازم تحصیل و مهاجرت تحصیلی به فرانسه

دانشگاه های کشور فرانسه میتواند پیشنهاد بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی باشد به این علت که دانشگاه های کشور فرانسه فرصت های بسیار جالبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد هم چنین دانشگاه های کشور فرانسه میتواند بهترین مکان آموزشی برای دانشجویانی که بدنبال دانشگاه های با کیفیت وبا با قیمت مناسب هستند باشد.

اشخاصی که متمایل به تحصیل در رشته تجارت میباشند یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته کشور فرانسه میباشد. بعضی از مدارک تحصیلی ارائه شده از کشور فرانسه که برای دانشجویان بین المللی این کشور ارائه میشود شکل منحصر به فردی دارد این مدارک شامل : مدرک تحصیلی فوق لیسانس، مدرک تحصیلی دکتری و توضیحی که در مورد مدرک لیسانس میباشد این هست که گرفتن مدرک لیسانس در دانشگاه های فرانسه شش ترم که سه سال طول می کشدو مدرک فوق لیسانس متشکل از 4 ترم که 2 سال طول میکشد.

ویژگی های کشور فرانسه

فرانسه ، کشوری زیباست که دارای تاریخ غنی میباشد و مکان این کشور در غرب اروپا میباشد . در مکان جغرافیایی کشور فرانسه از دریای مدیترانه تا شمال این دریا ادامه دارد . از لحاظ فرهنگی کشور فرانسه دارای هنر بسیار غنی دارد و دانشمندان و فیلسوفان بسیار مشهوری در این کشور زندگی میکردند . کشور فرانسه که از لحاظ ادبی ،آشپزی و فرهنگی ، افراد صاحب سبک بسیار مشهور و قوی در این زمینه دارد به همین علت این کشور به عنوان هدفی جالب برای دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا می باشد.

مکان های گردشگری فرانسه

برخی مکانهای گردشگری کشور فرانسه عبارتند از:

  • برج معروف ایفل که در پاریس میباشد
  • کاخ مشهور شتو دی ورسای که در شهر ورسای میباشد
  • کلیسای مایکل راهبه مقدس واقع در مان باستانی نرماندی
  • ساحل معروف لاجوردی
  • موزه تاریخی لوور که واقع در شهر پاریس میباشد
  • کوه بزرگ مونت بلان کشور فرانسه

میزان مخارج تحصیلی و زندگی در کشور فرانسه

از جمله مهمترین اطلاعاتی که یک دانشجو برای مهاجرت به کشور فرانسه خواهد داشت اطلاع از مخارج زندگی دانشجویی و اطلاع از شرایط اقامت تحصیلی در کشور فرانسه و همچنین میزان شهریه تحصیلی در کشور فرانسه میباشد واحد پولی این کشور مثل اکثر کشور های اروپایی یورو می باشد. مقدار شهریه دانشگاه های دولتی کشور فرانسه به دست دولت مردان این کشور تعیین میشود که بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه میباشد .

متقاضیانی که متمایل به تحصیل در کشور فرانسه میباشند چهار کمک هزینه تحصیلی و برنامه های مخصوص برای آنها وجود دارد . مانند دادن هدایا ازجانب وزیر آموزش عالی و تحقیق کشور فرانسه، فراهم نمودن امکان کمک هزینه مالی برای اجام تحقیقات علمی (CNRS)، دادن هدایا ازجانب شوراهاو مجامع منطقه ای، در نظر گرفته شده است.

هزینه زندگی در این کشور در همه زمینه ها بیش تر از سایر دیگر کشور های اروپایی می باشد. بیشتر دانشجویان توانایی خرج کردن مثمر ثمر در رستوران ها و ایاب و ذهاب میباشند. مکانهای زندگی زیادی برای دانشجویان بین المللی که هدف ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند وجود دارد. البته ابن مطلب حائز اهمیت است که مخارج زندگی در شهرهای کوچکتر این کشور به مراتب پایین تر است پس هزینه زندگی در فرانسه از دیگر مسائلی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند.

چگونگی شرایط ویزای کشور فرانسه

اگر شما تصمیم به تحصیل در کشور فرانسه را دارید این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که میبایست نسبت به شرایط دیگر که برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور فرانسه لازم است که اگاهی داشته باشید. هیئت دولت کشور فرانسه باتوجه به برسی وضعیت شهروندی شخص متقاضیاقدام به وضع قانون می کنند.

در خواست ویزا برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر متقاضی فردی غیر اروپایی باشد ویزایی را که به جهت مجوز برای سکونت (VLS- ( TS داده می شود را حتما باید دریافت نماید. این نوع ویزا برای یک سال معتبر میباشدو امکان تمدید آن در صورتی که واجب باشد وجود دارد . برای گرفتن این ویزا شخص متقاضی باید فرم در خواست خود را در اداره مهاجرت و اتحاد کشور فرانسه را کامل کند . مدارک لازم برای گرفتن این نوع ویزا عبارتند از عکس قابل قبول برای پاسپورت، مدارک دال برای اثبات صلاحیت خود، گواهی تایید شده توسط مامورین پلیس اداره بازرسی در مورد نداشتن سو پیشینه، گواهی که نشان دهنده توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی باشد وثابت کردن میزان تمکین مالی می باشد.

زبان رایج مردم کشور فرانسه

در فرانسه بیشتر مردم به زبان های غیر فرانسوی صحبت می کنند. ناگفته نماند که میشود زبان انگلیسی را در زندگی روزانه یا در دانشگاه هابه کار برد . امکان ادامه تحصیل در این کشور بدون ارائه مدرک زبان وجود ندارد و افراد متقاضی میبایست مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی به همراه داشته باشند.

در صورتی که برنامه های درسی شخص متقاضی به زبان فرانسوی تدریس شوند شخص متقاضی باید اثبات کند که در یکی از آزمونهای TCF DAP همان آزمون دانش کشور فرانسه که حتما باید جز آزمون قبل از پذیرش باشد ، DALF نام آزمون زبان فرانسوی یا CEFRH نام اصول کلی مراجع رایج زبانی باشد شرکت کنند . در رابطه با زبان انگلیسی هم شخص متقاضی میبایست توانایی و مهارتهای زبان انگلیسی خود را نشان دهد.

متقاضیان مهاجرت باید شرایط اقامت فرانسه و هزینه زندگی در فرانسه را آگاه باشند. اگر شما هم با خواندن این مقاله به امر مهاجرت تحصیلی به فرانسه علاقمند شدید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا ومشاورین مجرب و زبده این موسسه از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *