مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از جمله موضوعاتی است که مورد نظر بسیاری از افراد است. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر اطلاعات مهاجرتی خود به ارائه توضیحاتی راجع به این موضوع یعنی مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی پرداخته اند که امید است آن را مفید بدانید. در ابتدای امر به ارائه توضیحاتی در خصوص آفریقای جنوبی می پردازیم و در نهایت موضوع اصلی که همان مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی است مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درباره آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در قاره آفریقا واقع شده است. کشوری است که درون خود کشور دیگری دارد. آفریقای جنوبی با کشور های نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم مرز می باشد و در شهر لسوتو درون کشور آفریقای جنوبی می باشد. آفریقای جنوبی تاریخ پر فراز و نشیبی به خاطر موقعیت استراتژیک دریایی خود دارد. این کشور دارای سه پایتخت می باشد. قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتین دارد. پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی ژوهانسبورگ می باشد. کشور آفریقای جنوبی جزء بنیان گذار اتحادیه آفریقا می باشد و بزرگترین اقتصاد را دارد. سازمان ملل، اتحادیه کشورهای هم سود، سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول عضویت دارد.

نظام سیاسی کشور آفریقای جنوبی دمکراسی پارلمانی می باشد ولی برخلاف روش معمول در جمهوری پارلمانی پست ریاستی بین ریاست دولتی و ریاست پارلمانی اقدام شده است. پارلمان این کشور از دو مجلس تشکیل شده است. کشور آفریقای جنوبی یازده زبان رسمی دارد که 9 زبان از خانواده زبان های آفریقای جنوبی و 2 زبان اروپایی، یکی زبان آفریکانس که ریشه هلندی دارد و زبان سفید پوستان و دورگه ها این کشور به زبان انگلیسی می باشد که در تجارت و عرصه عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و فقط پنجمین زبان پرگویشور در خانه ها می باشد.

کشور آفریقای جنوبی به دلیل تنوع نژادی فرهنگ واحدی در این کشور ندارد. در حال حاضر تنوع غذایی در این کشور از فرهنگ های گوناگونی تاثیر می گیرد و این دلیل باعث شده است توریست ها و جهانگردان به سرمایه گذاری در این کشور فکر کنند. لازم به ذکر است به جزء تنوع غذایی به موسیقی و رقص بابت نمادهای فرهنگی استفاده کنند.

تحصیل در آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی دریافت ویزای تحصیلی می باشد. تحصیل در این کشور برای همه دوره ها امکان پذیر می باشد اگر قصد به ادامه تحصیل در کشور آفریقای جنوبی دارید باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید. یازده دانشگاه آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و حدودا در دانشگاه های آفریقای جنوبی همگی رشته های را تدریس می کنند. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور آفریقای جنوبی شامل موارد زیر می باشد:

 1. نمره زبان آیلتس 6 برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 2. نمره زبان آیلتس 6.5 برای دوره دکترا

مانند دیگر پروسه های دریافت ویزای تحصیلی کلیه مدارک تحصیلی سال های قبل، ریز نمرات، توصیه نامه ها، نامه های کاری برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی مورد نیاز می باشد. نامه ای برای تمکن مالی جهت زندگی یک سال می باشد و در آفریقای جنوبی بابت اخذ ویزای آفریقای جنوبی مورد نیاز می باشد.

مزیت های تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

 • تنوع رشته های در همه دوره ها
 • مجوز کار 20 ساعت در هفته
 • ادامه تحصیل در رشته های مد نظر
 • ویزای همراه برای خانواده

زمان دریافت پذیرش

دانشگاه های آفریقای جنوبی جهت اقدام پذیرش دانشجو 2 بار در سال صورت می گیرد. ترم اول در زمان فوریه و ترم دوم در زمان جولای می باشد. به صورت کلی میتوان گفت که دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی از بهترین دانشگاه ها می باشد. لازم به توضیح می باشد که برای دریافت پذیرش در بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی در صورتی که دانشجو مدرک زبان را نداشته باشد این امکان را دارد که یک دوره زبان را شرکت کند و مدرک زبان آیلتس را دریافت کند.

هزینه کالج های زبان در کشور آفریقای جنوبی بستگی به مقطع شما دارد. در کشور آفریقای جنوبی دوره های مختلف در کالج های زبان تشکیل می شود. این دوره ها توسط کالج هایی انجام می شود که بر اساس فعالیت و آموزش طرح های زبان صورت می گیرد که این موسسات در کشور های آمریکا و انگلستان وجود دارد. شما این امکان را دارید که در این کالج ها شرکت کنید و پس از اتمام این دوره زبان، ویزای تحصیلی دریافت کنید و به ادامه تحصیل خود بپردازید.

مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

دریافت ویزای اقامت در این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور آفریقای جنوبی امری است که مختصص تنها کسی می باشد که این توانایی را داشته باشد که این نوع ویزا را برای شما اخذ کنند. آفریقای جنوبی مناسب ترین کشور برای امور اقتصادی و دریافت ویزای سرمایه گذاری می باشد. مهم ترین مزایای آفریقای جنوبی بابت سرمایه گذاری خارجی شامل موارد زیر می باشد :

 1. بهترین خدمات مالی در سطح قاره آفریقا
 2. دروازه ورود به قاره آفریقا
 3. ثابت بودن موقعیت سیاسی

متقاضیان برای راه اندازی یک کسب و کار در آفریقای جنوبی باید مجوز کسب و کار را داشته باشند. شرایط لازم برای این کار این است که متقاضی باید 5 نفر از کسانی که تابعیت آفریقای جنوبی یا افرادی که شهروند آفریقای جنوبی هستند را استخدام کند و به این افراد آموزش دهند. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری به میزان 5.2 میلیون مزایا و فواید مشخص برای اقتصاد آفریقای جنوبی دارد.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از طریق تحصیل پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید دانسته باشید. در صورتی که هم چنان سوالات و ابهاماتی ذهنتان را درگیر کرده است می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را در خصوص مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی یا سایر کشور ها مطرح بفرمایید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

 1. رها گفت:

  خیلی مطالب خوب بود ممنون از وقتی که میزارین سایتتون خیلی مفیده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *