مهاجرت تحصیلی ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل تنها یکی از روش هایی است که به کمک آن افراد قادر خواهند بود تا اقامت کشور ژاپن را به دست آورند. شرایط تحصیل در کشور ژاپن به گونه ای است که افراد پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور می توانند به یافتن شغل مناسب در برترین نقاط دنیا نیز امید داشته باشند. دولت این کشور نیز علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین المللی دارد چرا که به خوبی از تاثیر آنان در بهبود شرایط تحصیلی در این کشور با خبر است. اهمیت مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل ما را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن داشته است تا در رابطه با این موضوع اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در کشور ژاپن با شرایط تحصیل در قاره اروپا متفاوت است. به گونه ای که دوره تحصیلی کارشناسی در این کشور یک سال طولانی تر است و همانند ایران یک دوره 4 ساله است. دانشجویان پس از آن می توانند در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده که این دوره نیز 2 سال به طول خواهد انجامید. دوره پایانی تحصیل در کشور ژاپن نیز دوره دکترا است که یک دوره 3 ساله است. دولت ژاپن برای فراهم کردن امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی، بورسیه تحصیلی مناسبی را در نظر گرفته است که تنها در دانشگاه های دولتی این کشور در دسترس خواهند بود.

شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل، شما باید حتما ویزای تحصیلی این کشور را به دست آورید. این ویزا تنها با حضور شما به همراه مدارک مورد نیاز دریافت آن در سفارت کشور ژاپن امکان پذیر خواهد بود. سفارت کشور ژاپن پس از بررسی شرایط شما، نسبت به صدور روادید تحصیلی اقدام خواهد کرد.

مهم ترین مدارکی که سفارت کشور ژاپن برای صدور روادید تحصیلی از شما می خواهد عبارتند از:

  • گذرنامه قانونی با 2 صفحه سفید
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
  • یک قطعه عکس در سایز 2*2 با بک گراند سفید مربوط به 6 ماه گذشته
  • گواهی دریافت پذیرش از دانشگاه ژاپن و یک سری کپی آن
  • مدرک تحصیلی آخرین دوره آموزشی به انضمام شماره تلفن و آدرس موسسه آموزشی
  • رزومه تحصیلی و کاری

شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

هزینه های تحصیل در کشور ژاپن به صورت چشمگیری بالاتر از کشورهای اروپایی است. در حقیقت توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی مالی بالایی برخوردار نیستید، اندیشه مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل را از ذهن خود دور کنید. شهریه سالیانه دانشگاه های دولتی در این کشور در کم ترین سطح خود در حدود 4800$ (دلار) است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی در کشور ژاپن نیز دارای محدودیت نیست. از این رو بورسیه های تحصیلی محدودی را نیز شامل می شود.

از نظر هزینه های زندگی در کشور ژاپن نیز شما باید حتما از توانایی مالی خوبی برخوردار باشید. اگر از بورسیه های تحصیلی در کشور ژاپن استفاده نمی کنید، باید انتظار داشته باشید که سالیانه در حدود 11000$ (دلار) برای زندگی در این کشور هزینه کنید. این هزینه های زندگی برای سپری کردن یک زندگی دانشجویی با هزینه های زندگی در بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی از جمله آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا برابری می کند. مطالعه مقاله هزینه زندگی در ژاپن اطلاعات کامل تر و دقیق تری را در همین رابطه در اختیار شما قرار خواهد داد.

بررسی دانشگاه ها و مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط دانشگاه های برتر کشور ژاپن پرداخته اند. با مطالعه شرایط علمی دانشگاه های کشور ژاپن در رده بندی های علمی جدول زیر را تهیه کرده اند:

نام دانشگاه رتبه US رتبه QS
دانشگاه توکیو 62 23
دانشگاه کیوتو 119 35
دانشگاه اوساکا 215 67
دانشگاه توهوکو 227 77
دانشگاه ناگویا 272 111
موسسه تکنولوژی توکیو 289 58
دانشگاه کیوشو 327 126

برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل به عنوان یکی از راه های قانونی مهاجرت در کشور ژاپن، شما نیاز دارید تا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. دریافت ویزای تحصیلی در این کشور مستلزم دریافت یک پذیرش قانونی از یکی از دانشگاه های این کشور است. مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل یک فرصت بسیار مناسب برای شماست تا آینده کاری خود را نیز به نوعی تضمین کنید. توجه داشته باشید که برای کاهش هزینه های خود حتما در دانشگاه های دولتی این کشور نام نویسی کنید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربیات خود در طی سال های گذشته آماده ایم تا در مسیر مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل شما را یاری کنیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *