مهاجرت تحصیلی ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل تنها یکی از روش هایی است که به کمک آن افراد قادر خواهند بود تا اقامت کشور ژاپن را بدست آورند. شرایط تحصیل در کشور ژاپن به گونه ای است که افراد پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور می توانند به یافتن شغل مناسب در برترین نقاط دنیا نیز امید داشته باشند. دولت این کشور نیز علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین المللی دارد چرا که به خوبی از تاثیر آنان در بهبود شرایط تحصیلی در این کشور با خبر است.

اهمیت مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل ما را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن داشته است تا در رابطه با این موضوع اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در کشور ژاپن با شرایط تحصیل در قاره اروپا متفاوت است. به گونه ای که دوره تحصیلی کارشناسی در این کشور یک سال طولانی تر است و همانند ایران یک دوره چهار ساله است. دانشجویان پس از آن می توانند در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده که این دوره نیز دو سال به طول خواهد انجامید. دوره پایانی تحصیل در کشور ژاپن نیز دوره دکترا است که یک دوره 3 ساله است.

دولت ژاپن برای فراهم کردن امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی، بورسیه تحصیلی مناسبی را در نظر گرفته است که تنها در دانشگاه های دولتی این کشور در دسترس خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با بورسیه های تحصیلی در کشور ژاپن می توانید مقاله «تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه» را نیز مطالعه بفرمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

هزینه های تحصیل در کشور ژاپن به صورت چشمگیری بالاتر از کشورهای اروپایی است. در حقیقت توصیه می کنیم در صورتی که از توانایی مالی بالایی برخوردار نیستید، اندیشه مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل را از ذهن خود دور کنید. شهریه سالیانه دانشگاه های دولتی در این کشور در کم ترین سطح خود در حدود 4800 دلار آمریکاست. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی در کشور ژاپن نیز دارای محدودیت نیست و بورسیه های تحصیلی محدودی را نیز شامل می شود.

از نظر هزینه های زندگی در کشور ژاپن نیز شما باید حتما از توانایی مالی خوبی برخوردار باشید. اگر از بورسیه های تحصیلی در کشور ژاپن استفاده نمی کنید، باید انتظار داشته باشید که سالیانه در حدود 11000 دلار برای زندگی در این کشور هزینه کنید. این هزینه های زندگی برای سپری کردن یک زندگی دانشجویی با هزینه های زندگی در بسیاری از کشور های مطرح اروپایی از جمله آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا برابری می کند. مطالعه مقاله «هزینه زندگی در ژاپن» اطلاعات کامل تر و دقیق تری را در همین رابطه در اختیار شما قرار خواهد داد.

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل، شما باید حتما ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورید. این ویزا تنها با حضور شما به همراه مدارک مورد نیاز دریافت آن در سفارت کشور ژاپن امکان پذیر خواهد بود. سفارت کشور ژاپن پس از بررسی شرایط شما، نسبت به صدور روادید تحصیلی اقدام خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی ژاپن

مهم ترین مدارکی که سفارت کشور ژاپن برای صدور روادید تحصیلی از شما می خواهد عبارتند از؛

  • گذرنامه قانونی با دو صفحه سفید،
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ژاپن،
  • یک قطعه عکس در سایز 2*2 با بک گراند سفید مربوط به شش ماه گذشته،
  • گواهی دریافت پذیرش از دانشگاه ژاپن و یک سری کپی آن،
  • مدرک تحصیلی آخرین دوره آموزشی به انضمام شماره تلفن و آدرس موسسه آموزشی،
  • رزومه تحصیلی و کاری.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ژاپن

برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل نیاز خواهید داشت تا از طرف یکی از دانشگاه ها یا موسسات معتبر علمی در کشور ژاپن پذیرش تحصیلی دریافت کنید. اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن به عملکرد شما در مقطع قبل تحصیلی ارتباط فراوانی خواهد داشت. برای تحصیل در کشور ژاپن و دانشگاه های برجسته این کشور شما حتما باید ریز نمرات قابل قبولی داشته باشید چرا که برخی از دانشگاه های کشور ژاپن در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

معرفی برترین دانشگاه های کشور ژاپن

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط دانشگاه های برتر کشور ژاپن پرداخته اند و با مطالعه شرایط علمی دانشگاه های کشور ژاپن در رده بندی های علمی جدول زیر را تهیه کرده اند.

نام دانشگاه رتبه US رتبه QS
دانشگاه توکیو 62 23
دانشگاه کیوتو 119 35
دانشگاه اوساکا 215 67
دانشگاه توهوکو 227 77
دانشگاه ناگویا 272 111
موسسه تکنولوژی توکیو 289 58
دانشگاه کیوشو 327 126
دانشگاه تسوکوبا 379 260
دانشگاه هوکوایدو 380 128
دانشگاه واسدا 388 208

توجه داشته باشید که دانشجویانی که از صد دانشگاه برتر جهان مدرک تحصیلی خود را دریافت می کنند، به عنوان نخبه در سراسر جهان شناخته می شوند و آینده شغلی آن ها در سراسر جهان تضمین شده است و در بسیاری از کشور های جهان بدون نیاز به سپری کردن زمان، می توانند ویزای کاری خود را دریافت کنند.

کلام پایانی

برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل به عنوان یکی از راه های قانونی مهاجرت در کشور ژاپن، شما نیاز دارید تا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. دریافت ویزای تحصیلی در این کشور مستلزم دریافت یک پذیرش قانونی از یکی از دانشگاه های این کشور است.

هزینه های تحصیلی در کشور ژاپن به شدت بالاست و قابل مقایسه با هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی در کشور های اروپایی نیست. به همین منظور دولت کشور ژاپن بورسیه های تحصیلی را برای کاهش این هزینه ها در نظر گرفته است و در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. درصد قابل توجهی از این بورسیه های تحصیلی از طریق دانشگاه به دانشجویان پرداخت می شود و بر اساس شرایط دانشجویان معمولا هزینه های تحصیل آن ها به صفر می رسد و بخشی از هزینه های زندگی آن ها نیز تامین می شود.

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل یک فرصت بسیار مناسب برای شماست تا آینده کاری خود را نیز به نوعی تضمین کنید. توجه داشته باشید که برای کاهش هزینه های خود حتما در دانشگاه های دولتی این کشور نام نویسی کنید.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربیات خود در طی سال های گذشته آماده ایم تا در مسیر مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل شما را یاری کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *