مهاجرت کاری هند

مهاجرت به هند از طریق کار

مهاجرت به هند از طریق کار

مهاجرت به هند از طریق کار یکی از روش های امن برای ورود به خاک این کشور است. کار در هند به ویژه در بنگالورو، دهلی و بمبئی شناخته شده است. به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان، بازار هند نیز از نظر صرف هزینه یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. معمولاً از خارجی ها برای کار در هند استقبال می شود، اما تلاش برای انطباق با فرهنگ تجارت محلی از اهمیت برخوردار است. بسیاری از شرکت ها به کارمندان مهاجر خود آموزش های متقابل فرهنگی به منظور بالا بردن کیفیت کار و داشتن شرایط بهتر برای اشتغال ارائه می دهند. در ادامه متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضیان گرامی را از بازار کار در هند، شرایط کار در هند، شرایط کسب ویزای اشتغال و سایر موارد مرتبط مطلع خواهند ساخت.

بازار کار در کشور هند

با وجود این که سالانه هزاران دانشجو از دانشگاه های هند فارغ التحصیل می شوند، این عرضه نمی تواند با رشد سریع برخی از بخش های خاص اقتصاد کشور همگام باشد. فقدان نسبی نیروی کار داخلی با تجربه بدین معنی است که بسیاری از شرکت ها کارمندان خارجی را استخدام می کنند. برای متخصصان جوان فرصت های زیادی در هند وجود دارد؛ اما رقابت برای یافتن مشاغل خوب در هند بسیار زیاد است و افرادی که قصد دارند در این کشور شغل مناسبی پیدا کنند باید شرایط لازم را داشته باشند. از طرف دیگر، شرکت های خارجی به دلیل پایین آمدن هزینه های کاری، اغلب مشاغل حرفه ای را به هند واگذار می کنند. این مسئله در برخی از کشورهای غربی بحث برانگیز بوده است، اما به این معنی است که شرکت های خارجی زیادی در هند حضور دارند و فرصت های کاری زیادی را برای مهاجران ایجاد می کنند.

یکی از مهمترین صنایعی که به سرعت در هند در حال رشد و توسعه است، صنعت IT می باشد و لازم به ذکر است که این کشور هم اکنون یکی از صادر کنندگان عمده خدمات نرم افزاری است. مهندسی بخش دیگری از صنایع در حال رشد در هند است. همانطور که شرکت های هندی به دنبال گسترش جهانی هستند، این شرکت ها به دنبال متخصصان خارجی هستند که مایل به اشتغال در هند هستند و به رشد تجاری و اقتصادی این کشور کمک می کنند. سایر زمینه های کاری اصلی برای مهاجرین در هندوستان صنایع تولیدی، بانکی و گردشگری هستند. همچنین مهاجران با مهارت و تجربه در بازاریابی و فروش از فرصت های شغلی مختلفی بهره مند می شوند، زیرا شرکت ها به دنبال این هستند که از پتانسیل بازار هند استفاده کنند.

ورود به خاک هند

اولین کاری که برای مهاجرت به هند باید انجام دهید درخواست برای ویزای شما است. در هنگام ورود به هند ویزا صادر نمی شود، بنابراین برای کسب ویزای کاری هند باید در سفارت یا کنسولگری در کشور خود اقدام کنید. کلیه اتباع خارجی (به استثناء شهروندان بوتان، نپال و مالدیو) که به هندوستان مهاجرت می کنند ملزم به داشتن گذرنامه معتبر و ویزای معتبر هندی هستند. لازم به ذکر است که دارندگان کارت های PIO (شخص با نژاد هندی) و کارت های OCI (شهروند هندی خارج از کشور) نیز فقط به گذرنامه احتیاج دارند.

اخذ ویزا برای مهاجرت به هند از طریق کار

 

اخذ ویزا برای مهاجرت به هند از طریق کار

ویزاهای اشتغال، همچنین به عنوان ویزای الکترونیکی نیز شناخته می شود، به متقاضیان و مهاجران خارجی که می خواهند برای یک شرکت بین المللی یا یک شرکت هندی در هند کار کنند، صادر می شود. لازم به ذکر است که مهاجران و متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های کارآموزی در هند را دارند نیز باید اقدام به کسب ویزا کنند. مراحل درخواست ویزای اشتغال هند پیچیده و وقت گیر است. ویزای اشتغال متقاضی به طور خودکار به عنوان یک مجوز کار برای هندوستان عمل می کند، بنابراین پس از دریافت آن، متقاضی دیگر مجبور به درخواست مجوزهای اضافی برای کار در هند نخواهد شد.

درخواست متقاضی می تواند توسط وی یا شرکت هندی که متقاضی قرار است در آن مشغول به کار شود انجام شود. اگر متقاضی برای کسب ویزای و شروع برنامه خود اقدام کند، باید آن را به سفارت هند یا کنسولگری در کشور خود ارائه دهد. اگر شرکت متقاضی برنامه و درخواست وی را مدیریت کند، مدارک و پرونده و درخواست متقاضی می تواند در هند نیز ارسال شود.

متقاضیان و کارکنان خارجی برای اشتغال در هند و مهاجرت به هند از طریق کار باید مدارک زیر را ارائه دهند تا موفق به کسب ویزای کاری هند شوند:

 • قرارداد کار اصلی
 • اثبات نداشتن سابقه های کیفری
 • گواهی بهداشت
 • فرم های مرتبط کامل شده
 • اثبات توان مالی کافی
 • مدارک تحصیلی و پرونده سوابق
 • چند قطعه عکس جدید به اندازه عکس گذرنامه

اگر متقاضی بخواهد شغل های خود را در هند تغییر دهد، باید برای ویزای کار جدید اقدام کند. متقاضی می تواند برای ویزای جدید یا در سفارت یا کنسولگری در کشور خود یا در دفتر ثبت منطقه ای بیگانگان و دفتر ثبت نام خارجی ها در هند اقدام کند.

شرایط کسب ویزا برای مهاجرت به هند از طریق کار

ویزای اشتغال در هند به افرادی اعطا می شود که کارمند یا کارآموز یک شرکت هندی باشند و افرادی که برای کار داوطلبانه با سازمان های خصوصی هندی به این کشور سفر می کنند. به صورت کلی، دسته های زیر از اتباع خارجی واجد شرایط دریافت ویزای اشتغال هند هستند:

 • اتباع خارجی که برای امضای قرارداد کاری به هند سفر می کنند.
 • هنرمندان خارجی برای اجرای برنامه به هند سفر می کنند.
 • اتباع خارجی که مربی یا بازیکن تیم های سطح ملی هستند.
 • ورزشکارانی که با تیم های هندی قرارداد عقد می کنند.
 • اتباع خارجی که در زمینه های مهندسی، پزشکی، حسابداری، حقوقی و سایر موارد برای خود اشتغالی به هند سفر می کنند.
 • معلمان و مترجمین زبان خارجی
 • سرآشپزهای متخصص خارجی
 • مهندسین، تکنسین های خارجی در زمینه نصب و راه اندازی تجهیزات، ماشین آلات و غیره
 • اتباع خارجی که برای ارائه پشتیبانی، تدریس، خدمات فنی یا غیره به هند سفر می کنند.
 • اتباع خارجی که برای آموزش کارمندان شرکت های هندی به این کشور سفر می کنند.

هموطنان عزیز برای کار کردن در کشور هند و به طور کلی کسب اطلاعات از 10 شغل پر درآمد در هند، شرایط زندگی، آب و هوا و جمعیت هند می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

2 دیدگاه برای “مهاجرت به هند از طریق کار

 1. سارا گفت:

  سلام
  منظور از معلم زبان خارجی، چه زبانهایی هست؟ زبان انگلیسی رو هم شامل میشه؟

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. بله
   برای بررسی بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *