مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک مبحثی که در این مقاله قصد داریم آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. اخیرا افزایش قیمت ملک در انگلستان، خرید خانه را در این کشور دشوار نموده است. چه بسا برای آن دسته از افرادی که برای اولین بار در کشورهای خارجی ملک خریداری می‌نمایند، سخت‌تر خواهد بود. از این ضروری است پیش از اقدام اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید.

مهاجرت به انگلستان

مهمترین و بزرگترین نحوه “سرمایه‌گذاری در انگلستان و به طور کلی در کشورهای خارجی، خرید ملک است. از این طریق می‌توان در آینده به سود و منفعت خوبی دست یافت. فرد از راه مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک می‌تواند موفق به اخذ “اقامت دائم در انگلستان” گردد.

مزایای مهاجرت به انگلستان و اقامت دائم

در صورتی که پروسه مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک را با موفقیت پشت سر بگذارید، می‌توانید اقامت انگلستان را بگیرید. اقامت دائم کشورهای اروپایی از جمله انگلستان نیز مزایای بسیاری دارد.:

  • بدون اخذ ویزا می‌توانید به کلیه کشورهای اروپایی سفر کنید.
  • فرزندان شما در بهترین شرایط می‌توانند به تحصیلات خود ادامه دهند.
  • ارائه مدرک زبان الزامی نیست.
  • پس از گذشت 5سال از اقامت شما،‌ مجاز به اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت انگلیس هستید.
  • می‌توانید درخواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را از انگلستان بگیرید.
  • در کشورهایی که در حوزه شنگن قرار دارند به فعالیت شغلی بپردازید.
  • و سایر موارد…

خرید ملک در انگلستان

اشخاص خارجی این امکان را دارند که در کشور انگلستان ملک خریداری کنند. تعداد معدودی از بانک‌ها به افراد خارجی تسهیلات پرداخت می‌نمایند. بنا بر آخرین آمار، نرخ سود تسهیلات تقریبا بین 3 تا 5 درصد می‌باشد. تصمیم داریم مرحله به مرحله خرید ملک را در این مقاله برای شما شرح دهیم.

مرحله اول: انتخاب نماینده (Using an Agent)

صاحب املاک می‌تواند به عنوان نماینده از سوی طرفین انتخاب گردد. در واقع او به نمایندگی از هر دو طرف امور خرید ملک را انجام می‌دهد. در نهایت کمیسیون و پورسانت فرد نماینده از سوی فروشنده پرداخت خواهد شد.

مرحله دوم: ارائه‌پیشنهاد (Making an Offer)

سیستم خرید در انگلستان به صورت معامله پایاپای انجام می‌گیرد. شایسته است با توجه به شرایط بازار با پیشنهاد قیمت کمتر شروع نمایید. سپس بقیه امور را به نماینده یا عامل واگذار نمایید تا به نمایندگی از سوی شما وارد مذاکره گردد.

مرحله سوم: انتخاب وکیل  (Appointing a Solicitor)

لازم است در این مرحله حساسیت بیشتری به خرج دهید. پس حضور یک وکیل جهت انجام امور حقوقی به صورت قانونی الزامی است. اکنون قیمت موردنظر از سوی طرفین مورد توافق قرار گرفت. پس وکلای فروشنده و خریدار جهت انجام نقل و انتقال و اجرایی نمودن معامله دست به کار خواهند شد.

مرحله چهارم: تحقیق و جستجو  (Survey)

در این مرحله می‌بایست تحقیقات لازم درخصوص سالم بودن ملک از سوی خریدار انجام گیرد. این امر قبل از هر ملکی کاملا طبیعی است. عمق تحقیق و جستجوی خریدار به نوع ملک و سن ملک بستگی دارد. فرد خریدار موظف است از سالم بودن بنای اطمینان حاصل نماید. چراکه در این مورد هیچ گونه تعهد قانونی متوجه فروشنده نیست. در برخی مواقع نتیجه تحقیقات شما باعث تغییر یافتن قیمت اولیه ملک می‌گردد. پس از این مرحله می‌توانید به روند خرید ملک ادامه دهید.

مرحله پنجم: تسهیلات مسکن  (Mortgages)

معمولا در انگلستان پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌های این کشور انجام‌پذیر است. اما قبل از این اقدام می‌بایست توافقنامه‌ای را به امضا برسانید. هدف از این توافقنامه ارزیابی و بررسی تمکن مالی شما جهت بازپرداخت تسهیلات است.

میانگین قیمت خانه در انگلستان

براساس گزارشات دفتر آمار ملی، میانگین قیمت خانه‌ در انگلستان در سال 2017 میلادی، به مبلغ 071/226 پوند رسید. این مبلغ هر سال با 1/5 درصد در حال افزایش است. بیشترین افزایش در ایرلند شمالی مشاهده شده است که درصد افزایش 6 درصد و به مبلغ 169/132 پوند بوده است.

در کمبریج انگلستان نیز قیمت مسکن با افزایش 4/16 درصدی به مبلغ 890/461 پوند رسید. در اسکاتلند میانگین قیمت مسکن با 6/3 درصد افزایش، مبلغ 992/145 پوند وجود دارد. همین قیمت در ادینبورگ نیز با 8 درصد افزایش به مبلغ 508/246 پوند رسیده است.

جالب است بدانید شهر لندن کاهش 9/10 درصدی قیمت را در نوامبر تجربه نمود. اما میانگین قیمت مسکن در مبلغ 134/729 پوند ثابت ماند. در شهرهایی مانند منچستر، لیورپول و بیرمنگام هم به ترتیب افزایش‌های 7/12 درصد، 8/10 درصد و 8/7 درصدی داشته‌ایم.

تسهیلات جهت خرید ملک در انگلستان

برخی اعطا کنندگان تسهیلات، از شما می‌خواهند که سپرده‌ای بلندمدت 5 یا 10 ساله‌ای ارائه دهید. نرخ بهره پرداختی شما به نرخ تسهیلات بستگی دارد و متغیر است. میزان درآمد شما جهت دریافت وام مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. در واقع شرط اصلی اعطای تسهیلات به متقاضی، میزان درآمد اوست. برای خریدار هزینه‌هایی در پیش رو است. او می‌بایست به هزینه‌های وکیل، تمبر، خرید ملک در انگلستان، کمیسیون و… توجه کافی داشته باشد.

هزینه تمبر مالیاتی چقدر است؟

چنانچه قیمت ملک خریداری‌شده در انگلستان بیش از 000/175پوند است، به میزان 4درصد ارزش اموال را می‌بایست هزینه تمبر نمایید. در هر صورت پرداخت هزینه تمبر مالیاتی بر عهده شما خواهد بود.

بیمه عمر و حفاظت ازملک چیست؟

در مبحث مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، بایستی بحث بیمه عمر و حفاظت از ملک شما نیز مورد توجه قرار گیرد. چنانچه فرد حین پرداخت اقساط ملک فوت نماید، در صورتی که بیمه عمر باشید، بیمه متحمل پرداخت هزینه‌ها می‌گردد. ضمنا مبلغ پرداخت‌های ماهیانه بسیار کم است.

بیمه ملک به چه صورت است؟

پس از انعقاد قرارداد ملک فیمابین فروشنده و خریدار، بایستی نسبت به بیمه بنا اقدام نمایید. جهت کسب جزئیات بیشتر و اطلاعات تکمیلی در این مورد به Financial Services Authority (FSA) مراجعه فرمایید. ضمنا شما متعهد هستید که وام خود را در زمان سررسید تعیین شده، بازپرداخت و تسویه نمایید. همچنین قادر هستید از بودجه FSA جهت پرداخت هزینه‌های ماهانه خود بهره بگیرید.

توصیه می‌کنیم قبل از مهاجرت به انگلستان و اقدام جهت خرید ملک، ابتدا از این کشور بازدید داشته باشید. از طریق بازدید و سفر به این کشور، با بررسی شرایط این کشور و بررسی بناهای مسکونی، تصمیم بهتری اخذ نمایید. همکاران ما در موسسه سفیران سروش سعادت منتظر پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. این موسسه با وکلای زبده‌ای که در اختیار دارد، شما را در سرمایه‌گذاری در انگلستان و مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک یاری خواهد نمود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *