مهاجرت به کشور اتریش, مهاجرت به کشور سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از لحاظ امنیت هردو کشور در یک سطح بالایی قرار دارد و از لحاظ اقتصادی هر دو کشور با ثبات هستند. هر دو کشور بنیان سازمان ملل بوده و در مذاکرات سیاسی بین المللی شرکت می کنند. کشور اتریش کشوری آرام و بدون جرم و جنایتی می باشد و به دلیل باعث شده که بیشتر مردم به فکر مهاجرت به این کشور باشند.

کشور اتریش و سوئیس 

هر دو کشور از مناظره طبیعی زیبا و مناطق گردشگری فراوانی شامل شده است که بسیاری از افراد برای گردش و تفریح به این کشور ها سفر می کنند. هر دو کشور آب و هوای بسیار مناسب و معتدل دارد. کشور اتریش به دلیل بارش باران سرسبزی های زیادی دارد. اگر به فکر مهاجرت به اتریش هستید بهترین راه مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشد. کشور اتریش از مکان ها تاریخی، قصر ها و کلیسا ها و… جاذبه های زیادی دارد که مردم مشتاق هستند که به این کشور سفر کنند.

کشور سوئیس هم با داشتن چشم اندازهای زیاد دارد تقریبا 30 درصد از کشور سوئیس را جنگل ها تشکیل داده اند. کشور سوئیس بیشتر از 48 قله بالا تر از 4 هزار متر در اروپا را دارا می باشد.این کشور بیشتر از 120 یخچال و 120 سایت یونسکو دارد که میراث جهانی این کشور حساب می شود. 36 درصد از این کشور در صنعت کشاورزی مشغول به کار هستند. یکی از مزیت های هر دو کشور برای ایرانیان این است که هر دو کشور نزدیک به کشور ایران هستند و فاصله پروازی اتریش با ایران 4 ساعت و سوئیس با ایران 5 ساعت می باشد.

هزینه زندگی در اتریش و سوئیس

شما باید کشوری که برای مهاجرت انتخاب می کنید از شرایط و هزینه های کشور در جریان باشید. یکی از مهم ترین شرایط هزینه های زندگی در این کشور می باشد که هزینه زندگی در اتریش نسبت به کشور ایران 104.20 درصد گران تر است و هزینه زندگی در سوئیس نسبت به کشور ایران 276 درصد گران تر می باشد. با این اعداد شما عزیزان بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

هزینه های زندگی در اتریش و سوئیس

 • هزینه یک عدد مک دونالد تقریبا در اتریش 1.2 یورو و درسوئیس 4 یورو می باشد.
 • هزینه یک عدد بطری آب در اتریش 1.8 یورو و در سوئیس 2.8 یورو می باشد.
 • هزینه یک وعده ناهار در رستوان اتریش 10 یورو و در سوئیس 21 یورو می باشد.
 • هزینه 12 عدد تخم مرغ در اتریش 3.2 یورو و در سوئیس 4.8 یورو می باشد.
 • هزینه 1 کیلو گوشت گاو در اتریش 16 یورو و در سوئیس 44 یورو می باشد.
 • هزینه عضویت در باشگاه ورزشی در اتریش 26 یورو و در سوئیس 76 یورو می باشد.
 • هزینه تاکسی درون شهری در اتریش 2 یورو و در سوئیس 3 یورو می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در اتریش کمتر از سوئیس بوده و با این حال کشور اتریش کشوری مقرون به صرفه و مناسب تر از کشور سوئیس می باشد اما باز بستگی به تصمیم شما عزیزان دارد.

میزان کسب و کار در اتریش و سوئیس

یکی دیگر از انتخاب های کشور مقصد مهاجرت به اتریش و سوئیس بحث کسب و کار می باشد. کشور سوئیس از لحاظ کسب و کار شرایط بهتری دارد به صورتی که در سال 2014 نرخ بیکاری در کشور سوئیس به 2 درصد رسید و این آمار برای این کشور مناسب بود و در کشور اتریش از لحاظ شغل و کسب و کار وضعیت مطلوبی دارد به صورتی که نرخ بیکاری در همین سال 9 درصد بود.

کیفیت زندگی در اتریش و سوئیس

یکی از دلیل های زیاد شدن مهاجرت به این دو کشور می باشد. امید به زندگی در کشور اتریش، به علت کم بودن جرم و جنایت، امنیت بالای اجتماعی، ساخت و ساز های تفریحی و … باعث شده است که در سال 2017 این کشور رتبه سوم را در مورد کیفیت زندگی و امکانات رفاهی دریافت کنند. و یکی دیگر از افتخار های این کشور این است که شهر وین یکی از بهترین شهر های دنیا شناخته شد. کشور اتریش به دلیل این همه مزایا و پایین بودن هزینه های زندگی بین افراد یکی از بهترین کشور های اروپایی شناخته شده است.

کشور سوئیس در هر سال در رتبه های بالا بین کشور ها بابت وضعیت زندگی و امید به زندگی قرار می گیرد که به دلیل بالا بودن سطح کیفیت زندگی و آرامش در این کشور باعث شده است که در رتبه های بالا قرار بگیرد و یکی از افتخارات این کشور این است که شهر زوریخ بهترین شهر دنیا از لحاظ امید به زندگی انتخاب شده است. همان طور که در بالا گفته شد هزینه های زندگی در این کشور بالا تر از کشور اتریش می باشد اما در نظر داشته باشید حقوق و دستمزد هم به نسب بالا تر می باشد. خیلی افراد به فکر این هستند که اقامت این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت به اتریش و سوئیس، همانطور که گفته شد هر دو کشور از تمامی لحاظ مناسب بودن و هزینه زندگی در کشور اتریش پایین تر از کشور سوئیس می باشد. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما با توجه به شرایط شما عزیزان بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد می کنند.

9 دیدگاه برای “مهاجرت به اتریش یا سوئیس

 1. h!va گفت:

  سلام
  از نظر هزینه زندگی شما کدوم کشورو مناسبتر برای مهاجرت میدونید؟

 2. پدرِ پسرشجاع گفت:

  گرچه اسم سوئیس بهتره ولی حتما اتریش بهتره!

 3. amir abbas گفت:

  در مورد مطلب به روزتون در مورد مهاجرت به اتریش یا سوئیس تشکر می کنم من نمیدونستم شرایط کشور اتریش اینقدر خوب باشه

 4. حسین گفت:

  شرایط مهاجرت به اتریش راحت تره

 5. سحر گفت:

  سلام

  خیلی خیلی ممنون بابت مطالب به روزتون خیلی کمکم کردید.

 6. ترنم گفت:

  کدام یک دارای اقتصاد قوی تر و ارزانتر می باشد؟

 7. لیدا بهرامی گفت:

  تو کدوم کشور به راحتی میشه کار پیدا کرد؟

 8. ارشاد گفت:

  این دو تا کشور از بهترین های اروپا هستند اما خب باز هزینه ها تو اتریش پایینتره و بهتر میشه زندگی مرد تا سوئیس که باید فقط یورو هزینه کرد

 9. حمیدرضا لطفی گفت:

  شرایط زندگی در سویئس بهنره یا اتریش؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *