مهاجرت سرمایه گذاری در قبرس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

افراد سراسر دنیا می توانند از راه های گوناگونی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس اقدام کنند. چراکه این سرمایه گذاری می تواند در هر زمینه ای انجام گیرد. “سرمایه گذاری در زمینه خرید خانه و سرمایه گذاری از طریق ثبت از نمونه های بارز و مهم این روش هستند. در ادامه به مقاله ای که توسط موسسه سفیران سروش سعادت تهیه و به نگارش در آمده است توجه فرموده و مطالعه نمایید.

نکاتی در مورد اقامت ازطریق سرمایه‌گذاری

 • خانواده فرد متقاضی نیز این امکان را دارند که برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهند. سن فرزندان وی می بایست زیر 18 سال باشد.
 • فرد سرمایه گذار در صورتی که اقامت این کشور را بگیرد، بدون دریافت ویزا مجاز به سفر به 155 کشور دنیا می باشد.
 • پس از گذشت 2 سال می توان اقامت دائم و 5 سال بعد نیز تابعیت قبرس را اخذ نمود.
 • در صورت واجد شرایطی به سرعت می توان به تابعیت این کشور دست یافت و از امکانات شهروندی قبرس بهره مند شد.
 • سرمایه گذار می تواند چند ماه از سال را در خارج از قبرس اقامت داشته باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

در موضوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس لازم است بدانید کشور اروپایی قبرس متشکل از دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی می باشد. قبرس شمالی در مجاورت کشور ترکیه واقع شده است که با قبرس جنوبی دارای اختلاف هستند. این اختلاف به قدری است که موجب گردیده قبرس جنوبی در فهرست کشورهای اتحادیه اروپا قرار گیرد اما در حوزه شنگن محسوب نمی گردد.

انواع سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

انواع سرمایه گذاری و کسب و کار در کشور قبرس می تواند به اشکال ذیل صورت گیرد:

 • فعالیت هایی که مختص افراد دارای حرفه و مهارت است. مشاغلی مانند افتتاح رستوران و… از این قبیل هستند.
 • شرکت مدنی که این نوع شرکت می بایست دارای حداقل 2 نفر یا چند نفر باشد.
 • شرکت های تضامنی شخصی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی
 • شعبه وابسته که می توان به کارگاه پخش کالا و محصولات شرکت مادر اشاره نمود.
 • دفتر نمایندگی

نکاتی در مورد تنظیم بیزینس پلان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس نکات مهمی را در بر دارد. اولین مرحله برای شروع فعالیت تجاری و کسب و کار که می بایست توسط متقاضی انجام گردد، مرحله تنظیم و ارائه طرح توجیه اقتصادی است که به بیزینس پلان مرسوم می باشد. موارد ذیل می بایست جهت تهیه و تنظیم یک بیزینس پلان قوی در نظر گرفته شود:

 • بیان اهداف کسب و کار و تجارت به صورت خلاصه
 • زمینه فعالیت شرکت و خدماتی که قصد ارائه آنها را دارد می بایست توسط سرمایه گذار مشخص گردد.
 • تعیین نمودن تیم مدیریت شرکت (شامل اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و…)
 • کلیه هزینه های مالی از جمله سرمایه اولیه، مالیات و… باید برآورد گردد.
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت
 • مشخص نمودن میزان مبلغی که به عنوان مبلغ تمکن و توانایی مالی فرد در نظر گرفته می شود
 • اختصاص دادن حداقل سرمایه شرکت
 • هزینه های سرمایه گذاری
 • هزینه های نگهدای و حفظ شرکت برای چندین سال

نکات احتمالی بیشتر را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید که همواره پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

قوانین سرمایه گذاری در قبرس

در سال های گذشته، دولت قبرس مبلغ 5 میلیون یورو برای خرید املاک و مستغلات تعیین نموده بود. اما اخیرا این مبلغ را به 2 میلیون و 500 هزار یورو کاهش داده است. خرید املاک می تواند به صورت مسکونی یا تجاری خریداری گردد. نکته قابل توجه اینجاست که فرد علاوه بر سرمایه گذاری به صورت مستقیم در قبرس، مجاز است از طریق خرید سهام در یک شرکت قبرسی نیز سرمایه گذاری نماید. تعداد شرکای شرکت ثبتی در قوانین حاکم بر قبرس متفاوت است. اما کشورهایی نیز وجود دارند که برای تعداد شرکای شرکت محدودیت قائل نمی شوند.

مزیت‌های سرمایه‌گذاری در قبرس چیست؟

فردی که به عنوان سرمایه گذار مبلغی را به خرید ملک اختصاص می دهد، مسلما می تواند از مزایایی بهره بگیرد. او قادر است پس از گذشت چند سال، طبق قانون و مقررات و در صورت تمایل نسبت به فروش ملک اقدام نموده و سرمایه خود را در کشور دیگری به کار گیرد.

اما باید توجه کنید مبلغ معادل 500 هزار یورو از ارزش ملک توسط فرد قابل برداشت نبوده و می بایست در این کشور نگه داشته شود. میزان درصد مالیات در کشور قبرس در سطح پایینی قرار دارد. تسلط به زبان یا ارائه مدرک زبان در این نوع “مهاجرت الزامی نیست. اخذ ویزای توریستی ایالات متحده بلافاصله و بدون هدر رفتن زمان قابل انجام است. ارائه سوابق مدیریتی هیچ گونه الزامی در این امر ندارد. طبق آمارها، نرخ مالیات در کشور قبرس بسیار پایین بوده و به میزان 5/12 درصد تخمین زده شده است.

میزان سرمایه‌گذاری در قبرس چقدر است؟

هر فردی از روش سرمایه گذاری در قبرس مجاز به دریافت پاسپورت قبرس خواهد بود. او از این طریق می تواند به کلیه کشورهای حوزه شنگن و همچنین آمریکا رفت و آمد کند. میزان سرمایه گذاری در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس حائز اهمیت می باشد. مبلغ سرمایه گذاری در کشور قبرس می بایست حداقل 2 میلیون و 500 هزار یورو باشد تا شخص بتواند پاسپورت این کشور را دریافت نماید.

بهترین پیشنهاد می تواند سرمایه گذاری این مبلغ در خرید خانه یا ملک باشد. چرا که نه تنها مبلغ مذکور از بین نمی رود، بلکه به طور سالانه مبلغ 10 الی 20 هزار یورو می تواند به عنوان اجازه از موجر اخذ کند.

شرایط سرمایه گذاری در قبرس چگونه است؟

سرمایه گذاری در قبرس دارای شرایط مساعد و ایده آلی است. افرادی که از لحاظ مالی بسیار قوی هستند می توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. کشور قبرس دارای این پتانسیل است که  سرمایه فرد را پس از سپری شدن 5 سال، به میزان دو برابر ملبغ اولیه افزایش دهد. بنابراین برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس به دلیل حساسیت موضوع، استفاده از یک وکیل ضرورت دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر است این وکیل را در اختیار شما قرار دهد. مشاوره های تخصصی وکلای موسسه مذکور کمک بسیار عالی برای علاقمندان سرمایه گذاری در قبرس است. از دو طریق مکالمه تلفنی به صورت رایگان با کارشناسان و یا مراجعه حضوری می توان به این مشاوره ها دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *