مهاجرت سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

یکی از روش های مطلوب برای مهاجرت از سوی صاحبان مشاغل و خانواده ها؛ سرمایه گذاری است.در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در قبرس می پردازیم. اگر به دنبال روشی برای مهاجرت دسته جمعی و همراه با خانواده هستید؛ سرمایه گذاری در کشور میزبان یکی از بهترینها می باشد.

با اندوختن سرمایه خانواده در فضایی قابل اطمینان و سودآور، می توان انتظار آینده ای درخشان برای تمام اعضا خانواده داشت. عوامل زیادی در انتخاب کشوری برای سرمایه گذاری دخیل هستند. کشور قبرس با فراهم آوردن جذابیت های سرمایه گذاری توجه متقاضیان این امر را به خود جلب کرده است.

سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک

سرمایه گذاری و خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت دراین کشور می باشند. این مدل سرمایه گذاری برای داوطلبان اقامت در اروپا و کشور قبرس بسیار جذاب می باشد. این روش نیز همانند سایر روش ها نیازمند عملکردی دقیق و مدون است روش های متعددی برای مهاجرت به قبرس و اقامت در آن وجود دارند.

 سرمایه گذاری در قبرس تنها یکی از راه های اخذ اقامت محسوب می شود. داوطلبان سرمایه گذاری در قبرس؛ در گزینش و به کارگیری روش کار خود باید دقت لازم را به خرج دهند. مؤسسه سفیران سروش سعادت با مشاورانی کار آزموده و خبره در این حوزه؛ تا رسیدن به مقاصدتان همراه شما خواهند بود.

اطلاعاتی درباره کشور قبرس

کشور قبرس با داشتن آب و هوایی معتدل در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. از نظر جغرافیایی این کشور دارای مناطق و مناظر بی نظیری می باشد. یونانی تبار ها اکثر جمعیت و ترک تبار ها اقلیتی از آنرا به خود اختصاص داده اند. ساکنین بخش جنوب این کشور یونانی تبار ها و ساکنین شمال آن ترک نشینان هستند. بر اساس گزارشات جهانی کشور قبرس جزء امن ترین مناطق دنیا محسوب می شود.

این کشور با جمعیتی یک میلیونی؛ سالانه پذیرای چهار میلیون گردشگر خارجی می باشد. وجود جذابیت های طبیعی و گردشگری موجب جلب توجه هر چه بیشتر سرمایه گذاران به این کشور شده است. دولت قبرس نیز با بکارگیری سیاست های سازنده خود؛ زمینه مناسب تری برای جذب سرمایه گذار فراهم نموده است. دولت با ارائه تسهیلات در بخش هایی نظیر؛ بازرگانی،دریایی، حمل و نقل و … موجب فعالیت سرمایه داران در این حوزه ها شده است.

قبرس، عضو معاهده منطقه ای شینگن و اتحادیه اروپا می باشد. این امر به نوبه خود مزیت ویژه ای برای شهروندان و افراد مقیم این کشور فراهم آورده است. رای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه زندگی، شرایط و نحوه کار و کارآفرینی در قبرس به لینک های زیر مراجعه نمایید:

هزینه ی زندگی در کشور قبرس

شرایط و نحوه کار در قبرس

کارآفرینی در قبرس

روش های سرمایه گذاری در قبرس

به 3 طریق می توان برای سرمایه گذاری در قبرس اقدام نمود:

 1. خرید املاک مسکونی
 2. خرید املاک تجاری
 3. خرید ارواق قرضه
 • خرید املاک مسکونی

در این روش خرید ملک توسط متقاضی انجام میگیرد. سپس باید با توجه به نوع سرمایه گذاری و خرید انجام شده؛ اقدام به درخواست مهاجرت و اقامت نماید.

 • خرید املاک تجاری

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک های تجاری از جمله؛ کارخانه، هتل، مغازه و می باشد. بر اساس قوانین کشور قبرس؛ معمولا لازم است فرد متقاضی برای سرمایه گذاری به این طریق؛ ثبت شرکت نماید. چنانچه هدف ثبت شرکت شما، مدیریت در حوزه مجموعه های عنوان شده باشد؛ گردش حساب مالی شما وضعیت کسب و کارتان را مشخص خواهد نمود.

 • خرید اوراق قرضه ( Government Bond )

یکی دیگر روش های سرمایه گذاری در قبرس؛ خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. این روش یکی از را های گرفتن اقامت در اروپا و مهاجرت به قبرس می باشد. سرمایه گذاری در قبرس پس از گذشت مدت زمان لازم برای سپرده گذاری؛ به دو صورت سرمایه غیر قابل برگشت و قابل برگشت تقسیم می شود.

سرمایه گذاری قابل برگشت

 • در این روش متقاضی مبلغ تعیین شده توسط دولت را به مدت محدود تقریبا 5 سال سپرده گذاری می نماید.
 • با این اقدام بلافاصله به شخص متقاضی اقامت دائم تعلق می گیرد.
 • با گذشت 5 سال اصل پول متقاضی بدون سود به وی بازگردانده می شود.
 • درنتیجه شخص؛ دارای اقامتی مادام العمر و دائمی در کشور قبرس می شود.

سرمایه گذاری غیر قابل برگشت

 • در این روش متقاضی مبلغ تعیین شده توسط دولت را پرداخت می نماید.
 • باید توجه داشت در هر دو روش مبلغی برای هزینه های وکالت به دولت پرداخت می شود.
 • در نتیجه؛ خرید اوراق قرضه ازجمله روش هایی است که موجب کسب اقامت دائم بدون نیاز به گذشت زمان 5 ساله می شود.

نکات سرمایه گذاری در قبرس

ذکر این نکته بسیارحائز اهمیت است که صرف خرید ملک های مسکونی و تجاری مسئله اقامت دائم را مرتفع نمی کند. اقامت دائم به کسانی تعلق می گیرد که در مدت زمان اقامت موقت خویش در کشور قبرس ضوابط و قوانین را رعایت نموده اند. این افراد پس از گذشت حدودا 5 سال اقامت دائم دریافت می نمایند. خرید املاک مسکونی و تجاری تنها اولین گام برای اخذ اقامت دائم می باشد. پروسه دریافت اقامت دائم در کشور قبرس مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

شما می توانید با اخذ اقامت دائم در کشور قبرس؛ بدون داشتن ویزا به کلیه ی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن سفر نمایید. سفر به بیش از 145 کشور دنیا تنها با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس میسر می شود. جالب است بدانید؛ گرفتن اقامت دائم در اروپا فاقد محدودیت سنی می باشد.

متقاضیان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس نیازمند مدرک زبان انگلیسی نمی باشند. فرزندان افرادی که از طریق سرمایه گذاری در قبرس دارای اقامت در این کشور می باشند؛ از مزیت تحصیل رایگان در تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن برخوردار می شوند.

استفاده از امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی در سطح کشور های اتحادیه اروپا و عضو شنگن؛ برای دارندگان اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس رایگان می باشد. از طریق سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت در این کشور؛ زندگی با ثبات اقتصادی و امنی را تجربه خواهید کرد. در کشور قبرس با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می توان از تابعیت و پاسپورت کشور های عضو ویزای شنگن استفاده نمود.

کلام آخر

کارشناسان ما در مؤسسه سفیران توسعه سعادت با توجه به شرایط متقاضی و اهداف ایشان؛ روش های متعددی برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس پیشنهاد می دهند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و وکلای خبره مؤسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید. هدف ما و همکاران ما رساندن  هر چه بهتر و سریعتر شما به اهدافتان می باشد.

Related Posts

12 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در قبرس

 1. sohrab گفت:

  با سلام و احترام
  از مطالب خوبتون ممنونم
  ایا کسی با 72 سال سن میتونه سرمایه گذاری در قبرس انجام دهد؟

 2. امید گفت:

  آیا سرمایه گذاری در کشور قبرس دارای شرایط خاصی است؟

 3. هزاره گفت:

  با سلام
  حداقل سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در قبرس چقدر است؟

 4. leilakk گفت:

  سلام. پیشنهاد شما چه روشیه؟

 5. سپهر گفت:

  آیا قبرس ارزش سرمایه گذاری داره؟

 6. داود گفت:

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی با جنوبی فرق داره؟

 7. دنیز گفت:

  خوب بود مطالبتون. ممنون

 8. یلدا گفت:

  راهی برای سرمایه گذاری تو این کشور برای اینکه بتونیم چند تا خانواده به اقامت برسیم هست؟

 9. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد سرمایه گذاری در قبرس تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد سرمایه گذاری در ترکیه هم مطلب بذارید.

 10. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خیلی خوبی بود.
  با تشکر

 11. بیژن پارسا گفت:

  سرمایه گذاری در قبرس میتونه به اقامت منجر شه؟

 12. حسنا کریمی گفت:

  با سلام . آیا راه بهتری برای اقامت در قبرس بجای سرمایه گذاری در قبرس وجود داره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *