مهاجرت کاری یونان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در کشوریونان

در مرحله اول آمار 22.5درصدی بیکاری در کشور یونانی ممکن است باعث چشم پوشی از جست وجوی کار در این کشور شود اما ما با تشریح مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان اعلام می کنیم که چنین تفکری صحیح نیست. بسیاری از کشور های خارجی به دلیل هزینه های کم موجود در کشور یونان، تمایل به افتتاح شعبه در این کشور دارند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بررسی شرایط کاری همه کشور های مطرح جهان قصد داریم تا شما را در مسیر انتخاب بهترین گزینه های یاری کنیم.

شرایط کار در یونان برای غیر اروپایی ها

قبل از این که بخواهیم مسائل مربوط به مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان را مورد بررسی قرار دهیم باید شرایط کاری کشور یونان را نیز بشناسیم. نیروهای کاری که از کشورهای غیر اروپایی قصد کار در کشور یونان را دارند، شرایط سخت تری را نسبت به اروپایی ها پیش رو خواهند داشت. این قاعده در سراسر کشور های اروپایی وجود دارد چرا که شهروندان اروپایی در اولویت استخدام قرار دارند.

شما برای آنکه بتوانید در کشور یونان کار کنید باید حتما ویزای کاری خود را دریافت کنید. ویزای کاری مقدمه ای برای کار کردن شما در کشور یونان است. اگر ویزای کاری کشور یونان را در دست داشته باشید، می توانید به کمک آن برای دریافت اجازه کار در یونان اقدام کنید. هر گونه فعالیت اقتصادی بدون اجازه کار در کشور یونان به معنای سرپیچی از قوانین این کشور است و با شما برخورد قانونی خواهد شد. شما می توانید با مطالعه مقاله «کار در یونان» شرایط کلی کار در این کشور اروپایی را شناخته و با شرایط دلخواه خود مقایسه کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

ویزای کار در یونان

شما به دو دلیل می توانید برای دریافت ویزای کاری کشور یونان اقدام کنید. افرادی که از طرف یک شرکت ملی در یکی از شعب شرکت خود در کشور یونان مامور می شوند باید برای دریافت ویزای کاری کشور یونان اقدامات قانونی را انجام دهند. همچنین افرادی که از طرف یکی از کارفرمایان قانونی در کشور یونان پیشنهادی رسمی دریافت کنند می توانند برای در اختیار گرفتن ویزای کار کشور یونان درخواست بدهند.

شرایط دریافت ویزای کار یونان

توجه داشته باشید که ویزای کار کشور یونان را تنها از کشور محل زندگی خود می توانید دریافت کنید. شما می توانید از طریق ویزای توریستی وارد کشور یونان شوید، شغل مورد نظر خود را بیابید، در مصاحبه کاری خود شرکت کنید و قرارداد اولیه خود را دریافت کرده و آماده کار شوید. با این وجود پس از آن شما باید تمامی مدارک مربوط را جمع آوری کرده و به کشور خود بازگردید و مراحل قانونی دریافت ویزا را در کشور خود ادامه دهید. دلیل اصلی آن را می توان نیاز شما به ویزای کار برای دریافت اجازه کار در یونان بیان کرد.

شما همچنین می توانید از کشور خود برای جستجوی کار در کشور یونان اقدام کنید. موسسات بسیاری در قاره اروپا وجود دارد که می تواند شما را در این مسیر یاری کنند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به منظور سهولت کار شما، مقاله «موسسات معتبر کاریابی در یونان» را تنظیم کرده ایم.

مدارک دریافت ویزای کار یونان

برای ورود به کشور یونان شما به ویزای این کشور نیازمند خواهید بود. اگر شما به قصد کار وارد این کشور می شوید باید ویزای کاری یونان را دریافت کنید. به همین دلیل است که آگاهی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان برای شما باید دارای اهمیت ویژه ای باشد. مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان عبارتند از:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار،
 • یک نسخه از قرارداد امضا شده با کارفرما به انضمام کلیه مدارکی که او به شما ارائه می کند،
 • گواهی بیمه درمانی،
 • گواهی تمکن مالی برای اقامت موقت در کشور یونان،
 • مدرک تحصیلی یا هر گواهینامه ای که نشان دهنده توانایی انجام کار محول شده به شماست،
 • سند ازدواج در صورت وجود،
 • دو قطعه عکس،
 • بلیت سفر به یونان،
 • گواهی سلامت جسمانی،
 • رزومه تحصیلی و کاری.

مقاله «ویزای کاری یونان» می تواند اطلاعات بیش تری را در همین زمینه در اختیار شما قرار دهد.

اجازه کار در یونان

پیش تر اشاره کردیم که برای کار در کشور یونان دریافت ویزای کار یونان کفایت نمی کند و شما باید حتما اجازه کار در کشور یونان را نیز دریافت کنید. برای دریافت اجازه کار در کشور یونان باید مدارکی را در اختیار اداره کار و اداره امور مهاجرین در کشور یونان قرار دهید. اجازه کار در کشور یونان برای یک سال دارای اعتبار است و باید پیش از ابطال، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. در صورتی که اجازه کار شما برای 5 سال تمدید شود، شما می توانید اقامت دائم کشور یونان را بدست آورید.

مدارک لازم برای دریافت اجازه کار در یونان

در بسیاری از موارد دریافت اجازه کار به عهده کارفرمایان است اما شما نیز می توانید برای دریافت آن شخصا اقدام کنید. در این صورت شما تنها 30 روز برای دریافت اجازه کار در کشور یونان زمان خواهید داشت تا اجازه کار و اقامت خود در یونان را دریافت کنید. توجه داشته باشید که باید در فاصله ی زمانی کوتاهی نسبت به انجام این عمل اقدام کنید چرا که دریافت اجازه کار یک پروسه زمان بر است و ممکن است تا زمان ابطال ویزا شما به طول بیانجامد. مدارک مورد نیاز دریافت اجازه کار عبارتند از؛

 • ویزای کار،
 • دو قطعه عکس،
 • کپی پاسپورت،
 • بیمه درمانی،
 • گواهی محل اقامت شما در یونان،
 • گواهی تمکن مالی با توجه به حقوق تعیین شده( برای هر روز 50یورو)،
 • کد مالیاتی،
 • کد امنیت اجتماعی،
 • قرارداد امضا شده با کارفرمای قانونی.

کلام پایانی

ما در این مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان و همچنین اجازه کار در این کشور را به شما معرفی کرده ایم. همه افرادی که از کشورهای غیر اروپایی قصد دارند به کشور یونان مهاجرت کنند باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. پس از آن نیز دریافت اجازه کار در این کشور الزامی است و تا زمانی که آن را دریافت نکرده اید اجازه انجام هیچ گونه فعالیت اقتصادی را نخواهید داشت. مشاورین موسسات حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در مسیر تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان  شما را تا به سرانجام رساند خواسته هایتان یاری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *