مهاجرت به کشور آمریکا

فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

با تکمیل فرم ثبت نام لاتاری آمریکا میتوانید در قرعه کشی لاتاری شرکت کنید. فرم ثبت نام لاتاری یک فرم آنلاین است که از طرف سایت رسمی ارائه میشود. این فرم فقط در زمان تعیین شده قابل ارسال است. اطلاعات خواسته شده در فرم اطلاعات شخصی شماست. چنانچه در لاتاری آمریکا برنده شوید در زمان مصاحبه اطلاعات وارد شده در این فرم از شما پرسیده می شود و نباید پاسخ شما مغایر از این فرم باشد.

توجه داشته باشید که هر فرد فقط 1 بار مجاز به تکمیل و ارسال فرم ثبت نام لاتاری است در غیر اینصورت از لیست افراد قرعه کشی لاتاری خط خواهید خورد. 50000 ویزا به صورت قرعه کشی بین میلیون ها ارائه کننده فرم ثبت نام لاتاری ارائه می شود. مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاه از قوانین و شرایط مهاجرت هستند و می توانند شما را راهنمایی کنند.

بررسی فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

تنها راه برای درخواست رسمی قرعه کشی گرین کارت و اقامت آمریکا، درخواست آنلاین در وب سایت وزارت خارجه ایالات متحده است. مراقب هرگونه وب سایت غیر دولتی دیگری باشید که برای این برنامه رایگان هزینه دریافت می کنند. فرم آنلاین DS-5501 را که هنگام ثبت نام پر می کنید فرم ورود ویزای تنوع الکترونیکی نامیده می شود که فقط در طول دوره ثبت نام DV موجود است. شما نمی توانید فرم را در زمان دیگر بارگیری کرده و آن را پر کنید. ورودی پذیرفته نمی شود. فرایند آنلاین باعث کارآمدتر و ایمن تر شدن فرآیند می شود. علاوه بر این، وزارت امور خارجه (DOS) از فناوری ویژه و سایر ابزارها برای شناسایی افرادی که مرتکب کلاهبرداری یا مهاجرت غیرقانونی شده اند یا کسانی که چندین مقاله ارسال کرده اند، استفاده می کند.

 • شما نباید تا آخرین هفته دوره ثبت نام منتظر بمانید، زیرا ممکن است تقاضای زیادی منجر به تاخیر در وب سایت شود.
 • اگر فرم آنلاین را به طور کامل پر نکنید، ورودی شما رد صلاحیت می شود.
 • صرف نظر از اینکه چه کسی فرم را پر کرده است، اگر بیش از یک فرم ارائه کنید، همه ورودی های شما رد صلاحیت می شوند.
 • صرف نظر از اینکه چه کسی ورودی را وارد کرده است، شما مسئول اطمینان از صحت و کامل بودن اطلاعات فرم هستید.
 • از ارسال هیچگونه مدرکی (گواهی تولد، سابقه کار، سوابق تحصیلی و غیره) به هیچ وجه به غیر از ثبت نام آنلاین خودداری کنید.

بررسی شرایط ثبت نام لاتاری در آمریکا

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

فرم ثبت نام لاتاری در آمریکا بایستی به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی ارائه شود لذا از درستی حروف و اطلاعات اطمینان حاصل کنید. اطلاعات به صورتی کلی شامل 16 مورد است که در زیر بیان شده اند:

 1. نام کامل – نام خانوادگی یا پایانی با حروف بزرگ، نام یا نام آغازی با حروف میانی
 2. تاریخ تولد – روز، ماه، سال. لطفاً توجه داشته باشید که حتی اگر تاریخ تولد که معمولاً در ایالات متحده استفاده می شود ماه، روز، سال است، شما باید تاریخ تولد را در قالب روز ، ماه ، سال بنویسید.
 3. جنسیت – مرد یا زن
 4. شهری که در آن متولد شده اید.
 5. کشوری که در آن متولد شده اید – نام کشوری که در حال حاضر برای محل تولد شما استفاده می شود.
 6. کشور واجد شرایط یا قابلیت ثبت نام برای برنامه DV – در بیشتر موارد، کشور محل تولد شما است. با این حال، برخی از متقاضیان می توانند از کشور محل تولد همسر یا یکی از والدین خود استفاده کنند.
 7. ثبت عکس
 8. آدرس پستی – آدرس 1، آدرس 2، شهر، ناحیه / شهرستان / استان / کد پستی ایالت / کد پستی و کشور
 9. کشوری که امروز در آن زندگی می کنید.
 10. شماره تلفن – این اختیاری است.
 11. آدرس ایمیل
 12. بالاترین سطح آموزشی که تا به امروز به آن رسیده اید چیست؟
 13. وضعیت زناشویی – مجرد، متاهل، مطلقه، بیوه، یا جدا شده قانونی
 14. تعداد کودکان
 15. اطلاعات همسر – نام، تاریخ تولد، جنسیت، محل تولد، کشور محل تولد و عکس.
 16. اطلاعات کودکان – نام، تاریخ تولد، جنسیت، محل تولد، کشور محل تولد و عکس.

ارائه عکس در فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

عکس های دیجیتالی اخیر از خود، همسرتان و همه کودکان مجرد خردسال زیر 21 سال در صورت وجود باید ارائه شود. عکس باید یک عکس جداگانه باشد. عکس های خانوادگی یا گروهی پذیرفته نمی شود. شامل همه فرزندان طبیعی، فرزندان همسر دیگر، فرزندان خوانده شده قانونی و فرزندان نامادری که در تاریخ درخواست شما زیر 21 سال ازدواج نکرده اند، می شوند. شما باید این کودکان را وارد کنید، حتی اگر دیگر با والدین فرزند ازدواج نکرده اید، اگر کودک با شما زندگی نمی کند و یا با شما مهاجرت نمی کند. فرزندان خود را که قبلاً شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی هستند، وارد نکنید.

اگر ازدواج کرده اید، مگر اینکه به طور قانونی از هم جدا شده باشید (یعنی توافق نامه ای کتبی توسط دادگاه یا حکم دادگاه به رسمیت شناخته شده است)، لازم است همسر خود را نیز باید شامل کنید، حتی اگر او با شما اقامت داشته باشد و یا نخواهد با شما مهاجرت کند. البته اگر به طور قانونی طلاق گرفته یا بیوه شده اید، دیگر همسر ندارید و نیازی نیست اطلاعات همسر سابق را وارد کنید. شرایط عکس استاندارد لاتاری را می توانید در سایر مقالات ما دنبال کنید.

از جمله نکات عکس:

ردیف شرح
1 عکس رنگی و پس زمینه سفید
2 حالت خنثی بدون عینک، کلاه و غیره
3 تصویر روبرو و بدون سایه
4 اندازه مربع و کیفیت مناسب

ارائه عکس در فرم ثبت نام لاتاری آمریکا

تکمیل ثبت نام Lottery ایالات متحده

پس از ثبت موفقیت آمیز فرم ثبت نام، یک صفحه تأیید که حاوی نام شما و یک شماره تأیید منحصر به فرد است به شما ارائه می شود. این صفحه تأیید را برای سوابق خود چاپ کنید. برای بررسی وضعیت خود به صورت آنلاین، برای بررسی برنده شدن به این شماره تأیید نیاز دارید. در صورت از دست دادن صفحه تأیید (یا شماره)، تنها راهی که می توانید بفهمید آیا در قرعه کشی انتخاب شده اید این است که یک نامه رسمی در ایمیل دریافت کنید. KCC نمی تواند صفحه یا شماره تأیید را برای شما ارسال کند. شما نمی توانید لیست افراد منتخب را از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دریافت کنید. شرایط اخذ گرین کارت آمریکا با بررسی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در قالب مقاله ای ارائه شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.