مهاجرت کاری یونان

شرایط کار ضمن تحصیل در یونان

شرایط کار ضمن تحصیل در کشوریونان

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در یونان می باشید و همچنین علاقه مند به گذراندن دوران تحصیلی و داشتن در آمد دراین دوران می باشید  این فرصت رادارید تابا با مطالعه نمون مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در یونان و همچنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

فرآیند پیدا نمودن کار ضمن تحصیل در یونان

شخص دانشجو در طی دوران تحصیلی خود این امکان را دارد تا در صورت موفقیت در زمینه پیدا نمودن کار،  بتواند به شغل موقت دانشجویی بپردازد.به صورت کلی در شش ماه  ابتدایی از زمان ورود و شروع به تحصیل مجوز کار در دانشگاه به دانشجو  داده خواهد شد.و در صورتی که شخص موفق شود روند رو به رشد شرایط تحصیلی  خود را در زمان تحصیل نمودن به معرض  نمایش قرار دهددر این صورت اداره مهاجرت بر اساس معیار های مختلف می تواند به دانشجویان کاری از نوع موقت دهد. که این میزان چیزی ما بین ده الی سی ساعت کار موقت در  طول ایام هفته یک دانشجو می باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در یونان

ساعت کار ضمن تحصیل در یونان طبق مقطع تحصیلی

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور معمول چیزی حدود ده الی بیست ساعت کار موقت به دانشجو  داده خواهدشد.و هم چنین در مقطع دکتری چیزی حدود  سی ساعت کار از نوع  موقت به دانشجو داده خواهد شد.

نکته حائز اهمیت در مورد این مقطع این می باشد که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان برطبق پروژه های مربوط به خود  امکان دریافت نمودن دست مزد مربوط به خود را خواهند داشت.

بررسی مزیت های کاردانشجویی در یونان

مزیت اول

این کشور که یکی از مقاصد مهاجرتی بزرگ می باشد. مکان استاندارد ومناسبی برای تحصیل نمودن می باشد. همچنین این کشور توانسته که در بر گیرنده بیش از  دویست و بیست جزیره  قابل سکونت باشد و حتی در حال حاضر بسیاری از آن ها بی نظیر و بکرمی باشند که برای زندگی  کردن هم مناسب می باشد.

مزیت دوم

این کشور موفق به فراهم نمودن شرایط و امکانات تحصیلی بسیاری برای دانشجویانی که دارای تابعیت  خارجی می باشند شده است.

مزیت سوم

این کشور توانسته در زمانی که جز ساعات تحصیلی  نمی باشد اقدام به فراهم نمودن شغل های زیادی  نماید.

وضعیت کار در یونان

همانطورکه می دانید اقتصاد این کشور درحالت نا به سامان بحران منطقه ای می باشد که منجر به وضعیت نا به سامان اقتصادی این کشور شده و همچنین باعث بالا رفتن میزان نرخ بیکاری در این کشور شده است.پس می توانیم نتیجه بگیریم که دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی می باشند در این کشور و در زمینه جست و جوی کار دارای شرایط سختی می باشند.

اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان در طول زمان تحصیل در این کشور و یا بعد از تحصیلات خود ،  قادر می باشند تا کار مربوط به حرفه خود را  خود را پیدا  نمایند. ولی بسیاری از این افراد به علت وجود  شرایط بالا  موفق به اشتغال در این کشور نمی باشند.

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار در یونان

  • به همراه داشتن یک فرم درخواست مجوز با این توضیح که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان می توانند فرم مربوطه را از اداره پلیس  این کشور در یافت نمایند.
  • به همراه داشتن یک عدد رو نوشت از گذرنامه یا شناسه اشخاص متقاضی
  • به همراه داشتن چهار قطعه عکس دارای استاندارد گذرنامه ای
  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر داشتن بیمه درمانی این اشخاص می باشد. با این توضیح که بیمه درمانی در این کشور می تواند دربرگیرنده مواردی مانند یک کارت بیمه راجع به  بهداشت اروپا یا یک بیمه خصوصی باشد .
  • به همراه داشتن یک گواهی نامه دارای اعتبار از جانب کارفرمای خود
  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تمکن مالی شخص شود.
  • به همراه داشتن نامه ای که بیان گر اثبات محل سکونت شخص باشد مانند داشتن مدارکی مثل قرارداد اجاره ای اسناد نشان دهنده  مالکیت شخص مالک  یا  داشتن بیانیه ای که از  جانب شخص  که امضا نموده باشد.

شرط دریافت اقامت دائم یونان

اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان پس از پنج سال زندگی در این کشور می توانند  گواهی اقامت دائم این کشور را  دریافت  نمایند.با این توضیح که به هیچ وجه امکان ابطال این نوع اقامت وجود ندارد. الیته ناگفته نماند که برای در یافت اقامت دائم این کشور روش های دیگری نیز وجود دارد.و این امکان برای شما وجود دارد تا با مراجه به لینک اقامت در یونان به اطلاعات زیادی در رابطه با این روش ها به دست آورید.

شرایط دریافت ویزای ضمن تحصیل مختص دانش آموزان

در صورتی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در یونان دانش آموز باشندو وبرای یک ترم در خارج از کشور خود موفق به  پذیرفته شدن در این کشور گردند.یا این که بتوانند  یک برنامه کامل تحصیلی در میان  یکی از دانشگاه های این کشور  داشته باشند.در این صورت این اشخاص   قادر می باشند که برای گرفتن ویزا درخواست دهند.ود رصورتی که این اشخاص برای مدت زمانی که میزانش  بیشتر از یک ترم تحصیلی باشد موفق به داشتن اقامت در میان دانشگاه های این کشور شوند.

در این صورت این اشخاص می توانند  برای دریافت مجوز کار ضمن تحصیل در یونان اقدام نمایند.با این توضیح که این نوع از مجوز به این اشخاص اجازه می دهد  تا در مدت زمان لازم برای تحصیل نمودن به انجام بعضی از کارهایی که به صورت پاره وقت باشند بپردازند.همچنین این اشخاص می توانند برای مورد  حمایت قرار گرفتن  از نوع مالی، خود اقدام به ارائه درخواست کار کنند.

نحوه تبدیل کار پاره وقت به کار دائم دانشجویان

حتی در این صورت که دانشجویان و اشخاص متقاضی کار که دانش آموز باشند موفق به پایان رساندن تحصیلات  خود شوند،در این صورت امکان تبدیل مجوز کار تیمه وقت این اشخاص به کار تمام  وقت وجود ندارد. حتی در صورتی که این اشخاص موفق به پیدا نمودن یک کارفرما شوند کاه بتواند آنها را به صورت تمام وقت به استخدام خود درآورد.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در یونان متمایل به داشتن اطلاعاتی بیشتر و جامع تری در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در یونان شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر (مهاجرت به یونان از طریق ازدواج) یا (شرایط کار ضمن تحصیل در یونان)  به اطلاعات جامع تری در رابطه با این موضوع و هم چنین موضوعاتی دیگر در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *