مهاجرت تحصیلی قبرس

شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور قبرس

یکی از روش های مهاجرت به کشور قبرس تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان دانشگاه های این کشور اجازه کار در طول تحصیل را نیز دارند. متقاضیان برای کار باید از شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس اطلاع و آگاهی داشته باشند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را در سال 2019 دارند توجه داشته باشند که شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس با سایر کشور های اروپایی تفاوتی ندارد.

کشور قبرس نیز در رابطه با کار پیرو قوانین اتحادیه اروپا می باشد. قبرس جزیره ای است در دریای مدیترانه و از آب و هوای مطلوبی برخوردار است. به همین دلیل گردشگران و مسافران بسیاری هر ساله به این کشور سفر می کنند. به همین سبب بیشتر مشاغل در این کشور مربوط به صنعت گردشگری و توریسم می باشد. در مقاله پیش رو موسسه سفیران سروش سعادت  قصد دارد به بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس بپردازد و اطلاعات لازم را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

شرایط تحصیل در کشور قبرس

در رابطه با تحصیل در کشور قبرس می توان گفت که هزینه های تحصیل در این کشور کم و مقرون به صرفه می باشد. متقاضیان می توانند دوره های خود را انتخاب کرده و برای دانشجویان بین المللی و خارجی محدودیتی برای انتخاب دوره وجود ندارد. در دانشگاه های کشور قبرس دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

همچنین دوره های عملی و تئوری در مقطع لیسانس و فوق لیسانس نیز به زبان انگلیسی ارائه می گردد. مدارک متقاضیان در تمامی کشور ها مورد تایید می باشد. هزینه های در نظر گرفته شده برای سوئیت و خوابگاه های دانشجویی نیز مقرون به صرفه و ارزان می باشد.

همچنین دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه استفاده نمایند. دانشگاه های این کشور اجازه کار در طول تحصیل را به متقاضی می دهند. از شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و فصلی مشغول به کار شود.

دانشجویان می توانند با کار کردن بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را به دست آورد. دانشجو می تواند در هر هفته به مدت 20 ساعت مشغول به کار شود. دانشجویان در طول اوقات فراغت تحصیلی و تعطیلات تابستانی می توانند در هفته 38 ساعت مشغول به کار شوند.

شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس

ویژگی ها و شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس

رکود اقتصادی در کشور قبرس تاثیر زیادی بر بازار کار کشور قبرس گذاشته است. در چند سال اخیر دولت این کشور سعی بر آن دارد که اقتصاد این کشور را اصلاح نماید. به نسبت سایر کشورهای اروپایی نرخ بیکاری در کشور قبرس بالا می باشد. با این تعاریف افرادی که قصد دارند در این کشور کار کنند و یا دانشجویانی که قصد کار دارند باید با اتباع این کشور رقابت کنند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که بدون مهارت و تخصص بالا نمی توانند کار خوبی در این کشور پیدا کنند، متقاضیانی که در رشته های زیر مهارت دارند می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند:

  • صنعت گردشگری و توریسم
  • بخش های مالی
  • مشاغل مربوط به مخابرات
  • مهندس برق
  • مهندس کامپیوتر

از دیگر شرایطی که برای کار مد نظر کارفرمایان می باشد این است که فرد باید به زبان انگلیسی و یا یونانی تسلط داشته باشد. متقاضیان می تواند در بخش ها و شرکت های زیر مشغول به کار شوند:

شاغل شدن در صنایع بزرگ که شامل خدمات به توریسم، حمل و نقل های دریایی، تولید برق،  املاک و مستغلات می باشد. شاغل شدن در مناطق در حال رشد که شامل بخش های توسعه یافته خدمات مالی، صندوق سرمایه گذاری و بخش مربوط به انرژی می باشد. کار در شرکت ها و موسسات بزرگ مثل:

اشتغال در قبرس
بانک مرکزی سازمان انرژی برق بخش مترو کشور قبرس
بخش مخابرات سازمان های بیمه بخش های ساخت و ساز و موسسه توتال کشور فرانسه

کار های پاره وقت و کارهای فصلی در قبرس

در تمامی شهر های کشور قبرس امکان کار در شغل های پاره وقت و فصلی وجود دارد. افراد می توانند در شغل هایی مثل: هتل ها، رستوران ها، کافه ها و کارهای مربوط به سرگرمی و تفریحاتی مشغول به کار شوند. این مشاغل معمولا در فصل تابستان رونق دارند.

متقاضیان می توانند آگهی استخدام این مشاغل را در روزنامه ها مشاهده کنند و یا طی ملاقات با کارفرمایان محلی در شغل استخدام شوند. حقوق ماهانه در نظر گرفته شده برای این مشاغل 600 $ می باشد. این امکان برای دانشجویان وجود دارد که که در داخل دانشگاه مشغول به کار شوند.

در محیط دانشگاه امکان کار در کافه، رستوران، کتابخانه، بخش کامپیوتری و بخش فرهنگی وجود دارد. دانشجویان با کار در این مشاغل مبلغی بین 2 تا 2.5 $ برای هر ساعت دریافت می نمایند. همچنین دانشجو اجازه کار بیشتر از ساعت تعیین شده را ندارد.

آژانس های استخدامی در قبرس

مدیریت منابع انسانی کشور قبرس که نام آن cyttrma می باشد، وب سایتی را در نظر گرفته است که آگهی های استخدام مشاغل مختلف در آن قرار دارد. متقاضیان می توانند برای پیدا کردن شغل به این وب سایت مراجعه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات خود با موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

کارآموزی در کشور قبرس

یکی از شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس این است که دانشجویان رشته های فنی و مهندسی مثل علوم پایه، مهندسی، هنر و تکنولوژی می توانند بعد از پایان دوره های آموزشی از طریق IAESTE که انجمن بین المللی برای تبادل علمی دانشجویان جهت کسب تجارب کاری می باشد وارد بازار کار شوند. موقعیت های شغلی برای دانشجویان از ترم دوم به بعد وجود دارد.

در مقاله که مطالعه نمودید سعی بر آن شد که در باب شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار داده شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بهتر است پیش از اقدام با مشاوران مهاجرتی مشورت نمایند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. همچنین متقاضیان می توانند به سایت موسسه مراجعه کرده و مقاله مهاجرت به قبرس، مقاله کشور قبرس و مقاله هزینه زندگی در قبرس را مطالعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *