مهاجرت به کشور برزیل

شرایط پناهندگی در برزیل

پناهندگی در برزیل

پناهندگی در برزیل یکی از عمده روش های مهاجرت و اخذ حق اقامت دائم این کشور می باشد.البته ناگفته نماند که این روش مهاجرتی یکی از خطر ناک ترین و هم چنین پر ریسک ترین روش های مهاجرتی می باشد که کلیه وکلا و همچنین مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان این روش خطرناک مهاجرتی را تائید نمی کنند.در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات  بیشتری  در رابطه با موضوع شرایط پناهندگی در برزیل می باشید این فرصت را دارید تا با مطالعه نمودن مقاله پناهندگی در برزیل به اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

بررسی وضعیت حقوقی اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل

قانون اعطای پناهندگی، در میان این کشور به عنوان یک اصل شناخته شده در قانون اساسی این کشور  شناخته شده است. براساس  ماده ۴ قانون اساسی این کشور که بیان کننده وجود روابطی از نوع بین المللی این کشورمی باشد بر اساس ترویج و همچنین توسعه حقوق بشر می باشد.

وضعیت حقوقی اشخاص متقاضی پناهندگی در  این کشور به این  صورت می باشد که برای به اعتبار دادن و همچنین به رسمیت شناختن حقوق اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل بر اساس قانون شماره ۹۴۷۴،  از جمله اسنادی با اعتبار  بین المللی می باشد که دولت این کشورتوانسته به عضویت این قانون در آید. لازم به ذکر می باشد که اشخاص متقاضی پناهندگی در این کشور از کلیه حقوق و هم چنین وظایف دارای ارتباط با یک شخص که دارای تابعیت بیگانه در این کشور باشند برخوردارخواهند شد.

و بر اساس قانون خاص شماره ۹۴۷۴  که از جانب کونوانسیون ژنو و هم چنین پروتکل آن صادر شده است ، اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل ملزم به رعایت نمودن حقوق و قوانین و مقررات که دارای ارتباط به نحوه حفظ نظم عمومی می باشند بر اساس این کونوانسیون، اشخاص متقاضی پناهندگی در این کشور حق دارند که یک کارت شناسایی هویت که بیان گر وضعیت قانونی خود این اشخاص باشد دریافت نمایند.

شرایط پناهندگی در برزیل

بررسی فرآیند پناهندگی در برزیل

اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل درراستای درخواست نمودن به رسمیت شناخته شدن کلیه حقوق خود به عنوان یک شخص پناهنده بتوانند خود را نزد یک مقام دارای صلاحیت حاضر کرده و هم چنین میزان تمایل و وابستگی خود را در راستای به رسمیت شناخته شدن و اعتبارداشتن حق خود به عنوان یک شخص پناهنده را اثبات نمایند. همچنین مقاماتی که دارای صلاحیت می باشند ملزم به ارائه یک نوع بیانیه که بیانگر زمان شروع نمودن فرایند پناهندگی در این کشور باشد را آماده نمایند. مقاماتی که دارای صلاحیت می باشند ملزم به مطلع نمودن ماموری که درسازمان ملل متحد صاحب منصب باشد را آگاه و مطلع نمایند.

نحوه اسکان مجدد اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل

بر اساس قوانین پناهندگی درکشور های جهان اسکان یافتن مجدد اشخاص متقاضی پناهندگی در میان سایرکشورهای دیگر این اشخاص ملزم می باشند که به صورت آزادانه و داوطلبانه و در هر زمانی که این امکان وجود داشته باشد وضعیت اسکان مجدد اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل ملزم به برنامه ریزی نمودن شیوه مشارکت نمودن  با نهادهای دولتی می باشند.

شرایط اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل

برای موفقیت در کسب نمودن حق تابعیت این کشورکلیه اشخاص متقاضی پناهندگی در میان این کشور ملزم به داشتن این شرایط می باشند.

  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر میزان سلامت خودشان باشد.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گرداشتن تخصص در یک حرفه خاص برای تامین نمودن نیاز های مالی خانواده خود باشند.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر مسلط بودن به زبان پرتغالی باشد.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر وضعیت اجتماعی و فکری خود می باشند.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر درخواست نمودن حق تابعیت این کشور برای مدت زمانی که حداقل چهار سال اقامت دائم در درون این کشور باشد.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر داشتن اهلیت مدنی در میان این کشور باشد.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر عدم سوئ پیشینه مربوط به خود می باشند.
  • این اشخاص ملزم به ارائه مدرکی می باشند که بیان گر ثبت نام نمودن این اشخاص به عنوان یک شخص بیگانه باشد.

نحوه کسب نمودن حق تابعیت اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل

نحوه کسب نمودن تابعیت این کشور به این صورت می باشد که در صورتی که یک شخص دارای تابعیت خارجی که در سن ۵ سالگی حق اقامت این کشور را قبول نماید و موفق به زندگی دائم در میان این کشور شود. این امکان وجود دارد که در ظرف دو سال بعد از رسیدن به سنی که شخص  بزرگسال محسوب شود می تواند برای کسب نمودن  حق تابعیت این کشور اقدام نماید.

ودر صورت سپری نمودن مدت زمان پنج ساله از زندگی نمودن در این کشور را قبول نماید و شخص بتواند که به صورت دائم و پیوسته در این کشور زندگی کند. ود صورتی که شخص به سن بلوغ نرسیده باشد میتواند که به وسیله نماینده قانونی خود، بتواند برای دریافت گواهی موقت حق تابعیت خود را کسب نماید. همچنین در صورتی که اشخاص متقاضی پناهندگی در برزیل بتوانند  شرایط خاصی را به دست آورند، قادر می باشند که برای دست یافتن حق اقامت دائم و حق تابعیت این کشور  اقدام نمایند. این امکان وجود دارد که حق اقامت چهار ساله این کشور به  علت وجود داشتن کلیه املاک و هم چنین مستغلات یا داشتن یک شرکت در میان این کشور می تواند به ۳ سال کاهش یابد.

توصیه وکلای ما

اگر شما هم پس از مطالعه نمودن مقاله شرایط پناهندگی در برزیل برای داشتن اطلاعاتی بیشتر در رابطه با موضوع شرایط پناهندگی در برزیل علاقه مند شدید می توانید با مشاوره نمودن با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر (اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج) و یا (تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل) به اطلاعات زیادی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *