مهاجرت به کشور نیوزلند

شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند

شرایط و قوانین پناهندگی در کشور نیوزلند

در سال های اخیر یکی از روش های مهاجرت به کشور نیوزلند پناهندگی در این کشور می باشد، این روش از مهاجرت غیر قانونی می باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند در سال 2019 بپردازیم. موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان انتخاب این راه را برای مهاجرت به دلیل خطرات جانی و مالی پیشنهاد نمی کند.

پیشنهاد موسسه این است که برای مهاجرت به کشور نیوزلند از روش های قانونی مثل: تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و کار آفرینی، تولد فرزند و سرمایه گذاری استفاده کرده و بعد از تحقیقات و آگاهی اقدامات لازم را انجام دهید. شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند در نظر گرفته شده که بهتر است افراد از این قوانین آگاه باشند.

کشور نیوزلند

قبل از بررسی شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند بهتر است درباره این کشور اطلاعات عمومی کسب نمایید. کشور نیوزلند از دو جزیره تشکیل شده است که در اقیانوس آرام واقع شده است. این جزایر به جزیره شمالی و جزیره جنوبی شهرت دارند. جمعیت این کشور حدودا هفت میلیون نفر می باشد. یکی از شهر های بزرگ این کشور ولینگتون نام دارد که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود.

این کشور حدودا دو هزار و دویست کیلومتر با کشور استرالیا فاصله دارد، مساحت این کشور 268680 کیلومتر مربع می باشد. در این کشور مردم به دو زبان به مکالمه می پردازند: 1) زبان مائوری، 2) زبان انگلیسی. پول رایج در این کشور دلار نیوزلند می باشد. این کشور جزء کشور های مهاجر پذیر می باشد و حقوق شهروندان و مهاجران را به خوبی رعایت می کند. بیشتر جمعیت این کشور اروپایی تبار می باشند. قبل از ورود اروپاییان به این کشور مردم نیوزلند پیرو آیین های دیرینه و کهنه پدران خود بودند بعد از ورود اروپایی ها به این کشور بیشتر مردم دین مسیحیت را انتخاب کرده و پیرو آیین مسیحیت شدند.

شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند

پناهنده کیست؟

پناهنده یا پناهجو فردی می باشد که به دلیل آزار های روحی روانی، تهدید به مرگ، عضویت در گروه خاص، داشتن عقاید سیاسی خاص و یا خشونت های نژادی امنیتی در کشور خود نداشته و به کشور دیگری از راه های غیر قانونی و قاچاقی مهاجرت می کنند. امروزه با توجه به مشکلات افراد زیادی از این طریق و به امید دست یابی به موقعیت بهتر زندگی و کار وارد کشور های دیگر می شوند.

طی اخبار های شنیده شده افراد زیادی در طول مسیر به دلایل مختلفی فوت شده و یا در کمپ های پناهندگی خودکشی می کنند. وضعیت پناهگاه هایی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده وضعیت خوبی نداشته و بیشتر این پناهجویان باید برای دریافت نتیجه درخواستشان ماه ها در این پناهگاه ها ساکن باشند.

دلایل مهاجرت از طریق پناهندگی در نیوزلند

سازمان ملل به کشور نیوزلند سهمیه هایی برای پناهجویان در نظر گرفته است. به دلیل حمایت های دولت نیزلند از مهاجران افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. کشور نیوزلند جزء کشورهای توسعه یافته محسوب می شود، زندگی شهروندان این کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

سیاست ها در این کشور نیز باثبات می باشند، تمامی این عوامل باعث که مهاجران زیادی هر ساله به این کشور مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت نمایند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با پناهندگی در این کشور به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی ) را مطالعه نمایید.

شرایط مهاجرت به نیوزلند

برای مهاجرت به این کشور متقاضیان باید شرایطی داشته باشند، افرادی که این شرایط را دارند باعث می شود مهاجرتشان از طریق پناهندگی به این کشور آسان تر گردد. حال به بررسی شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند می پردازیم.

  • متقاضی باید از نظر جسمی و روحی در شرایط خوبی باشد؛
  • شخصیت فرد نیز ارزیابس خواهد شد و باید شخصیت فرد مناسب باشد؛
  • تسلط به زبان انگلیسی؛
  • سن متقاضی باید زیر 65 سال باشد؛
  • از 100 امتیاز در نظر گرفته شده فرد باید بتواند حداقل امتیاز را کسب نماید.

متقاضیان می توانند این امتیازات را از طریق تحصیل، تسلط به زبان، سابقه کار، سن، مدرک تحصیلی، متاهل بودن و…. کسب نمایند. هر چه امتیازات فرد بیشتر باش مهاجرتش به نیوزلند آسان تر می شود.

کمک های دولت به پناهجویان

شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند به این صورت می باشد که دولت این کشور به پناهجویان کمک می کند تا وارد جامعه شوند. دولت برای این افراد خدمات آموزشی و خدمات پزشکی در نظر گرفته است. متقاضیان برای تامین هزینه های زندگی اجازه دارند در این کشور مشغول به کار شوند.

دولت این کشور به پناهندگان نیز اقامت دائم این کشور را اعطا می کند و در مواردی ممکن است به فرد تابعیت این کشور را نیز اعطا نماید. ممکن است مهاجرت به این کشو از طریق پناهندگی جزء راه های آسان برای مهاجرت به نظر بیاید. متقاضیان باید توجه داشته باشند که در سال های اخیر شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند بسیار سخت شده است.

اسکان پناهندگان

پس از ورود پناهجویان به این کشور طبق قوانین سازمان ملل این افراد اسکان داده می شوند. متقاضیان به این صورت اسکان داده می شوند که به صورت گروه های صد و بیست نفره تقسیم شده و به اوکلند فرستاده می شوند. به مدت یک هفته در این محل اقامت دارند و بعد از گذشت 1 هفته می توانند برای جابه جایی اقدامات لازم را انجام دهند.

پناهجویان می توانند به یکی از پنج مکان در نظر گرفته شده رفته و در آنجا اقامت داشته باشند، محل های در نظر گرفته شده به شرح زیر می باشد:

  1. محل اسکان ناپیر
  2. محل اسکان کرایست
  3. محل اقامت ولینگتون
  4. محل اسکان اوکلند
  5. محا اسکان همیلتون

افرادی که در ساحل های این کشور درخواست خود را برای پناهندگی ارسال می نمایند، چون این نوع از ورود شامل سهمیه های سازمان ملل نمی باشد افراد به زندان هدایت خواهند شد. پس از بررسی مدارک و درخواست ممکن است درخواست پناهندگی فرد رد شده و یا پذیرفته شود. اگر درخواست فرد پذیرفته شود توسط دولت کشور نیوزلند فرد حمایت شده و از حقوق و مزایا در نظر گرفته شده طبق شرایط و قوانین پناهندگی در نیوزلند بهره مند خواهند شد.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور نیوزلند می توانید مقالاتی که در رابطه با ( شرایط مهاجرت به نیوزلند )، ( مهاجرت به نیوزلند ) و ( راه های مهاجرت به نیوزلند ) را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت تهیه شده مطالعه نمایید. همچنین می توانید طی تماس با موسسه از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *