مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ⭐ سال تحصیلی 2023

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ⭐ سال تحصیلی 2023 باید اولویت اول علاقمندان به تحصیل در این کشور توسعه یافته در قاره آفریقا قرار گیرد. با توجه به درخواست های متعدد متقاضیان عزیز، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی پرداخته اند که امید است مطالعه آن را مفید بدانید.

سوالات کاربردی در باب ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی چیست؟ پاسپورت؛ پرداخت هزینه، 2 عکس رنگی، نامه رسمی موسسات آموزشی مبنی بر پذیرش شما در آن موسسه، تاییدیه تمکن مالی از طرف بانک، هزینه اولیه ثبت نام، گواهی سلامت جسمانی نسبت به بیماری های خاص؛ گواهی تزریق واکسن تب زرد، ارائه گزارش رادیولوژی، گواهی محل زندگی شما در آفریقای جنوبی، گواهی عدم سوء پیشینه قضایی، شناسنامه فرزندان شما، گواهی ازدواج و یا طلاق، کپی شناسنامه.
 • شرایط کار حین تحصیل در آفریقای جنوبی چیست؟ در صورتی که در دانشگاه تحصیل می کنید، می توانید به صورت پاره وقت در کشور آفریقای جنوبی کار کنید. شما می توانید در هفته تا سقف 20 ساعت در طول ترم تحصیلی کار کنید. پس از پایان ترم شما اجازه کار تمام وقت را خواهید داشت.

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

وقتی نوبت به کیفیت آموزشی ارائه می‌شود، این کشور همچنان یکی از منادی ‌ترین کشورها در این قاره است. موسسات در آفریقای جنوبی برنامه های تحصیلی و دوره های متعددی را در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهند که با ارتباط در سطح بین المللی به روز شده اند. دانشگاه های این کشور به درستی دانشجویان را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود و دستیابی به اهداف شغلی و حرفه ای خود به چالش می کشند. آموزش عالی به دلیل تعهد آن به ایجاد اتباع قابل اعتماد و آگاه از لحاظ اجتماعی برای مردم این کشور بسیار مهم بوده است. جای تعجب نیست که بسیاری از دانشجویان داخلی و بین المللی متوجه می شوند که ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی چه درهای باز بزرگی است.

در نمودار زیر شاهد متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی در سال اخیر هستید:

متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی

مزایا تحصیل در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری خارق العاده از جهات مختلف است که مملو از فرهنگ، هنر، مردم و سبک زندگی پر جنب و جوش است. هر چه پیش فرض های از پیش تعیین شده در مورد آفریقا به سرعت حذف شود، یک محیط طبیعی با شکوه وجود دارد که دیدن آن بسیار ارزشمند است. شما برخی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی را خواهید دید، همراه با برخی از بهترین پارک های بازی و فرصتی برای تعامل با طیف گسترده ای از مردم. محیط آکادمیک در آفریقای جنوبی از شهرت جهانی برخوردار است، برنامه ها در تمام سطوح تحصیلی چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد با کیفیت های بسیار باورنکردنی ارائه می شوند. موسسات عالی در این کشور مانند بسیاری از کشورهای پیشرو برای آموزش، در زمینه های آکادمیک، تحقیقات، علم، فناوری و نوآوری بسیار عمیق هستند.

یک نکته مثبت در مورد سیستم آموزشی در آفریقای جنوبی این است که دانش آموزان می توانند برای مدرک لیسانس تحصیل کنند که معمولاً پس از 3 سال با مدرک مدرک فارغ التحصیل می شوند، به طوری که می توانند با یک برنامه ممتاز به مدت یک سال ادامه دهند و با مدرک کارشناسی و یک پست فارغ التحصیل شوند. مدرک تحصیلات تکمیلی ترکیبی آفریقای جنوبی بهترین مقصد تحصیل در خارج از کشور در آفریقا است و با یک سیستم آموزشی بسیار مشخص، این کشور همچنان هر ساله به تعداد زیادی از دانشجویان خارجی استقبال می کند. بیش از 15000 دانشجوی خارجی در موسسات عالی در سراسر کشور تحصیل می کنند. ساختار یادگیری بسیار قوی و با روشی مناسب است که می تواند در سطح بین المللی رقابت کند. بسیاری از دانشگاه ‌های کشور دارای وابستگی ‌های بین‌المللی و طرح ‌های طراحی برای پرورش یک مدل یادگیری بسیار پیشرفته هستند.

بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

به منظور دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی شما باید در یک مدرسه، دانشگاه، کالج و یا هر موسسه آموزشی دیگر در کشور آفریقای جنوبی پذیرش دریافت کنید. در صورتی که برای یک دوره زبان آموزی خصوصی و یا دوره های کوتاه مدت آموزشی اقدام کنید، به احتمال فراوان قادر به دریافت ویزا نخواهید بود. توجه داشته باشید که موسسات دروغین زیادی در آفریقای جنوبی ثبت شده است و اخذ پذیرش در این موسسات شما را برای حضور در این کشور با مشکل روبرو خواهد کرد.

شما ممکن است از طرف یک موسسه معتبر پذیرش بدست آورید اما کشور آفریقای جنوبی می تواند در این شرایط نیز به شما ویزای تحصیلی ارائه ندهد. شما نمی توانید با یک ویزای دیگر مثلا ویزای توریستی وارد این کشور شوید و منتظر دریافت ویزای تحصیلی خود بمانید. موسسات آموزشی تنها در صورتی اجازه ثبت نام دانشجویان خارجی را دارند که ویزای تحصیلی آن ها از جانب سفارت آفریقای جنوبی صادر شده باشد.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی هرگز به شما اجازه اقامت را نخواهد داد. این مسئله بدون اهمیت است که شما چند سال در این کشور زندگی می کنید اما فقط در صورتی که ویزای خود را به ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید، می توانید در این کشور اقامت بدست آورید. تغییر نوع ویزا از درون کشور آفریقای جنوبی امکان پذیر است.

مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شما در ابتدا باید یک نامه پذیرش معتبر از سوی یکی از موسسات علمی و آموزشی در آفریقای جنوبی که به مهر و امضاء مدیران موسسه رسیده است را در دست داشته باشید. سپس باید فرم اجازه اقامت موقت خود را تکمیل کنید و به سفارت آفریقای جنوبی در کشور خود تحویل دهید. شما همچنین باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • یک پاسپورت معتبر که تا حداقل 30 روز بعد از پایان دوره تحصیلی شما اعتبار داشته باشد. (2 صفحه از پاسپورت شما نیز باید سفید باشد.)
 • پرداخت هزینه 36$ (دلار) برای بررسی مدارک
 • 2 عکس رنگی با پس زمینه روشن در سایز پاسپورت
 • نامه رسمی موسسات آموزشی مبنی بر پذیرش شما در آن موسسه
 • تاییدیه تمکن مالی از طرف بانک که نشان می دهد شما می توانید ماهیانه 3.000ZAR (راند آفریقای جنوبی) برای مخارج ماهیانه خود در اختیار داشته باشید. هزینه بلیط برگشت شما نیز باید در میزان سپرده شما وجود داشته باشد. همچنین باید هزینه اولیه ثبت نام شما در موسسه آموزشی را در اختیار داشته باشید.
 • گواهی سلامت جسمانی نسبت به بیماری های خاص و همچنین یک بیمه نامه معتبر و یک نامه معتبر که نشان می دهد بیمه شما هر ساله تمدید خواهد شد.
 • گواهی تزریق واکسن تب زرد
 • ارائه گزارش رادیولوژی، زنان باردار و کودکان زیر 12 سال از ارائه این مدرک معاف هستند.
 • گواهی محل زندگی شما در آفریقای جنوبی
 • گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 • شناسنامه فرزندان شما
 • گواهی ازدواج و یا طلاق
 • کپی شناسنامه

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای زیر 18 سال

دانش آموزان زیر سن قانونی نیز می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. برای اخذ ویزا این افراد باید کلیه مراحل بالا را انجام دهند و تنها به گواهی عدم سوء پیشینه آن ها احتیاجی نیست. علاوه بر مدارک بالا دانش آموزان زیر سن قانونی باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

 • شناسنامه فرد اصلی
 • شناسنامه والدین
 • رضایت نامه کتبی از طرف پدر و مادر. در صورتی که به هر دلیلی اعم از فوت و یا طلاق، یکی از والدین فرد در دسترس نباشد، رضایت نامه از طرف یکی از والدین نیز مورد پذیرش است. در این صورت شخص باید دلیل تک امضاء بودن رضایت نامه خود را با اسناد رسمی مانند گواهی طلاق یا گواهی فوت اثبات کند.
 • نامه رسمی و آدرس و شماره تلفن فرد بالغی که در آفریقای جنوبی به عنوان قیم دانش آموز شناخته می شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای زیر 18 سال

قابلیت تمدید ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای یک دوره حداکثر 8 ساله برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا در یک دوره 6 ساله برای تحصیل در دبیرستان صادر می شود و شما می توانید تا زمانی که ممکن است، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی تنها برای تحصیل در یک موسسه خاص صادر می شود و اگر قصد تغییر محل تحصیل خود را دارید باید مجددا نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. در صورتی که نیاز به تمدید ویزای خود به هر دلیل دارید، باید حداقل 60 روز قبل از پایان اعتبار آن برای تمدید اقدام کنید.

شرایط کار با اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

در صورتی که در دانشگاه تحصیل می کنید، می توانید به صورت پاره وقت در کشور آفریقای جنوبی کار کنید. شما می توانید در هفته تا سقف 20 ساعت در طول ترم تحصیلی کار کنید. پس از پایان ترم شما اجازه کار تمام وقت را خواهید داشت. در صورتی که می خواهید زمان بیشتری کار کنید باید برای ویزای کار اقدام کنید. در صورتی که می خواهید اجازه کار دریافت کنید حتما باید اجازه نامه دانشگاه را به اداره کار در آفریقای جنوبی تحویل دهید.

ویزای همراه آفریقای جنوبی

آیا خانواده دانشجویان اجازه مهاجرت به آفریقای جنوبی را خواهند داشت؟ پاسخ به این سوال نیز مثبت است.

در صورتی که شما ازدواج کرده اید، تنها اجازه خواهید داشت که همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود به آفریقای جنوبی ببرید. اعتبار این ویزا 3 ساله است. آن ها در این دوره ممکن است اجازه کار یا تحصیل را نداشته باشند با این حال در صورت تمایل به انجام چنین کاری می توانند به صورت جداگانه از کشور خود برای دریافت ویزا اقدام کنند. تحصیل و کار در آفریقای جنوبی یکی از راه هایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در این مقاله در رابطه با شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ارائه شد که امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مهاجرت به آفریقای جنوبی دارید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات رایج در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

در این بخش از مقاله در خصوص سوالاتی که شما در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی داشتید را پاسخ داده ایم:

 • شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی چیست؟ به منظور دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی شما باید در یک مدرسه، دانشگاه، کالج و یا هر موسسه آموزشی دیگر در کشور آفریقای جنوبی پذیرش دریافت کنید. در صورتی که برای یک دوره زبان آموزی خصوصی و یا دوره های کوتاه مدت آموزشی اقدام کنید، به احتمال فراوان قادر به دریافت ویزا نخواهید بود.
 • برای اقامت بعد از تحصیل در آفریقای جنوبی چه راهی داریم؟ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی هرگز به شما اجازه اقامت را نخواهد داد. این مسئله بدون اهمیت است که شما چند سال در این کشور زندگی می کنید اما فقط در صورتی که ویزای خود را به ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید، می توانید در این کشور اقامت بدست آورید.
5/5 - (14 امتیاز)

12 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ⭐ سال تحصیلی 2023

 1. سعید گفت:

  ممنون بابت اطلاعات کاربردیتون

 2. sohrab گفت:

  چرا با این هزینه تحصیل این کشور کانادا نریم!

 3. محمدحسین گفت:

  خیلی افریقای جنوبی رو دوست ندارم

 4. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم من نمیدونستم شرایط تحصیلی دراین کشو اینقدر خوبه اکه میشه راجه به کشور هاب شمال افریقا مخصوصا مصر هم مطلب بزارید

 5. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم من نمیدونستم شرایط تحصیلی دراین کشو اینقدر خوبه اکه میشه راجه به کشور هاب شمال افریقا مخصوصا مصر هم مطلب بزارید

 6. لیدا بهرامی گفت:

  ممنون بابت اطلاعات کاملی که در این مقاله قرار دادین

 7. حسین سعیدی گفت:

  عالی بود

 8. تبسم فرجی گفت:

  سلام آیا درسته تا ۳ ماه ایرانیا می توانند بدون ویزا به آفریقا بروند؟ و اینکه شرایط ویزای کار آفریقا همراه با خانواده چگونه است؟

 9. Saba گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون و سایت به روزتون

 10. Arezoo گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون.

 11. حسین نوری گفت:

  من تحصیل در آفریقای جنوبی رو زیاد نشنیدم ولی فکر کنم شرایط کاری خوبی داره بخصوص برای رشته های مهندسی

 12. amir ali گفت:

  ba salam va ehteram hazineye kharide khane dar in keshvar ro mishe pasokh bedid

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *