مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. با توجه به درخواست های متعدد موکلین عزیز، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی پرداخته اند که امید است مطالعه آن را مفید بدانید.

چه کسانی شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دارند؟

به منظور دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی شما باید در یک مدرسه، دانشگاه، کالج و یا هر موسسه آموزشی دیگر در کشور آفریقای جنوبی پذیرش دریافت کنید. در صورتی که برای یک دوره زبان آموزی خصوصی و یا دوره های کوتاه مدت آموزشی اقدام کنید، به احتمال فراوان قادر به دریافت ویزا نخواهید بود. توجه داشته باشید که موسسات دروغین زیادی در آفریقای جنوبی ثبت شده است و اخذ پذیرش در این موسسات شما را برای حضور در این کشور با مشکل روبرو خواهد کرد.

شما ممکن است از طرف یک موسسه معتبر پذیرش بدست آورید اما کشور آفریقای جنوبی می تواند در این شرایط نیز به شما ویزای تحصیلی ارائه ندهد. شما نمی توانید با یک ویزای دیگر مثلا ویزای توریستی وارد این کشور شوید و منتظر دریافت ویزای تحصیلی خود بمانید. موسسات آموزشی تنها در صورتی اجازه ثبت نام دانشجویان خارجی را دارند که ویزای تحصیلی آن ها از جانب سفارت آفریقای جنوبی صادر شده باشد.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی هرگز به شما اجازه ی اقامت را نخواهد داد. این مسئله بدون اهمیت است که شما چند سال در این کشور زندگی می کنید اما فقط در صورتی که ویزای خود را به ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید، می توانید در این کشور اقامت بدست آورید. تغییر نوع ویزا از درون کشور آفریقای جنوبی امکان پذیر است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شما در ابتدا باید یک نامه پذیرش معتبر از سوی یکی از موسسات علمی و آموزشی در آفریقای جنوبی که به مهر و امضای مدیران موسسه رسیده است را در دست داشته باشید. سپس باید فرم اجازه ی اقامت موقت خود را تکمیل کنید و به سفارت آفریقای جنوبی در کشور خود تحویل دهید. شما همچنین باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. یک پاسپورت معتبر که تا حداقل 30 روز بعد از پایان دوره ی تحصیلی شما اعتبار داشته باشد. دو صفحه از پاسپورت شما نیز باید سفید باشد.
 2. پرداخت هزینه 36 دلاری برای بررسی مدارک
 3. دو عکس رنگی با پس زمینه روشن در قطع پاسپورت.
 4. نامه رسمی موسسات آموزشی مبنی بر پذیرش شما در آن موسسه.
 5. تاییدیه تمکن مالی از طرف بانک که نشان می دهد شما می توانید ماهیانه 3000 راند برای مخارج ماهیانه خود در اختیار داشته باشید. هزینه ی بلیط برگشت شما نیز باید در میزان سپرده شما وجود داشته باشد. همچنین باید هزینه ی اولیه ثبت نام شما در موسسه آموزشی را در اختیار داشته باشید.
 6. گواهی سلامت جسمانی نسبت به بیماری های خاص و همچنین یک بیمه نامه ی معتبر و یک نامه معتبر که نشان می دهد بیمه شما هرساله تمدید خواهد شد.
 7. گواهی تزریق واکسن تب زرد.
 8. ارائه ی گزارش رادیولوژی ، زنان باردار و کودکان زیر 12 سال از ارائه این مدرک معاف هستند.
 9. گواهی محل زندگی شما در آفریقای جنوبی
 10. گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 11. شناسنامه فرزندان شما
 12. گواهی ازدواج و یا طلاق
 13. کپی شناسنامه

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای افراد کمتر از 18 سال چگونه است؟

دانش آموزان زیر سن قانونی نیز می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. برای اخذ ویزا این افراد باید کلیه مراحل بالا را انجام دهند و تنها به گواهی عدم سوء پیشینه آن ها احتیاجی نیست. علاوه بر مدارک بالا دانش آموزان زیر سن قانونی باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

 • شناسنامه خود و شناسنامه ی والدین
 • رضایت نامه ی کتبی از طرف پدر و مادر. در صورتی که به هر دلیلی اعم از فوت و یا طلاق، یکی از والدین فرد در دسترس نباشد، رضایت نامه از طرف یکی از والدین نیز مورد پذیرش است. در این صورت شخص باید دلیل تک امضا بودن رضایت نامه خود را با اسناد رسمی مانند گواهی طلاق یا گواهی فوت اثبات کند.
 • نامه ی رسمی و آدرس و شماره تلفن فرد بالغی که در آفریقای جنوبی به عنوان قیم دانش آموز شناخته می شود.

آیا ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی قابل تمدید است؟

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای یک دوره حداکثر 8 ساله برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا در یک دوره 6 ساله برای تحصیل در دبیرستان صادر می شود و شما می توانید تا زمانی که ممکن است، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی تنها برای تحصیل در یک موسسه خاص صادر می شود و اگر قصد تغییر محل تحصیل خود را دارید باید مجددا نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. در صورتی که نیاز به تمدید ویزای خود به هر دلیل دارید، باید حداقل 60 روز قبل از پایان اعتبار آن برای تمدید اقدام کنید.

آیا اجازه کار در آفریقای جنوبی با ویزای تحصیلی صادر می شود؟

در صورتی که در دانشگاه تحصیل می کنید، می توانید به صورت پاره وقت در کشور آفریقای جنوبی کار کنید. شما می توانید در هفته تا سقف 20 ساعت در طول ترم تحصیلی کار کنید. پس از پایان ترم شما اجازه کار تمام وقت را خواهید داشت. در صورتی که می خواهید زمان بیشتری کار کنید باید برای ویزای کار اقدام کنید. در صورتی که می خواهید اجازه ی کار دریافت کنید حتما باید اجازه نامه ی دانشگاه را به اداره کار در آفریقای جنوبی تحویل دهید.

آیا خانواده دانشجویان اجازه مهاجرت را خواهند داشت؟

پاسخ به این سوال نیز مثبت است. در صورتی که شما ازداوج کرده اید، تنها اجازه خواهید داشت که همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود به آفریقای جنوبی ببرید. اعتبار این ویزا 3 ساله است.آن ها در این دوره ممکن است اجازه کار یا تحصیل را نداشته باشند با این حال در صورت تمایل به انجام چنین کاری می توانند به صورت جداگانه از کشور خود برای دریافت ویزا اقدام کنند. تحصیل و کار در آفریقای جنوبی یکی از راه هایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این مقاله در رابطه با شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ارائه شد که امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مهاجرت به آفریقای جنوبی دارید، می توانید با مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Related Posts

14 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

 1. amir ali گفت:

  ba salam va ehteram hazineye kharide khane dar in keshvar ro mishe pasokh bedid

 2. حسین نوری گفت:

  من تحصیل در آفریقای جنوبی رو زیاد نشنیدم ولی فکر کنم شرایط کاری خوبی داره بخصوص برای رشته های مهندسی

 3. Arezoo گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون.

 4. Saba گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون و سایت به روزتون

 5. بیژن مرتضوی گفت:

  ویزای تحصیلی کوتاه مدت هم می دهند؟

 6. تبسم فرجی گفت:

  سلام آیا درسته تا ۳ ماه ایرانیا می توانند بدون ویزا به آفریقا بروند؟ و اینکه شرایط ویزای کار آفریقا همراه با خانواده چگونه است؟

 7. حسین سعیدی گفت:

  عالی بود

 8. لیدا بهرامی گفت:

  ممنون بابت اطلاعات کاملی که در این مقاله قرار دادین

 9. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم من نمیدونستم شرایط تحصیلی دراین کشو اینقدر خوبه اکه میشه راجه به کشور هاب شمال افریقا مخصوصا مصر هم مطلب بزارید

 10. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم من نمیدونستم شرایط تحصیلی دراین کشو اینقدر خوبه اکه میشه راجه به کشور هاب شمال افریقا مخصوصا مصر هم مطلب بزارید

 11. محمدحسین گفت:

  خیلی افریقای جنوبی رو دوست ندارم

 12. sohrab گفت:

  چرا با این هزینه تحصیل این کشور کانادا نریم!

 13. سعید گفت:

  ممنون بابت اطلاعات کاربردیتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *