مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

در این نوشتار به بررسی سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک خواهیم پرداخت تا شهروندان خارجی با آگاهی کامل جهت مهاجرت اقدام کنند. کارآفرینی در اکثر کشورهای درجه یک به عنوان یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت می باشد. نگاه به این موضوع باید حرفه ای باشد. کارآفرین بایستی بدون ارزیابی دقیق از محیط کارآفرینی در کشور هدف و همچنین قوانین موجود آگاه باشد. در این راستا به پاسخ سوالات زیر پرداخته ایم.

 • نحوه راه اندازی کارافرینی در این کشور به چه صورت می باشد؟
 • چه مراکزی مرتبط با راه اندازی یک بیزینس در این کشور از مراجع اصلی می باشند؟
 • مراحل ثبت یک کارافرینی و اخذ اقامت به چه صورت می باشد؟

اگر شما به دانمارک سفر نمودید و از شرایط بیزینس هایی که در این کشور پویا و سودآور هستند آگاه شدید اولین قدم خود را با موفقیت طی نمودید. همواره در مورد راه های مهاجرت با یک وکیل تخصص در این زمینه مشورت نمائید. این نوشتار به درخواست شما عزیزان مورد بررسی از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قرار گرفته است.

راه اندازی سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

مراحل سرمایه گذاری و کارآفرینی و اخذ اقامت های در ارتباط با موضوع کارآفرینی به قرار زیر است:

 • این کار به منظور کمک به کارآفرینان مستعد برای مهاجرت می باشد.
 • این افراد با اخذ تاییدهای لازم قادر به اخذ اقامت موقت می باشند.
 • این اقامت موقت تا 2 سال معتبر خواهد بود.
 • چنانچه افراد بتوانند 3 سال بعد از این مدت کارآفرینی نمایند قادر به اخذ اقامت دائم دانمارک خواهند بود.

کارآفرینی در این کشور با اخذ مجوز از نهادهای مربوط به نوع بیزینس استارت می خورد.

مراکز سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

از مراکز مربوط به راه اندازی یک کارآفرینی، وزارت بازرگانی و توسعه و وزارت کار و اشتغال می باشد. این مراکز مربوطه در سطح دولتی با ترکیب حفظ نیروی کار و توسعه کسب و کار فعالیت می نمایند. چنانچه شما بتوانید مجوز لازم را دریافت نمائید با همکاری وکیل خود می توانید جهت ثبت بیزینس خود به مراجع مربوطه مراجعه نمائید. از این جهت تکمیل اطلاعات خود درخصوص سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

مراحل سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

متقاضی برای اقدام برای تقاضاء اقامت ابتدا باید شناسه ای برای بررسی پرونده خود تهیه نماید. برای تهیه این شناسه باید هزینه بررسی پرونده از شود متقاضی پرداخت گردد. بنابرای با تهیه شناسه در واقع متقاضی هزینه بررسی پرونده خود را می پردازد. این هزینه پرداخت شده صرفه نظر از پاسخی که به تقاضا داده می شود به متقاضی عودت داده نمی شود. این شرایط برای کنسل نمودن تقاضا نیز صادق می باشد. با اخذ شناسه متقاضی قادر به ساخت ID برای اتصال الکترونیکی خود می باشد. برای ساخت این ID ویژگی های بیومتریک متقاضی مورد استفاده قرار می گیرد. باید مبلغ پرداختی برای بررسی پرونده درست باشد. در صورت بیش از حد بودن هزینه زمان بررسی پرونده بیشتر می شود.

زیرا هزینه اضافی باید از طریق آژانس به متقاضی عودت داده شود. پنانپه مبلغ کمی بیشتر از مقدار مناسب باشد ممکن است تقاضاء بررسی پرونده رد شود. هزینه اعلام شده قابل پرداخت توسط متقاضی یا فرد یا شرکتی امکان پذیر می باشد. ممکن است متقاضی از پرداخت هزینه اجتناب نماید. متقاضی باید ID خود را در برنامه اعلام نماید اهمیتی ندارد که ارسال ID از طریق برنامه آنلاین است یا نسخه چاپی نرم افزار باشد.پیش از پرداخت هزینه و ارائه ID پرونده بررسی نمی گردد. جهت اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

در این بخش توجه شما را به نمودار رشد اقتصاد در این کشور جلب می داریم:

رشد نرخ اقتصاد در کشور دانمارک

ثبت ویژگی بیومتریک در سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

به منظور ارسال تقاضاء مجوز اقامت ویژگی های بیومتریک متقاضی باید روی کارتی ثبت و ذخیره گردد. ویژگی های بیومتریک شامل تصویر چهره و اثر انگشت متقاضی می باشد. چنانچه متقاضی نتواند این ویژگی ها را ثبت نماید. بدین ترتیب تقاضاء رد می گردد و دیگر بررسی نمی گردد. ویژگی های بیومتریک به روش های مختلف ثبت می گردد. محل و نحوه اقدام در تغییر این ثبت موثر می باشد. بطور مثال موارد زیر از روش های این ثبت می باشد:

 • متقاضی در محل دیپلماتیک دانمارکی مدارک و تقاضاء خود را ارائه نماید.
 • مدارک و تقاضاء و ثبت مشخصات توسط مرکز شهروندی دانمارک یا پلیس محلی باید تایید گردد.
 • ویژگی ها ثبت می گردد.
 • در صورت تقاضا برای دیپلماتیک نروژی یا سوئدی، شخص بطور حضوری باید 2 عکس چهره ارائه نماید.
 • چنانچه متقاضیان آنلاین و یا از طریق فردی دیگری اقدام نماید باید حضوری ثبت ویژگی ها را انجام دهد.

ثبت ویژگی بیومتریک در سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

ارسال تقاضاء از خارج دانمارک

عموما برای مجوز باید پیش از درخوایت ویزای کارآفرینی در این کشور اقدام شود. امکان درسترسی به برخی فرم ها به صورت آنلاین وجود دارد. بهترین راه ارسال درخواست آنلاین می باشد. چنانچه متقاضی قادر به این کار نباشد می تواند به یک سازمان برون اداری درخواست را ارسال نماید. کنسولگری یا سفارت کشور مبدا یکی از سازمان های برون اداری می باشد. با داشتن مجوز اقامت کشور غیرمادری بالای 3 ماه از سازمان برون اداری این کشور نیز می توان اقدام نمود. برای اقدام از کشورهای فاقد اداره دیپلمات دانمارکی می توان تقاضاء را به نوروژ و سوئد ارسال نمود. بیشتر برای ویزاهای توریستی از این روش استفاده می شود. درصورت اقدام به این روش با تماس از تقاضاء خود در این کشور مطلع شوید.

اداره دیپلماتیک قادر به درخواست کپی ویزاهای سابق و مدارک بیشتر می باشد. این اداره هزینه دریافت می نماید. بهتر است پیش از ارسال تقاضاء هزینه را پرداخت نمایید. این اداره تقاضاء متقاضی را به آژانس های بین المللی کار و اشتغال در این کشور ارسال می نمایند. پس از دریافت تقاضاء از سوی دانمارک بررسی می گردد. ارسال مستقیم تقاضاء از خارج از این کشور به آژانس های مذکور امکان پذیر می باشد. چنانچه متقاضی مقیم دائم باشد می تواند تقاضاء خود را برای بررسی ثبت نماید. تعدادی از پناهندگان قادر به اقدام از این طریق می باشند. جهت کسب اطلاع از شرایط اقامت در این کشور مقاله اقامت دانمارک را مطالعه بفرمائید.

بررسی درخواست سرمایه گذاری و کارآفرینی در دانمارک

متقاضی باید مطمئن شود که مبلغ درستی برای هزینه پرداخت نموده است. در صورت نادرست بودن مبلغ پرداختی شرایط گفته شده در بالا اتفاق می افتد. عموما آژانس ها برنامه های مربوطه را انجام می دهند. در صورت لازم بودن مداک بیشتر این آژانس ها به متقاضی یا حامی مالی اعلام می نمایند. دلیلی برای تماس متقاضیان در زمان بررسی پرونده وجود ندارد. با عدم تماس گیری روند بررسی پرونده سریعتر پیش می رود. شرایط دریافت مستر کارت دانمارک را در این نوشتتار می توانید مطالعه نمائید. جهت اطلاع از مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

پیگیری پرونده کارآفرینی دانمارک

متقاضی در صورت داشتن شماره CPR دانمارکی و همچنین NemID قادر به مشاهده پرونده خود می باشد.

متقاضی در این شرایط می تواند موارد زیر را مشاهده نماید:

 • آیا آژانس درخواست متقاضی را اخذ نموده است؟
 • آیا پرداخت متقاضی ثبت گردیده است؟
 • آیا تمام اطلاعات لازم اخذ شده است؟
 • آیا پرونده بررسی شده است؟

متقاضی نمی تواند از نتیجه بررسی پرونده از این طریق مطلع گردد. برای بررسی پرونده زمان مشخصی قابل تعیین نمی باشد. با توجه به نوع و شرایط پرونده، زمان بررسی پرونده نیز متغیر می باشد. نتیجه بررسی را اداره بین المللی کار و اشتغال دانمارک تعیین می نماید.

کارآفرینی در دانمارک

مراحل کارآفرینی به طور مختصر در این مقاله گفته شد. برای آگاهی از شرایط روز کارآفرینی در این کشور تنها با یک وکیل دانمارکی مشورت نمائید. کارآفرینی یکی از نمونه های سرمایه گذاری می باشد که البته افراد برای کارآفرینی در اروپا به دنبال کشورهایی می روند که درآمد نسبت به مالیاتی که دریافت می گردد به صرفه باشد. آیا خرید ملک سبب اخذ اقامت دانمارک می شود؟ مقاله اقامت دانمارک از طریق خرید ملک راهنمای خوبی در این زمینه می باشند. شما می توانید علاوه بر مطالعه مقالات معرفی شده با مشاروین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نموده است. از شرایط کارآفرینی در کشورهای اروپایی و راه های ارزان مهاجرت به اروپا مطلع گردید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *