مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشوریونان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان یکی از مهم ترین موارد مهاجرتی می باشد که کارشناسان و متخصصان ما در موسسه سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله سعی دارند درباره آن به هموطنان عزیز اطلاعات ارائه دهند و متقاضیان گرامی با خواندن این نوشتار می توانند به صورت کامل از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان آگاه شوند و در صورتی که شرایط مناسب داشته باشند، برای انجام امور خود به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنند. کشور یونان یک کشور اروپایی می باشد که در بخش جنوب شرقی این قاره غربی قرار گرفته است و همسایه کشور هایی مانند بلغارستان، ترکیه، آلبانی و مقدونیه شمالی می باشد و لازم به ذکر است که بیش از ده میلیون نفر در این کشور ساکن هستند و زندگی می کنند.

زبان اصلی و رسمی در کشور یونان، یونانی می باشد و اکثر مردم این کشور به دو زبان یونانی و انگلیسی مسلط می باشند و بیش از هشتاد درصد ساکنین این کشور و افرادی که مقیم کشور آرژانتین هستند پیرو  مذهب مسیحی ارتدوکسی می باشند و به دین و مذهب و همچنین فرهنگ یونانی خود بسیار پایبند هستند و سنت های قدیمی یونانی را به خوبی حفظ می کنند. در کشور یونان شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی وجود دارد و رشد تولید ناخالص داخلی این کشور از رشد تولید ناخالص داخلی سایر کشور های حوزه اتحادی اروپا بسیار بیشتر می باشد و از مهم ترین صنایع کشور یونان می توان به صنعت توریسم اشاره کرد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان

سرمایه گذاری در کشور یونان

افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان را دارند باید به یاد داشته باشند که این امر بیش از یک ماه به طول می انجامد و متقاضیان و سرمایه گذاران قبل از انجام سرمایه گذاری، باید روادید کشور یونان را بدست بیاورند و برای سکونت در کشور یونان نیز محل خاصی در نظر داشته باشند.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان متقاضیان باید گواهی اقامت این کشور را کسب کنند؛ اما لازم به ذکر است که برای انجام فعالیت تجاری سرمایه گذاران نیازی به مجوز کاری نخواهند داشت و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان بدون مجوز نیز امکان پذیر می باشد. اگر قصد دارید درباره کشور یونان بیشتر بدانید، می توانید مقاله “درباره یونان” را مطالعه نمایید.

موارد مثبت سرمایه گذاری در یونان

اکثر متقاضیان و هموطنانی که به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه می کنند، به فکر مزایا و موارد مثبتی که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان به همراه دارد می باشند و در این به این موارد اشاره خواهیم کرد. افرادی که اقدام به که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان می کنند می توانند بدون مشغول به کار شدن در کسب و کار ایجاد شده، در کشور یونان اقامت داشته باشند.

همچنین تمامی افراد فرد سرمایه گذار نیز می توانند به همراه سرمایه گذار به کشور یونان مهاجرت کنند و در این کشور اقامت داشته باشند و مشغول به تحصیل و کار شوند و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، اقدام به کسب زوادید شنگن کنند. با دریافت روادید شنگن، متقاضیان می توانند به راحتی و بدون نیاز به روادید به کشور های حوزه شنگن سفر کنند و حتی در این کشور ها نیز فعالیت تجاری داشته باشند.

متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند اموال شهروندان یونانی را خریداری کنند و همچنین امکان خرید کسب و کار موجود نیز در این کشور وجود دارد و متقاضیان می توانند با خرید کسب و کار در یونان، اقامت این کشور را به راحتی کسب کنند. متقاضیان می توانند با هر تخصص و مهارت کاری که دارند به کشور یونان مهاجرت کنند و وارد خاک این کشور شوند و سپس مشغول به کار در یونان شوند.

شرایط سرمایه گذاری در یونان

جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان متقاضیان و سرمایه گذاران باید شرایط خاصی داشته باشند و مدارک خاصی را ارائه دهند و در این بخش به این موارد اشاره خواهد شد.

 • سرمایه گذار باید با ارائه مدارک ثابت کند که سابقه ی جرم نداشته است.
 • سرمایه گذار باید تمامی مدارک بیمه درمانی خود را ارائه دهد.
 • سرمایه گذار باید در کشور یونان بیش از پنج سال اقامت داشته باشد.
 • سرمایه گذار باید تمام مدارک تحصیلی خود را ارائه دهد.
 • سرمایه گذار باید پرونده سابقه های کار خود را ارائه دهد.

تاسیس کمپانی در یونان

برای تاسیس کمپانی در کشور یونان، متقاضیان باید در نخستین گام پرونده ی کاری خود را ایجاد کنند و با ارائه بیزنس پلن، برای انجام فعالیت تجاری و تاسیس کمپانی از وزارت بازرگانی، وزارت امور خارجه و دولت کشور یونان تاییدیه کسب کنند. سپس در دومین گام، متقاضی باید برای دریافت روادید کشور یونان برای خود و خانواده خود به کنسولگری مربوطه مراجعه کند و با انجام مصاحبه و ارائه مدارک لازم، روادید کشور یونان را برای تاسیس کمپانی در این کشور کسب کنند.

متقاضیان و خانواده ی متقاضیان بعد از ورود به کشور یونان، به مدت یک سال مجوز اقامت خواهند داشت و پس از گذشت یک سال، می توانند مجوز اقامت خود را تمدید کنند. بعد از سپری کردن دوره ی یک ساله بعد از تمدید اقامت، متقاضی و خانواده وی می توانند اقامت دائمی و همیشگی کشور یونان را کسب کنند و در این کشور زندگی کنند.

انواع کمپانی در یونان

در کشور یونان نیز مانند اکثر کشور های اروپایی متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند به دو روش اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان کنند:

 • تاسسی کمپانی های سهامی.
 • تاسیس کمپانی هایی با مسئولیت محدود.

کمپانی های سهامی

برای تاسیس این نوع کمپانی، باید یک سهامدار حقوقی و یا حقیقی وجود داشته باشد و لازم به ذکر است که برای تاسیس کمپانی سهامی متقاضی باید حداقل شصت هزار یورو سرمایه داشته باشد. افرادی که در کمپانی های سهامی سرمایه گذاری می کنند و به عنوان سهام دار در این کمپانی های شناخته می شوند، مسئولیت های آن ها با در نظر گرفتن میزان سهامشان مشخص می شود.

کمپانی های سهامی اعتبار بسیار زیادی در بین موسسه های مالی و بانک ها دارند و متقاضیان و سرمایه گذاران حقوقی یا حقیقی نیز می توانند به صورتی کامل مالک کمپانی شوند؛ اما در صورتی که کمپانی بدهی داشته باشد، مالک کمپانی باید به تنهایی بدهی ها را پرداخت کند.

کمپانی های با مسئولیت محدود

برای تاسیس این نوع کمپانی، باید یک سهامدار حقوقی و یا حقیقی وجود داشته باشد و لازم به ذکر است که برای تاسیس کمپانی سهامی متقاضی باید حداقل 4600 یورو سرمایه داشته باشد و به یاد داشته باشید که این نوع کمپانی های طرفدار زیادی در کشور یونان دارند و در این نوع کمپانی نیز مسئولیت شرکا به اندازه سهام آن ها می باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان و تاسیس کمپانی و شروع کسب  و کار و فعالیت تجاری متقاضیان باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • کامل کردن فرم مربوطه.
 • ارائه اساس نامه.
 • داشتن وکیل برای انجام امور تاسیس کمپانی.
 • داشتن پاسپورتی که اعتبار کافی داشته باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی.
 • پرداخت تمام هزینه های مربوطه.
 • ارائه آدرس کمپانی و محل سکونت.
 • مشخص کردن نام کمپانی.
 • افتتاح حساب بانکی.
 • ارائه وکالتنامه.
 • ارائه کدارک تحصیلی.
 • داشتن بیزنس پلن.

تمامی مدرک ذکر شده باید به صورت رسمی ثبت و تایید شوند.

کلام پایانی

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان در اولین گام متقاضیان باید توان مالی و سرمایه کافی داشته باشند و سپس شرایط لازم برای کسب روادید کشور یونان را داشته باشند.

یکی از مهم ترین موارد مهاجرت به کشور یونان، مطلع بودن از هزینه زندگی در یونان می باشد و شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان و شرایط زندگی و اقامت در این کشور با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *