مهاجرت سرمایه گذاری در ژاپن

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن یکی از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در دسترس برای شما می باشد. این فرصت به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سرمایه خود را در محیطی امن وارد کرده و بتوانید سود مناسبی از آن بدست آورید. سرمایه گذاری در ژاپن به شما کمک خواهد کرد تا اقامت این کشور را نیز بدست آورید و بتوانید همراه خانواده خود در این کشور زندگی کنید.

ما در موسسه سفیران سروش سعادت تصمیم بر آن داریم تا با ارائه اطلاعات کافی در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن شما را در این مسیر همراهی کنیم.

درباره ژاپن

ژاپن کشوری است با 127 میلیون نفر جمعیت که از کنار هم قرار گرفتن چندین هزار جزیره بوجود آمده است. مجمع الجزایر ژاپن در اقیانوس آرام واقع شده است و در شرق قاره آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور، توکیو، در حدود 14 میلیون نفر جمعیت دارد و همین امر آن را به یکی از پرجمعیت ترین پایتخت های جهان تبدیل کرده است.

کشور ژاپن از نظر مساحت، تقریبا یک چهارم مساحت ایران است و درصد قابل توجهی از مساحتش را مناطق کوهستانی تشکیل داده است. از نظر آب و هوایی نیز کشور ژاپن نیز دارای تنوع بسیار زیادی است به طوری که زمستان های این کشور در قسمت های شمالی همواره دمای هوا به شدت سرد است و در جنوب تابستان های بسیار گرمی به ثبت رسیده است. این کشور یکی از زلزله خیز ترین نقاط جهان است و سالیانه بیش از 1000 زلزله در این کشور رخ می دهد.

اقتصاد ژاپن

ژاپن با در اختیار داشتن 5تریلیون دلار تولید ناخالص ملی یکی از قدرتمندترین کشورها در سطح جهان است. اشاره کردیم که کشور ژاپن یکی از کشورهای کوهستانی جهان است و همین سبب شده است که ژاپن دسترسی چندانی به منابع طبیعی نداشته باشد. با این وجود، این کشور یکی از مهم ترین کشورهای جهان در زمینه تکنولوژی است و صادرات تولیدات مرتبط با آن ژاپن را به یکی از قدرتمند ترین کشور های جهان تبدیل کرده است.

تویوتا، هوندا، سونی، نیسان و سیتی زن از جمله مشهورترین شرکت های بین المللی و قدرتمند موجود در کشور ژاپن هستند. از نظر هزینه های زندگی در کشور ژاپن نیز به گونه ای است که بسیاری از افراد قادر به تامین هزینه های خود از خارج از مرزهای این کشور نیستند. ما در مقاله هزینه زندگی در ژاپن در این رابطه توضیحات کامل را ارائه کرده ایم.

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت

به منظور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن شما باید هشت قدم اساسی را پشت سر بگذارید.

  • قدم اول در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن، یافتن یک مکان مناسب برای احداث شرکت شماست.
  • در قدم دوم شما باید مدارک معتبر خود و شرایط شرکت را مشخص کنید. در این مرحله شما مشخص خواهد کرد که چه فعالیتی انجام خواهید داد و اعضای هیئت مدیره شما چه کسانی هستند و رابطه آن ها با سهام داران شرکت در چه محدوده ای قرار دارد. همچنین شما باید سهم هر یک از سهام داران شرکت را نیز مشخص کنید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شما را در این مسیر یاری نمایند.
  • مرحله سوم، رسمی کردن شرکت خود در کشور ژاپن است و هزینه ای 50هزار ینی به همراه خواهد داشت.
  • تزریق سرمایه گام بعدی در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن است. از آنجا که شرکت شما هنوز ثبت نشده است نمی توانید حساب بانکی داشته باشید و باید از حساب شخصی یکی از سهامداران در ژاپن استفاده کنید.
  • در مرحله بعد کلیه توافق نامه هایی که میان اعضا به امضا رسیده است را ثبت می رسانید.
  • در مرحله ششم باید هزینه ثبت شرکت را باید پرداخت کنید که حداقل 60هزار ین خواهد بود.
  • در مرحله بعد باید برای دریافت کد ثبت شرکت خود اقدام کنید.
  • در مرحله نهایی باید برای دریافت کد پرداخت مالیات و همچنین بیمه کارکنان خود اقدام کنید.

انواع شرکت در ژاپن

در ژاپن دو نوع شرکت تحت عنوان کابوشیکی کایشا (KK) و گودو کایشا(GK) وجود دارد که مهاجران خارجی می توانند با استفاده از آن ها به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن امیدوار شوند.

شرکت KK

این شرکت ها دارای مسئولیت های محدود هستند و به عنوان برترین نوع شرکت در کشور ژاپن شناخته می شوند. هزینه احداث چنین شرکت هایی در حدود 500000ین است. مدیریت این شرکت ها از طریق انتخابات داخلی برگزار می شود و اعتبار آن یک تا ده ساله است که از طریق اساسنامه وضعیت آن مشخص می شود.

از مهم ترین مزایای آن می توان به اعتماد سازی برای شرکت های بزرگ کشور ژاپن جهت همکاری اشاره داشت. همچنین برای معرفی یک مدیر در شرکت خود نیازی به در اختیار داشتن سهام نخواهد بود. اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که هزینه ثبت چنین شرکتی بسیار زیاد است.

 شرکت GK

این شرکت ها کوچک مقیاس هستند و بیشتر عملکردی شبیه به یک شراکت است. این نوع شرکت ها در سال 2006 برای اولین بار اجازه فعالیت یافته اند اما آنچنان شناخته شده نیست. هزینه افتتاح چنین شرکتی در حدود 300000ین است. مدیریت این شرکت ها توسط سهامداران شرکت انجام می شود و اهمیتی ندارد که هر فرد چه سهامی دارد اما تنها نکته دارای اهمیت، وجود نام مدیر در جمع سهامداران است.

برای افتتاح شرکت حتما باید حداقل یک شریک وجود داشته باشد و اعضای هیئت مدیره توسط اعضا مشخص خواهد شد و هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

بیش تر زمانی باید به افتتاح چنین شرکت هایی دل بست که همراهان شما دارای مهارت های ویژه ای باشند و شبکه ای از روابط با افراد متخصص را در اختیار دارند.

کلام پایانی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن به شما این فرصت را خواهد داد تا همراه با خانواده خود بتوانید در کشور ژاپن اقامت داشته باشید. شما برای ثبت شرکت در کشور ژاپن حتما نیاز به استفاده از دانش افراد با تجربه خواهید داشت که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را برای شما ایجاد خواهند کرد.

در صورتی که سرمایه مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن در اختیار دارید می توانید با مراجعه حضوری به دفتر موسسه از دانش ایشان بهرمند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *