مهاجرت سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان یک گزینه عالی برای توسعه کسب و کار به شمار می رود. بلغارستان هر ساله مقصد سرمایه گذاران بین المللی از بسیاری از کشورهای دنیا است. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند شما عزیزان را با قوانین، شرایط، مراحل و روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان به طور کامل آشنا سازند. این کشور یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود که قصد دارند کسب و کار خود را در یک کشور اروپایی توسعه یافته گسترش دهند.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

بسیاری از مهاجران با ایده ایجاد مشاغل جدید یا انتقال شرکت خود به بلغارستان مهاجرت می کنند. از مالیات مطلوب (10% مالیات شرکتی) و جو تجاری عالی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان بهره می برند. بلغارستان فرآیند ساده ثبت شرکت را برای مشاغل خارجی دارد. توجه داشته باشید که می توانید بدون نیاز به ورود به خاک بلغارستان، از کشور دیگری شرکتی را در این کشور شرکت خود ثبت کنید. این کار را می توان از طریق وکالت انجام داد. لازم به ذکر است که مهاجران خارجی در خرید زمین در بلغارستان با محدودیت قانونی روبرو هستند. با این حال، این محدودیت ها برای شرکت های خارجی اعمال نمی شود. همچنین شرکت های خارجی می توانند بدون محدودیت قانونی در بلغارستان زمین خریداری و مالک کنند.

قبل از شروع مراحل ثبت در بلغارستان، باید در مورد این موارد فکر کنید:

  • شرکت شما باید آدرس بلغارستان داشته باشد.
  • شما باید سرمایه اولیه شرکت را داشته باشید که باید در یک بانک محلی واریز شود.
  • شما باید نام و دامنه فعالیت خود را برای شرکت خود انتخاب کنید.
  • برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان، انتخاب فرم تجارت حقوقی ضروری است.

انواع فرم های تجارت حقوقی (شرکت) در بلغارستان عبارتند از:

انواع توضیحات
شرکت با مسئولیت محدود یک نفره (EOOD) نهادی با یک مالک منفرد با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود (OOD) متعلق به 2 یا چند شریک با مسئولیت محدود
شرکت با مالکیت فردی (ET) یک فرم تجاری ساده که برای مشاغل بسیار کوچک مناسب است.
فریلنس فرم تجاری شخصی
شرکت سهامی (AD) شرکت تجاری با سرمایه سهام متعلق به اعضاء آن
شعبه شرکت شعبه شرکت خارجی ثبت شده در بلغارستان

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان به شرح زیر است:

مراحل امور
1 انتخاب نام شرکت
2 تهیه و محضری شدن اساسنامه
3 افتتاح حساب بانکی معتبر
4 واریز سرمایه سهام
5 ثبت آدرس شرکت
6 ثبت رسمی شرکت
7 ثبت نام برای اهداف مالیات بر ارزش افزوده
8 ثبت نام کارمندان برای اهداف بیمه اجتماعی
9 ثبت تمبر

پس از انتخاب نام شرکت، اسناد تشكیل دهنده شركت مطابق قانون و در حضور سردفتر تنظیم می شود. (اگرچه در صورت عدم حضور در كشور وكلا می توانند به سرمایه گذاران كمك كنند). سایر اسناد اساسی شامل صورت جلسات سهامدار و مشخصات شناسایی همراه با نمونه امضاهای مدیران شرکت است. سپس حداقل سرمایه سهام شرکت در حساب بانکی شرکتی که به نام شخص حقوقی افتتاح شده است واریز می شود. فرم ثبت شرکت، هر گونه هزینه ثبت نام قابل اجرا و اسنادی که در مرحله قبل تهیه شده است. به ثبت تجاری متعلق به آژانس ثبت احوال ارسال می شود. ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده در بلغارستان برای شرکت هایی که بیش از 50000BGN (لوا بلغارستان) در یک دوره 12 ماهه درآمد دارند اجباری است.

همچنین بیمه تأمین اجتماعی در بلغارستان اجباری است. شرکت ها باید پس از استخدام کارمندان برای این منظور ثبت نام کنند. به یاد داشته باشید که کارآفرینان باید مجموعه ای از هزینه ها را برای خود برنامه و رزرو نام شرکت پرداخت کنند.  (در این صورت اگر درخواست به صورت الکترونیکی ارسال شود، هزینه کمتر است). براساس قوانین بلغارستان، شرکت های بلغارستان پس از ثبت، نیاز به دریافت مجوزهای ویژه مربوطه را دارند. این موارد می تواند در مورد مشاغلی که در به فعالیت های ساختمانی ربط دارد نیز اعمال شود.

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

شروع کار در بلغارستان

هنگامی که سرمایه گذاران تصمیم به افتتاح یک شرکت در بلغارستان می گیرند، باید هم از روند ثبت توضیح داده شده در بالا و هم از مقررات جاری برای تجارت پیروی کنند. یکی از مهمترین موضوعات شامل مالیات شرکت ها است. مالیات شرکت در بلغارستان به اشخاص حقوقی مقیم و شرکت های غیر مقیم فقط برای درآمد حاصل از منابع بلغارستان اعمال می شود. بلغارستان یکی از کمترین نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در اروپا را دارد که تنها 10% است. شرکت ها همچنین می توانند از مشوق های عمومی و مشوق های مالیاتی منطقه ای بهره مند شوند. سرمایه گذارانی که خدمات درون جامعه ای ارائه می دهند لازم است ثبت نام EORI را انجام دهند. جهت کار در این کشور مطالعه مقاله کار در بلغارستان پیشنهاد داده می شود.

دلایل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

بلغارستان به دلیل مزایای تجاری و همچنین به دلیل مزایای مالیاتی و منابع انسانی مشخص نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد. برای افتتاح یک شرکت گزینه ای بسیار جالب است. افرادی زیادی برای تاسیس شرکت اقدام به مهاجرت به بلغارستان می کنند.

برخی از مهمترین دلایل انتخاب سرمایه گذاری در بلغارستان عبارتند از:

  • مزایای موقعیت جغرافیایی
  • فرصت های شغلی
  • مالیات کم
  • نیروی کار خوب

بلغارستان به دلیل موقعیت جغرافیایی می تواند یک مرکز استراتژیک برای تجارت در اروپا باشد. از شرق با دریای سیاه، از شمال با رومانی و با صربستان و مقدونیه و همچنین با یونان و ترکیه هم مرز است. این کشور با داشتن 110994 کیلومتر مربع مساحت، چهاردهمین کشور بزرگ اروپا در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. بلغارستان با بیش از 7 میلیون نفر جمعیت، عمدتا شهرنشین است. فعالیت های تجاری و فرهنگی خود را با محوریت پایتخت، صوفیه، که بزرگترین شهر کشور نیز می باشد، دارد.

از نظر نیروی کار شاغل، مهمترین زمینه های اقتصادی عبارتند از:

مهمترین زمینه های اقتصادی بلغارستانمهمترین زمینه های اقتصادی بلغارستان

بلغارستان با داشتن یکی از کمترین مالیات بر درآمد شرکت های اروپایی و همچنین مالیات بر درآمد شخصی، یک رژیم مالیاتی بسیار جذاب دارد. هزینه های مربوط به نیروی کار نیز در مقایسه با هزینه های آلمان، بلژیک، فرانسه یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا رقابتی است. این کشور نه تنها هزینه نیروی کار کمی دارد. بلکه از نیروی کار ماهر و چند زبانه نیز برخوردار است. علاوه بر این، متقاضیان می توانند تابعیت و اقامت از طریق کار در بلغارستان و سرمایه گذاری در این کشور را به راحتی بدست آورند.

چالش های مهم تجارت در بلغارستان

بلغارستان دارای مطلوب ترین رژیم مالیاتی در اروپا و هزینه پایین برای انجام تجارت است، اما سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان بدون دریافت کمک محلی ممکن است برای مهاجران و سرمایه گذاران خارجی سخت باشد. اگرچه بلغارستان بخشی از یوروزون نیست. اما یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. واحد پول آن BGN (لوا بلغارستان) به € (یورو) متصل است. این کشور دارای کمترین بدهی دولت در اتحادیه اروپا می باشد. یکی از کمترین کسری بودجه را دارد. این 2 موضوع بلغارستان را به یکی از پایدارترین کشورها برای تجارت تبدیل می کند. بلغارستان واقع در قلب بالکان، یک مرکز استراتژیک لجستیک است. با 4 فرودگاه اصلی (Sofia، Varna، Plovdiv و Bourgas) و 2 بندر اصلی دریایی (Varna و Bourgas)، دسترسی سریع به بازارهای بزرگ مصرفی وجود دارد.

علاوه بر این، هزینه زندگی در بلغارستان به عنوان قطب استراتژیک بسیار کم است. چندین معافیت مالیاتی برای ترغیب مشاغل به سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. نرخ مالیات شرکت ها 10% و مالیات بر درآمد شخصی 10% بر رقابت پذیری این کشور در کنار همسایگان اروپایی تأکید دارد. هزینه کار و اجاره دفتر نیز به جذابیت آن افزوده است. رتبه بلغارستان در بانک جهانی و شرکت بین المللی مالی از لحاظ سهولت شروع کسب و کار در دنیا 66 می باشد. به همین دلیل داشتن کمک محلی در هنگام تأسیس شرکت در این کشور بسیار مهم است. تیم وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند اطلاعات کاملی در مورد مجوزهای و مراحل ثبت شرکت در کشورهای برتر خارجی به شما بدهند. از این رو می توانند به هموطنان ایرانی در امور مختلف حقوقی و مهاجرتی کمک کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.