مهاجرت سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

فرصت های بی شماری برای سرمایه گذاری در بلغارستان وجود دارند. هزینه پایین زندگی در بلغارستان توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب می کند. سرمایه گذاری یکی از آسانترین راه ها برای اخذ اقامت کشور بلغارستان است. بلغارستان می تواند مزایای بسیاری را به کسانی که قصد سرمایه گذاری خارجی دارند ارائه دهد. پایین بودن قیمت کار و مالیات از مهمترین دلایل این کشور برای سرمایه گذاری است. این کشور همچنین عضو اتحادیه اروپا است و در سایر بازارهای قدرتمند از لحاظ استراتژیک واقع شده است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایط و روش های سرمایه گذاری در بلغارستان را مورد بررسی دقیق قرار خواهند داد.

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان در سال 2021

دولت بلغارستان برای بهبود اقتصاد خود متعهد بوده و این کار را با موفقیت انجام داده است. بسیاری از موفقیت های اقتصادی در این کشور به لطف پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2007 رخ داده است. بین سال های 1996 و 2008، این کشور رشد 6 درصدی تولید ناخالص داخلی داشته است.

در نمودار زیر به رشد دقیقتر تولید ناخالص داخلی بلغارستان اشاره شده است:

رشد دقیقتر تولید ناخالص داخلی بلغارستان

دولت برای سرمایه گذاران در مناطق کمتر صنعتی یا مناطقی که دارای بیکاری زیاد هستند.  نرخ 10% مالیات ملک و مالیات شرکت را کاهش داد. این موضوع موجب رشد سرمایه گذاری در بلغارستان شد. اقتصاد بلغارستان به شدت متکی به صادرات دارای پتانسیل رشد است. بسیاری از سرمایه گذاران بلغارستان را به عنوان مکانی برای تولید کم هزینه رتبه بندی می کنند. در این کشور، کارگران بسیار ماهر و ارزان هستند. زیرساخت ها به سرعت در حال بهبود هستند. به آرامی کشور را مدرن تر می کنند. این امر درهای بسیاری از فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف باز می کند.

این بخش ها عبارتند از:

 • بهداشت
 • آموزش
 • گردشگری
 • املاک و مستغلات

موقعیت جغرافیایی بلغارستان امکان دسترسی بین اتحادیه اروپا و رشد بازارهای روسیه، ترکیه و خاورمیانه را فراهم می کند. دولت می خواهد بر روی نوسازی زیرساخت ها برای کاهش زمان حمل و نقل برای حمل بار تمرکز کند. 5 کریدور پان اروپایی از بلغارستان عبور می کنند. سرمایه گذاران جدیدی را در گسترش تجارت خود ترسیم می کنند.

این کریدورها عبارتند از:

 • کریدور حمل و نقل چهارم
 • کریدور حمل و نقل هفتم
 • کریدور حمل و نقل هشتم
 • کریدور حمل و نقل IX
 • کریدور حمل و نقل X

هر 5 کریدور از دومین شهر بزرگ بلغارستان، Plovdiv عبور می کنند. همچنین TRACEKA بلغارستان را از طریق بندر وارنا با آسیای میانه پیوند می دهد.

بخش های مرتبط به سرمایه در کشور بلغارستان

بسیاری از کارشناسان معتقدند که کشاورزی بهترین بخش برای سرمایه گذاری است. این بخش پس از افت در اوایل دهه 1990 به سرعت در حال بازسازی است. پس از ورود بلغارستان به اتحادیه اروپا در سال 2007، فرصت های زیادی برای صادرات عمده به بازار اتحادیه اروپا ایجاد شد. در این کشور، زمین کشاورزی ارزان و مناسب برای بسیاری از موارد استفاده است. بلغارستان در میان افرادی که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات خارج از کشور را دارند، محبوبیت بیشتری به عنوان جایگزینی برای کشورهای سنتی اروپا پیدا می کند. در مقایسه با اروپای غربی، قیمت ملک ارزان است. بخش توریسم بلغارستان به سرعت در حال رشد است. فرصت های سرمایه گذاری خارجی را با سود بالای سرمایه گذاری فراهم می کند.

با دسترسی به اسکی و دریای سیاه، در حال حاضر ویژگی های طبیعی زیادی در بلغارستان وجود دارد. بازدید کنندگان را در سراسر جهان جذب می کند. زیرساخت های گردشگری به سرعت در حال بهبود است، زیبایی های طبیعی فراوان است. هزینه آن بسیار کم است.

در جدول زیر به تعداد ورودی گردشگران به بلغارستان اشاره شده است:

سال تعداد گردشگران به میلیون نفر
2020 5.1
2019 5.4
2018 7.8
2017 7.5
2016 7.1

علاوه بر توریسم، بخش بهداشت و درمان نیز یکی از بخش های محبوب سرمایه گذاری است. بیشتر مراقبت های بهداشتی بلغارستان تحت سلطه دولت است که این امر مشکلات زیادی را به وجود آورده است. فرصت های سرمایه گذاری در مراقبت های بهداشتی بسیار زیاد است. تقریبا هیچ رقابت وجود ندارد. این مورد مشابه آموزش و تحصیل در بلغارستان است.

بخش های دیگر سرمایه گذاری عبارتند از:

 • ساخت و ساز
 • صادرات
 • انرژی
 • توسعه نرم افزار
 • پارچه و مد
 • تحصیلات
 • زیر ساخت

اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید سرمایه در بلغارستان

یکی از دلایلی که سرمایه گذاران مهاجرت به بلغارستان را انتخاب می کنند، اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. سرمایه گذاری در خارج از کشور ساده ترین راه دستیابی به اقامت بلغارستان است. حتی این گزینه وجود دارد که با 2 برابر شدن سرمایه گذاری خود سرمایه گذاران به سرعت تابعیت کشور بلغارستان را دریافت کند. همانطور که در قانون تابعیت بلغارستان ذکر شده است، خارجیانی که 5 سال اقامت دائم در این کشور دارند، واجد شرایط درخواست تابعیت هستند. متقاضیان به عنوان یک شهروند بلغارستان از حقوق محدودیتی برای زندگی، کار و تحصیل در اروپا برخوردار خواهند شد. افراد همچنین حق خرید زمین در هر کشور اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

اگر افراد بخواهند روند اخذ تابعیت بلغارستان را تسریع کنند، این گزینه را دارند که سرمایه خود را 2 برابر کنند. این گزینه بعد از 1 سال اقامت دائم به افراد امکان اخذ تابعیت می دهد. برای واجد شرایط بودن، سرمایه گذاران باید سرمایه خود را با خرید تقریبا 1000000BGN (لوا بلغارستان) اوراق قرضه دولتی یا سرمایه یک شرکت بلغاری که یک پروژه سرمایه گذاری با اولویت را انجام می دهد، 2 برابر کنند. دومین سرمایه گذاری اضافی را برای مدت 2 سال انجام دهند.

مزایای شرکت در پروژه های خرید سرمایه در کشور بلغارستان

برخی از برجسته ترین مزایای سرمایه گذاری عبارتند از:

 1. اخذ تابعیت و پاسپورت بلغارستان
 2. دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا
 3. حرکت آزاد در داخل کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 4. دسترسی به سیستم آموزش و پرورش با کیفیت
 5. امکان زندگی، کار و اقامت در هر کشور عضو اتحادیه اروپا

علاوه بر موارد ذکر شده، بلغارستان دارای کمترین میزان مالیات در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است. دلیل محکمی که سرمایه گذاران خارجی را برای توسعه تجارت در اینجا انتخاب می کنند. برای یادآوری، شما می توانید در 14 روز کاری پس از تهیه اسناد لازم، یک شرکت در بلغارستان ایجاد کنید. ثبت شرکت و به طور کلی سرمایه گذاری در بلغارستان نسبت به اکثر کشورهای دنیا بسیار آسان می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده یاری شما در روند سرمایه گذاری در بهترین کشورهای دنیا می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.