مهاجرت سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند تنها یکی از راه هایی است که به کمک آن قادر خواهید بود تا اقامت این کشور را بدست آورید. زمانی که شما سرمایه خود را به هند منتقل می کنید، قطعا انتظار دارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، بالاترین سود را بدست آورید. ما در این مقاله توضیحاتی در همین رابطه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هند به عنوان یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های جهان و کشوری با برنامه ریزی کلان جهت تبدیل شدن به اقتصاد اول قاره آسیا، طبیعتا به سرمایه خارجی نیاز خواهد داشت. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از همین رو موضوع سرمایه گذاری در هند را به عنوان بحث اصلی این مقاله انتخاب کرده ایم.

شهروند کشور هند

از نظر قوانین کشور هند، شهروند رسمی این کشور کسی است که در طول یک سال اقتصادی، به مدت حداقل 183 روز در خاک این کشور حضور داشته باشد. یک سال اقتصادی از 1 آپریل شروع و 31 مارچ به پایان می رسد. در صورتی که شخصی چنین شرایطی را نداشته باشد، شهروند هند به حساب نمی آید.

همچنین اگر فردی در طی سال اقتصادی، 60 روز در هند بوده و در طی 4 سال منتهی به سال اقتصادی، 365 روز را در کشور هند حضور داشته باشد، به عنوان یک شهروند هندی شناخته می شود.

در صورتی که شهروند کشور هند به حساب نمی آیید، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در هند برای شما در نظر گرفته شده است که به آن ها اشاره می کنیم.

حساب سرمایه گذاری ثابت

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در هند، افتتاح یک حساب بانکی برای سرمایه گذاری در این کشور است. این روش رایج ترین روش سرمایه گذاری در هند توسط شهروندان سایر کشور هاست. روش های زیر برای سرمایه گذاری در بانک های کشور هند تعیین شده است:

  • حساب خارجی افراد غیرشهروند: این حساب ها به شما کمک می کند تا سرمایه خود را در کشور هند نگهداری کنید. در این صورت شما باید سرمایه خود را به روپیه تغییر داده و آن را در حساب خود ذخیره کنید. سالیانه در حدود 7 تا 9 درصد سود به سرمایه شما اضافه خواهد شد و به طور کامل معاف از مالیات است.
  • سرمایه گذاری به واحد پول خارجی: شما می توانید سرمایه خود را با توجه به همان واحد پول اصلی خود در بانک سرمایه گذاری کنید. این روش هیچ گونه سودی برای شما به همراه نخواهد داشت اما معافیت مالیاتی دارد.

صندوق سرمایه گذاری مشترک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در هند مشارکت در صندوق سرمایه گذاری مشترک است. شما باید یک حساب بانکی در کشور هند داشته باشید و سرمایه خود را به روپیه تغییر دهید. در این صورت شما می توانید وارد صندوق سرمایه گذاری مشترک شوید. سودی که شما از این طریق بدست خواهید آورد، بستگی به میزان سرمایه اولیه شما در بانک خواهد داشت. اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه سود دهی را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

15% از سود شما در این بخش به عنوان مالیات از حساب شما کسر خواهد شد.

خرید ملک در هند

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در هند از راه خرید ملک در این کشور ممکن می شود. دولت این کشور به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک فرد خارجی، یک ملک مسکونی یا تجاری را به نام خود خریداری کنید. اما توجه داشته باشید که شما اجازه نخواهید داشت تا زمین های کشاورزی، خانه های روستایی یا گلخانه ها را خریداری کنید.

اما توجه داشته باشید که فروش ملک در کشور هند با محدودیت های مختلفی همراه خواهد بود. توصیه می کنیم در صورتی که قصد فروش ملک در کشور هند را دارید حتما از یک وکیل مجرب در این رابطه مشورت بخواهید.

بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، زمانی که شما به عنوان یک فرد خارجی ملکی را در هند خریداری می کنید، اجازه اقامت در آن را بدست نخواهید آورد. این بدان معناست که خرید ملک در هند موجب دریافت اقامت هند نشده و تنها جنبه سرمایه گذاری خواهد داشت.

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه

شرکت ها و دولت ها در زمان های مختلف، برای انجام پروژه های خود نیاز به سرمایه گذاری های مختلف خواهند داشت و به همین منظور، اوراق قرضه بوجود آمده است. در کشور هند نیز این امکان بوجود آمده است تا بدون هیچ محدودیتی، شهروندان غیر هندی بتوانند سرمایه خود را وارد این کشور کنند. در صورتی که یک حساب بانکی معتبر در کشور هند داشته باشید، از همان طریق می توانید نسبت به بازپرداخت هزینه اولیه خود اقدام کنید. خرید اوراق قرضه در کشور هند همان گزینه ای است که می تواند اقامت این کشور را برای شما به همراه داشته باشد.

ثبت شرکت در هند

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در هند که منجر به دریافت اقامت در این کشور می شود، ثبت شرکت است. شما باید یک برنامه اقتصادی مدون داشته باشید و ثابت کنید که به کمک آن قادر خواهید بود تا حداقل بیست شهروند هندی را در آن پروژه استخدام کنید. در این صورت از طرف دولت هند اجازه اقامت نیز بدست خواهید آورد. شما برای دریافت این اجازه اقامت حداقل باید 500هزار دلار سرمایه داشته باشید.

کلام پایانی

اگرچه سرمایه گذاری در بسیاری از کشور های جهان به دریافت حق اقامت در آن کشور منجر می شود، اما سرمایه گذاری در هند تنها در شرایطی خاص به اخذ اقامت این کشور ختم خواهد شد. برای مثال زمانی که شما ملکی در کشور هند خریداری می کنید، تنها می توانید از طریق اجاره دادن آن یا بازسازی و فروشش سود مناسبی بدست آورید.

کشور هند به عنوان یکی از کشور های پیش رو در زمینه رشد اقتصادی در نظر دارد تا با سرعت به سمت جلو حرکت کرده و جانشین چین در قاره آسیا شود. از همین رو بر خلاف گذشته تدابیری اندیشه است که سرمایه گذاران خارجی بتوانند با آسودگی خاطر و سهولت بیش تری نسبت به گذشته به سرمایه گذاری در این کشور رو بیاورند.

ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با توجه به همین موضوع به تدوین این مقاله پرداختیم با این حال در صورت نیاز به بدست آوردن اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما در این موسسه تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *