مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری درنروژ

سرمایه گذاری درنروژ

امروزه یکی از پرطرفدارترین طرق مهاجرت، سرمایه گذاری می باشد. تحقیقات نشان داده در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری در نروژ بسیار رو به رشد است بخصوص در سال های 2016 و 2017. از اینرو موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت ارائه ی اطلاعات دقیق و به روز در زمینه ی سرمایه گذاری در این کشور گردآوری نموده است.

چرا نروژ؟

نروژ یک کشور با ثبات سیاسی،  جامعه ای مدرن و بسیار توسعه یافته با اقتصاد بسیار قوی است. اقتصاد نروژ در حال حاضر ترکیبی ست از اقتصاد موفق در بخش دولتی و اقتصادی رو به رشد در بخش خصوصی. نروژ همیشه برای سرمایه گذاری های خارجی محیطی جذاب بوده است. در نروژ حدود 6000 شرکت متعلق به سرمایه گذاران خارجی وجود دارد که دارای بسیاری از دفاتر معتبر در سرتاسر جهان هستند. شرکت های خارجی حدود 25 درصد کل ارزش گذاری در نروژ و حدود 20 درصد از اشتغال زایی را نشان می دهند. نروژ در دهه گذشته، در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر رشد چشمگیری داشته است.

در نهایت باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که اگر شخصی به دنبال دریافت اقامت دائم کشوری توسعه یافته در قاره ی اروپاست، نروژ گزینه ای طلایی محسوب می شود. در واقع فرد متقاضی می تواند به واسطه ی سرمایه گذاری که در این کشور انجام می دهد اقامت خود و سایر اعضای خانواده اش را کسب نماید. البته در ابتدا به ایشان اقامت موقت داده شده که بر طبق قوانین این کشور، در صورتی که پروسه ی سرمایه گذاری درخواست دهنده در کشور نروژ با مشکل مواجه نشود طی سال های آتی اقامت وی تمدید شده و پس از شش سال اقامت می تواند درخواست تابعیت و یا اصطلاحا شهروندی کشور نروژ را نماید.

10 دلیل برای سرمایه گذاری در نروژ

 1. نروژ کشوری غنی از منابع طبیعی مانند نفت و گاز، منابع دریایی و منابع جنگلی آزاد است.
 2. اقتصاد قوی، بالاترین میزان GDP در سال، قدرت خرید بالای شهروندان آن و بزرگترین صندوق دارایی های مستقل جهان را داراست.
 3. صنایع جهانی در بخش های نفت و گاز، انرژی دریایی و غذاهای دریایی.
 4. کشوری با قوانین بسیار انعطاف پذیر برای انجام کسب و کار
 5. نروژ در رتبه بندی بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در رقابت جهانی رتبه ی 11 را به خود اختصاص داده است.
 6. کشوری آماده برای جذب خلاقیت و نوآوری، دارای ساختارهای مسطح، دارای نیروی کار شایسته و تحصیلکرده
 7. کشوری دارای همکاری نزدیک بین صنعت و تحقیق و توسعه با 40 گروه سرمایه گذاری دولتی.
 8. مکانی عالی برای زندگی، نروژ برای سال های متوالی در رتبه اول شاخص توسعه انسانی قرار دارد.
 9. شبکه ای از فرودگاه ها؛ بیش از 50 فرودگاه با ترافیک منظم، دسترسی به کل کشور را آسان می کند.
 10. کشوری دارای ثبات سیاسی و یک سیستم سیاسی شفاف که یک محیط سرمایه گذاری رقابتی را ایجاد می کند.

سرمایه گذاری در نروژ

نروژ یک کشور امن و آسان برای کسب و کار است. جمعیت این کشور 5،1 میلیون نفر است، اما قدرت خرید آن با توجه به سطح بالایی از زندگی و ثروت به طور مساوی توزیع شده است و اکثر شهروندان از قدرت خرید بالایی برخوردارند. اکثر نروژی ها به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی مسلط اند. یک سیستم توسعه یافته در این کشور جهت همکاری نزدیک بین صنعت و موسسات تحقیق و توسعه وجود دارد و علاوه بر این، نروژ کشوریست که در سرمایه گذاری های مشترک در کل اتحادیه اروپا نقش عمده ای دارد.

مالیات در نروژ

 • نظام مالیاتی شرکت های نروژی شفاف است و باید کامل در اختیار دولت قرار داده شود.
 • نرخ مالیات شرکت حدود 25٪ است که به مجموع سود و سود سرمایه ای اعمال می شود.
 • علاوه بر این شما باید از نرخ های مالیات بر ارزش افزوده و سهم کارفرمایان در طرح بیمه ملی که درصدی حدود 14.1٪ آگاه باشید، که با این وجود، بسته به شرکت و نوع فعالیت آن متفاوت است.
 • نروژ دارای سه صنایع برجسته در بخش های نفت و گاز، منابع دریایی و غذاهای دریایی است.
 • این کشور همچنین دارای یک پیشینه ی قوی در زمینه فلزات و مواد است، که زمینه ی بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری محسوب می شود.

فرصت های سرمایه گذاری در نروژ

به طور کلی می توان این نتیجه را گرفت که صنایعی که بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی را جذب می کنند، نفت، گاز، تولید، خرده فروشی، عمده فروشی و بانکداری است. سهم صنایع معدنی در جذب سرمایه گذار در سال های اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است. لازم به یادآوری است که شهروندان کشورهای سوئد، هلند، لوکزامبورگ، آلمان و فرانسه سرمایه گذاران اصلی در نروژ هستند.

نروژ دارای بازار داخلی فوق العاده جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است و از سویی دیگر کشوریست با موقعیت جغرافیایی عالی در یک منطقه توسعه یافته،  برخوردار از روابط دوستانه با ایالات متحده و سایر کشورهای جهان، جمعیت متخصص و چند زبانه، اقتصاد مدرن و منابع انرژی غنی. در سال 2017، نروژ مالیات بر درآمد را کاهش داد و همین امر بسیاری از سرمایه گذاران را مایل به مهاجرت به این کشور و سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی آن نموده است.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه ی سرمایه گذاری در نروژ کسب کرده باشید. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج و تولد فرزند و همینطور سرمایه گذاری می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرموده و از مشاوره ی رایگان، حضوری و یا آنلاین ما بهره مند گردید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *