مهاجرت سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور

یکی از روش های مهاجرت در برخی کشورها خرید ملک است، در این نوشتار به بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور پرداخته ایم. اینکه هدف شما از طریق خرید ملک در کشوری سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت باشد تفاوت هایی وجود دارد. بر اساس آخرین قوانین سال 2020 در مورد این موضوع در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

 • میزان سرمایه گذاری برای خرید ملک در سنگاپور چه مقدار می باشد؟
 • آیا با خرید ملک در سنگاپور می توان به اقامت این کشور دست یافت؟
 • چه راه های دیگری برای سرمایه گذاری در سنگاپور برای یک تبعه خارجی وجود دارد؟

شما می توانید با سرمایه گذاری در سنگاپور به عنوان یک خارجی برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمائید. اینکه در چه مواردی می توان سرمایه گذاری نمود و اینکه می توان با خرید ملک هم در این کشور اقامت گرفت موضوع اصلی این نوشتار است. همچنین شما عزیزان می توانید پس از مطالعه این نوشتار سوالات خود را در باب سرمایه گذاری در سایر کشورها با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعات در میان بگذارید.

سرمایه گذاری در سنگاپور

کشور سنگاپور همچون سایر کشورهای تراز اول دنیا برنامه هایی را برای جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی داراست. حتی در این برنامه ها می توان بعد از انجام تعهدات به اقامت دائم این کشور نیز دست یافت. برنامه سرمایه گذاران جهانی (GIP) یک طرح ایده آل برای اخذ اقامت دائم است که به طور خاص برای سرمایه گذاران ثروتمندی که مایل به مهاجرت به سنگاپور هستند طراحی شده است. به وسیله این برنامه اتباع خارجی می توانند با سرمایه گذاری حداقل 2.500.000$ (دلار سنگاپور) در این کشور و انجام تعهدات به اخذ اقامت دائم این کشور دست یابند.

با اتکا به شرایط مالی خوب به عنوان یک کارآفرین می توانید به فکر راه اندازی یک شرکت جدید و یا ادامه فعالیت یک شرکت احداث شده در سنگاپور را دهید. با این حال شما باید به مرجع دولتی ثابت کنید که آنچه را که برای موفقیت یک تجارت لازم است، هم از نظر تجربه و هم از نظر برنامه ریزی برای انجام آن، در اختیار دارید. در کشور سنگاپور دولت این کشور غالباً به عنوان حلقه اتصال بین سرمایه گذاران خارجی و شبکه های تجاری محلی عمل می نماید.

بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور

همانطور که متوجه شدید در کشوری همچون سنگاپور برنامه هایی از سوی دولت برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری وضع شده است. اما اینکه بشود با خرید ملک در این کشور به اقامت دست یافت ممکن نیست. در این کشور مدرن شما باید برای سرمایه گذاری ایده ای داشته باشید و برای ایجاد یک بیزینس قدم بردارید و با راه اندازی آن در شرایط اقتصادی کشور تاثیری مثبت ایجاد نمائید. در ادامه به بررسی شرایط سرمایه گذاری و اقدام برای خرید ملک در این کشور و آثار آن با شما سخن می گوییم.

بررسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور

طرق سرمایه گذاری در سنگاپور

در حال حاضر برنامه های سرمایه گذاری در سنگاپور که منتج به اخذ اقامت شوند عبارتند از:

مسیر اول: ایجاد و راه اندازی کسب و کار جدید یا گسترش فعالیت تجاری به ارزش 2.500.000$ (دلار سنگاپور)

مسیر دوم: ایجاد سرمایه گذاری به ارزش 2.500.000$ (دلار سنگاپور) در صندوق مورد تأیید GIP که در شرکت های مستقر در سنگاپور سرمایه گذاری می کنند سرمایه گذاری کنید.

داشتن این سرمایه تنها یکی از معیارهای واجد شرایط بودن برای GIP است. همچنین برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم خود از طریق طرح سرمایه گذاری باید سوابق خوب دارا بود و یک پیشنهاد تجاری به مقامات دارای استعداد کارآفرینی ارائه دهید.

برای اینکه در برنامه های فوق واجد شرایط شوید بایستی شرایط زیر را دارا باشید:

 • دارایی نقد به ارزش حداقل 2.500.000$ (دلار سنگاپور)
 • حداقل 3 سال سابقه تجارت یا کارآفرینی در سوابق خود داشته باشید.
 • اگر مالکیت خصوصی آن باشد حداقل 30% سهام داشته باشید.
 • صورت های مالی حسابرسی شده شرکت خود را برای سه سال گذشته ارائه دهید.

برای داشتن تجارت های خاص بایستی گردش های مالی چند سال اخیر متقاضی نیز ارائه گردد.

نیازهای سرمایه گذاری در سنگاپور

در حال حاضر دولت این کشور در صنایع مشخصی نیاز خود را برای جذب سرمایه گذاران تعریف نموده است که این موارد عبارتند از:

مهندسی هوا فضا/ انرژی جایگزین/ خودرو/ مواد شیمیایی/ تجارت و خدمات کالاهای مصرفی/ در بخش آموزش/ الکترونیک/ انرژی/ محیط زیست و فناوری/ خدمات مهندسی/ مراقبت های بهداشتی/ محصولات و خدمات/ مدیریت تدارکات و زنجیره تامین/ مهندسی دریایی/ رسانه و سرگرمی/ فناوری پزشکی/ فناوری نانو/ منابع طبیعی/ امنیت و ایمنی/ علوم هوا و فضا/ داروسازی و بیوتکنولوژی/ مهندسی ابزار دقیق/ خدمات حرفه ای و فعالیت های هنری و ورزشی.

همانطور که مشخص است در این کشور نیازی به سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات وجود ندارد.

شرح سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور

این سوالی است که بارها از سوی سرمایه گذاران شده است. با توجه به تقاضای بالای سرمایه گذاری در سنگاپور باید این چنین گفت که شرایط بسیار خاص برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور وجود دارد که در این بخش به توضیح آن پرداخته ایم. پاسخ کوتاه این است که تنها یک مقیم دائم سنگاپور فقط مجاز به خرید یک آپارتمان درا ین کشور می باشد. همچنین شرایط اولیه خاصی برای خریدار پیش بینی شده است که عبارت است از:

 • خریدار باید 21 سال یا بیشتر باشد.
 • خریدار باید حداقل به مدت 3 سال دارای اقامت دائم این کشور باشد.
 • اگر ازدواج نکرده اید و با والدین خود آپارتمان خریداری می کنید، حداقل یکی از آنها باید 3 سال یک شهروند سنگاپور و یا مقیم این کشور باشد.
 • اگر با خانواده خود اقدام به خرید ملک می نمائید و هیچ کدام از اعضای خانواده شهروند سنگاپوری نیستند باید تمامی اعضا نیز به مدت 3 سال قبل تا کنون اقامت سنگاپور را دارا باشند.

اگر مایل به این هستید که با خرید ملک در کشوری به اقامت دائم و یا حتی پاسپورت سنگاپور دست یابید کشورهای خاصی در اروپا و حوزه کارائیب وجود دارد. در این بین کشورهایی که اقامت طلایی را دارا هستند بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران هستند. در این باب می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.