مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ترکیه » رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه

رشته های دانشگاه سابانچی ترکیهیکی از دانشگاه های موفق در ترکیه که برنامه های تحصیلی را بصورت کامل به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می­نماید، دانشگاه سابانچی است. رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه متنوع هستند و دانشجویان می­توانند در رشته های مختلف به تحصیل بپردازند. دانشجویان در این دانشگاه امکان اخذ بورسیه هایی با ارزش های بالا را دارند و همچنین می­توانند از فرصت های تبادل دانشجو، به دیگر کشورها استفاده نمایند. دانشجویان پس از اینکه مراحل ثبت نام خود را در این دانشگاه به اتمام رسانیدند، می­توانند با آزادی کامل نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. این دانشگاه در شهر استانبول موقعیت داشته و از جوانترین دانشگاه های کشور ترکیه محسوب می­گردد. سه دانشکده هنر و علوم اجتماعی- علوم طبیعی و مهندسی- مدیریت زیرمجموعه دانشگاه سابانچی هستند.

از آنجائیکه زبان تدریس در دانشگاه سابانچی به زبان انگلیسی صورت می­گیرد، این دانشگاه دارای مدرسه­ی زبان نیز می­باشد. این مدرسه برای آن دسته از دانش آموزانی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نیستند دوره های زبان انگلیسی را برگزار می­نماید. این دانشگاه تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­نماید. دانشگاه سابانچی از جمله برترین دانشگاه های ترکیه است که دارای رتبه 2 در میان دانشگاه های ترکیه را کسب نموده، همچنان این دانشگاه دارای رتبه 351 در میان دانشگاه های دنیا را از آن خود نموده است. دانشجویان عزیز می­توانند جهت مشاوره در زمینه تحصیل در ترکیه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

تحصیل در رشته های دانشگاه سابانچی

دانشجویان پس از ورود به دانشگاه سابانچی می­باید سال اول تحصیلی را به یادگیری علوم پایه بپردازند. پس از گذراندن سال اول تحصیلی دانشجویان می­توانند رشته تحصیلی و مورد علاقه خود را در این دانشگاه انتخاب نمایند. انتخاب رشته بدین صورت باعث می­شود که دانشجویان ابتدا درک لازم در زمینه تحصیلات عالی و حرفه  ای را کسب نمایند و پس از آن مصمم تر رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

کیفیت آموزشی در دانشگاه سابانچی برابر با کیفیت های آموزش در برترین دانشگاه های جهان می­باشد. این دانشگاه مجهز به مدرن ترین امکانات آموزشی می­باشد. با اینکه این دانشگاه جزء یکی از برترین دانشگاه جهان است، اما هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می­باشد. همچنین این دانشگاه بورسیه های باارزشی را به دانشجویان ارائه می­نماید تا دانشجویان بتوانند با تمرکز بیشتری به تحصیل بپردازند.

تحقیق در دانشگاه سابانچی ترکیه

دانشگاه سابانچی معروف به دانشگاهی نوین و پژوهشی در ترکیه است. فعالیت های این دانشگاه در جهت تحقیقات کاربردی و با هدف حمایت از علم و ارتقای سطح دانش بشری می­باشد. از همین رو این دانشگاه دارای آزمایشگاه های پیشرفته و مراکز تحقیقاتی مدرنی می­باشد. انواع پروژه های پژوهشی در دانشکده های مدیریت- مهندسی – دانشکده هنر انجام می­پذیرد.

دوره های دانشگاه سابانچی ترکیه

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم رشته های دانشگاه سابانچی متنوع هستند و دانشجویان می­توانند در تمامی مقاطع در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در دوره کارشناسی این دانشگاه که بمدت 4 سال طول می­کشد، دانشجویان میتوانند در رشته های مختلفی همچون مهندسی علوم زیستی- مهندسی علوم کامپیوتر- مطالات فرهنگی-مطالعات بین الملل-مهندسی سیستمهای ساخت و تولید- مهندسی علوم مواد- هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات به تحصیل در ترکیه بپردارند.

دانشجویان خارجی برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازی به گذراندن آزمون ورودی دانشگاه سابانچی ندارند و می­توانند بصورت مستقیم وارد این دانشگاه گردند. دانشجویان برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تنها می­بایستی مدارک تحصیلی شان را در زمان مشخص جهت پذیرش ارسال نمایند. این دانشگاه پس از بررسی و ارزیابی مدارک دانشجویان یک مصاحبه کتبی از آنان بعمل می­آورد و در نهایت هیئت مربوطه نسبت به پذیرش دانشجویان مورد نظر تصمیم خود را اعلام خواهند نمود. رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه در مقاطع فوق عبارتند از: مهندسی مکاترونیک- مهندسی الکترونیک- مهندسی فناوری اطلاعات- تاریخ- علوم سیاسی- فیزیک و آنالیز مناقشات و برخی دیگر از رشته ها.

 

شهریه دانشگاه سابانچی

هزینه تحصیل در رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه با یکدیگر متفاوت است. اما آنچه ما برآورد نموده ایم بدین گونه است که دانشجویان در مقطع کارشناسی 15000 دلار در سال- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد7500 دلار در سال که در این مقطع هزینه تحصیل در رشته های مختلف تفاوت های زیادی دارد. بورسیه هایی که دانشگاه سابانچی به دانشجویان اعطا می­نماید از 25% تا 75% هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش می­دهد.

دانشجویانی که در رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه مشغول به تحصیل هستند، می­توانند از خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه استفاده نمایند. هزینه این خوابگاه ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی برابر با 2000 دلار در ازای استفاده از یک اتاق چهار نفره و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ودکترا به ازای استفاده از اتاق های دو نفره 3700 دلار می­باشد. همچنین دانشجویانی که از اتاق های تک نفره استفاده می­نمایند می­باید سالانه 5100 دلار به دانشگاه مورد نظر پرداخت نمایند.

پذیرش در دانشگاه سابانچی استانبول

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه را دارند می­باید، در زمان اعلام شده تمامی مدارک تحصیلی خود را به این دانشگاه جهت درخواست پذیرش ارسال نمایند. همچنین دانش­آموزانی  که  از مدارسی که معادل با دبیرستان های ترکیه هستند، فارغ التحصیل شده اند نیز می­توانند مدارک شان را جهت پذیرش به این دانشگاه ارسال نمایند. این دانشجویان می­توانند پس از موافقت دانشگاه در مقطع کارشناسی در یکی از رشته های دانشگاه سابانچی ترکیه به تحصیل بپردازند. این دانشگاه از میان افردای که دارای شرایط زیر هستند و متقاضی تحصیل در این دانشگاه می­باشند پذیرش می­نماید:

  • دانشجویان بین المللی
  • افرادی که تابعیت ترکیه را از طریق تولد در این کشور اخذ نموده اند
  • افرادی که تابعیت دیگر کشورها را دارند
  • دانشجویانی که شهروندی کشور ترکیه را اخذ نموده اند و تحصیلات دبیرستان خود را در کشوری بجز کشور قبرس شمالی گذارنده اند

پیشنهاد ما به تمامی دوستان عزیز اینست که اگر تمایل به پذیرش در این دانشگاه را دارند و یا قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از راهنمایی های مفید و جامع آنان بهره­مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *