ویزای مسافرتی مالزی

راهنمای ویزای توریستی مالزی

راهنمای ویزای توریستی مالزی

متقاضیان سفر به مالزی به عنوان توریست نیاز به راهنمایی برای مقدمات آن دارند که یکی از بهترین راهنما ها راهنمای ویزای توریستی مالزی است. این راهنما به توریست ها کمک می کند تا بتوانند به امور مرتبط با اخذ ویزای خود آشنا شده و خطا های آن را برطرف نمایند. لذا مطالعه چنین راهنمایی برای تمامی متقاضیان سفر توریستی به مالزی امری ضروری است. در واقع این کشور دارای جذابیت های فراوانی است که اغلب توریست های طرفدار طبیعت گردی را جذب خود می کند. به عبارتی این کشور دارای طبیعتی بی نظیر می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در باب رویه مهاجرت مفتحر به راهنمایی شما است.

آشنایی بیشتر با کشور مالزی

کشور مالزی یکی از کشور های دارای نظام پادشاهی است که متشکل از 13 ایالت و 3 قلمرو فدرال می باشد. این کشور در جنوب شرقی آسیا واقع شده و دارای خطوط ساحلی متعددی است. اقتصاد این کشور مبتنی بر موارد مختلفی بوده و می توان گفت که این کشور به لحاظ اقتصادی یکی از کشور های موفق در جهان تلقی می شود. چرا که این کشور موفق به حفظ پایداری اقتصاد همواره مثبت خود شده و توانسته خود را در جهان به عنوان کشوری موفق در زمینه اقتصادی معرفی نماید. لذا اشخاص برای کار نیز سفر های متعددی را به مالزی انجام می دهند.

این کشور دارای شاخص امنیت مطلوبی است که خود امتیازی بزرگ برای جذب توریست ها به این کشور محسوب می شود. علاوه بر آن نیز طبیعت بکر این کشور و خطوط ساحلی زیبای آن در کنار فرهنگ مالزیایی به جذب هر چه بیشتر توریست ها به این کشور کمک می نمایند. مالزی کشوری است که همواره بر پایه رشد اقتصادی تاکید داشته و امید است پس از پایان پاندمی COVID-19 بتواند اقتصاد خود را مانند روز های پیشین به صورت چشم گیری توسعه دهد. همچنین فرهنگ مردم مالزی نیز این کشور را توریست پذیر تر کرده و می تواند تجربه ای لذت بخش را برای متقاضیان به ارمغان آورد.

سهم هر کدام از بخش های اقتصادی در رشد اقتصاد مالزی بدین صورت است:

رشد اقتصاد مالزی

جاذبه های توریستی در کشور مالزی

کشور مالزی دارای جاذبه های توریستی متعددی است، از سواحل دیدنی تا جنگل های انبوه بارانی، به عبارتی این کشور دارای مجموعه ای از جاذبه های دیدنی است که همواره دل توریست ها را می ربایند. شایان ذکر است که اخذ ویزای توریستی این کشور کار چندان سختی نبوده و متقاضیان می توانند برای اخذ آن اقدام نمایند. جاذبه های توریستی کشور مالزی از جمله منابع درآمد این کشور می باشند که طرفداران زیادی دارند. برخی از این جاذبه ها عبارت اند از:

 • پارک ملی گونونگ گادینگ
 • جزیره مانوکان
 • غارهای باتو
 • معبد کک لوک سی

در واقع پارک ملی گونونگ گادینگ یکی از جاذبه های توریستی در مالزی است که بیتر دوستداران طبیعت از آن لذت خواهند برد. این پارک شامل انواع گونه های گل و گیاه موجود در منطقه بوده و توریست ها می توانند به واسطه بازدید از آن علاوه بر لذت بردن از گردش، مسائل مختلفی را در بارزه این گیاهان بیاموزند. علاوه بر آن، جزیره مانوکان نیز از جمله جزایر آفتابی در این کشور است که مورد پسند بسیاری از گردشگران واقع می شود. این جزیره جزیره ای آرام بوده و متقاضیان می توانند مدتی را برای استراحت در آن سکنت گزینند.

راهنمای اخذ ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی کشور مالزی به دارندگان این ویزا اجازه اقامت موقت جهت تفریح و گردش و همچنین خرید جزئی به همراه آشنایی با مردم و فرهنگ این کشور را می دهد. لذا متقاضیان سفر به این کشور ملزم به اخذ ویزای توریستی مالزی بوده و بایستی آشنایی جزئی از فرهنگ آن را نیز دارا باشند تا بتوانند به این کشور سفر نموده و از اقامت و تفریح در آن لذت ببرند. ویزای تورستی این کشور را بایستی با مراجعه به سفارت خانه و آماده سازی مدارک مورد نیاز اخذ نمود. به عبارتی اخذ ویزای توریستی نیز مانند انواع دیگر ویزا های این کشور مانند ویزای کار مستلزم وجود مدارکی است که متقاضی باید هنگام مراجعه به سفارت این کشور آن را ارائه کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی عبارت اند از:

 • مدارک هویتی
 • پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • غیره

شایان ذکر است که با اخذ ویزای توریستی این کشور متقاضیان قادر به سفر به مالزی و اقامت محدود در چهار چوب قوانین کشور مالزی و فرهنگ مردم آن خواهند بود و تختی از این قوانین می تواند موجب بروز مشکلات حقوقی در هنگام سفر به کشور مالزی شود. لذا جهت جلو گیری از بروز چنین مشکلاتی می توان گفت که متقاضیان ملزم به آشنایی نسبی به فرهنگ مردم و قوانین کلی حاکم در این کشور می باشند. همچنین ویزای توریستی این کشور شرایط آشنایی توریست ها با مردم و فرهنگ این کشور را برای اشخاصی که قصد اخذ دیگر ویزا های موجود را دارند نیز فراهم می کند تا متقاضیان بتوانند به سهولت امور خود را در آینده پیگیری نموده و از مشکلات احتمالی جلو گیری نمایند.

نکات مهم در باب راهنمای ویزای توریستی مالزی

نکات مهم در باب راهنمای ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی مالزی و اخذ آن نکات ریز اما مهمی را در بر می گیرد که در امور مختلف تاثیر فراوانی دارند. به عنوان مثال در اموری چون اخذ ویزا مدارک نقش موثری را خواهند داشت. برخی نکات مهم در این خصوص عبارت اند از:

 • ایرانیان می توانند به مدت 2 هفته بدون ویزا در کشور مالزی حضور داشته باشند.
 • کشور مالزی به صورت جزیره ای در مناطق استوایی قرار دارد.
 • ویزای توریستی این کشور بسته به مدت اقامت قوانین اقامتی خود را دارد.
 • توصیه می شود متقاضیان پس از اخذ ویزای توریستی کمی در مورد فرهنگ این کشور مطالعه نمایند.

توصیه می شود متقاضیان همواره با کارشناسان حقوقی مجرب در زمینه مهاجرت در ارتباط باشند و از آنها مشاوره بگیرند. همچنین همکاری با وکلا و موسسات حقوقی مجرب در این زمینه می تواند به تصحیح روند کمک کند. به عبارتی همکاری با وکلای مجرب موجب تسریع و سهولت در انجام امور شود و شامل منافع دو سویه برای متقاضی و وکلا می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برجسته در امور مهاجرت است که توانسته سابقه درخشانی برای خود و همچنین رضایت و سهولت در مهاجرت را برای متقاضیان به ارمغان آورد. شایان ذکر است این موسسه دارای کادری مجرب و آموزش دیده می باشد. متقاضیان می توانند تمامی امور مهاجرتی خود را به کادر مجرب موسسه سفیران سروش سعادت واگذار کرده و با خیال راحت امور مهاجرت خود را پیش ببرند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *