مهاجرت به کشور فرانسه

درخواست پناهندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به کشور ها در سال 2019 پناهندگی می باشد، این روش غیر قانونی بوده و خطرات و مشکلات زیادی بر سر متقاضیان وجود دارد. درخواست پناهندگی در فرانسه روش غیر قانونی مهاجرت به این کشور می باشد که در سال های اخیر متقاضیان زیادی این روش را برای مهاجرت به فرانسه انتخاب می کنند. موسسه سفیران سروش سعادت هیچگونه فعالیتی در زمینه درخواست پناهندگی در فرانسه انجام نمی دهد، و این مقاله فقط جهت آگاهی متقاضیان که این روش را برای مهاجرت انتخاب می کنند نوشته شده است.

پناهندگی

به طور کلی می توان گفت اگر فردی در کشورش توسط شهروندان یا دولت مورد تهدید یا آزار قرار گیرد می تواند در خواست پناهندگی خود را ارائه دهد.در کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می باشند، معمولا در هر کشور قوانین و مقررات خاصی برای پناهندگی وضع شده است. درخواست پناهندگی در فرانسه با شرایط سخت و دشواری همراه می باشد. این شرایط و قوانین سخت گیرانه مورد انتقاد های بسیاری قرار گرفته ولی دولت این کشور این قوانین را تغییر نداده است.اگر فردی در این کشور درخواست پناهندگی ارائه دهد باید از وکلا، انجمن ها و یا سازمان هایی که در زمینه پناهندگی فعالیت دارند درخواست کمک کند.

روند بررسی درخواست پرونده

در بدو ورود فرد باید به استانداری ها مراجعه نماید و از فرد اثر انگشت دریافت می شود، دریافت اثر انگشت بخش بسیار مهمی می باشد و  با ثبت شدن اثر انگشت و مشخصات فرد تاییدیه درخواست پناهندگی متقاضی صادر می شود. نیازی نیست فرد فرم را به سازمان پست نماید و می تواند به صورت حضوری فرم را ارائه دهد.

متقاضیان در ماه های ابتدایی ورود به این کشور اجازه کار در این کشور را ندارند، پس از گذشت نه ماه فرد می تواند در شغلی مشغول به کار شود.متقاضیان زمانی می توانند مشغول به کار شوند که پرونده درخواستشان در حال بررسی باشد. بعد از ارائه درخواست فرد باید در زمان تعیین شده برای انجام مصاحبه در سازمان مذکور حاضر شود و به سوالات در خصوص مهاجرت پاسخ دهد. زمان در نظر گرفته شده برای مصاحبه بین 5 تا 10 دقیقه می باشد.

حقوق پناهندگان

به طور کلی می توان گفت حقوق پناهندگان بر اساس 2 پیمان نامه بین المللی، که پیمان نامه ژنو و پیمان نامه اروپایی حقوق بشر می باشد تعیین می شود. در کشور فرانسه قوانین ورود، اقامت پناهندگان، روند بررسی درخواست و حقوق در نظر گرفته شده برای افرادی که درخواستشان قبول شده است بر اساس دو پیمان ذکر شده تعیین می گردد. دولت از افرادی که درخواست پناهندگی شان قبول شده باشد به دو صورت حمایت می کند.

  • حمایت های جانبی: ارائه کارت اقامت یکساله و صدور گواهی اجازه کار برای متقاضی و اگر وضعیت فرد در کشورش تغییری نکرده باشد می تواند اقامت خود را تمدید نماید.
  • قوانین پناهندگی: اعطا کارت اقامت به مدت ده سال و صدور گواهی اجازه کار برای متقاضی، زمانی که اعتبار کارت اقامت فرد تمام شود اعتبار کارت به صورت خودکار تمدید می شود.

ارائه درخواست پناهندگی در کشور فرانسه

هنگامی که فرد درخواست پناهندگی در فرانسهرا ارائه می دهد باید چند نکته را رعایت نماید. این نکات به شرح زیر می باشد:

  • متقاضی باید فتوکپی از تمامی مدارکی که به مقامات ارائه می دهند تهیه کنند؛
  • متقاضی باید اصل مدارکی مثل پاسپورت و کارت شناسایی را به اداره مهاجرت کشور فرانسه ارائه دهد ولی سایر مدارک باید به صورت فتوکپی به این اداره ارائه شود؛
  • متقاضی باید تمامی مکاتبات خود را با پست دو قبضه ارسال نماید. فرد باید قبض آبی که تاییدیه ارسال نامه می باشد، و قبض صورتی که تاییدیه دریافت نامه می باشد را به خوبی نزد خود نگه دارد.

آدرس پستی

برای ارائه درخواست پناهندگی در فرانسه متقاضی باید آدرس پستی برای خود تهیه نماید. اگر فرد نتواند آدرس پستی تهیه نماید می تواند از یک فرد حقیقی گواهی مسکن دریافت نماید. همچنین متقاضی می تواند از انجمنی بخواهد که از آدرسشان به منظور ارائه درخواست پناهندگی استفاده نماید، انجمن ها اجازه صدور گواهی مسکن را دارند که این گواهی از طریف اداره پلیس رسمی و قانونی می باشد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با پناهندگی در این کشور می توانید مقاله  پناهندگی در فرانسه  را مطالعه نمایید.

اجازه کار در فرانسه

متقاضی می تواند در دو صورت در مدت رسیدگی به پرونده اش در کشور فرانسه مشغول به کار شود: اگر از زمان ارسال درخواست فرد به OFPRA یک سال گذشته باشد و فرد هنوز جوابی دریافت نکرده باشد می تواند در این کشور مشغول به کار شود. اگر درخواست پناهندگی متقاضی رد شده باشد و فرد درخواست تجدید نظر به دادگاه ملی رسیدگی به وضعیت پناهجویان ارسال کرده باشد. متقاضیان توجه داشته باشند که یافتن کار در هر دو صورت بسیار مشکل می باشد. موسسه سفیران سروش سعادت به هیچ وجه مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور را توصیه نمیکند.

کمک های مالی و محل سکونت برای پناهجویان

متقاضی باید با مراجعه به اداره پلیس گواهی را امضا کند، این گواهی نشان دهنده موافقیت با اجاره مسکن در این کشور می باشد. اگر هنوز مکانی برای سکونت فرد مشخص نشده باشد و یا اینکه فرد قصد سکونت در خانه هایی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده را دارد می تواند از کمک ها موقتی که دولت کشور فرانسه بهره مند شود. مبلغی که دولت برای اجاره ماهانه مسکن در این کشور در نظر گرفته است مبلغ 340 یورو می باشد.

اگر متقاضی در مراکز در نظر گرفته شده برای پناهندگان اقامت داشته باشد ماهانه مبلغ صد یورو دریافت می نماید.اگر فردی پیشنهاد پلیس را برای سکونت در یکی از این مراکز و یا دریافت کارت سبز رد کند، کمک مالی به فرد ارائه نمی شود. همچنین اگر فردی از این اقامتگاه ها اخراج شود و یا این محل ها را ترک نماید کمک های مالی به فرد تعلق نمی گیرد. اگر فرد با خانواده اش به این کشور مهاجرت کند می تواند بعد از ورود با CAFDA تماس بگیرد تا محل های برای سکونت به آن ها اعطا شود.

معایب پناهندگی در کشور فرانسه

در روز مصاحبه با مقامات فرد باید بتواند اثبات کند که دیگر نمی تواند به کشور خود بازگردد، برای اثبات این ادعا فرد مسیر پیچیده ای را در پیش دارد. در این راه ممکن است افراد سود جو در مسیر متقاضیان قرار گیرند و بخواهند با دریافت مبلغ ارزان تری آن ها را از طریق غیر قانونی وارد این کشور کنند، که ممکن است در این مسیر برای فرد مشکلات مالی و جانی پیش آید.

افرادی که از طریق راه های دریایی به این کشور مهاجرت می کنند در نظر داشته باشند که هر ساله بسیاری از قایق ها در این مسیر غرق می شوند. پیشنهاد می شود برای مهاجرت به کشور فرانسه راه های قانونی را انتخاب کنید، و برای انتخاب بهترین راه می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته، مشاوران و کارشناسان ما با توجه به شرایط و علاقه شما بهترین روش را برای مهاجرت در اختیار شما قرار می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *