مهاجرت به کشور یونان

درباره یونان

شرایط اقتصادی یونان

با کسب اطلاعات دقیق و کامل درباره یونان می توانید آمادگی بیشتری برای سفر و یا مهاجرت به این کشور اروپایی زیبا داشته باشید. در این مقاله کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بسیار مفیدی درباره یونان در اختیار شما عزیزان گذاشته اند. یونان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که به دلیل داشتن جاذبه های توریستی بی شمار و هزینه های زندگی مقرون به صرفه، هم به عنوان مقصد عالی توریستی و گردشگری و هم به عنوان مقصدی مناسب برای زندگی به شمار می رود. در ادامه با کسب اطلاعات بیشتر درباره یونان، با این کشور زیبا بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی کشور یونان

یونان که رسما به عنوان جمهوری یونان شناخته می شود، کشوری است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. جمعیت آن از سال 2018 تقریبا 10.7 میلیون نفر بوده است. آتن، پایتخت این کشور، بزرگترین شهر یونان بعد از سالونیک است. واقع در نوک جنوبی شبه جزیره بالکان، یونان در چهارراه اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. یونان با آلبانی در شمال غربی، مقدونیه شمالی و بلغارستان در شمال و ترکیه در شمال شرقی مرز زمینی را به اشتراک می گذارد. همچنین دریای اژه در شرق سرزمین اصل یونان، دریای یونان در غرب، دریای کرت و دریای مدیترانه در جنوب یونان قرار دارند. 80% یونان از کوهستان تشکیل شده است و کوه المپ بلندترین کوه این کشور با ارتفاع 2.971 متر (9.570 فوت) است. لازم به ذکر است که یونان از 9 منطقه جغرافیایی سنتی تشکیل شده است.

این 9 منطقه عباتند از:

  • مقدونیه
  • یونان مرکزی
  • پلوپونز
  • تسالی
  • اپیروس
  • جزایر اژه (از جمله دودکانساو سیکلادها)
  • تراکیه غربی
  • کرت
  • جزایر ایونی

یونان مهد تمدن غربی به حساب می آید و زادگاه دموکراسی، فلسفه غربی، ادبیات غربی، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، اصول مهم علمی و ریاضی، نمایشی غرب و بازی های المپیک است. از قرن هشتم قبل از میلاد مسیح، یونانیان در شهرهای مختلف معروف به پولیس مستقل شدند که کل منطقه مدیترانه و دریای سیاه را در بر می گرفت. یونان در قرن دوم قبل از میلاد به عنوان روم شناخته شد و به بخشی جدایی ناپذیر از امپراتوری روم و جانشین آن، امپراتوری بیزانس تبدیل شد که زبان و فرهنگ یونانی را پذیرفت.

قوانین و درباره یونان

درباره شهرهای یونان

اگر قصد اقامت در یونان را دارید، حتما باید با شهرهای این کشور آشنا باشید. دو سوم مردم یونان در مناطق شهری زندگی می کنند. بزرگترین مراکز و تأثیرگذارترین مناطق شهری یونان، مراکز آتن و سالونیک با جمعیت شهری به ترتیب تقریبا 4 میلیون و 1 میلیون نفر جمعیت هستند. سومین شهر بزرگ یونان پاتراس نام دارد که دارای 314.567 نفر جمعیت است.

در جدول زیر به طور دقیقتر به جمعیت شهرهای مختلف یونان اشاره شده است:

رتبه شهر سرشماری 1991 سرشماری 2001 سرشماری 2011 منطقه
1 آتن 772.072 745.514 665.078 آتیکا
2 سالونیک 383.963 363.987 315.198 مقدونیه مرکزی
3 پاتراس 152.570 160.400 167.532 یونان غربی
4 پیرئاس 182.671 175.678 163.688 آتیکا
5 لاریسا 112.777 124.645 144.231 تسالی
6 هراکلیون 115.270 130.923 140.234 کرت
7 پریستری 137.288 137.843 139.981 آتیکا

لازم به ذکر است که مهاجرت به یونان از کشورهای خارجی موجب افزایش جمعیت این کشور بخصوص در بخش های بزرگ شهری می شود و جمعیت شهرهای این کشور همواره در حال افزایش است. با ما همراه باشید تا درباره یونان و شرایط اقتصادی این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شرایط اقتصادی یونان

در این بخش از مقاله درباره یونان قصد داریم به شرایط اقتصادی این کشور اشاره کنیم. اگرچه اقتصاد یونان در دهه های اخیر به دلیل توسعه صنعتی و گردشگری بهبود یافته است، اما این کشور از یک بحران بزرگ و شدید اقتصادی خارج می شود. علاوه بر گردشگری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان توسط سرمایه گذاران خارجی نیز باعث بهتر شدن شرایط اقتصادی این کشور شده است. واحد پول در یونان از ژانویه سال 2002 یورو است که جایگزین دراچما شد. آماده سازی برای بازی های المپیک 2004 انگیزه ای به اقتصاد یونان داد. در سال های گذشته، این کشور با بحران بدهی شدیدی روبرو بوده و چالش های بسیاری از جمله نرخ پایین توسعه و بیکاری بالا (25% در دسامبر 2012) با آن روبرو بوده است. اقتصاد یونان رتبه 15 در بین بزرگترین اقتصادهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا (27 عضو) را به خود اختصاص داده است.

به یک کشور توسعه یافته، اقتصاد یونان مبتنی بر بخش ها زیر می باشد:

اقتصاد یونان

گردشگری یکی از عناصر اصلی فعالیت اقتصادی در کشور و یکی از مهمترین بخش های اقتصادی یونان بوده و در سال 2018 تقریبا 20.6% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل داده است. یونان با استقبال بیش از 28 میلیون بازدید کننده در سال 2016، 26.5 میلیون توریست در سال 2015، 19.5 میلیون توریست در سال 2009 و 17.5 میلیون توریست در سال 2007 به یکی از پر بازدیدترین کشورها در اروپا در سالهای اخیر تبدیل شده است. اکثر بازدید کنندگان یونان در سال 2007 از قاره اروپا (12.7 میلیون نفر) بودند، در حالی که بیشترین بازدید کنندگان از یک ملیت خاص، بازدیدکنندگان از انگلستان با 2.6 میلیون نفر جمعیت بودند. البته شایان ذکر است که تعداد بازدیدکنندگان آلمانی در کشور یونان به بیش از 2.3 میلیون نفر رسید.

فرهنگ و درباره یونان

یونان یک کشور با علایق و فرهنگ های متنوع است و تحت تأثیر موقعیت آن، در محل اتصال شرق و غرب و مشاغل فراوان مردم یونان در طول تاریخ قرار دارد. به طور کلی، مردم یونان به فرهنگ خود بسیار افتخار می کنند و با اشتیاق شدید از کشور خود صحبت می کنند، احساس می کنند این فرهنگ در یونان تعریفی از تعلق ملی و قومی آنها است. سنت ها ،مذهب، موسیقی، زبان، غذا و سایر موارد ترکیبات اصلی فرهنگ در یونان و جزایر یونان هستند و پایه و اساس کسانی را که مایل به بازدید و درک کشور امروز هستند، تشکیل می دهد. یونان کشوری با تاریخ بسیار غنی از دوران برنز، تا دوره کلاسیک، دوره روم، دوره عثمانی و موارد دیگر است. زبان یکی از مهمترین عناصر فرهنگ یونان است.

زبان یونانی مدرن از نوادگان زبان یونان باستان است. اولین زبان یونانی مکتوب شده بر روی لوحهای گل پخته شده، در بقایای کاخ Knossos جزیره کرت یافت شد. دین نیز نقش مهمی در درک فرهنگ یونان دارد. 98% یونانیان پیرو مسیحی ارتدکس هستند. بقیه جمعیت این کشور را مسلمان، پیروان کاتولیک رومی و یهودی ها تشکیل می دهند. یونان و روسیه تنها کشورهایی هستند که چنین تعداد قابل توجهی از مسیحیان ارتدکس را در اختیار دارند. کلیسای ارتدکس بعد از کلیساهای رومی و پروتستان ها سومین شاخه بزرگ مسیحیت را تشکیل می دهد. هموطنان عزیز می توانید برای مطلع شدن از بهترین کشورهای دنیا جهت ادامه تحصیل، کار و زندگی و همچنین آشنا شدن با روش های مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *