مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » دانشگاه Innsbruck  اتریش

دانشگاه Innsbruck  اتریشدانشگاه Innsbruck  اتریش یکی از دانشگاه های دولتی در در اتریش است که در سال 1669 تأسیس گردیده است. اینسبروگ یک دانشگاه تحقیقاتی در غرب اتریش بشمار می­رود که هم اکنون به یکی از مراکز پیشرو تحقیقاتی در منطقه تبدیل شده است. دانشگاه اینسبروگ برنامه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می­نماید. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اتریش پس از دانشگاه وین و گراتس در این کشور بشمار می­رود. این دانشگاه رشته ها و شاخه های متعددی را به دانشجویان ارائه نموده و در رشته فیزیک به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است. دانشگاه اینسبروگ در ابتدا بعنوان دبیرستان یسو عیو فعالیت می­نمود، اما در سال 1836 ساختمان این دبیرستان توسط امپراطوری اتریش بازسازی گردید و بعنوان دانشگاهی تحقیقاتی آغاز به فعالیت نمود.

دانشگاهInnsbruck  اتریش دارای چندین دانشکده می­باشد که دانشکده حقوق- دانشکده پزشکی و دانشکده الهیات را می­توان اشاره نمود. تحصیل در دانشگاه های اتریش مقرون به صرفه است و اکثر دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند با راهنمایی های مفید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند. دانشگاه اینسبروگ میزبان دانشجویان بسیار زیادی است و هم اکنون 28000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می­باشند. این دانشگاه در زمینه های تحقیقاتی نقشی بسیار موثر را در اروپا ایفا نموده اند. انتشار 4000نشریه تحقیقاتی در سال 2016 از سوی این دانشگاه یکی از مهمترین دستاوردهای این دانشگاه محسوب می­گردد.

دانشگاهInnsbruck  اتریش

دانشکده های دانشگاهInnsbruck  اتریش

دانشگاه اینسبروگ دارای 16 دانشکده می­باشد که هر یک از این دانشکده های رشته های متعددی را به دانشجویان ارائه می­نمایند. دانشکده های دانشگاهInnsbruck  اتریش به قرار زیر می­باشند:

 • دانشکده معماری
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده زمین و علوم جوی
 • دانشکده اقتصاد و آمار
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده مهندسی تاریخ
 • دانشکده زبان- ادبیات و فرهنگ
 • دانشکده قانون علوم زندگی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکدهداروسازی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده آموزش معلم

شرایط دانشگاهInnsbruck  اتریش

همانطور که در بخش قبل بیان نمودیم دانشگاه اینسبروگ متشکل از 16 دانشکده است و محدوه های پژوهشی در این دانشگاه فضای آلپ- انسان- محیط زیست- برخوردهای فرهنگی- محاسبات علمی و علوم زیستی و ملکولی می­باشد. برنامه های تحقیقاتی این دانشکده نیز بسیار متنوع است، بگونه ای که برخی از این برنامه ها با مشارکت دیگر دانشکده ها با هدف ارتقا شبکه و افزایش همکاری ها میان دانشمندان در رشته های مختلف صورت می­گیرد. رتبه بندی های بین المللی که هر ساله از طریق شرکت های مختلف انجام می­گیرد نشان دهنده اینست که دانشگاهInnsbruck  اتریش یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی در اتریش و جهان است. این دانشگاه ه در طول سالهای متفاوت موفق به اخذ جوایز بسیاری در زمینه های تحقیقاتی شده است. همچنین بسیاری از اکتشافات علمی در محیط های تحقیقاتی این دانشگاه بوقوع پیوسته است.

آموزش در دانشگاهInnsbruck

تدریس در دانشگاه اینسبروگ به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می­گردد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبن انگلیسی را در این دانشگاه دارند، باید دارای مدارک زبان و مهارت لازم در این زمینه باشند. این دانشگاه تمامی مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­نماید. تحصیل در دانشگاه های اتریش یکی از راههای مهاجرت به اتریش بشمار می­رود و دانشجویان از این طریق نیز می­توانند اقامت این کشور را اخذ بنمایند.

رنکینگ دانشگاهInnsbruck  اتریش

دانشگاه اینسبروک یکی از دانشگاه های معتبر در اتریش است. طبق رتبه بندیARWU  این دانشگاه در میان هزار دانشگاه برتر در جهان قرار دارد و رتبه 201 را در میان بهترین دانشگاه های جهان بخود اختصاص داده است. بسیاری از دانشمندان معروف در جهان که جوایز بسیاری را خذ نموده اند، تحصیلاتشان را در دانشگاه اینسبروک به پایان رسانیده اند. همچنین در رتبه بندی QS که هدف بیشترین میزان محبوبیت و عملکرد دانشگاه ها در جهان را اندازه گیری می­نماید، دانشگاه اینسبروک رتبه 279 را در سال 2019 از آن خود نمود.

امکانات دانشگاهInnsbruck

دانشگاه اینسبروک امکاناتی همچون خوابگاه- مرکز بهداشتی درمانی- کتابخانه و سایت های کامپیوتری را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشجویان جهت استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه هایی هستند. معمولاً اتاق هایی که دارای یک تخت می­باشد، گرانتر از خوابگاه هایی است که دارای دو یا سه تخت با سرویس ها حمام و توالت مشترک هستند. دانشجویان برای دریافت خوابگاه های دانشگاه اینسبروک باید در سایت این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته امکان استفاده از آپارتمان های خصوصی در این شهر نیز وجود دارد که طبیعتاً هزینه اجازه این آپارتمان های گرانتر از خوابگاه های دانشجویی است که دانشگاهInnsbruck  اتریش در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

تمامی دانشکده های دانشگاه اینسبروگ مجهز به آزمایشگاه های کامپیوتری هستند و دانشجویانی که پذیرش و ثبت نام شان در این دانشگاه قطعی شده است، اجازه استفاده از رایانه های این آزمایشگاه ها را خواهند داشت. ناگفته نماند این دانشگاه مراکز ورزشی نیز برای دانشجویان ایجاد نموده است و دانشجویان می­توانند در60 رشته مختلف از این مراکز بهره­مند گردند. دانشجویان برای شرکت نمودن در هر دوره ورزشی موظف به ثبت نام می­باشند و هزینه هر دوره ورزشی در این دانشگاه برابر با 11-12 یورو می­باشد. اما بطور کلی می­توان گفت هزینه تحصیل در اتریش در مقایسه با دیگر کشورها از جمله انگلستان و آمریکا و کانادا بسیار مناسب تر است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در نظر گرفتن تمامی شرایط دانشجویان بهترین دانشگاه های جهان را به دانشجویان عزیز پیشنهاد می­نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *