مهاجرت تحصیلی اتریش

دانشگاه Innsbruck اتریش

دانشگاه Innsbruck اتریش

دانشگاه Innsbruck اتریش یکی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش محسوب می گردد. ایسنبورگ در غرب اتریش در سال 1669 تأسیس شده است. که هم اکنون به یکی از مراکز پیشرو تحقیقاتی در منطقه تبدیل شده است. دانشگاه اینسبروگ برنامه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می ­نماید. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اتریش پس از دانشگاه وین و گراتس در این کشور بشمار می­ رود. این دانشگاه رشته ها و شاخه های متعددی را به دانشجویان ارائه نموده و در رشته فیزیک به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است. دانشگاه اینسبروگ در ابتدا بعنوان دبیرستان یسو عیو فعالیت می­ نمود. اما در سال 1836 ساختمان این دبیرستان توسط امپراطوری اتریش بازسازی گردید. به عنوان دانشگاهی تحقیقاتی آغاز به فعالیت نمود.

دانشگاه Innsbruck اتریش دارای چندین دانشکده می ­باشد که دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده الهیات را می­توان اشاره نمود. تحصیل در دانشگاه های اتریش مقرون به صرفه است. اکثر دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند با راهنمایی های مفید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند. دانشگاه اینسبروگ میزبان دانشجویان بسیار زیادی است. هم اکنون 28000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می­ باشند. این دانشگاه در زمینه های تحقیقاتی نقشی بسیار موثر را در اروپا ایفا نموده اند. انتشار 4000 نشریه تحقیقاتی در سال 2016 از سوی این دانشگاه یکی از مهمترین دستاوردهای این دانشگاه محسوب می­گردد.

دانشکده های دانشگاه Innsbruck اتریش

دانشگاه اینسبروگ دارای 16 دانشکده می­ باشد. هر یک از این دانشکده های رشته های متعددی را به دانشجویان ارائه می نمایند. دانشکده های دانشگاه Innsbruck اتریش به قرار زیر می باشند:

 • دانشکده معماری
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده زمین و علوم جوی
 • دانشکده اقتصاد و آمار
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده مهندسی تاریخ
 • دانشکده زبان، ادبیات و فرهنگ
 • دانشکده قانون علوم زندگی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکدهداروسازی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده آموزش معلم

شرایط دانشگاه Innsbruck اتریش

همانطور که در بخش قبل بیان نمودیم دانشگاه اینسبروگ متشکل از 16 دانشکده است. محدوه های پژوهشی در این دانشگاه فضای آلپ، انسان، محیط زیست، برخوردهای فرهنگی، محاسبات علمی و علوم زیستی و مولکولی می­ باشد. برنامه های تحقیقاتی این دانشکده نیز بسیار متنوع است. بگونه ای که برخی از این برنامه ها با مشارکت دیگر دانشکده ها با هدف ارتقا شبکه و افزایش همکاری ها میان دانشمندان در رشته های مختلف صورت می­ گیرد. رتبه بندی های بین المللی که هر ساله از طریق شرکت های مختلف انجام می­ گیرد. جهت تحصیل در این کشور ابتدا می باید از هزینه های مربوط به زندگی در این کشور اطلاع یابید.

در نمودار زیر هزینه های اصلی مربوط به زندگی در این کشور اروپایی بدین شرح می باشد:

هزینه های اصلی زندگی در اتریش

نشان دهنده اینست که دانشگاه Innsbruck اتریش یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی در اتریش و جهان است. این دانشگاه در طول سال های متفاوت موفق به اخذ جوایز بسیاری در زمینه های تحقیقاتی شده است. همچنین بسیاری از اکتشافات علمی در محیط های تحقیقاتی این دانشگاه بوقوع پیوسته است.

آموزش و رنکینگ در Innsbruck اتریش

تدریس در دانشگاه اینسبروگ به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می ­گردد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در این دانشگاه دارند. از این رو باید دارای مدارک زبان و مهارت لازم در این زمینه باشند. این دانشگاه تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می ­نماید. تحصیل در دانشگاه های اتریش یکی از راه های مهاجرت به اتریش بشمار می­ رود. دانشجویان از این طریق نیز می­ توانند اقامت این کشور را اخذ بنمایند.

دانشگاه اینسبروک یکی از دانشگاه های معتبر در اتریش است. طبق رتبه بندی ARWU این دانشگاه در میان 1000 دانشگاه برتر در جهان قرار دارد. رتبه 201 را در میان بهترین دانشگاه های جهان بخود اختصاص داده است. بسیاری از دانشمندان معروف در جهان که جوایز بسیاری را خذ نموده اند، تحصیلات خود را در دانشگاه اینسبروک به پایان رسانیده اند. همچنین در رتبه بندی QS که هدف بیشترین میزان محبوبیت و عملکرد دانشگاه ها در جهان را اندازه گیری می­ نماید. دانشگاه اینسبروک رتبه 279 را در سال 2019 از آن خود نمود.

امکانات دانشگاه اینسبروک اتریش

امکانات دانشگاه اینسبروک اتریش

دانشگاه اینسبروک امکاناتی همچون خوابگاه، مرکز بهداشتی درمانی، کتابخانه و سایت های کامپیوتری را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشجویان جهت استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه هایی هستند. معمولاً اتاق هایی که دارای یک تخت می­ باشد، گرانتر از خوابگاه هایی است که دارای 2 یا 3 تخت با سرویس ها حمام و توالت مشترک هستند. دانشجویان برای دریافت خوابگاه های دانشگاه اینسبروک باید در سایت این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته امکان استفاده از آپارتمان های خصوصی در این شهر نیز وجود دارد که طبیعتاً هزینه اجازه این آپارتمان های گرانتر از خوابگاه های دانشجویی است که دانشگاه اینسبروک در اختیار دانشجویان قرار می­ دهد. ویزای تحصیلی اتریش را از طریق لینک زیر مطالعه بفرمایید.

تمامی دانشکده های دانشگاه اینسبروگ مجهز به آزمایشگاه های کامپیوتری هستند. دانشجویانی که پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه قطعی شده است. اجازه استفاده از رایانه های این آزمایشگاه ها را خواهند داشت. ناگفته نماند این دانشگاه مراکز ورزشی نیز برای دانشجویان ایجاد نموده است. دانشجویان می ­توانند در 60 رشته مختلف از این مراکز بهره­ مند گردند. دانشجویان برای شرکت نمودن در هر دوره آموزشی موظف به ثبت نام می ­باشند. هزینه هر دوره آموزشی در این دانشگاه برابر با 11€ الی 12€ (یورو) می ­باشد. اما بطور کلی می­ توان گفت هزینه تحصیل در اتریش در مقایسه با دیگر کشورها از جمله انگلستان و آمریکا و کانادا بسیار مناسب تر است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در نظر گرفتن تمامی شرایط دانشجویان بهترین دانشگاه های جهان را به دانشجویان پیشنهاد می ­نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *