مهاجرت تحصیلی فرانسه

دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

دانشگاه Grenble-Alpes کشور فرانسه

دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه یک دانشگاه تحقیقاتی در فرانسه است که در سال 1339 در شهر گرنوبل فرانسه موقعیت دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های فرانسه است که در حال حاضر 45000 دانشجو و 3000 محقق در حال تحصیل و تحقیق در این دانشگاه هستند. بیشترین تحقیقات دانشگاه گرنوبل بر پایه علوم طبیعی و مهندسی- اقتصاد و زبان شناسی می­باشد. اما بیشترین شهرت دانشگاه گرنوبل در حوزه علوم سیاسی و انسانی می­باشد. یکی از افتخارات این دانشگاه مشارکت و همکاری های بین المللی با مراکز تحقیقاتی در دیگر کشورها می­باشد. این دانشگاه از دانشجویان و اساتید بین المللی استقبال می­نماید. از همین رو دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان این دانشگاه را جهت ادامه تحصیل انتخاب می­نمایند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاشند تا گزینه های مناسب تحصیلی را به دانشجویان معرفی نمایند.

تدریس در دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و دانشجویان می­توانند تمامی مقاطع تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری را در این دانشگاه بگذرانند. همچنین شهر گرنوبل در نزدیکی رشته کوههای آلپ واقع گردیده و این شهر دارای آب و هوایی بسیار خنک و مطبوع می­باشد. این شهر امکانات بسیار مناسبی را برای دوستداران ورزش ایجاد نموده است و اکثر دانشجویان در کنار تحصیلاتشان می­توانند به ورزشهای مورد علاقه خود در این شهر بپردازند.

دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

تحصیل در دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

دانشگاه گرنوبل فرانسه از ادغام سه دانشگاه جوزف فوریه-پیرماندز و دانشگاه استنال بوجود آمده است. این دانشگاه بطور فعالانه در پروژه های تحقیقاتی شرکت نموده و آزمایشگاه های خود را جهت همکاری دانشجویان و اساتید برای انجام تحقیقات به اشتراک می­گذارد. در حال حاضر دانشگاه دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه یکی از بزرگترین و پشروترین دانشگاه های تحقیقاتی در فرانسه می­باشد.

وسعت این دانشگاه بگونه ای است که 175 هکتار از سن مارتین و 250 هکتار از شهر گرنوبل را در بر گرفته است. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می­توان به ژاکلین کندی رئیس جمهور کره جنوبی و ریچارد فون رئیس جمهور سابق آلمان را نام برد. همچنین دانشگاه گرنوبل متعهد به قوانین توسعه پایدار و حمایت از حقوق برابر زنان در مقابل مردان می­باشد و محیطی برا ترویج حقوق زنان در دانشگاه ایجاد نموده است.

آموزش در دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه علاقمند به بین المللی شدن داشته و از همین رو سعی در جذب دانشجویان و اساتید بین المللی دارد. همچنین این دانشگاه جهت جذب دانشجویان خارجی اکثر برنامه های درسی در مقاطع مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می­نماید. برنامه های کسب و کار- مدیریت- قانون- برنامه های علوم زمین و محیط زیست-برنامه های مهندسی- برنامه های جغرافیا-برنامه ریزی شهری و منطقه ای-برنامه های علوم بهداشتی- علوم زیستی و شیمی- برنامه های ریاضی و علوم کامپیوتر- برنامه های فیزیک و علوم مواد از جمله رشته هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه داده می­شود.

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه گرنوبل در مقطع کارشناسی را دارند، می­باید بمدت 3 سال در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در این مقطع برخی از دورس به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان فرانسوی ارائه داده می­شود و در نهایت به دانشجویان این دوره مدرک کارشناسی ارائه خواهد شد.

مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه بمدت 2 سال طول خواهد کشید. دانشجویان بسته به شرایط و نیازهای آموزشی خود ممکن است در هر سال تحصیلی مجبور به ثبت نام های جداگانه باشند. بدین معنا که سال اول تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد را (M1) و سال دوم تحصیلی در این مقطع به (M2)  معروف است. ناگفته نماند این شرایط ثبت نام به نوع آموزش و رشته تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. هزینه های تحصیل در این مقطع نیز بسته به رشته تحصیلی دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. البته شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

مطالعه زبان انگلیسی

همانطور که بیان نمودیم برنامه های درسی در رشته های مختلف بصورت ترکیبی از زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می­گردد. البته ممکن است در برخی از رشته ها تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه گردد. تمامی برنامه های آموزشی در این دانشگاه دانشجویان را به سمت شغلی که قرار است انتخاب نمایند، هدایت می­کند. لازم به ذکر است دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از مهارت هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی برخوردار باشند. زیرا اکثر برنامه ها در این مقطع بصورت ترکیبی به دانشجویان ارائه می­گردد.

رنکینگ و امکانات دانشگاه Grenble-Alpes فرانسه

دانشگاه گرنوبل یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانسه بحساب می­آید. این دانشگاه در سه سال پیاپی از سال 2017 تا 2019 توانسته است رتبه 301 را در میان دانشگاه های جهان بخود اختصاص دهد. همچنین این دانشگاه امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم آورده است. امکاناتی همچون خوابگاه ها – مراکز درمانی و بهداشتی- آزمایشگاه های کامپیوتر و کتابخانه این دانشگاه از جمله مهمترین امکاناتی هستند که در دسترس دانشجویان قرار دارد. دانشجویان در کتابخانه دانشگاه گرنوبل می­توانند از کتابهای الکترونیکی و یا نسخه های چاپی آنها بهره­مند گردند. همچنین تمام محوطه این دانشگاه به شبکه های wifi مجهز می­باشد و دانشجویان در سرتاسر دانشگاه می­توانند به شبکه های اینترنت دسترسی داشته باشند. عزیزانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، می­توانند جهت آشنایی و شرایط پذیرش در دیگر دانشگاه های این کشور با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های مفید آنان بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *