مهاجرت تحصیلی بلاروس

دانشگاه پزشکی مینسک بلاروس

دانشگاه پزشکی مینسک

دانشگاه پزشکی مینسک در بلاروس در بلاروس هر ساله میزبان جمعیت قابل توجهی از ایرانیان بوده است چرا که هزینه های تحصیل در این دانشگاه متناسب است. این دانشگاه در سال 1921 برای اولین بار دانشگاه دولتی در بلاروس بنیان شد. بعد از 4 سال اولین متخصصان و پزشکان در این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. دانشگاه علوم پزشکی در سال 1950 بنیان گذار شد. دانشگاه دندانپزشکی در سال 1960 تاسیس شد. دانشگاه پزشکی و بهداشت در سال 1964 تاسیس شد.

دانشگاه پزشکی برای دانشجویان خارجی در سال 1987 تاسیس شد. دانشگاه پزشکی دولتی که به دانشگاه ممتاز بلاروس معروف شد در سال 1995 بنا شد. در حال حاضر این دانشگاه بیشتر از 900 استاد دانشگاه به کار مشغول هستند. بیشتر از 4000 دانشجو در 6 دانشگاه به تحصیل در رشته علوم پزشکی در حال ادامه تحصیل هستند. دوره های کارآموزی زیر نظر 600 متخصص در سراسر کشور بلاروس در حال کار کردن هستند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی شما در این باب است.

دانشگاه های بلاروس

دانشگاه بلاروس حدودا دارای 38 بورد تخصصی می باشد. 85 دانشجو بابت دفاع از مطالب علمی خود برای اخذ مدرک دکترا آماده می شوند. اندازه پذیرش در این دانشگاه در هر یک سال به 30 دانشجوی بلاروسی و به 30 دانشجوی خارجی پذیرش داده می شود. دانشگاه پزشکی بلاروس به منظور سازمان دهی در رشته دندانپزشکی و رشته جراحی فک و صورت خدماتی ارائه می دهد. سازمان و موسسات بین المللی مثل سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی محیط زیست، موسسه بین المللی پزشکی، داورسازی پزشکی، کشور اروپایی بین المللی بهداشت آمریکا و غیره با پزشکان بلاروس قرارداد همکاری منعقد کرده اند.

معرفی دانشگاه پزشکی مینسک در بلاروس

اکنون مدیریت دانشگاه مینسک را پرفسور پاول ایوانوویج بسپالچوک به عهده گرفته است که نزدیک 5000 نفر دانشجو در این دانشگاه در حال ادامه تحصیل هستند. این دانشگاه تا به حال 400 دانشجوی ایرانی داشته است که فارغ التحصیل شدند و به کسب و کار مشغول هستند. در بلاروس 18 انستیتوی علمی تحقیقاتی پزشکی وجود دارد که بیشتر از 10 بیمارستان کلینیکی در این شهر وجود دارد. دانشگاه مینسک بلاروس در حال حاضر 1700 استاد دانشگاه و 700 نفر این استادان دارای مدرک دکترای علوم می باشند. رابطه حرفه ای با دانشگاه های کشور آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ژاپن و استرالیا و غیره دارد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در بلاروس ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

معرفی دانشگاه پزشکی مینسک در بلاروس

مقطع پادفکت دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

در این دوره به زبان انگلیسی دروس آموزش می شوند. دوره پیش دانشگاهی در دوره پزشکی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. دانشجویان باید درس های زیست شناسی، شیمی، فیزیک، زبان روسی را بگذارند و سپس به تحصیل خود ادامه دهند. متقاضیان دانشگاه مینسک بلاروس بدون آزمون ورودی وارد دوره پزشکی و دندانپزشکی می شوند. چنانچه تمایل به اخذ اقامت بلاروس را دارید می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

طول دوره های تحصیلی پزشکی در این کشور بدین صورت است:

مقطع تحصیلی طول دوره
پزشکی عمومی 6
دندانپزشکی 5

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس عبارتست از:

رشته زبان تحصیل طول دوره شهریه به روبل بلاروس
رشته پزشکی زبان انگلیسی یک سال 4200BYN
رشته دندانپزشکی زبان انگلیسی یک سال 4800BYN
رشته پزشکی زبان روسی یک سال 3500BYN
رشته دندانپزشکی زبان روسی یک سال 3800BYN
رشته داروسازی زبان روسی یک سال 3500BYN
پیش دانشگاهی پزشکی زبان انگلیسی یک سال 4000BYN الی 4600BYN
پیش دانشگاهی پزشکی  زبان روسی یک سال 3000BYN الی 4000BYN
رشته های تخصصی دندان پزشکی زبان انگلیسی یک سال 3000BYN الی 4000BYN
رشته های تخصصی دندان پزشکی  زبان روسی یک سال 2500BYN الی 4000BYN
رشته های تخصصی پزشکی زبان انگلیسی
یک سال 2000BYN الی 4000BYN
رشته های تخصصی پزشکی زبان روسی
یک سال 2000BYN الی 4000BYN

دلایل تحصیل در دانشگاه پزشکی مینسک بلاروس

دانشگاه پزشکی مینسک بلاروس (BSMU) بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند MBBS را در این کشور مطالعه کنند. در حال حاضر، این دانشگاه حدود 880 محقق را استخدام کرده است. از این میان، 64% دارای مدرک علمی و 3% اعضای متناظر آکادمی ملی علوم هستند. 12 نفر از کارکنان این دانشگاه برنده جایزه دولتی و 16 نفر دانشمند هستند. بیش از 350 کارمند متخصص پزشکی عالی هستند.

دانشگاه BSMU دارای 6 آزمایشگاه تحقیقاتی است. دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس دارای 72 بخش می باشد. مدت دوره MBBS ابن کشور در این دانشگاه 6 سال است. 3 سال اول بر دانش نظری متمرکز است. در 3 سال گذشته، دانشجویان با آموزش در بیمارستان ها و کلینیک های معتبر، تجربه عملی را تجربه می کنند. دپارتمان دانشگاه نیز مطالب آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. مطالب مطالعه شامل کتاب های الکترونیکی مورد نیاز، ادبیات مطالعه مورد نیاز، ارائه آزمون های خود ارزیابی می باشد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به بلاروس ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

دانشکده های این دانشگاه در جدول زیر آمده است:

ردیف نام دانشکده
1 داروی عمومی
2 بخش اطفال
3 دانشکده پزشکی نظامی
4 دانشکده دندانپزشکی
5 دانشکده داروسازی
6 دانشکده پزشکی برای دانشجویان بین المللی

هزینه خوابگاه در دانشگاه های کشور بلاروس عبارتست از:

آیتم طول اقامت هزینه به دلار
دانشگاه های پزشکی بلاروس یک ماه 35$ الی 85$
کالج های مقطع پیش دانشگاهی (زبان انگلیسی) یک ماه 85$ الی 95$
خوابگاه در کالج دوره پیش دانشگاهی (زبان روسی) یک ماه 35$ الی 85$

دانشگاه پزشکی منیسک بلاروس، یکی از دانشگاه های معتبر بلاروس می باشد. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. با مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه مهاجرت به بلاروس و اقصی نقاط دنیا به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *