مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا

دانشگاه منوترآل Montreal در کشور کانادا

در سال 1878 دانشگاهی دولتی بنام دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا تأسیس گردید. این دانشگاه دارای اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان می­باشد. تدریس در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی و در مقاطع تحصیلات تکمیلی علاوه بر زبان انگلیسی، دانشجویان می­توانند به زبان فرانسوی نیز ادامه تحصیل نمایند. این دانشگاه یکی از دانشگاه های ممتازی است که مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران قرار دارد. همانطور که از نام این دانشگاه برمی­آید این دانشگاه در شهر مونترال موقعیت دارد. این شهر یکی از سرسبزترین و زیباترین شهرهای جهان بشمار می­رود که تجربه ای دل انگیز برای دانشجویان بین المللی به ارمغان خواهد آورد. 16 دانشکده و 37 موسسه بهداشتی تحت نظارت این دانشگاه در حال فعالیت می­باشند که رشته های مختلفی ر به دانشجویان ارائه می­نماید. این دانشگاه در مقطه کارشناسی دارای 250 برنامه و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 350 برنامه متنوع را ارائه نموده است. دانشجویان عزیز با مشاوره با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دانشگاهی بسیار مناسب را متناسب با شرایط تحصیلی خود انتخاب خواهند نمود.

تحصیل در دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا

دانشگاه مونترآل دارای دانشکده های متعددی است و از این میان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. دانشجویان در این دانشگاه می­توانند به تحصیل به زبان فرانسوی  بپردازند و دانشجویان کارشناسی ارشد با استفاده از روشهای جدید به تحقیق و پژوهش در موضوعات مختلف می­پردازند. مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به دو صورت پژوهشی و حرفه ای برگزار می­گردد. دانشجویان در دوره های پژوهشی ملزم به گذراندن 30 واحد درسی و در برنامه های حرفه ای در این مقطع می­باید15 ئاحد درسی را بگذرانند. بطور کلی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می­بایست 45 واحد درسی را سپری نمایند.

همچنین در این دوره تحصیلی تحقیق و پژوهش مهمترین بخش تحصیلی بشمار می­رود. تقریباً 40 % بودجه این دانشگاه صرف تحقیقات و پژوهش هایی می­گردد که دانشجویان انجام می­دهند. دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا مفتخر به اینست که سالانه 200 دانشجو در مقطع کارشناسی و 50 دانشجو در مقطع دکترا از این دانشگاه فارغ التحصیل می­گردند. از دیگر فعالیت های این دانشگاه می­توان به تئاتر- عکسبرداری- انتشار مجلات اشاره نمود که از این طریق دانشجویان بین المللی می­توانند با دیدگاه های مختلف فرهنگی آشنا گردند.

دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا

رنکینگ دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا می­باشد. طبق رتبه بندی هایی که هر ساله انجام می­پذیرد این دانشگاه توانسته رتبه 312 را در رتبه بندیWebometrics – رتبه 564 را در رتبه بندی US news و رتبه 401-500 را در رتبه بندیTimes از آن خود نماید. همچنین در رتبه بندی QS دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا دارای رتبه 117 جهانی می­باشد. دانشمندان و نخبگان زیادی تحصیلاتشان را در دانشگاه مونترآل به پایان رسانیده اند که می­توان به خان دنیس- Lea و Mark Parent اشاره نمود.

دانشکده ها و موسسات دانشگاه مونترآل

این دانشگاه دارای 7 پردیس با نام های مدیریت- ارتباطات- علوم سیاسی و حقوق-علوم- هنر- علوم آموزشی و علوم اجتماعی می­باشد. همچنین از مهمترین دانشکده های این دانشگاه می­توان به دانشکده های مطالعات زنان- علوم رفتاری-علوم محیط زیست- مطالعات بین الملل- دانشکده زبان- مددکاری-تاریخ- هنرهای دیداری و رسانه ای- پژوهش های بین المللی قوانین حیوانات را اشاره نمود. دانشجویان امکان ادامه تحصیل در گرایش های مختلف را در هر یک از این دانشکده ها خواهند داشت. این دانشکده دارای امکانات بسیار مناسبی می­باشد و دانشجویان براحتی به کتابخانه- آزمایشگاه های کامپیوتر و مراکز درمانی دسترسی خواهند داشت. ناگفته نماند این دانشگاه دوره های شبانه نیز برگزار می­نماید و دانشجویان می­توانند در پایان هر هفته بصورت شبانه در کلاس های درس این دانشگاه حضور یابند.

پذیرش در دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا

هرساله دانشجویان زیادی درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مونترآل ارسال می­نمایند. این دانشگاه تمامی مدارک دانشجویان را مورد بررسی قرار داده و پس از تأیید مدارک دعوتنامه ای مبنی بر پذیرش آنان صادر می­نماید. مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا در این دانشگاه عبارتند از:

  • تمامی مدارک و ریز نمرات تحصیلات دوره پیشین
  • برخورداری از معدل 75/2 از نمره 4
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • ارائه 3 توصیه نامه از سوی اساتید دوره تحصیلی قبلی
  • برخورداری از مهارت زبان فرانسوی- زیرا تمامی دروس در این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه داده می­شود از همین رو دانشجویان می­باید از مهارت لازم در این زمینه برخوردار باشند. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، در تاریخ های یکم مارچ- 15 جون و 15 نوامبر می­توانند مدارک خود را جهت پذیرش به این دانشگاه ارسال نمایند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه مونترآل

همانطور که می­دانید تحصیل در کانادا بصورت رایگان نیست و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی هستند. اما دانشگاه های این کشور جهت جذب دانشجویان خارجی بورسیه ها و کمک هزینه هایی را به دانشجویان اعطا می­نمایند. دانشگاه منوترآل Montreal در کانادا نیز بورسیه ها و کمک هزینه هایی را به دانشجویان پرداخت می­نماید. کمک هزینه MAFS به ارزش 17500-20000 دلار آمریکا می­باشد که متعلق به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می­باشد. این دانشگاه بورسیه ای به ارزش 5000-10000 دلار آمریکا به دانشجویان کانادایی عطا می­نماید. همچنین بورسیه دیگری که به دانشجویان با ملیت های متفاوت تعلق می­گیرد که ارزش آن به250-35000 دلار آمریکا می­رسد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای که در این زمینه دارند، راههای تحصیل رایگان در کانادا را به دانشجویان معرفی می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *