مهاجرت تحصیلی اسپانیا

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا

ایا با شرایط تحصیل در دانشگاه بارسلونا University of Barcelona آشنایی دارید؟ اگر شما هم متمایل به تحصیل در دانشگاه بارسلونا هستید با خواندن این مقاله میتوانید به اطلاعاتی در باره دانشگاه بارسلونا دست یابید.دانشگاه بارسلونا که در دنیا از مهمترین دانشگاه های دنیا به شمار میرود در میان کشور اسپانیا از سردمدارترین دانشگاه های این کشور به شمار میرود و دارای بالاترین سطح آموزشی در این کشور میباشد.

دانشگاه بارسلونا که یکی از تاریخی ترین و اولین دانشگاه های سر تاسر دنیا میباشد که البته تاریخ دقیق تاسیس این دانشگاه به صورت دقیق و مشخص معین نمیباشد.ولی تاریخی که حکایت از تاسیس این دانشگاه دارد به سال هزارو چهارصد و پنجاه میلادی بر میگردد هر چند که این تاریخ هم دقیق نمیباشد  واز بنای تاسیس دانشگاه بارسلونا  تا کنون تعاریف  مختلفی از تاریخ تاسیس این دانشگاه وجود داشته .تاریخ تاسیس ساختمان مرکزی دانشگاه بارسلونا   سال هزارو چهارصد و پنجاه میلادی میباشد.

رتبه بندی دانشگاه بارسلونا

در رتبه بندی QS که در سال دو هزارو شانزده میلادی برگذار شد دانشگاه بارسلونا  در سطح نخست دانشگاه های کشور اسپانیا ودر رتبه یکصدو شصت و شش  دنیا قرا گرفت وتا کنون هم دارای این رتبه حائز اهمیت میباشد هم اکنون بالای شصت و پنج هزار دانشجو  در این  دانشگاه تاریخی مشغول به تحصیل میباشند . که بالغ بر ده هزا نفر از این دانشجویان  دانشجوی بین المللی هستند  ودر هر مقطع تحصیلی بالغ بر ده هزار نفر دانشجو در مقطع لیسانس و فوق لیسانس  چیزی حدود چهارصدو پنجاه دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه بارسلونا در این دانشگاه به درس خود خاتمه میدهند .

این دانشگاه بزرگ که متشکل  از چهار پردیس بزرگ  در نقاط مختلف این شهر میباشد یکی از بزرگترین دانشگاه ها از لحاظ وسعت و پهناوری میباشد. در دانشگاه بارسلونا زبان آموزشی  وتدریس در مقطع لیسانس  زبان اسپانیایی میباشد  ولی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری ،دانشجویان  بین المللی قادر به تحصیل با زبان انگلیسی میباشند.

آشنایی با رشته های تحصیلی دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا که حاوی نود و هفت دپارتمان و بیست دانشکده میباشد و رشته های تحصیلی مختلفی در کلیه  زمینه های متنوع گسترده از جمله علوم تحصیلی اجتماعی،علوم تحصیلی پزشکی، علوم تحصیلی انسانی،علوم تحصیلی مهندسی و علوم تحصیلی هنر میباشد  وبه صورت تفصیلی این علوم مختلف  حاوی شصت رشته در مقطع لیسانس و یکصدو سی و نه رشته در مقطع فوق لیسانس  و هفتاد رشته آموزشی در مقطع دکتری میباشد.

دانشگاه بارسلونا

میزان شهریه در دانشگاه بارسلونا معمولا نسبت به میزان واحد های اخذ شده درسی میباشد که در مجوع و  بر اساس هزینه نسبت به تحصیل در دیگرکشور ها ارزان میباشد .نکته جالب در مورد هزینه تحصیل در این دانشگاه این موضوع میباشد که هزینه تحصیل نسبت به مقاطع تحصیلی هر مقدار بالاتر رود ارزانتر است .

شرح تفصیلی میزان شهریه بدین صورت میباشد: قیمت هر واحد تحصیلی در مقطع لیسانس حداقل یکصد و حد اکثر یکصدو پنجاه یورو میباشد.و در مقطع فوق لیسانس حد اقل هفتاد و حد اکثر یکصد یورو میباشد. و در صورت مجموع هزینه سالیانه و بادر نظر گرفتن میانگین مخارج میزان هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی چیزی حدود هشت الی دوازده هزار یورو در سال میاشد  که بسته به نوع هزینه افراد متغیر است  واین مبالغ در مقطع فوق لیسانس به مراتب پایین تر است چیزی حدود دو هزار و پانصد  تا چهار هزارو پانصد یورو در سال میباشد وهزینه تحصیل در مقطع دکتری به مراتب پایین نر از دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس میباشد که این مبلغ چیزی حدودهفتصد یورو میباشد.

توصیه

اگر شما هم با خواندن این مقاله به تحصیل در دانشگاه اسپانیا علاقمند شدید و متمایل  به اخذ اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در دانشگاه اسپانیا هستید .میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت امکان مشاوره حضوری و غیر حضوری خود را با  وکلا و مشاورین مجرب این موسسه فراهم کنید.

8 دیدگاه برای “دانشگاه بارسلونا

 1. hiva گفت:

  ba tashakor az site khooobetoon hazine tehsil dar in daneshgaah chegoone hast?

 2. خسروی گفت:

  بسیار علی سپاس گزارم

 3. پیام گفت:

  اطلاعات خوبی دادید ممنونم

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  خوشمان آمد

 5. علی قاسمی گفت:

  در مورد سایر دانشگاه ها هم مطلب بزارید
  با تشکر

 6. تبسم گفت:

  سلام مرسی از سایت فوق العادتون من با موسسه شما برای اسپانیا اقدادم کردم و واقعا مقاله عالی بود

 7. عادل گفت:

  مرسی از مقاله خوبتون. تقریبا نسبت به بقیه سرچایی که داشتم این مطلب واقع بینانه تر نگاه کرده بود به موضوع و کامل تر بود. مرسی

 8. ارسلان گفت:

  دانشگاه بارسلونا به نیوکمپ نزدیکه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *