مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » جزییات دانشگاه بورونموث

جزییات دانشگاه بورونموثجزییات دانشگاه بورونموث:دانشگاه بورنموث دو پردیس دارد: پردیس تالبِت (Talbot) و پردیس لنسدون (Lansdowne).

اطلاعات تکمیلی دانشگاه بورونموث

پردیس تالبت

 

پردیس تالبِت درفرن بارو (Fern Barrow) در سمت پول (Poole) در مرز بورنموث واقع شده است. ساختمان های اصلی دانشگاه در این پردیس قرار دارند، از جمله اتحادیه دانشجویان و کتابخانه اصلی. این پردیس همچنین دارای کافه و سالن غذا خوری، اتاق عمل جراحی پزشکان، فروشگاه و شعبه ای از بانک سانتاندر (Santander) است.

 

پردیس لنسدون

 

پردیس لنسدون، در خارج از مرکز شهر بورنموث واقع است، دارای شش ساختمان آموزشی و اداری، کلوپ شبانه اتحادیه دانشجویان و چند خوابگاه است که در اطراف جاده کرایست چرچ (Christchurch Road)، جاده آکسفورد و جاده هلدن هرست (Holdenhurst ) واقع شده اند. کالج بین المللی جدید دانشگاه بورنموث در حال حاضر در این پردیس در حال ساخته شدن است. پردیس لنسدون، برخلاف پردیس تالبِت، خودکفا و مستقل نیست.

دانشگاه بورنموث به ‌عنوان تنها مرکز آموزش رسانه‌ای در انگلستان تعیین شده است و همچنین میزبان مرکز ملی پویانمایی رایانه‌ای ( National Centre of Computer Animation) است. تجهیزات پیشرفته هنری دانشگاه شامل امکانات ضبط حرکت برای پویانمایی‌های بلادرنگ (بی‌وقفه) است. این امکانات برای آموزش به کار برده می‌شوند و به شرکت‌های خارجی نیز اجازه استفاده از آنها داده شده ‌است.

 

این دانشگاه در زمینه‌های دیگر نیز موفقیت‌هایی داشته‌ است. تصمیم دانشگاه برای سرمایه‌گذاری یک ‌میلیون ‌پوندی در تأسیسات دانشگاهی و نیز ادغام آموزش و پژوهش در سامانه الگوی سنجش کیفیت اثر پژوهشی ۲۰۱۴ نتایج موفقیت‌آمیزی به همراه داشت. هشتاد درصد از ورودی‌های دانشگاه، آن را از منظر بین‌المللی و جهانی عالی ارزیابی کرده ­اند. این دانشگاه یکی از بزرگترین ظرفیت‌ها در بین دانشگاه‌های تازه تأسیس (دانشگاهی که بعد از سال ۱۹۹۲ تأسیس شده‌اند) به شمار می‌آید و با پیشرفت‌های قابل‌توجه در نتایج قبلی، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحقیقات توریستی و گردشگری در بریتانیا نام گرفته ‌است.

 

مسئولین دانشگاه بورنموث قرار است بودجه‌ای بالغ بر دویست میلیون پوند را تا پایان سال ۲۰۱۸ صرف تجهیزات و ساخت‌وسازهای جدید دانشگاه کنند.

 

یک مرکز دانشجویی جدید در سال ۲۰۱۵ و همچنین ساختمان پنج ‌طبقه  فوشن ( Fusion) در پردیس اصلی تالبوت (Talbot) در پوول (Pool) در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی و به بهره ‌برداری رسیده­ اند. ساختمان‌های گیت‌وی (Gateway) برای پردیس‌های بورنموث و پوول  از جمله پروژه‌های مهم دانشگاه در آینده‌ هستند. اهداف مسئولین دانشگاه، ارتقا تحسین ‌برانگیز امکانات رسانه‌ای از پیش موجود در دانشگاه و تأسیس دانشکده جدید علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه تا سال ۲۰۱۹ است. این دانشگاه امسال در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها موفق به بیست پله صعود شده‌ است.

 

دانشگاه بورنموث در حوزه‌های رسانه‌ای (media subject) چنان قوی عمل کرده است که شصت نفر از فارغ‌التحصیلان رشته پویانمایی (animation) آن در فیلم جاذبه (Gravity) که برنده جایزه اسکار شد، فعالیت داشتند. برخی دیگر برای جلوه‌های ویژه فیلم جنگ ستارگان( The Force Awaken Star Wars: ) موفق به کسب جایزه  Bafta شدند، و برخی دیگر در فیلم Ex Machina که برنده جایزه اسکار سال ۲۰۱۶ شد فعالیت داشتند.

 

این دانشگاه به‌منظور تقویت توسعه فرهنگ دانشگاهی صدوپنجاه آکادمی را در طول سه سال تأسیس کرده‌ است. طرح  Fusion Investment Fund دانشگاه به ‌منظور ارتقاء طرح ترکیب آموزش الهام ‌بخش، پژوهش در سطح جهانی و آخرین نظریات در زمینه تخصص طراحی شده ‌است.

 

دانشگاه بورنموث

مدارک افتخاری اعطا شده به دانشجویان، این فرصت را به آنها می‌دهد تا تجربه کاری را به‌ عنوان بخشی از دوره‌های آموزشی خود بگذرانند. تقریباً نود درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع کارشناسی در سال ۲۰۱۳ پیشنهاداتی برای کار اکثراً از بریتانیا داشتند. سیاست‌های دانشگاه دور نمای استخدام فارغ ‌التحصیلان را بهبود بخشیده ‌است. برای نمونه با در دست داشتن مدرک مدیریت خرد ( retail management ) می‌توان به هشت سال متوالی استخدام تمام وقت امیدوار و مطمئن بود. تعداد تقاضانامه‌های پذیرش و ثبت نام کنندگان  افزایش یافته‌ است با این حال امتیازات تقریباً پایین در ارزیابی ملی دانشجویی( NSS) باعث شده‌ است تا این دانشگاه در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها از سایر دانشگاه‌ها عقب بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *