مهاجرت تحصیلی انگلستان

جزئیات دانشگاه بورنموث

جزییات دانشگاه بورونموث

آگاهی از موضوع جزئیات دانشگاه بورنموث از موارد حائز اهمیت در خصوص تحصیل در یکی از دانشگاه های مطرح کشور انگلستان می باشد. دانشگاه بورنموث دارای دو پردیس بنام های تالبت و لنسدون می­ باشد. پردیس تالبت که پردیس اولیه این دانشگاه است وسعت زیادی ندارد و کلاس های درسی، آزمایشگاه ها و بطور کلی فضای یادگیری در این پردیس فشرده گردیده است. این پردیس از دانشکده های مدیریت، رسانه و ارتباطات، علوم و فناوری و دانشکده دکترا تشکیل شده است. اما پردیس لنسدون در نزدیکی مراکز تجاری قرار دارد و دسترسی به وسایل عمومی نقلیه براحتی امکان پذیر است. پردیس لنسدون نیز از دانشکده های بهداشت و علوم اجتماعی تشکیل شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاشند تا مسیرهای مهاجرت تحصیلی را به دانشجویان معرفی نمایند.

در زمینه جزئیات دانشگاه بورنموث می­ بایست بیان نمود این دانشگاه نخستین و تنها مرکز آموزش رسانه ای در انگلستان است که از تجهیزات پیشرفته هنری بسیاری برخوردار می­ باشد. تحصیل در دانشگاه های انگلستان با هزینه های بالا همراه است. زیرا اکثر دانشگاه های این کشور از معتبرترین مراکز آموزشی در جهان می­ باشند. دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار را در حین تحصیل دارند و این موضوع موجب می­گردد تا دانشجویان بتوانند به انجام کارهای دانشجویی پرداخته و برخی از هزینه های تحصیلی را تأمین نمایند. از مزیت های تحصیل در دانشگاه های انگلستان این است که دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود براحتی می ­توانند شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کار بپردازند.

تحصیل و جزئیات دانشگاه بورنموث

در باب جزئیات دانشگاه بورنموث می­ بایست بیان نمود که این دانشگاه نقش موثری در جذب دانشجویان بین المللی در انگلستان دارد. دانشگاه بورنموث از جمله بزرگترین دانشگاه های بزرگ و تازه تأسیس در انگلستان است که بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجو را داشته است. این دانشگاه در در زمینه های مختلف علمی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. دانشگاه بورنموث یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی توریستی و گردشگری در انگلستان بشمار می­ رود و تحقیقات و پروژه های زیادی در این زمینه در این دانشگاه به انجام رسیده است.

از مهم ترین پروژه های انجام شده در این دانشگاه ساختمان های گیت وی Gateway می باشد. همانطور که در مقدمه اشاره شد این دانشگاه مجهز به تجهیزات مدرن آموزشی است و در ساال 2018 بودجه ای بالغ بر 200000£ (پوند) را صرف تجهیزات جدید و ساخت و ساز نموده است. از مهمترین اهداف دانشگاه بورنموث ارتقاء امکانات رسانه ای و تأسیس دانشکده علوم پزشکی در انگلستان و خدمات درمانی است.

طول دوره­ تحصیل در مقاطع مختلف در انگلستان به شرح زیر است:

مقطع طول دوره­ تحصیلی
کارشناسی 3 سال
کارشناسی ارشد 1 سال
دکتری 2 سال

افتخارات و جزئیات دانشگاه بورنموث

از دیگر مواردی که می­باید در زمینه جزئیات دانشگاه بورنموث ذکر کرد افتخارات این دانشگاه در طی فعالیت هایش می­ باشد. این دانشگاه در زمینه حوزه های رسانه ای و پویا نمایی چنان قدرتمند عمل نموده است که فارغ التحصیلان این دانشگاه برندگان جوایز اسکار و بافتا (BAfta)  هستند. علاوه بر این برخی دیگر از دانشجویان این دانشگاه در جلوه های فیلم جنگ ستارگان بخوبی درخشیدند و جوایز زیادی را از آن خود نمودند. این دانشگاه علاوه بر اعطای مدارک تحصیلی مدارک افتخاری نیز به دانشجویان اعطا می­ کند که نقش موثری در استخدام آنان پس از اتمام تحصیلات دارد. دانشجویان این دانشگاه بیشترین آمار استخدام در انگلستان پس از فارغ التحصیلی را دارند. دانشجویان در دوره های کارآموزی تجارب کاری زیادی را کسب می­ نماید. طبق گزارشات سال 2013 بیش از 90% دانشجویان این دانشگاه قبل از فارغ التحصیلی پیشنهاداتی برای انجام کار در انگلستان را داشته اند. با توجه به اینکه اکثر دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات علاقمند به اخذ اقامت بعد از تحصیل در انگلستان هستند، تحصیل در دانشگاه بورنموث گزینه­ مناسبی می­ باشد. زیرا اکثر دانشجویان پس از اتمام تحصیلات براحتی می­ توانند در این کشور به انجام کار بپردازند.

پذیرش و جزئیات دانشگاه بورنموث

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه بورنموث انگلستان همانند سایر دانشگاه های این کشور با ارائه درخواست پذیرش و مدارک زیر امکان پذیر است. دانشگاه بورنموث ابتدا مدارک تحصیلی دانشجویان را بررسی و ارزیابی می­ نماید و در صورت تأیید دعوت نامه تحصیلی برای واجدین شرایط ارسال می ­نماید:

 • مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان انگلیسی
 • عکس
 • مدارک هویتی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

لازم بذکر است دانشجویان پس از اخذ موافقت نامه تحصیلی می­ بایست با مراجعه به سفارات انگلستان نسبت به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند.

پذیرش و جزئیات دانشگاه بورنموث

ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی از دیگر ملزومات تحصیل در انگلستان است که می­ بایست در باب جزئیات دانشگاه بورنموث بیان گردد. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از سوی دانشگاه های انگلستان شده اند، ارائه مدارک زیر جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ضروری است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • دعوتنامه تحصیلی
 • مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای تحصیل در انگلستان اثبات می­ نماید.
 • گواهی عدم سوء سابقه قبلی
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

همانطور که بیان شد هزینه های تحصیل در انگلستان نسبت به دیگر کشورها گران تر است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور با توجه به مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت است. علاوه بر این شهریه تحصیلی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بیشتر از دانشجویان بومی و دیگر دانشجویان اروپایی است. بطور متوسط شهریه تحصیلی دانشجویان در مقطع کارشناسی 10000 الی 35000£ (پوند) در سال می­ باشد. لازم بذکر است هزینه تحصیل در رشته های بالینی و آزمایشگاهی بیشتر می­ باشد. ناگفته نماند اگرچه هزینه­ تحصیل در انگلستان نسبت به دانشگاه های کانادا و آمریکا بیشتر است، اما طول دوره های تحصیلی در این کشور کمتر است. متقاضیان جهت آگاهی از دیگر فرصت های تحصیل در انگلستان و دیگر کشورها می­توانند با مشاورین و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *